Şimdi Ara

Kango 1.9 dizel sabah çalışmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2003 1.9 dizel Kango aracım bir gün önce akşam eve geldim , sabah çalıştırmayı denedim , kontak çevirdim ışık vs yandı marş basıyor fakat çalışmadı , sizce neden olabilir

• Akü zayıf olabilir
    Enjektörlerin bakım zamanı gelmiş olabilir.
  • Kızdırma bujileri arızalı olabilir. Elcikten mazor pompalamayı da deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 19 Ocak 2022; 7:46:9 >
  • Mazot az ise donmuş olabilir.

• kızdırma bujileri

• Barracud@ kullanıcısına yanıt

Az değil

• K.Kahriman kullanıcısına yanıt

Elcik nedir

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt

Akü zayıf olsa gösterse yanıp sönmez mi

• Yakıt filtresinin üstüne kaynar su dökün, beş dakika bekleyin sonra çalıştırın. Yakıt filtresinin içinde akaryakıt kristalize olmuş veya tam donmuştur. Sıcak su faydalı olur. 0 derecenin altında -10 dereceye kadar katkılı değilse yakıt donmaya yakındır, katkılı yakıtlar -25 dereceye kadar donmaz. En iyisi bu soğuklarda bulabilirseniz kapalı garajda muhafaza edin geceleri.

• Erzurum lu E kullanıcısına yanıt

Zarar vermez değil mi araca

• Geçmiş olsun. Akla ilk gelen ısıtma bujierinin bir yada birkaçının bozulmasıdır. Ancak kaç derecede çalışmadı? Yani yaşadığınız yer ve sıcaklık hakkında bilgi verirseniz daha sağlıklı çözümler gelecektir.

• Drlaw38 D kullanıcısına yanıt

Yalnızca yakıt filtresinin üzerine dökünüz, motorda başka bir yeri ıslatmadığınız sürece hiçbir zararı yoktur, filtreyi ısıtır ve akaryakıtın çözülmesini sağlar. Çözülen ve biraz ısınan yakıt motoru kolaylıkla çalıştırır. Tabii bu durum başka bir sorun olmayıp donma varsa geçerlidir. Bujiler, yakıt pompası, elektrik sistemi, akü vs. varsa diğer sorunlara bir faydası olmaz. Ayrıca yakıt borularında bir çatlak veya kaçak da olabilir, el pompası ile birkaç kez pompalayın.

Google a yazın çıkıyor
  • xxkowboyxx X kullanıcısına yanıt

Bir gün önce -12 de çalışan araba , sonraki gün -8 de çalışmadı , Kırşehir'de yim

• K.Kahriman kullanıcısına yanıt

Sağolun, bakayım

Anladım hocam. Marşa basarken arkadan beyaz duman çıkışı oluyor mu su buharı şeklinde değilde daha yoğun ve mazot kokulu?

• hiç tepki vermiyorsa soğuk hava olduğu için akünün marş basma gücü zayıflamıştır diye tahmin ediyorum ama marş dönüyor motor çalışmıyorsa kızdırma bujilerine bir baktırın derim.

• Hocam calistimi araba gecmis olsun
  • Mars dönüyor araba çalışmıyor, yakıt pompalamaya denedim elle, buz tutmuş orası

• xxkowboyxx X kullanıcısına yanıt

Duman siyah gibiydi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.