Şimdi Ara

Kanallar 4K Yayına Ne Zaman Geçer? (4K Yayıncılık Ana Konu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
71.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • imkan olsa da masraflı olduğu için geçeceklerini sanmıyorum.
    Kral TV ve NTV Spor bile kapandıysa pek umudum yok Uydu yayıncılığında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A92252A90

imkan olsa da masraflı olduğu için geçeceklerini sanmıyorum.
    Kral TV ve NTV Spor bile kapandıysa pek umudum yok Uydu yayıncılığında.
    Ntv Spor un kapanma sebebi beIN SPORTS. Diğer spor kanalları devlet destekli ve yandaş medya olduğu için kapanmıyor.

beIN içerik bırakmadı. Spor kanallarının anası ağladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

Bütün kanallar hdye geçerse 10yıl içinde 1-2 4k test yayını daha gelir..

Hd yayın olmayan çok kanal var 720p yada 1080i yayın var. 1080p yayın yok avrupada bile varmı emin değilim.

Daha türksat4a ya yeni yeni geçiliyor

Alıntıları Göster
    daha 3 yıl olmuş .

• LNB L kullanıcısına yanıt
    Dostum kahin gibi adamsın. Dediklerinin hepsi çıktı. Bundan sonra bu sektör için sen ne dersen onu takip edeceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

8K TV lerin boy göstermeye başladığı şu günlerde mevcut kanalların 4K ya geçmesi yakındır öyle 2025 ler falan mümkün değil bir kere.. Bana sorarsanız en geç 2020 ye kadar çoğu kanal 4K yayına geçmiş olur..
    gecemedi hocam
  • yahu herkes uydu yayınları neden 4k değil diyor ama ben meseleye farklı bi açıdan bakacağım yıl 2020 youtube vs. müzik klipleri hala 1080p çıkıyor neden ? bu sorunun cevabını bulabilirsek muhtemelen uydu yayınlarınında o sebeble 1080 kaldığını anlayabiliriz.
  • İzlenecek kanalların hepsi 1080p yayına geçince.
  • DjarumBlack- kullanıcısına yanıt
    Koronavirüs yüzünden...2021 olarak güncelliyorum...
  • Weycell 61 kullanıcısına yanıt
  • Valla bi ara yeni bi uydu fırlatılacaktı o ne oldu onunla birlikte herhalde bu iş olursa olacak yoksa daha çok bekleriz gibi öngörülerimizde yanıldık.
  • HD yayına bile 15 yılda anca geçtik 4k 2030 bulur tüm kanalların geçmesi.
  • En son uydu fırlattığımızda HD kanal furyası almış başını gitmişti. Yeni bir uydu fırlatırsak belki yine bir furyayla 4K yayına geçerler.
  • Konuyu açalım 4 yıl oldu. Henüz hiçbir kanaldan girişim yok.

Yeni fırlatacağımız uydu meyve verir mi acaba?

• 4K yayın için bi 6 7 yılımız var kafadan.  

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Bence zengin bir medya grubu açabilir veya TRT 2. 4K kanalı açabilir.
  • Hiçbir zaman
  • Daha 1080p yayın yapan kanal yok 4K zor gelir biraz

• Uydu fırlatıldı 1 seneye kalmaz çoğu kanal geçer 4ky ya
  • Uyduyu fırlattık hemen 4K'ya geçeriz diye bir şey yok. O ancak yeni Hotbird uyduları için geçerli olabilir. Avrupa kanallarının teknik ve mali imkanları daha fazla.

Bizim kanalların altyapısı 4K'ya uygun değil, ekipmanların değişmesi gerekecek. Harcama yapmaları lazım. Türkiye'deki ekonomik koşullar da malum.

Uydudan yayın iletmek de bedava değil. Transponder kiralama ücretleri oluyor. 4K yayın daha çok bant genişliği gerektirdiği için kirası da daha yüksek olur. Ekonomik koşullar malum.

Türkçe kanalların 4K'ya geçiş süreci, SD'den HD'ye geçişleri gibi olacak. Yani ilk 4K yayınlar şifreli olacak ve Kablo TV, Digitürk, D-Smart, Tivibu platformları üzerinden abonelere iletilecek, yani parası olan izleyecek. Bu yolla, 4K'ya geçen kanallar harcama masraflarını bir ölçüde çıkardığı gibi, platformlar da 4K faktörü sayesinde ekstra aboneler elde edecek. Kazan-kazan olayı.

Halihazırda TRT 4K'nın şifresiz yayınının hiçbir anlamı yok. Zaten diğer kanallarında yayınladığı programları, upscale yöntemiyle, sanal 4K çözünürlükle yayınlıyor. İzlemeyenler bir şey kaybetmiyor. Maçlar dışında gerçek 4K yayını yok. Bir tür test yayından ibaret.

HD yayıncılık bile tam anlamıyla oturmamışken, 4K'nın hakkının verilmesine daha uzun yıllar var.

• İnternetden yayın izlemenin bu kadar arttığı bir dönemde kimse tv de yayın için 4k frekansı satın almaz. Kanallar böyle bir yatırım yapmaz. Ha şöyle olur misal kanal d uydudan 1080p yayına devam eder ama internetden 4k yayına upscale edilir. Neti yeten 4k izler yetmeyen 1080p.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.