Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Kapak oldummu?

88
Cevap
0
Favori
4.630
Tıklama
Cevapla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   21 Şubat 2010 11:06:36
   quote:

   Orijinalden alıntı: Karekök.


   quote:

   Orijinalden alıntı: STVxVTS

   Yuhhhh hella valla.

   Hella;


   lan nasıl bi yer burası ya
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2408 Mesaj
   21 Şubat 2010 11:21:31
   Adam kapak yemiş tamam acı olmuş, ama burdaki yorumlar o kapaktanda beter
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   538 Mesaj
   21 Şubat 2010 13:47:00
   Ben bunu aklımda tutayım belki lazım olur.
   |
   |
   _____________________________

   ✝ "The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame." ✝
  • Yüzbaşı
   549 Mesaj
   21 Şubat 2010 13:50:43
   Amanın "Gacırt"
   |
   |
   _____________________________

  • Onbaşı
   24 Mesaj
   21 Şubat 2010 13:53:20
   quote:

   Orijinalden alıntı: erhanmehmet   quote:

   Orijinalden alıntı: mrcopper

   Kapak oldummu?
   hemde ne biçim   avatara gel
   |
   |
   _____________________________

   How can I be lost, if I’ve got nowhere to go?
   And how can I blame you,
   When it’s me I can’t forgive?

   yatsusapparidikkalidallan,tittalitillantitstandulla,dipidapidallaaruppatirupiran,kurikankukkayakirikirikanku
  • Binbaşı
   1243 Mesaj
   21 Şubat 2010 13:54:30
   Tuth my ski check

   ok bb
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   205 Mesaj
   21 Şubat 2010 14:16:10
   En Çok Kullanılan intihar yöntemleri senin için titizlikle seçtim

   Arabayla uçma/çarpma
   Arabayı süren kişi hızla sert bir yere çarpar yahut yüksek bir uçurumdan atlar. Arabayı başkası sürüyor da intihar etmeyi düşünen kişi ona müdahale ediyorsa yanındakini de öldürebilir. Bazı durumlarda arabayı süren kişi bilerek içinde insan olan başka araca da çarpabilir. Araba kazası ve intihar arasındaki farkı çözmek zor olduğundan yanlış sonuca göre kişi intihar etmemiş kaza yapmış da sayılabilir.

   Kendini yakma
   Kendini yakarak öldürmek, genelde bir hükümete ya da bir rejime tepki amaçlı yapılır. Bu süreç birkaç dakikadan birkaç güne kadar uzayabilir, oldukça acı dolu bir yöntemdir. Eğer birey kendini diğer insanların da bulunduğu bir ortamda yakarsa diğerleri ona yardım etmeye çalışırken kendilerini de yakabilir. Boğulmaya, şoka ve yanıklara bağlı olarak ölüm gerçekleşebilir. Bu intihar yönteminde başarısız olan kişi ömür boyunca yanıklarla yaşayabilir.

   Elektrik akımıyla ölmek
   Kişinin kendine elektrik şoku vererek öldürmesidir. Yeterli düzeyde voltaj deriyi aşacak ve iç organlara ulaşacaktır.

   Atlamak
   Köprüden ya da yüksek bir binanın üstünden atlamak: Çarpmanın etkisiyle deri ve iç organlar parçalanır. Eğer kişi alçak bir köprüden suya atlıyorsa boğularak ölme ihtimali daha fazladır. Yüksek sayılan bir binanın tepesinden atlamak kesin bir çözüm olarak gözükür, fakat havada bulunan sürede insanın hissedeceği duygular acı verici olabilir.
   Geminin arkasından atlamak: Açık denizlerde gezen gemilerin kıç tarafından atlanması da boğulmalara ve ani vücut sıcaklığını değiştireceğinden ölüme sebebiyet verebilir. Aynı şekilde ön taraftan atlayanın geminin altına girme ihtimali de olduğundan ölmesi mümkündür.
   Bir otomobilin, trenin arkasından ya da önüne atlamak: Hızla ilerleyen bir trenin veya otomobilin önüne ani biçimde atlayan kişiler çarpmanın etkisiyle hayatını kaybedilir. Aynı şekilde hızla ilerleyen bir trenden atlayan kişiler de yere çarpmanın etkisiyle ölme ihtimalleri vardır, fakat genellikle sakat kalırlar.
   Asmak
   Boyun kırılması veya boğularak ölümle sonuçlanır. Boyun kırığında omuriliğin kesilmesi yüzünden ani ölüm gerçekleşme olasılığı çok yüksektir. Omurilik kesilmese bile kişinin kurtarılması çok zordur, kişinin kurtulması durumunda bile sinirlerin zarar görmesi sebebiyle ömür boyu felç riski çok yüksektir.

   Enjeksiyon
   Uyuşturucu gibi zararlı maddelerin vücuda aşırı dozda iğneyle enjekte edilmesi de çoğu zaman kalp krizine bağlı olarak ölüme yol açar. Kullanılan maddenin kalitesine ve enjekte edilen yere göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.

   Ayrıca boş bir enjektördeki havanın damar içine kuvvetle gönderilmesi de şok bir ölümle sonuçlanır.

   Aşırı dozda ilaç almak
   Uyku haplarının, antidepresanların veya ağrı kesicilerin de fazla oranda alınması insanı öldürebilir. Zamanında müdahale edilirse mide yıkama gibi çeşitli yöntemlerle insan kurtarılabilir fakat iç organlarda kalıcı hasar oluşabilir. Çoğunlukla bir iki günlük uyku halinden sonra hastanın iyileşmesiyle sonuçlanır.

   Zehirlemek
   Zehir kullanarak insan kendini öldürebilir. Yüksek dozda ilaç alımına bağlı ölümle benzerlik gösterir, zehrin etkisi kalitesine ve kullanılacağı kişiye göre değişir. Tarihte liderleri öldürmek için ajanların çok sık kullandığı bu yöntem aynı zamanda iyi bir suikast silahıdır. Tarihte Yıldırım Bayezid`in esir düşünce parmağındaki yüzükte bulunan zehiri içerek intihar ettiği iddia edilir.[kaynak belirtilmeli]

   Silahla vurmak
   Bu yöntem insanın bir silahla kendini vurmasıyla gerçekleşir. Silah elde etmenin kolay olduğu ülkelerde daha yaygın bir intihar çeşitidir. Fakat bu yöntemin artması illa ki silahın yaygınlaştığı anlamına gelmemektedir, insanlar bu yöntemi seçmeye eskisine oranla daha fazla eğilim göstermiş olabilirler. Polis ve asker gibi ellerinin altında sürekli silah bulunan meslek gruplarında da bu intihar şekli yaygındır.

   Bu yöntemin kesinliği silahın nereye nişan alındığına bağlıdır, eğer alna veya ağızdan beyne doğru nişan alınırsa ölümden kurtulmak olanaksız gibidir (Kurt Cobain,Ernest Hemingway). Kalbe nişan alınması da bir yöntemdir fakat kalbi tam olarak tutturmak sanıldığından zordur. Kurşunun mideye sıkılması ise nispeten yavaş bir ölüm gerçekleştirir. Kalbe ve beyne verilen zarar daha ölümcüldür.

   Bu yöntem daha çok erkekler tarafından tercih edilmekte olup beyne nişan alınma oranı fazladır. Boğazdan da vurulduğunda kesin dönüşümü olmayan bir yöntemdir.

   Seppuku
   Harakiri olarak da bilinir. Ortaçağ Japonya'sına ait bir ritüel intihar yöntemidir. Bazı durumlarda modern çağda da görülebilir. Batı ülkelerinde de karnın deşilmesi Seppukuyu andırsa da Seppuku çok daha komplike bir intihar yöntemidir. Seremonik elbiseler giyilir ve kişinin önündeki özel bezlere sarılı bir kılıç yerleştirilir. Seppukuyu yapacak kişi (genellikle bir savaşçıdır) kısa bir ölüm şiiri yazar. Kısa kılıcını (vakizaşi), fan'ı veya tanto (bıçak) alır ve karnına sokar ve soldan sağa doğru keser daha sonra ikinci bir hareket olarak kılıcı yukarı çeker.

   Boğazını kesmek
   İnsanın kendi boğazını kesmesi de başka bir intihar yoludur. Bu yöntemde kısa sürede güçlü kan kaybına bağlı olarak insan ölür. Japonya'da asil kadınların kullandığı yaygın bir intihar çeşitidir. Güçlü kesilirse kısa sürede öldürdüğünden kurtarılmak çok zordur ve yüksek oranda kesin sonuç verir.keserken bogazdaki ana beyin damarını bulursak en fazla 1 dakika içinde vücüdumuzdaki kan oranı yarıya düşecegi için ölüm kaçınılmazdır...

   Yüksek dozda alkol almak
   Yetişkin bir insanın kanındaki alkol oranı eğer %0,3'e çıkarsa bu kişi ilk önce komaya girer daha sonra tedavi imkanı bulamazsa ölür.
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   799 Mesaj
   26 Şubat 2010 23:49:48
   bu arada kapak oldun
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   731 Mesaj
   27 Şubat 2010 23:55:44
   quote:

   Orijinalden alıntı: Battle Royale


   quote:

   Orijinalden alıntı: Karekök.


   quote:

   Orijinalden alıntı: STVxVTS

   Yuhhhh hella valla.

   Hella;


   lan nasıl bi yer burası ya   Nedenki
   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.