Şimdi Ara

Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
0
Favori
18.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• bende senin gbi düsünüodum iLk önce sıradan bi bassdır dedim ve o rahatLıkla bindim araca

sesi 26'ya getirdigimizde bass resmen ciğerlerini cekiyo adamın ve nefes almak zorlastı zor attım kendimi dısarı ne kadar siddetli oLdugu hakkında gerisini anlatmıyorum anlamıssındır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

quote:

Orjinalden alıntı: GangSTAz

quote:

zar delinmesi ile sağırlığın bi alakası yok.Benim iki kulağımda da zar yok ama gayet iyi duyuyorum.Ama çınlamaya bişey diyemem basınçla alakalı bişey.

Nasıl Ya Açıklarmısın.??? 2 Kulağındada Zar Yok Hemde ????

evt yok.Açıklim küçük yaşlardan beri orta kulak iltihabı geçirdim ayakta tedaviyle fln idare etmeye çalıştık ama daha da ilerledi ve iltihap iki kulağın zarınıda patlattı geçti.Daha geçen hafta ameliyat oldum iltihap temizlendi ama kulak damlası kullandığım için zarı dikmediler.Açık bıraktılar.6.sınıftan beri iki kulağımda da zar içe yatık.yani yok.

Ayrıca elektronik müzik hastasıyım dinlemeden edemem yani.:)

zar olmayan kulağa su kaçmaması gerekir...orta kulağı korumak için...nasıl denize giriyorsun pamuk tıkasan bile su kaçmıyormu???

• bu kanal içi kulaklıga oldum olası ısınamadım zaten telefonda var sırf bu yüzden müzik dinleyemez oldum..
  •  Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!!

Frekans aralığı

12.....22000 Hz

Ses basınç gücü

112 dB(SPL)
  • Valla 4-5 gün önce bende sağ kulakta ağrı nedeniyle gittim doktora. Durduk yerde kaşınmaya başladı tatlı tatlı. Şöyle ufak bi kurcaladım doğal olarak kulak pamuğuyla. Ama öyle abartmadan. Sabah kalktığımda davul gibi olmuştu. İltihaplanma olduğu söylendi ve bi kaç ilaç tedavisi uyguladım. şu an iyi. Bende kulak içi kullanıyorum ve çokta memnundum. Ama benim doktor böyle bişey belirtmedi. Su kaçırma vs dedi. Dediğin gibi kulaklıktan kaynaklanıyosa uzak duralım...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

zar delinmesi ile sağırlığın bi alakası yok.Benim iki kulağımda da zar yok ama gayet iyi duyuyorum.Ama çınlamaya bişey diyemem basınçla alakalı bişey.

Nasıl Ya Açıklarmısın.??? 2 Kulağındada Zar Yok Hemde ????

evt yok.Açıklim küçük yaşlardan beri orta kulak iltihabı geçirdim ayakta tedaviyle fln idare etmeye çalıştık ama daha da ilerledi ve iltihap iki kulağın zarınıda patlattı geçti.Daha geçen hafta ameliyat oldum iltihap temizlendi ama kulak damlası kullandığım için zarı dikmediler.Açık bıraktılar.6.sınıftan beri iki kulağımda da zar içe yatık.yani yok.

Ayrıca elektronik müzik hastasıyım dinlemeden edemem yani.:)

zar olmayan kulağa su kaçmaması gerekir...orta kulağı korumak için...nasıl denize giriyorsun pamuk tıkasan bile su kaçmıyormu???

Mum kulak tıkacları var kulak yolunu kapatıyo.O şekilde giriyorum duş alırkende denize girerkende herhangibir zorluğu olmuyo.Bence her insanın kullanması gerekir.

• Benim cx300 güme gitcek o zaman
    bu arada Sennheiser Orpheus

Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

Valla 4-5 gün önce bende sağ kulakta ağrı nedeniyle gittim doktora. Durduk yerde kaşınmaya başladı tatlı tatlı. Şöyle ufak bi kurcaladım doğal olarak kulak pamuğuyla. Ama öyle abartmadan. Sabah kalktığımda davul gibi olmuştu. İltihaplanma olduğu söylendi ve bi kaç ilaç tedavisi uyguladım. şu an iyi. Bende kulak içi kullanıyorum ve çokta memnundum. Ama benim doktor böyle bişey belirtmedi. Su kaçırma vs dedi. Dediğin gibi kulaklıktan kaynaklanıyosa uzak duralım...

Kulak hakkında kitap yazacak dereceye geldim sayılır İltihaplanma başlangıcı olabilir dikkat et.Gece ağzın açık mı uyuyorsun?

• geçmiş olsun.
    ben de kulaklıkla müzik dinlemekten vazgeçtim çünki kulağımız sesi kulaklıkla dinlemek için bir yapıya sahip değil. kulaksız hoparlörle dinlemek en iyisi.
  • Arkadaşım full ses naptın sen ya
    Çok geçmiş olsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

Valla 4-5 gün önce bende sağ kulakta ağrı nedeniyle gittim doktora. Durduk yerde kaşınmaya başladı tatlı tatlı. Şöyle ufak bi kurcaladım doğal olarak kulak pamuğuyla. Ama öyle abartmadan. Sabah kalktığımda davul gibi olmuştu. İltihaplanma olduğu söylendi ve bi kaç ilaç tedavisi uyguladım. şu an iyi. Bende kulak içi kullanıyorum ve çokta memnundum. Ama benim doktor böyle bişey belirtmedi. Su kaçırma vs dedi. Dediğin gibi kulaklıktan kaynaklanıyosa uzak duralım...

Birader Bende Vazgeçmek İstemiyorum Ama Bana Doktor Silikonlarını Alkol İle Temizle Dedi...Sonra Kullanmıcaksın Dedi Ne Ayak Anlamadım Ama...Ben Benzinle Temizliyordum Genellikle..

Bir de Zar İncelmişse Kanal Tipi Takınca Zarı Dahadamı İnceltiyor???

Bu Soruları Soramadım Kendisine İlla Yasak Kullanmıcan Dedi...

Kanal Tipinin Zararı Kulaktaki Bakteri Sayısını 100 Kat Artırıyormuş...Mantar Oluşturuyormuş...Örnek : Ben

Hayatım Müzikti Be Yahu Yapılırmı Bu Bana

• quote:

Orjinalden alıntı: Sam0

Arkadaşım full ses naptın sen ya
    Çok geçmiş olsun..

Wallaha Hem Kanal Tipi Hemde FuLL Ses iPod'da Hemde 115 dB....

Sırf Müziğin Zevkine Varayım...Arka Planda Çalan Muzikleride Adam Gibi Net Biçimde Duyayım.. Diye FuLL Ses Dinliyordum...
  • Valla öyle dinlersen öyle olur. Günde kaç saat dinliyordun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow_shooter

Valla öyle dinlersen öyle olur. Günde kaç saat dinliyordun?

3 Saat Yolda....

İzmir-Manisa Gidiş Dönüş...

Evdede 5-6 Saat....

Toplam 9-10 Saat Oluyor Ama 5 Saati Full Ses'dir En fazla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!!

bunun hangi tür olduğunu sorabilirmiyim

Normal kulak içi
  • sağırlık bildiğim kadarıyla çekiç örs üzengi kemiklerinin kireçlenmesiyle oluşuo
  • Sennheiser HD 202

TEKNİK ÖZELLİKLER:
    Nominal empedans: 32 Ohm
    Kablosuz ağırlık: 130 g
    Transducer prensibi: dynamic, closed
    Kulak Kapsülü: supraaural
    Kablo Uzunluğu: 3m
    Frekans Aralığı (headphones): 18.....18000 Hz
    Sound pressure level (SPL): 115 dB
    THD, total harmonic distortion: < 0,5 %
    Jak: 3,5/6,3 mm stereo

Kulaklarınız rahat eder.
    Tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fb100.Yil -- 2 Aralık 2007; 0:42:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^^^CRAZY^^^^

sağırlık bildiğim kadarıyla çekiç örs üzengi kemiklerinin kireçlenmesiyle oluşuo

evet ama duyma eşiği diye bişey var.Dengesini kaybedince normal sesler artık kısık ses gibi geliyor insana
  • Bu konu aklıma takıldı, yıkanınca kulak çubuğuna hafiften kolonya koyaraktan temizlik yaptım. Yandım anam

Bakteri olayını nasıl halledebiliriz acaba? Ses basıncı bakımından kulaklıkla zarar gelmez diye düşünüyorum, kısık dinlerim çünkü hep. Ha, bir arkadaşın da dediği gibi oto müzik sistemleri yüzünden belirli bir işitme kaybım olduğunu hissediyorum, orası ayrı.
  • [Deleted by Admins]
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.