Şimdi Ara

KAPIMIN ÖNÜNE PARK ETMEDİM DİYE TARTIŞMA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
151
Cevap
2
Favori
26.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne hale gelmiş canım memleketim... Yorumsuz ne denir ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Bende size olayı amcanın tarafına benzer taraftan anlatayım bakalım olay nasıl görünecek.

Apartmanımızın önünde 8 adet araç parkedilebilecek yer var diğer apartmanlar gibi kömürlük yaptırmak bahçe yaptırmak yerine otopark yaptırdık. Apartmanımızın yanında 3 araç parkedecek yerimiz var ve arka bahçemizde 2 araç parkedecek yerimiz var. 8+3+2 = 13 araç parkedecek yerimiz var ve apartmanda 10 daire var.

1. Nasıl olsa boş diyerek civar yerlerden bizim park yerlerimiz işgal edilince bizde gidip mecburen başka yerlere parketmek zorunda kalıyoruz, bizde başkasının park yerini işgal edince ya biz laf duyuyoruz yada arabalarımıza zarar veriyorlar şimdi sen benim park yerime rahatça parkedeceksin diye ben zarar görmek zorundamıyım ? Sen arabanı çekene kadar balkonda pencerede bekleyip aha yer boşalmış diye tekrar inip araba çekmek zorundamıyım ?

2. Bu yazılı bir kural olmasada bir kuraldır herkez kendi evinin önüne parkeder başkası madur olmasın diye eğer sizin evinizin önü doluysa bu sizin sorununuzdur sizde evinizin önüne park ettirmeyin. Durum misafir araçları için değişir bakarsınız araba mahalleye çok yabancı duruyor belliki misafirliğe gelinmiş ona kimse bişey demez ama aynı mahallede yaşayan insanların birbirinin park yerini işgal etmesi yanlıştır.

1. Komşularınız yanlış yapıyor, siz apartman sakini olmayanı kendi park yerinize park ettirmeme hakkına sahipsiniz. Orası sizin park yeriniz.

2. Böyle bir şey yok. Yol, park yasağı olmayan bir yol ise yolun akışını bozmamak kaydı ile isteyen park eder. Kimse de orası benim evimin önü tatavasını yapma hakkına sahip değildir. Evinin önü olduğu için yolun o kısmına dair bir hak iddia edemez kimse.

ekleme: 3. Türkçe'de herkez diye bir kelime de bulunmamaktadır
  • babamda kızar kapını önüne koyanlara ama bi yerde haklı ,arabayla bir yere gidip geliyoruz zannnk heryer dolmuş bize yer kalmamış ee kızmakta haklı olunabiliyor bazen
  • quote:

Orijinalden alıntı: totiş

babamda kızar kapını önüne koyanlara ama bi yerde haklı ,arabayla bir yere gidip geliyoruz zannnk heryer dolmuş bize yer kalmamış ee kızmakta haklı olunabiliyor bazen

Pardon ama ben bunda bir hak göremedim açıkçası. Sizin arabanız oradayken de diğer arabalara yer kalmıyor ozaman. Bu mantıkla siz arabanızı parkettiğiniz her an başkalarına haksızlık yapmış oluyorsunuz o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

quote:

babamda kızar kapını önüne koyanlara ama bi yerde haklı ,arabayla bir yere gidip geliyoruz zannnk heryer dolmuş bize yer kalmamış ee kızmakta haklı olunabiliyor bazen

Pardon ama ben bunda bir hak göremedim açıkçası. Sizin arabanız oradayken de diğer arabalara yer kalmıyor ozaman. Bu mantıkla siz arabanızı parkettiğiniz her an başkalarına haksızlık yapmış oluyorsunuz o zaman.

peki siz evinizin önüne arabayla geldiğinizde park yeri olmayınca gülüyormusunuz komşularım park bulmuş diye seviniyormusunuz yoksa sayıyormusunuz
  • işte bu tür insanlıktan nasibini almamışlar yüzünden hergün daha da "kaçılacak" hale geliyor memleket.

trafikte de bu hayvanlara rastlamak mümkün, arabayı parkederken de.

ben sizin yerinizde olsaydım üçüncüde alttan almaz, yine kibarca bu arabanın üstüne kuş pislese ondan bileceğimi belli ederdim.

laftan anlayacak adam ikinciye bile bırakmaz, ilkinde anlar. bu hayvanlar ise üste çıkmasını çok iyi bilir,
    ayakları baş yapmamak lazım.

yaşı başı hiç önemli değil, insanlıktır hürmet edilmesi gereken yaş değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercan_84

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Böyle olayları eski evimin önünde g.zekalı bir beyaz eşya servisi ile yaşamıştım.Direkt polisi arayıp dükkan önüne çektirmeme gibi bir hakkı olup olmadığını sordum.Eğer genel kurallara aykırı bir durum yoksa kimse kimseye oraya çekme buraya çek deme hakkına sahip değil.Direkt polise şikayet edin ki akıllansın terbiyesiz herifler.Sonuçta devlete herkes vergi veriyor ve ortak alanların ortak kullanım hakkına sahip özel mülk değilse...

Polisin size verdiği cevap ne oldu. ben şimdi karşı kaldırıma park etsem adam bana yine arabamı çekmemi söylese tehdit etse. Polise söylesem ilgilenirler mi?

Polis "eğer kanunen park yasağı olan bir yer değilse (burada dükkana sıfır olmama şartı) kesinlikle aracı çektirme vb. bir yaptırımı olmadığını söyledi.Yani dükkanla parkedilen yer arasında kaldırım varsa sorun olmuyor.Sizin olayda da kesinlikle çektirme vb. durum yapamazlar merak etmeyin.Sizi açık açık tehdit ederse yine polise şikayette bulunabilirsiniz bu da sizin vatandaşlık hakkınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Bir önce oturduğum yerde tam bizim binanın yanı boş arsa idi.
    Bizim binanın arabaları koyardı genelde. Sıralı koydunmu 3-4 araba rahat koyuluyordu.
    Arada sırada bir doç kamyonet koyulurdu uzun uzun yatardı.
    Bazen ortalı koyardı sahibinide bilmezdik uyuz olurdum.

Bigün tama doç u koyarken yakaladım camdan. Orta üst yaşlı bir amca parketti indi.
    Biraz kızarak ya Amca koyuypsun bari ortalı koyda millette rahat parketsin dedim.
    Adamcağız bişey demedi bindi düzeltti kamyoneti.

Aradan aylar geçti arsa kazıldı bina dikildi.

Meğer arsa adamınmış.
    Çok utanmıştım.

Helal olsun adama, böyle insanlar hala varmı...

Eli öpülesi adam...
  • Teşekkür ederim bilgi için. Hakkımı bileyim ki kendimden daha emin bir şekilde hareket ederim bundan sonra.

Bazı arkadaşlar demiş sende onu tehdit et, haklısınız haklı olmaya da kimim kimsem yok elin memleketinde okumaya çalışıyoruz. Başıma bir iş gelse aileme yazık, onlar beni ne umutlarla okutuyorlar. kanun önünde hakkımı ararım ama kavga bana göre değil.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omercan_84

quote:

Böyle olayları eski evimin önünde g.zekalı bir beyaz eşya servisi ile yaşamıştım.Direkt polisi arayıp dükkan önüne çektirmeme gibi bir hakkı olup olmadığını sordum.Eğer genel kurallara aykırı bir durum yoksa kimse kimseye oraya çekme buraya çek deme hakkına sahip değil.Direkt polise şikayet edin ki akıllansın terbiyesiz herifler.Sonuçta devlete herkes vergi veriyor ve ortak alanların ortak kullanım hakkına sahip özel mülk değilse...

Polisin size verdiği cevap ne oldu. ben şimdi karşı kaldırıma park etsem adam bana yine arabamı çekmemi söylese tehdit etse. Polise söylesem ilgilenirler mi?

Polis "eğer kanunen park yasağı olan bir yer değilse (burada dükkana sıfır olmama şartı) kesinlikle aracı çektirme vb. bir yaptırımı olmadığını söyledi.Yani dükkanla parkedilen yer arasında kaldırım varsa sorun olmuyor.Sizin olayda da kesinlikle çektirme vb. durum yapamazlar merak etmeyin.Sizi açık açık tehdit ederse yine polise şikayette bulunabilirsiniz bu da sizin vatandaşlık hakkınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercan_84 -- 11 Ağustos 2010; 20:46:46 >
  • arkadaşım bence aracı çekmekle yanlış yapmışsın. Bazen tepkini ortaya koyman gerekir yoksa ezerler seni. Adama diyecektin arabaya yazık eden delikanlıyada yazık olur diye ozaman hodri meydan erkekse araca bişey olsun. Ben öyle yapardım. Araca en ufak bişey olduğu taktirdede aracın yazık olduğu yerleri diliyle tamir ettirirdim. Devletin yolunda dayılık yapıyo varmı böyle bişey
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

quote:

peki siz evinizin önüne arabayla geldiğinizde park yeri olmayınca gülüyormusunuz komşularım park bulmuş diye seviniyormusunuz yoksa sayıyormusunuz

Orası evinizin önü, sizin değil, sadece önü.
    Bunu babanıza da söyleyin, gereksiz sinirlenmesin...
    Siz de babanızın yanında babanızla aynı düşüncelerle büyümeyin, ileride kendi aracınız olunca da evinizin önünü tapulu yeriniz gibi görmeyin...
  • Yaa kardeşim ne dıye adamla polemıge gırdın kı

dıyecegın laf şuydu oylemı kardeşim ? Bırakıyorum arabayı buraya

toz konsa senden bilirim arada goz kulak ol bence dıyıp bırakacaktın oraya !!
  • ne gerizekalı bi milletiz ya kalaşnikofla tarayasım geliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Yaa kardeşim ne dıye adamla polemıge gırdın kı

dıyecegın laf şuydu oylemı kardeşim ? Bırakıyorum arabayı buraya

toz konsa senden bilirim arada goz kulak ol bence dıyıp bırakacaktın oraya !!

Abi doğru diyorsun da hadi ben görmediğim sırada arabaya birşey yapsa, nasıl ispat ederim. Bunlarda KAPIMIN ÖNÜ PARK EDEMEZSİN mafyası olmuş.
  • Kafa her yerde aynı kafa.
    Yaz başında bir villa bahçesi yapılacak bende gittim işi kontrol etmek için, zar zor kamyoneti yanaştırdık ara sokaklar pislikti biraz.
    Bende arabayı park edecek yer arıyorum sokakta ama her yer dolu, iki yan villanın önünden geçerken baktım üç tane park alanı var evin önünde ama üçüne de kuka koymuş zat-ı muhterem. Balkonda da oturmuş çay içiyor.
    Gayet rahat bir şekilde onların yanındaki park alanına doğru ilerlerken sonuncu kukanın üzerinden geçtim çapraz bir şekilde ve parçalandı.
    Arabadan indiğimde bir şey söylese diye bekledim yavaş yavaş ilerledim, biz de sitede oturuyoruz nasıl bir zihniyetin ürünü olabilir bu diye merak ettim ama ses çıkarmamayı tercih etti.
    Eve geç dönerim bende genelde, dolayısıyla evimin önüne değil bulduğum yere bırakırım arabayı.
    Kaldı ki evvelden beri sitede oturmuyoruz, doğma büyüme Karagümrük'lüyüm orada da arabamız varken bir kaç sokak aşağı bile bıraktığımızı hatırlarım, bu böyledir yani.
    O yüzden yasal olarak hiç bir dayanağı yoktur bu tarz eylemlerde bulunan kişilerin, uygun olan dille/yöntemle karşılık vermek en doğrusudur.
  • bu sorunu bizim mahallede ki kebapçıyla yaşamıştım. yol üstüne kukaları koyuyorlardı. ve bende garsonların gözü önünde güzelce kaldırıp aracımı çektim. sonuçta belediyenin kaldırımı kimse binasının önü olduğu için oraya ait sahip güdemez. garsonlar çıkıştı bana ancak en son tepem attığımda dükkanınızı başınıza yıkmadan defolun dedim ve elinizden bir şey geliyorsa da ardınıza koymayın diye ekledim. sonuç arabam orada durdu. başka şehirde öğrenci hayatı psikolojisini yakından bildiğimden dolayı (insanlara rahatsızlık vermemek, en ufak şikayette kapılarınıza dayanmaları v.b.) bazen alttan almak gerekiyor ancak bu böyle bir durum değil. ben olsa hiç affetmem çekerim. arabam gözümün önünde olmalı benim. isterseniz başka bir örnek daha verebilirim. esenler otogara akrabalarımdan birini karşılamaya gitmiştim. aracı çektiğim yer taksi durağının biraz ilerisindeydi ancak taksi durağına ayırılan kısmın dışında olduğunun farkındaydım. ordan birisi seslendi yaa çek arabanı falan filan sadece camı açtım ve yüzüne baktım (bazen bir şey söylememek daha iyi gibi) biraz bekleyince adam kibar dille rica etsem başka yere çekmeniz mümkün mü dedi. dedim baştan şöyle söylesene. sonra kusura bakma faslı filan. kısacası haklı olduğun yerde kimsenin gözünün yaşına bakma derim.
  • Bu tip zorba kılıklı adamlara karşı yapılacak en güzel önlem aslında şu; ama malum yasal bir işlem değil, suça girer ama işte insanın aklına gelmiyor değil...

bunlardan çıkartıp kendi resminle beraber editleyeceksin, bak bakalım bir daha sana dayılanabiliyormu ?
  • İzmir'in yalı kısımları park yönünden berbat, kaç kere arabayı km lerce öteye çektim ve de boş yer için kaç tur attığımı ben bilirim. Bir seferinde teyzemin evinin otoparkı var ve 4 araç alıyor uzunlamasına (en arkadaki araç çıkması için 3 araç yol vermek zorunda) oraya park edeyim en arkası boştu, ben de arabayı uzun süre kullanmıyacaktım ama adam bana parkedemezsin dedi, ben de neden dediğimde burası bizim için(kendisinin orada işyeri vardı) ben de burada teyzem oturuyor(tam zeyzem değil 90 yaşlarında) o izin veriyor dedim, o da bana araba teyzenin üzerine mi kayıtlı dedi :))) Ben de öyle bir kural mı var dedim o da hak sahibi değil mi bu parkta felan filan, sonra teyzemin çocuğunu aradı adam, sonra o da bana boşver tatsızlık çıkmasın dedi. Ben de boşverdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

Bu tip zorba kılıklı adamlara karşı yapılacak en güzel önlem aslında şu; ama malum yasal bir işlem değil, suça girer ama işte insanın aklına gelmiyor değil...

bunlardan çıkartıp kendi resminle beraber editleyeceksin, bak bakalım bir daha sana dayılanabiliyormu ?

Sonra üstünde yakalansın bir çevirmede ehliyet çıkartayım derken görünsün polis süsü vermekten neler olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

"Evimin önüne park ettin" cinayeti

İnönü Mahallesi, Balık Yolu Caddesi’nde meydana gelen olayda, Erzincan’da sigorta eksper ve danışmanlık şirketi olan 26 yaşındaki Özer Çiğdem, babası Niyazi Çiğdem'e hediye olarak bir otomobil aldı. İddiaya göre Niyazi Çiğdem ile komşusu Mehmet Gündoğdu ile 34 NYZ 11 plakalı otomobilin parkı yüzünden sık sık tartıştı. Niyazi Çiğdem, karakola giderek, otomobilin evinin önünü kapadığını ileri süren komşusunun kendisini silahla tehdit ettiğini söyledi.

Bu tartışmadan habersiz olan Özer Çiğdem geçen haftasonu işyerinin bulunduğu Erzincan'dan ailesini ziyaret etmek için İstanbul'a geldi. Tüm aile evde otururken geçen Cumartesi günü Mehmet Gündoğdu, yine park yüzünden sokakta bağırmaya başladı. Tatsızlık çıkmasını istemeyen Özer Çiğdem, babasına, “Ben inip arabay çekeyim” diyerek evden çıktı.

Özer Çiğdem sokağa çıktığında Mehmet Gündoğdu'nun eşi pencereden kendisine otomobili çekmesi için bağırmaya başladı. Tartışmanın büyümesini istemeyen Özer Çiğdem, kapıları açarak otomobile yöneldi. Bu sırada elinde silahla binadan çıkan Mehmet Gündoğdu otomobile binmek üzere olan Özer Çiğdem'e, sonra da kapı önünde oğlunu izleyen babası Niyazi Çiğdem'e kurşun yağdırdı. Baba-oğul, başlarından ve vücutlarının değişik yerlerinden yaralandı. Özer Çiğdem olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Niyazi Çiğdem ise Bakırköy Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.
    Kaynak : Kanaltürk Haber 09/08/2010
    http://www.kanalturk.com.tr/haber-detay/31024-evimin-onune-park-ettin-cinayeti-haberi-ref-f5haber.com.aspx

2. bölüm..

Park kavgasında oğlu öldürülen adam, öldüren adamın akrabalarını vurmuş...
    --------------------
    Bulut MÜLHİM-Taner YENER-Şeyma ULUSOY/ İSTANBUL (DHA)

İstanbul Esenyurt’ta oturan Niyazi Çiğdem (53) 9 Ağustos 2010’da otomobilini kapısının önüne park ettiği komşusu Mehmet Gündoğdu (37) ile kavga etti.Tabancasını çeken Mehmet Gündoğdu, Niyazi Çiğdem’i yaraladı, 26 yaşındaki oğlu Özer Çiğdem’i ise öldürdü.

Mehmet Gündoğdu ile kavgaya karışan eşi Eylem Gündoğdu ve eşinin babası Ali Haydar Koçintar’a cinayetten dava açıldı. Bakırköy Adliyesi’nde bugün görülen davada Mehmet Gündoğdu tutuklu yargılanırken diğer sanıklar Eylem Gündoğdu ve babası Ali Haydar Koçintar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Niyazi Çiğdem duruşma çıkışında taksiyle evlerine dönen Eylem Gündoğdu ile babası Ali Haydar Koçintar’ı trafik ışıklarında durdurdu. Eylem Gündoğdu ve Ali Haydar Koçintar’ın başlarına 7 el ateş eden Niyazi Çiğdem, olay yerinden geçen motosikletli polisler tarafından yakalandı. Eylem Gündoğdu ve Ali Haydar Koçintar kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti.

Saldırgan Niyazi Çiğdem ise olaydan kısa bir süre sonra yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin oğlu Özer Çiğdem'in Eylem Gündoğdu'nun eşi Mehmet Gündoğdu tarafından 2010 yılının Ağustos ayında 'park tartışması' sonrası vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Bugün 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu cinayetin duruşmasının olduğu öğrenildi.

http://www.milliyet.com.tr/bakirkoy-adliyesi-onunde-silahli-saldiri-2-kisi-hayatini-kaybetti/turkiye/sondakika/31.01.2011/1346522/default.htm?ref=haberici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhqwer -- 31 Ocak 2011; 19:44:53 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.