Şimdi Ara

KANSERLEME YAPMAYIN, FIRINLAMA YAPIN! (EKRAN KARTI FIRINLAMA VE İNSAN SAĞLIĞI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
8
Favori
10.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartını fırınlamak soğuk lehim çatlaklarını geçici olarak onardığı için durumu sıkışık arkadaşların joker hakkı olarak ceplerinde durur.

Fakat kesinlikle fırınlama yaparken kartınızı hava geçirmeyen ısıya dayanıklı bir torbaya koymalısınız.

Bu duruma dikkat etmezseniz yüksek ısıda karttan ortaya çıkan ağır metaller fırınınıza nüfuz edecektir ve o fırın ailenizi yavaş yavaş öldürecektir!

Ağır metaller her türlü zorlu hastalıkların baş nedenidir. Ayrıca ekran kartlarında zehirli maddeler de kullanılır ve bunlar da fırının içine dağılır.

Fırının kapağını açtığınız ilk an eğer o zehirli sıcak havayla yakın temas kurarsanız vay halinize.

Geçmişte bu hatayı yapıp göz kusuru yaşayan forum üyeleri oldu.

ÖNCE SAĞLIK!

Ekleme: Yöntemini faydalı bulduğum forumdaşın eski bir rehber konusu:
    https://forum.donanimhaber.com/ekran-karti-firinlama-rehberi--72544673

KANSERLEME YAPMAYIN, FIRINLAMA YAPIN! (EKRAN KARTI FIRINLAMA VE İNSAN SAĞLIĞI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CVenturas -- 6 Haziran 2019; 3:25:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok doğru bir tespit. Konu sahibini tebrik ederim.

Lehim, kartta bulunan vücuda zararlı maddelerden sadece bir tanesi.

Lehim dumanını solumanın zararını bilirken bir de onu mideye davet etmek hiç akıllıca değil.

Ben de ekran kartını ısıtarak hayata döndürdüm ama fırınlamadım. Saç kurutma makinesini en sıcak şekilde çalıştırarak çiplerin bacakları etrafında gezdirdim.

Tavsiye ederim, işe yarıyor.
  • Çok doğru bir tespit. Konu sahibini tebrik ederim.

Lehim, kartta bulunan vücuda zararlı maddelerden sadece bir tanesi.

Lehim dumanını solumanın zararını bilirken bir de onu mideye davet etmek hiç akıllıca değil.

Ben de ekran kartını ısıtarak hayata döndürdüm ama fırınlamadım. Saç kurutma makinesini en sıcak şekilde çalıştırarak çiplerin bacakları etrafında gezdirdim.

Tavsiye ederim, işe yarıyor.
  • Önce sağlık eline sağlık.

• Sana diyor

• kartı fırına koymayın mümkünse zaten fırında kartın onarılması nedir çok saçma hava tabancası alsınlar yapsın :D veya teknik servise yaptırsınlar en azından lehim topları yenilensin
  • Lan konunun açıklamasını hiç böyle tahmin etmemiştim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bir kere fırına verdim açık şekilde. Sonra o dumanı maalesef soludum ama fırını temizledikten sonra kullandım. (Ekran kartı sarımsak kokuyordu ) şimdi ben ve ailem ölecek miyim hocam?

• 2 haftada 1 fırına atıyorum şimdiye kadar 15i geçmiştir bundan sonra dikkat edeyim bari

• Bu işlem tam olarak nasıl yapılıyor anlatabilir misiniz ? Ekran kartıma yüklendiğimde kapanıyor. clock ayarlarını devamlı olarak en dipte kullanıyorum. Kapanma Sorunumu çözer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colt1905 -- 4 Haziran 2019; 13:26:7 >
  • bu işlemleri yaparken eldiven maske ve gözlük hazırda olacak KANSERLEME YAPMAYIN, FIRINLAMA YAPIN! (EKRAN KARTI FIRINLAMA VE İNSAN SAĞLIĞI)
  • 2000W hava tabancısı almıştım. Onunla düzeldi. Fırın gibi maceralara girip, sağlıktan olmaya gerek yok.
  • Birçok ekran kartı fırıncısının es geçtiği önemli bir sağlık konusu. Önemli bir detay. +Rep.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AlköllüTrafikPolisi kullanıcısına yanıt
    Hocam bu maddeler açığa çıkıp fırının iç yüzeyine yapıştığı zaman nasıl bir temizleme gerekiyor bilmiyorum. Hangi yüzeyde ne uygulanmalı ancak uzmanlar bilir. Fakat unutulmamalıdır ki fırınlarımız bir de havalandırma tertibatı barındırıyor ve eğer fırında kimyasal bir kirlilik gerçekleşirse havalandırma sistemi de kirleniyor.

Dumanı solumanızın etkisi kapağı açtıktan ne kadar süre sonra soluduğunuz ne kadar soluduğunuz ve ne kadar yakından soluduğunuz ile alakalı olarak değişebilir. Vücudunuz illaki etkilenmiştir. Olaydan sonra bir etki hissetmediyseniz fazla endişelenerek boş yere kendinize stresin zararını yüklemenin bir manası yok.

Bundan sonra dikkat etmenizi öneririm. Fırınınızla alakalı ise bir şey diyemiyorum. Lütfen uzmana danışın. Faydalı ve tamamlayıcı bir bilgi sahibi olursanız lütfen konuya yazın.

Bu hatayı yapan arkadaşlarla birlikte ne yapabileceğinizi tartışabilirsiniz.

İyi, mutlu, sağlıklı bayramlar.
  • İlk defa yemek fırınında lehimleme yapanı görüyorum...

• R.I.P 2010 konusu https://forum.donanimhaber.com/ekran-karti-firinlama--42907844

ekran kartını korunmasız biçimde fırınlıyor ve ardından çok acayip kokular gelmeye başladı diyor. Akabinde kapağı açıp çekim yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 4 Haziran 2019; 18:33:11 >
  • Hahah video daki eleman dis fircasi bulamamis . Misvak kullaniyor herald.

• Yaşıyor musun?
  • s ve a birader az önce sordurdum senin ömürden 45 yıl gitmiş çok az zamanın kalmış o yüzden kendini hayır işlerine adaman en mantıklısı olur. bir süre sonra sana iban atıcam oraya yardımlarını iletebilirsin.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.