Şimdi Ara

Kapi kilitleri neden 3 kademeli?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun aklima geldi bir aciklama bulamadim ev kapisinin kilidi 3 defa çevrilebiliyor. soru neden 3 kademe var? faydasi ne? 1 defa cevirince de kapi kilitlenirken 2. ve 3. kademeye niye gerek var farklari ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merak edecek başka bir şey bulamadın mı hocam :). İçeri giren dil hacimsel olarak artıyor, bu da kilidin güç uygulanmasıyla kırılmasını azaltıyor diye düşünüyorum.
  • İçeri giren demir parçası daha derine giriyor her çevirmede. Ama bence bu da onun gücünü zayıflatıyor gibi geliyor bana

• rukA_m kullanıcısına yanıt
    Bazen oyle garip seyler takiliyor aklima mesela bankaya para yatirma deyimi nerden geliyor niye yatirma kelimesi kullanilmis gibi seyler. Konuya gelecek olursak kilidin Ideal miktari (kirilmasinin en zor olacagi miktar yani) neyse direk o ayarda tek kademe yapabilirlerdi. Yada 1. ve 3. kademe guvensiz ise (daha kirilgan olacagini dusunuyorum) neden bu kademeleri koyarak guvenlik zafiyeti oluşturmuşlar.

• GR33K kullanıcısına yanıt
    1. ve 3. kademede en kirilgan olur gibi geliyor bana

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_atr

Bazen oyle garip seyler takiliyor aklima mesela bankaya para yatirma deyimi nerden geliyor niye yatirma kelimesi kullanilmis gibi seyler. Konuya gelecek olursak kilidin Ideal miktari (kirilmasinin en zor olacagi miktar yani) neyse direk o ayarda tek kademe yapabilirlerdi. Yada 1. ve 3. kademe guvensiz ise (daha kirilgan olacagini dusunuyorum) neden bu kademeleri koyarak guvenlik zafiyeti oluşturmuşlar.
    Ulan benim de kafamı karıştırdın. Niye kademe koymuşlar acabaa
  • rukA_m kullanıcısına yanıt
    Anahtar kaybolma ihtimaline karsi nispeten kolay sekilde kirilmasini saglayacak ara bir kademe birakilmis olabilir.

• Hocam çünkü 4.kademede arka kapılar açılıyor.

Sadece seçilmiş kişiler dördüncü kademeyi çevirebilir ve özel anahtar lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.