Şimdi Ara

KANALLAR EKSİK DİYENLERE COZUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TÜRKSAT 3A daki HORİZONTAL yayınları almakta AVRUPA’ dan almakta zorluk çeken izleyicilerimizin dikkatine.

AVRUPA yayınları ilk baştan beri VERTIKAL POL de ayarlı olduğunda LNB ler gelişi güzel ayar yapılmıştır. Olması gereken yerlerde olmadıklarından sorun yaşanmaktadır. Özellikle Horizontal Avrupa yayınların( NTV Avrupa ,HABERTÜRK,KANAL 1, KANAL A, STV Paket,Bursa Olay,Buket TV,TürkÇ,ShowTürk ve Türksat BATI paketler) alınmasında güçlük çekilmektedir. Kanallara yoğun telefon gelmektedir. Küçük bir ayarla sorun çözülebilir Şöyleki ;

ANTENE ÖNDEN bakıldığında genelde YANLIŞ şekilde LNB nin ÜST KISMI genelde Saat 12 YÖNÜNDE durmaktadır.

AVRUPANIN değişik ülkelerine göre genelde SAAT 1 nin olmaktadır.

YUKARIDA isimleri yazılı kanalların birinde sinyal kalitesi artana kadar SAAT 1 civarında LNB yi küçük hareketlerle hareket ettirmelidir.

KALİTE EN YÜKSEK değere geldiğinde işlem tamamdır. Arama yaparak tüm kanallara ulaşabilirsiniz.

Not:sa turkey alintıdır

Eksik yayın alan arkadaslarımız lnb lerıyle ilgili gereken ayarlamayı yaptıkları takdirde sorunları cozulecektır.Bunun nedeni ise anten kurulurken lnb lerin gereken hassasiyetle ayarlanmamıs olmasıdır..

• Ben de bu gün ntv paketini bu şekilde lnb çevirerek buldum..
  • Arkadaşım bu konu forumda mevcut zaten.

http://forum.donanimhaber.com/m_27482066/tm.htm
  • Peki diğerlerinde herhangi bir kayıp oldu mu?
    Galiba Şekil bu olacak
     KANALLAR EKSİK DİYENLERE COZUM

quote:

Orjinalden alıntı: THESİMPSON

Ben de bu gün ntv paketini bu şekilde lnb çevirerek buldum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 30 Ekim 2008; 20:36:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.