Şimdi Ara

KAPORA VERDI GERI VERMELIMIYIM LUTFEN YARDIM EDIN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
1
Favori
57.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugun araba mı sattım. Daha dogrusu satamadım. Olay şöyle oldu.
    Benim mesleğim gereği çok zamanım olmuyor.Sadece pazar gunleri işte.3-4 haftadır da pazarlarımı da bu işe ayırıyorum.Arabamı bugun elden çıkarıp daha önceden karar verdiğim bir arabayı alacaktım.Artık ne olursa olsun bugun en iyi veren adama satacaktım.En son bi galerici aracılığıla bi adamla anlaştık.Galerici arabaya bindi surdu bir sorunu yok temiz vs dedi.Bende kusurlarını eksiklerini adamlara söylemiştim zaten.Neyse fiyatı konuştuk anlaştık yarın sabah bulusup notere geçecektik.Adam bana 300 tl kapora bıraktı.Yarın sabah görüşürüz dedik ayrıldık.Neyse aradan 5-6 saat geçti adam aradı ve ben almaktan vazgeçtim eşim o tarz bisey istemiyor dedi.Bende haliyle o an sinirlendim adamla biraz atışıp telefonu kapattım. Daha sonra tekrar aradı ve kaporayı geri verip vermeyeceğimi sordu.Bende kapora geri verilmez dedim konuyu kapattım.. Ama şimdi vicdanım rahat değil.Geri ver diyen de oldu verme diyen de oldu. Sizce ne yapmalıyım? lutfen yardım edin.

• Kapora vermesinin amacı senin arabayı başkasına satmanı engellemek değil mi? Sen araç için adamla anlaştın başka birine satma diye kaporayı verdi şimdi vazgeçip birde kaporayı istiyorsa yüzsüzdür. Ben olsam geri vermezdim işin kuralıda budur.
  • Kaporayi geri vermemek sizin en dogal hakkiniz. Belki o kapora vermese simdi baskasina satmistiniz bile arabayi.
    Fakat ben olsam rahatsiz olurdum geri verirdim herhalde.
  • adı üzerinde kapora vermemeniz taraftarıyım
  • Galericiyi aradım böyle böyle vazgeçmiş dedim ben konuşup sana geri döneceğim dedi.Bi kaç dakika geçtikten sonra aradı. Evet vazgeçmiş dedi bu durumda kapora yanar dedi ama yine de sana kalmış dedi istersen geri verirsin dedi. Burda demek istediğim galerici de beni haklı buldu ama işim gereği insanlarla iç içe olan biriyim sürekli. Bu dışardan biri tarafından duyulsa, geri vermemiş diyerek benim hakkımda ne düşünecekleri de beni ilgilendiriyor açıkçası biraz. Lutfen akıl verin :(
  • 300 lira az para değil. Adamın yerine birde siz kendinizi koyun. Yazık günah verin gitsin. Vebali varsa da sizden çıkmış olur.
  • Normalde verilmez.Bu işin kuralı budur.Ama sen bilirsin..
  • Adam parasının peşine düşmez, bir daha aramazsa vermezsin.
    ama ısrar edip kavga gürültü vs. bir şekilde geri isteyecek yaklaşımlara gireceğini anlarsan, daha tatsızlık çıkmadan verirsin geri. 300 lira da az değil hani. adamın parasının peşini bırakayacağını sanmıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhqwer -- 27 Eylül 2010; 1:25:49 >
  • ASlında işin raconu gereği kapora geri verilmez ama verip vermemek sizin isteğinize kalmış.Ben olsam verirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-72878BAA5 -- 27 Eylül 2010; 1:27:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

300 lira az para değil. Adamın yerine birde siz kendinizi koyun. Yazık günah verin gitsin. Vebali varsa da sizden çıkmış olur.

ben de ilk sinirle geri vermem dedim zaten ama sonra biraz sakinleşince de vicdanen rahatsız oldum yanlış mı yaptım diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dhqwer

Adam parasının peşine düşmez, bir daha aramazsa vermezsin.
    ama ısrar edip kavga gürültü vs. bir şekilde geri isteyecek yaklaşımlara gireceğini anlarsan, daha tatsızlık çıkmadan verirsin geri. 300 lira da az değil hani. adamın parasının peşini bırakayacağını sanmıyorum...

işte ilk olarak aksam uzerı 6 gibi aradı.15-20 dk sonra da tekrar aradı kaporayı geri verip vermeyeceğimi sordu.Sınırle yok dedım. Iste o saatten beri de adamdan ses çıkmadı.
  • valla adam normal memur,öğretmen v.s. bir meslek grubunda çalışıyorsa ve sizin aracınız 50-60bin gibi bir değeri yoksa kaporayı geri vermenizi tavsiye ediyorum.büyüklük sizde kalsın.zaten sizi zorlamamış kapora için.vermezseniz vicdanınız rahat etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

valla adam normal memur,öğretmen v.s. bir meslek grubunda çalışıyorsa ve sizin aracınız 50-60bin gibi bir değeri yoksa kaporayı geri vermenizi tavsiye ediyorum.büyüklük sizde kalsın.zaten sizi zorlamamış kapora için.vermezseniz vicdanınız rahat etmez

aracın değerı 12 bın tl. Adamda herhalde servis soförüydü. Oyle bi iş yapıyordu yada. Herhalde geri vereceğim.
  • Geri ver gitsin kardeş.

En azından için rahat olur ..
  • Verip vermemek size kalmış tabiki de, ama vicdanınız, etrafınızdakilerin düşünceleri bir yana, adamın bahanesi ne olursa olsun aldığınız 300tl helal değildir sizin için.Ha, boş yere ya da sizi zarara uğratmak için yapmış olduğu birşey ise, vebali onun boynuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tEmh@ -- 27 Eylül 2010; 1:53:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acs_00

quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

valla adam normal memur,öğretmen v.s. bir meslek grubunda çalışıyorsa ve sizin aracınız 50-60bin gibi bir değeri yoksa kaporayı geri vermenizi tavsiye ediyorum.büyüklük sizde kalsın.zaten sizi zorlamamış kapora için.vermezseniz vicdanınız rahat etmez

aracın değerı 12 bın tl. Adamda herhalde servis soförüydü. Oyle bi iş yapıyordu yada. Herhalde geri vereceğim.

kardeş 12bin tllik araba için 300 tl çok para.adam şimdi uyuyamıyordur belki.geri ver gitsin.bir bakarsın diğer dünyada bir günahının kefareti olur senin için
  • en güzeli yarısını al 150 tl yi geri ver..böylece hem sen vicdani olarak rahatlamış olursun hem adet yerini bulmuş olur böylece aslında ikinizde bu işten hem kar hem zarar etmiş gibi olursunuz bence bu heriki tarafıda memnun edecek bir çözüm olur
    siz kaporanın üstüne yatan birisi durumuna düşmemiş olursunuz o kişide bu durumdan bir ders almış olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybasan -- 27 Eylül 2010; 1:59:13 >
  • 200 tl sini geri ver.100 tl sende kalsın.
  • en kotu 150-200 veririm, telefondaki konusmasına gore hepsini de verebilirim.

rahatladım biraz, tüm yorumlar için tskkrler
  • Evet dediğiniz gibi 150-200 lirasını vericeğim desenizde olur. Ama yinede fazla vermiş kaporayı. Elemanın teki bana 50 lira vermişti. Vazgeçseydi 50 lira için arayacak yüz olmazdı herhalde Ben olsam en kötü 100'den fazla vermezdim. Dediğim gibi 300 lira gibi bir para kesin alacağım anlamına geliyor sanki daha çok.

Hanımının beğenmediğini belirtmiş. Birde hanımıyla kavga edipte arasını bozmasın bari.

Bizide arıyorlar, hadi ustaya gidelim vs. Baktırıyorlar sorun yok. Sonra yarın ararız, bankadan parayı çekim vs derken ertesi gün yok param çıkışmadı derler yada ses seda çıkmaz. Bende ilanlarda biraz sert mesajlar yazdım. Arabayı götürelim, baktıralım demek birşeyi yoksa alacağım demek yazdım. Aracı baktırıp, sorunsuz olduğunu teyit ettirdikten sonra yok yarın halledelim vs uğraşamam dedim. Valla sırf kaç kişi öyle yapıp bir daha ses çıkmadığı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 27 Eylül 2010; 2:30:01 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.