Şimdi Ara

Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta göründüğü gibi sizlerle aklıma gelen bi yöntemi paylaşmak istedim.Bildiğimiz bayan saç tokası ile işlemci fanı monte ettim.Plastik buldum sağlamlarından (Demirler sağlam değil ve Anakarta düşerse yazık olur... ).Demiri çıkarıp plastik arayışına geçtim ve buldum Ek'te resimlerle görüldüğü gibi DBX- b soğutucunun orjinal fanını (92mm) söktüm ve yerine Corsair Performans SP 120 L (max 2700 rpm) monte ettim. İntel DBX- B'nin iki modu vardı Q modu sessiz ve P mode Hızlı ve çok sesli...(iki işlemciyi düşünsenize :))...)...Resimleri aşağıda paylaştım arkadaşlar.fanı değiştirmek isteyenler arkadaşlar deneyebilirler...

Fanın orjinal hali bu şekilde...

Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L )

Sistemimde aldığım boşta soğutma değerleri aşağıdaki gibidir..

Namıdeğer Montaj Tokaları :))

ve montaj sonrası görüntüler arkadaşlar....

Herkese iyi modifiyeler dilerim....

Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L ) Kancalı Saç Tokası ile Modifikasyon Olur mu ? Buyrun Bakın ( İntel DBX-B + Corsair SP 120L )

• hocam ekran kartı ile işlemciler arasına bence mukavva koyun, pcb zarar görebilir sıcak havadan. bilgisayar çok şahane ne iş için kullanıyorsunuz, ne kadara malettiniz. birde alttanda tutturdunuz mu, bunlar zamanla sıcaklıkdsn kendini salabilir, plastik kelepçe ile belki bir daha sabitlenebilirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacın yanına morkide stickeri de yakışır artık

sonuçların olduğu 2 resim de aynı hocam, fark oldu mu sıcaklık konusunda?
  • El Valiente kullanıcısına yanıt
    :)) Firmadan isteyeceğim sticker harbi yakışır yanına
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam;

kasanın önünde 1 adet akasa 14 cm + 12 cm orjinal fan var onlar arada hava akışını dengeliyor.eksoz fanda var arkada ledli çok sıkıntı olacağını sanmam.

bir alttan bir üsten kelepçeledim..onun dışında bir yerden montaj yapmadım.. LAstiklerin yedeklerini aldım

sistemin değeri 4500 Tl üstünde ama bana 2200 tl mal ettim hepsini...
  • El Valiente kullanıcısına yanıt
    akasa x4 fandan sonra fark oldu tabiki ses azaldı ve akasa 42derecede iken boşta ,intel dbx-b 36 derecelerde ..yükte %70 denedim 63-65 dereceyi gördü sistem.
    valla müdür;

ne iş için kullanıyorum dersen..core 2 duo laptop vardı bende youtube video ekliyodum convert filan yapıyordum.(laptop uçuşa geçiyordu) ..güçlü birşey ararken..sahibindende bir kasa buldum 300 Tl ye supermicro firmasına ait, işlemci yok,hdd yok,ram yok ....665 w psu + anakart+ kasa + Decklink HD extereme denen bi kart ...Araştırırken bu HD extreme kartın değerinin sıfır 800 $ civarı olduğunu öğrendim...bende almadan satışa koydum ürünü :)) 2 gün geçmeden 400 TL nakite alıcı buldum (bazı kabloları eksikti)..300 kasayıl aldım ,400 tl ye sadece hd extereme sattım...parçalar bedavaya geldi :)) ... yurt dışında işlemci aldım x5650,,türkiyeden ram filan...öyle toparladım pc yi bu hale geldi şimdi video işi yattı ..(Youtube kapattı kanallarımı) bende gta5 ,witcher 3 takılıyom evde :))
  • hocam bence o araya bir karton gibi birşey yinede iyi olur.

ok hocam denerim bakalım fark edecek mi?
  • Saç tokası iyiymiş. Benim işlemci fanı da ataçla tutturmuştum. Aylardır duruyor öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZaGoRSTYLe

ok hocam denerim bakalım fark edecek mi?

bence pek farketmez ama uZun vadede işlemcinin sıcak havası ekran kartının pcb sini bozabilir direk ekran kartına veriyor sıcak havayı. ekran kartı ne bu arada, birde passmark testi yapabilirmisiniz çok merak ediyorum :)

cinebench r15 olabilir mi onda daha önce gtx 670 varken yapmıştım.. yeniden alırım ama sadece gpu değişir işlemci hep aynı puan alıyor.Overclock olmuyo server anakartta ...ah bi EVGA sr2 bulabilsem keşke....

Bir dezavantajım PCİ Ex 2,0 var bende Ekran kartı 3.0 anakart 2,0

Ekran kartı ZOTAC gtx 770 (ZT-70310-10P modeli) 4 GB 256 Bit...
  • quote:

Ekran kartı ZOTAC gtx 770 (ZT-70310-10P modeli) 4 GB 256 Bit...

yok ben cpu passmark testini merak ediyorum kaç çıkıcak.

Merhaba Hocam,

Passmark testi yaptım puan ekteki resimdeki gibi.

2970,9 Puan

Eksikler neler söyliyim

850 Evo disk sata-2 sokette (pci sata 3 bekliyorum yurt dışından)
    Ekran kartı pci ex 3 ama soketim Pci Ex 2,0
    Ramler ECC ram biliyorsun bunlar normal ddr3 lere göre birazcık yavaş ama güvenli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaGoRSTYLe -- 12 Haziran 2015; 1:55:55 >
  • quote:

Merhaba Hocam,

Passmark testi yaptım puan ekteki resimdeki gibi.

2970,9 Puan

Eksikler neler söyliyim

850 Evo disk sata-2 sokette (pci sata 3 bekliyorum yurt dışından)
    Ekran kartı pci ex 3 ama soketim Pci Ex 2,0
    Ramler ECC ram biliyorsun bunlar normal ddr3 lere göre birazcık yavaş ama güvenli..

hocam sadece cpu puanı kaç

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.