Şimdi Ara

Kapalı Kutu Ryzen 3 1200'de, Fan Çiziği ve Termal Macundaki Kıllar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, VatanBilgisayar'dan alınan "Ryzen 3 1200" ürününde, kapalı kutu ve güvenlik etiketleri yırtılmamış olmasına rağmen konu başlığında da belirttiğim garibime giden olayı sizlere danışmak istiyorum. Acaba bu durum başıma bir sorun çıkartır mı?
    İşlemciyi ve fanı test edebileceğim bir anakartım henüz yok. Fikirlerinize açığım.
    Benim fark ettiğim iki husus kutunun üst tarafındaki güvenlik/bilgi etiketinin altında bir etiket daha olması ve fandaki tozlardı.

• Üstteki etiketle işlemci üzerindeki seri numarasını karşılaştır tutmuyorsa kutu açılmıştır. İşlemci temiz görünüyor ama soğutucu kullanılmış olabilir.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Değerler tutuyor, üstündeki etiketlerden dolayı kapalı kutu gözüküyor ama o üst üste binmiş etiketler ve bu sorunlar kafamı kurcalıyor.
  • CS BETA kullanıcısına yanıt
    işlemcinin ve kutunun üstündeki seri numaraları uyuşuyor. Ayrıca fabrika çıkışlı termal macun sürülü. Yani sendeki işlemcinin soğutucu fanı fabrikasyon veya paketleme aşamasında kirlenmiş/hafif hasar almış. Alkol ve ufak bir fırçayla temizledikten sonra yeni bir termal macun sürerek takarsan sorun çıkacağını sanmıyorum. Elindeki ürün sıfır yani merak etme.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Anladım, biraz pimpirikli olduğumdan dert edindim kendime :)

VatanBilgisayar'a yazıp çizmeye gerek yok yani, peki ben bu fanın böyle çıktığını bir sorun olduğunda AMD'ye kabul ettirebilir miyim acaba?
  • Vatana aman bişey yazıp çizme, takip ederken kanser olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lofer_freud

Vatana aman bişey yazıp çizme, takip ederken kanser olursun.

Vatan çok iyi firmadır sinerji gibi yamuk yumuk soğutucu göndermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenlik etiketinin 2 kere üst üste yapıştırılması benim de hb'den aldığım lg telefon ile başıma gelmişti. Cihaz daha önce açılmış, telefondaki ekran koruyucu sökülmüş ve sıfırlanıp tekrar kutusuna konmuş. İlk etiketin üzerine 2. etiket yapıştırılmış yani çift kattı. Telefon iade gelince tekrar etiket yapıştırılıp satışa konulmuş. Yani sizin işlemci de önceki sahibi tarafından açılıp bakılmış olabilir. Tekrar kutusuna koyup iade etmiştir.
  • Refurbished olabilir diycemde işlemcide o iş olmaz.sogutucu olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CS BETA kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin soğutucuyla temas eden, üzerinde yazılar olan kısmında jelatin var mı?

• Herkes sallamış bişeyler işlemcinde bir problem yok, bunlar fabrikasyon sırasında kalite kontrol esnasında gerçekleşen şeyler daha önce reddit'de bunun gibi bir çok konu açıldı amd'den yetkili bir kişi bu konudan bahsetti ve hiç bir sorun olmadığını açıkladı.
  • vatan çalışanları çoğunlukla arkadaş,akraba veya kendi aldığı ürünü bir süre kullanıp beğenmezse yeniden kutular sıfır gibi paketler.Ekran kartı,işlemci, işlemci soğutucuları,ssd ve klavyelerde buna çok rastlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 6 Kasım 2017; 10:40:21 >
  • İşlemcin kullanılmamış dostum rahat ol.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.