Şimdi Ara

KAPORA VERDI GERI VERMELIMIYIM LUTFEN YARDIM EDIN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
1
Favori
57.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acs_00

quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Adam almaz almaz

kapora vermek demek nıyetım var ben sıze donene dek satmayın demektır

Yanı SÖZ kesmek gıbı

Kapora yanar derler hep ama ben tıcarı ahlaka sıgdıramıyorum..

adam arkandan ..... bak yattı 300 liramın uzerıne dıye söyleniyordur

ki haklıda. Almak zorunda degıl caydıysa sızde vermenız lazım kaporayı

Ne diye adamın 300 lirası sızde ki ? Verin gitsin. Açık konusmak gerekırse hakkınız olmayan bir par
    a..

herkes oyle düşünüyorsa vereceğim artık

Ama gel kardeş itiraf et şimdi oakdar topic actın ettın topıcın bı anketı eksık

tatlı geldi dimi 300 li
    ra

• quote:

Orijinalden alıntı: SarIyer1-2

quote:

quote:

Adam almaz almaz

Yanı SÖZ kesmek gıbı

Ne diye adamın 300 lirası sızde ki ? Verin gitsin. Açık konusmak gerekırse hakkınız olmayan bir par
    a..

ver kardes,tamam adam kaba ve saygisis olabilir ( bu da zaten senin kafani karistiran olay ), ama KUL hakki diye bir sey var.VER git
    Hoca degilim ama bunu bir Imtihan olarak gör...

aynen kafamı karıstıran bu zaten.

• quote:

quote:

quote:

Adam almaz almaz

Yanı SÖZ kesmek gıbı

a..

tatlı geldi dimi 300 li
    ra

pazarlık gereği kapora geri verilmez, verirsen keriz durumuna sen düşersin diyorlar :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acs_00 -- 27 Eylül 2010; 13:16:33 >

• 300 liranın 5 kuruşunu bile vermem.Evet,ben o 300 lirayla zengin olmuyorum;ama kapora sözdür."Ben bu arabayı alacağım,başkasına satma." demektir.Sözünden dönen adamı da sevmediğim için,o parayı alırım.Hiç de haksız kazanç değil.Benim arabayı satmamı engelledi sonuçta.Arkamdan da istediği kadar söylensin,hırsızlık mı yapmışım yoksa yalan mı söylemişim.

Şu 300'ün 100 lirası bende kalsın lafları daha fena bence.Böyle bir şeyin pazarlığının yapılmayacağı görüşündeyim.

Kul hakkı falan da değil,sanki adama borcum var da 300'ünü eksik veriyorum.Kimse beni bunun kul hakkı olduğuna inandıramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 27 Eylül 2010; 13:16:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

300 lira az para değil. Adamın yerine birde siz kendinizi koyun. Yazık günah verin gitsin. Vebali varsa da sizden çıkmış olur.

bencede vermezseniz içiniz rahat etmeyecek bence ama verirseniz en azından benden çıktı diyeceksiniz işin tekniği sizin haklı olup olmadığınız konusunda birşey söylemek istemiyorum ama herşey kurallardan da ibaret değildir 300 lira az değil.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Adam almaz almaz

Yanı SÖZ kesmek gıbı

a..

tatlı geldi dimi 300 li
    ra

pazarlık gereği kapora geri verilmez, verirsen keriz durumuna sen düşersin diyorlar :(

Aç gozlu cakal olmaktansa keriz olmak daha iyidir (kaldı kı kerizlikte degil )

Paranın resmen uzerıne yatmanın adını varsın sen k
    oy

• bence adam gerçekten alıcıydı..öyle olmasa 300 lira vermezdi diye düşünüyorum.ancak belli ki bir şekilde vazgeçmek zorunda kalmış/bırakılmış olabilir ve illa da kaporamı isterim diye ısrar etmemiş....bence --kapora hakkınız olduğu halde-- büyüklük sizde kalsın ve iade edin. galericilerden bi farkımız olsun öyle değilmi?....
  • @Kul hakkı falan da değil,sanki adama borcum var da 300'ünü eksik veriyorum.Kimse beni bunun kul hakkı olduğuna inandıramaz.

degerli kardesim,
    tekrar ediyorum ben gercekten Hoca degilim ama ona bakarsan Faiz bile KANUNEN senin hakkindir
    ama dinen helal kazanc ( HELAL kazanc ) degildir.HARAMDIR...
    Türk milletiyiz, dolayisiyla duygusal bir yapimiz var.Zaten konuyu acan arkadas o yüzden
    acti konuyu.

Konuyu acan arkadas : icinden nasil geliyorsa öyle yap...millet keritz demis, iyi yapmis demis
    olayina bakma. Kendi kararini kendin ver, milletin lafina fazla kafa takma

Insallah kendi adina olan hayirlisini yaparsan

Kolay gelsin
  • Kendinize yakıştırdığınız şeyi yapın. Ben olsam sevindirirdim adamı. Haybeye giden para çok üzüyor insanı. Ki araba alma niyetinde ihtiyaç sahibi birisi. Öğrencilik zamanımda emlakçıya kaptırmıştım çok koymuştu:)
  • normalde kapora miktarı-50-150 arasındadır belliki adam arabayı çok istemiş olmalıki 300lira vermiş sonra çarşıdaki hesap eve uymayınca istemeden mecburen vazgeçmek zorunda kalmış.zaten mebla küçük olsaydı oda istemezdi ama bence o fiyattaki bir araba pazarlığında 300lira kayda değer bir miktar.insanlık ölmedi ben olsam verirdim sonuçta arabanı alıp kullanmadı.
  • ben adama sözünden döndüğü için vermezdim çünkü benim vaktim ondan daha değerli onun yerine gider ihtiyacı olan birine imkanım varsa 200 daha koyar sevindirirdim ;ama kesinlikle bir fakire vermeyecek isem sahibine iade ederdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

kapora geri verilmez, kapora söz'dür, söz ağızdan çıkar.

ancak meblağ yüksek olduğu için 100 tl alıp gerisini verebilirsiniz gibi...

ben alıcının tavrına göre bu şekilde yaparım veya tavrı hoş olmazsa hiç vermem hepsini alırım ceza olsun...

Bence de.. Elemanın tutumu da önemli - adam nasıl biridir siz daha iyi biliyorsunuz.. Çakal çukal tiplerden ise o zaman verilmemesi taraftarıyım , ama saf birine benziyorsa ve mantıklı bir cayma sebebi var ise geri verilebilir. Galerici ile birlikte gelmesi beni biraz düşündürdü aslında . Bu olayı huy haline getirmiş biri - bu işten nemalanan biri mi acaba.

Neticede arkadaşların dediği gibi karar senin - ancak ceza olarak yine bir 100 lira kesmek iyi olurdu - kulağına küpe olması için.
    Hep böyle hoşgörülü yanaştığımız için millet bunu kendine hak görüyor. Oysa 1 kere parası yansa bir daha böyle bir şeye kalkışmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oziie

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

kapora geri verilmez, kapora söz'dür, söz ağızdan çıkar.

ancak meblağ yüksek olduğu için 100 tl alıp gerisini verebilirsiniz gibi...

ben alıcının tavrına göre bu şekilde yaparım veya tavrı hoş olmazsa hiç vermem hepsini alırım ceza olsun...

Bence de.. Elemanın tutumu da önemli - adam nasıl biridir siz daha iyi biliyorsunuz.. Çakal çukal tiplerden ise o zaman verilmemesi taraftarıyım , ama saf birine benziyorsa ve mantıklı bir cayma sebebi var ise geri verilebilir. Galerici ile birlikte gelmesi beni biraz düşündürdü aslında . Bu olayı huy haline getirmiş biri - bu işten nemalanan biri mi acaba.

Neticede arkadaşların dediği gibi karar senin - ancak ceza olarak yine bir 100 lira kesmek iyi olurdu - kulağına küpe olması için.
    Hep böyle hoşgörülü yanaştığımız için millet bunu kendine hak görüyor. Oysa 1 kere parası yansa bir daha böyle bir şeye kalkışmaz.

öyle iş olmaz ya hiç vermeyeceksin yada hepsini vereceksin küfür eder gibi şu kadarını al gerisine kesik attım gibi alışveriş olmaz.yani 100liraya tenezül edilecekse hiç verilmesin daha iyi ama verilmesi yerinde bir davranış olur sonuçta kazanılan bir para değil ve 4 teker üstünde iken beddua-ah almak hiçte hoş olmaz zaten vicdanen insan rahat edemez.zaten karşıdaki illede vereceksin şeklinde yaklaşmamış Helal etmez Allaha havale eder olur biter ama onun için biter senin için bitermi bilmem.arabayı kullanmış olsa neysede sonuçta öyle birşeyde olmamış.

• bu kadar kafana takacağına ver gitsin
  • Hepsini ver gitsin. Haklı da haksız da olsan başkasının ahı kalırsa ben o paradan huylanırım.
  • vicdanınla cüzdanının arasına sıkışıp kaldıysan eğer bence vicdanını seç
  • tum yorumlar için tskkler parayı iade edeceğim karar verildi.
  • quote:

tum yorumlar için tskkler parayı iade edeceğim karar verildi.

en doğrusu, boşver büyüklük sende kalsın .
  • Bu tarz şeyler olabilir. Karşıdaki insanın ne tür bir durumdan dolayı vazgeçmiş olacağınıda bilemezsiniz. Parayı geri vermeniz en mantıklı ve vicdansal durumdur. Her ne kadar haklı konumda da olsanız, sonuçta sizin olmayan bir para ve 300TL veya daha fazlası bir şekilde sizden çıkacaktır, değmez.

• Boşverin bence,insanlık sizde kalsın,verin kaporayı gitsin...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.