Şimdi Ara

Kanal tedavisi yapılmış diş ağrır mı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
13
Favori
590.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilkersevuker

Dişime geçen hafta kanal tedavisi yapıldı yemek yedikten sonra dişim ağrı yapıyor sonra ağrı geçiyor ama hassasiyeti devam ediiyor.Doktorum ağrı yapması normal dedi bir süre yemek yerken o tarafını kullanma dedi.Ağrı kesici ile bu dönemi atlatmam mümkünmü acaba yoksa ağrı kesicilerde bir süre sonra işe yaramazmı.Ağrıların dineceği günü sabırsızlıkla bekliyorum

Kanal tedavisi yapıldı ve bitti mi? Bitmedi ise ve tedavi devam edecek ise, kanalların bazılarının içinde hala sinir kalmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkersevuker

Dişime geçen hafta kanal tedavisi yapıldı yemek yedikten sonra dişim ağrı yapıyor sonra ağrı geçiyor ama hassasiyeti devam ediiyor.Doktorum ağrı yapması normal dedi bir süre yemek yerken o tarafını kullanma dedi.Ağrı kesici ile bu dönemi atlatmam mümkünmü acaba yoksa ağrı kesicilerde bir süre sonra işe yaramazmı.Ağrıların dineceği günü sabırsızlıkla bekliyorum

KAnal tedavisi sonra ilk 1 hafta üstüne basınca acı, hafif sızlama gibi şikayetler normaldir. 2-3 hafta içinde hala geçmedi ise tekrar kontrol edilmesinde fayda var.
    Ancak diş başlangıçta çok kötü durumda idi ise, sıkıntılar 1 aydan biraz daha uzun sürebilmektedir.
  • Soldaki yirmilik dişin sağ çeneye ağrı yapması mümkün müdür? Yirmilik dişim sol tarafta ama sağ tarafta çene ağrısı var, yemek yerken-dişleri felan sıkarsam ağrı yapıyor.

Sağdan üçüncü dişimde geçici dolgu var, doktor ona Salı gününe randevu verdi ağrıyor mu-ağrımıyor mu diye kontrol ederiz diye. Röntgen'den onun da kanala ihtiyaç olup olmadığını anlayabilir miyiz?

Röntgeni bugün çektirdiğim için bir doktora gösterme fırsatım yok.

Kanal tedavisi yapılmış diş ağrır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 20 Aralık 2014; 20:19:24 >

• sizi bu saatte rahatsız ettiysem özür dilerim. Benim sağ en arkanın bir önünde bulunan dişime bundan 5 sene önce amalgam dolgu yapılmıştı. Daha sonra bu dişimin bir tarafı kırıldı ve boştaydı. Epey bir süredir sıkıntım yoktu. Yalnız son 3-4 gündür bu dişim gün içinde en Az 2-3 kere 15 dakika süreyle ağrıyor ve zonkluyor sağ tarafıma komple vuruyor. Ayrıca dişimin diplerine doğru hafif siyahlıklar da var sizce sorun nedir? Nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önemli konu. bende de kanal yaptıralı 6-7 ay geçti şimdi dişimi fırçalarken bile soğuk su kullanınca sızlama oluyor. bugüne kadar yoktu, yeni başladı 1 haftadır. dişimi yapanda öyle yeni mezun falan değil, işin ustası bi Dr. normal bi süreç mi acaba.
  • İyi forumlar...
    Bugün ilk kez kanal tedavisi yaptırdım (16) dişime.Sanırım diş etim ağrıyor ve yapılan dişin sol kısmı dokununca acıyor .Tabii şu an için o tarafta bir şey çiğnemem bile söz konusu değil şimdilik ama bu acı & ağrı normal midir , ne kadar sürede geçmezse tekrar gidilmesi gerekir ? Ve bu disi ne zaman fırçalama liyiz Şimdiden teşekkür ederim. ayrıca solalt 36 disime de kanal Tedavisi yaptırmak için ne kadar süre geçmesini önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pc-user -- 7 Ocak 2015; 19:12:53 >
  • Merhabalar. 10 ay önce kanal tedavisi olan dişim (6 numara alt diş) dün sabah sebepsiz olarak acımaya başladı. Ağrı yok ama çiğneyip ısıramıyorum. Bu sabah da hafif ağrı ve aşırı acımayla uyandım, yumuşak bir gıdayı bile çiğneyemiyorum. Ama bugün şu da var ki kanal tedavili olan çok olmak üzere bütün dişlerimde gerginlik, dişin olduğu taraftaki bademcik, bütün diş etleri de acıyor. Bunlar sanırım nevazil belirtileri ve biraz üşütmüş de olabilirim. Sorum şu, kanal tedavili dişimde mi sorun var yoksa nevazil o dişte aşırı acı ve hassasiyete sebep olur mu?
  • kanal tedaviden sonra ağrıyan dişim yeniden açıldı ilaç kondu dr. bekle dedi ama dişimde sallantı oluştu dişin altına diş etime dokunamıyorum acıyor çiğneme yapamıyorum hafif sallanan dişe tekrar kanal tedavi yapılırmı başladığından beri 2 aydır işkence oldu arkadan öne doğru 4. diş
  • benim sol üst arka dişim çürümüştü ,doktor ilk olarak bir madde koydu,kanal yapmadı. kanal yapmadan dişi kurtarmaya çalışacağını söyledi bu madde ile. daha sonra dolgu yapıp dişi kapadı. 2 hafta sonra felaket bir ağrı oldu, anlık sanki dişimden bir şey çekiliyormuş hissi oldu. daha sonra doktor dişime tek seansta kanal yaptı,ilginçtir seansta hiç ağrı duymadım,öncekilerde az çok duyuyordum. daha sonra dişimin ağrısı aynı şekilde devam etti 1 hafta. doktorum antibiyotik verdi ,ağrılar azaldı. 1 ay geçmesine rağmen 5 6 günde bir ağrıyor o dişim. ve bu ağrı 3 4 saat sürüyor. s
  • hocam beim de dişime kanal tedavi yaptı 4 gün geçti fakat geceleri arıdan uyuyamıyorum acaba siniri tam öldürmemişmidir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat670

hocam beim de dişime kanal tedavi yaptı 4 gün geçti fakat geceleri arıdan uyuyamıyorum acaba siniri tam öldürmemişmidir ...

Geçmiş olsun. Kanal tedavisi 3-4 seans'da bitiyor. Her seans'da sinirlerin bulunduğu kanallar iyice temizleniyor ve kalan sinirler öldürülüyor. Anlaşılan sizin dişinizdeki tüm sinirler henüz alınmamış, biraz daha dayanubç
  • Öncelikle merhabalar yaşım 19 benim sol tarafta en arkadan 2. dişimde ağrı vardı 2 seanslı kanaltedavisi oldum fakat ağrısı bir türlü geçmedi doktorum beklemem gerektiğini söyledi diş kökünde iltihap olduğunu ondan ağrıyabiliceğini söyledi bana antibiyotik verdi iltihap geçsin diye bende dün kullanmaya başladım fakat aşırı derecede ağrım oluyor bastırmasam bile ağrıyor fakat bugün elle kontrol ettim en arkadaki dişim yani kanal tedavisi olan dişimin yanındaki diş asıl ağrıyı yapıyormuş herhangi bir çürük yok o dişimde ve kanal tedavisi olduktan sonra ağrı yapmaya başladı ne yapmalıyım bilemyorum herhangi biri bir fikir verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhakaya96

Öncelikle merhabalar yaşım 19 benim sol tarafta en arkadan 2. dişimde ağrı vardı 2 seanslı kanaltedavisi oldum fakat ağrısı bir türlü geçmedi doktorum beklemem gerektiğini söyledi diş kökünde iltihap olduğunu ondan ağrıyabiliceğini söyledi bana antibiyotik verdi iltihap geçsin diye bende dün kullanmaya başladım fakat aşırı derecede ağrım oluyor bastırmasam bile ağrıyor fakat bugün elle kontrol ettim en arkadaki dişim yani kanal tedavisi olan dişimin yanındaki diş asıl ağrıyı yapıyormuş herhangi bir çürük yok o dişimde ve kanal tedavisi olduktan sonra ağrı yapmaya başladı ne yapmalıyım bilemyorum herhangi biri bir fikir verebilir mi?

Doktorunuza geri gidin. Benim kanal tedavim 2 diş için 4 seans sürdü. Her seans'da her iki diş ile de ilgilendi doktor.

• senin kanal tedavini iyi yapamamışlar dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

Soldaki yirmilik dişin sağ çeneye ağrı yapması mümkün müdür? Yirmilik dişim sol tarafta ama sağ tarafta çene ağrısı var, yemek yerken-dişleri felan sıkarsam ağrı yapıyor.

Sağdan üçüncü dişimde geçici dolgu var, doktor ona Salı gününe randevu verdi ağrıyor mu-ağrımıyor mu diye kontrol ederiz diye. Röntgen'den onun da kanala ihtiyaç olup olmadığını anlayabilir miyiz?

Röntgeni bugün çektirdiğim için bir doktora gösterme fırsatım yok.

Kanal tedavisi yapılmış diş ağrır mı?

Çok erken dönüş yapabildim değil mi ): Kusura bakmayın lütfen.
    Dişiniz kanal isteyebilir gibi duruyor;ne yapıldı?
    Soldaki yirmi yaş dişinin sağ tarafta ağrı yapması pek görülen bir durum değil. Sağdaki sıkıntınız oradaki kanal tedavili dişinizden ya da yirmilik dişlerinizden kaynaklı olabilir. Soldaki yirmilik dişinizin yine de alınması gerekli çünkü hemen yanındaki dişin kökünü eritmeye başlamış.O dişi de kaybetmeyin.

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium87

sizi bu saatte rahatsız ettiysem özür dilerim. Benim sağ en arkanın bir önünde bulunan dişime bundan 5 sene önce amalgam dolgu yapılmıştı. Daha sonra bu dişimin bir tarafı kırıldı ve boştaydı. Epey bir süredir sıkıntım yoktu. Yalnız son 3-4 gündür bu dişim gün içinde en Az 2-3 kere 15 dakika süreyle ağrıyor ve zonkluyor sağ tarafıma komple vuruyor. Ayrıca dişimin diplerine doğru hafif siyahlıklar da var sizce sorun nedir? Nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalı?

Dişinizdeki kırığın miktarına ve tabi ki uzun süreli kırıktan kaynaklı kök durumuna bağlı olarak kanal tedavisi ve çekim gerekebilir.
    Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lethe_57

önemli konu. bende de kanal yaptıralı 6-7 ay geçti şimdi dişimi fırçalarken bile soğuk su kullanınca sızlama oluyor. bugüne kadar yoktu, yeni başladı 1 haftadır. dişimi yapanda öyle yeni mezun falan değil, işin ustası bi Dr. normal bi süreç mi acaba.

Üzerinden 6-7 ay geçmiş bir kanal dolgusunun sorun çıkartması normal bir süreç değildir. Kontrol ettirmenizde fayda var. Sıkıntınız dişeti kaynaklı veya komşu dişlerden kaynaklı da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pc-user

İyi forumlar...
    Bugün ilk kez kanal tedavisi yaptırdım (16) dişime.Sanırım diş etim ağrıyor ve yapılan dişin sol kısmı dokununca acıyor .Tabii şu an için o tarafta bir şey çiğnemem bile söz konusu değil şimdilik ama bu acı & ağrı normal midir , ne kadar sürede geçmezse tekrar gidilmesi gerekir ? Ve bu disi ne zaman fırçalama liyiz Şimdiden teşekkür ederim. ayrıca solalt 36 disime de kanal Tedavisi yaptırmak için ne kadar süre geçmesini önerirsiniz ?

Kanal tedavisi veya dolgu yapıldıktan hemen sonra dişler fırçalanabilir. Diş tedavisi yaptırmak diş fırçalamaya engel değildir.
    Bir kanal tedavisi sonrası 1-2 hafta kadar ağrı sızı üstüne basmada zorluk yaşanması normal sayılabilir ancak daha uzun sürdüğü durumlarda hekiminizle görüşmenizi öneririz.
    Diğer dişinizin tedavisi için beklemeniz gereken bir süre yok;bu sizin tercihiniz;hemen ertesi gün de yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakoc -- 15 Şubat 2015; 19:52:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: undisclosed08

Merhabalar. 10 ay önce kanal tedavisi olan dişim (6 numara alt diş) dün sabah sebepsiz olarak acımaya başladı. Ağrı yok ama çiğneyip ısıramıyorum. Bu sabah da hafif ağrı ve aşırı acımayla uyandım, yumuşak bir gıdayı bile çiğneyemiyorum. Ama bugün şu da var ki kanal tedavili olan çok olmak üzere bütün dişlerimde gerginlik, dişin olduğu taraftaki bademcik, bütün diş etleri de acıyor. Bunlar sanırım nevazil belirtileri ve biraz üşütmüş de olabilirim. Sorum şu, kanal tedavili dişimde mi sorun var yoksa nevazil o dişte aşırı acı ve hassasiyete sebep olur mu?

Sinüzit,soğuk algınlığı,genel vücut direncinin düşmesi gibi durumlar,sağlıklı dişlerde bile ağrıya sebep olabilir. .ancak üstüne basıldığı zaman acı olması dişte bir sıkıntı olması ihtimalini düşündüren bir durum. Kontrol ettirmenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: bama12

kanal tedaviden sonra ağrıyan dişim yeniden açıldı ilaç kondu dr. bekle dedi ama dişimde sallantı oluştu dişin altına diş etime dokunamıyorum acıyor çiğneme yapamıyorum hafif sallanan dişe tekrar kanal tedavi yapılırmı başladığından beri 2 aydır işkence oldu arkadan öne doğru 4. diş

Dişte hafif sallantı olması,dişin mutlaka çekilmesi gerektiği anlamına gelmez. Dişin ağız içindeki ve röntgende görülen durumu belirleyicidir.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.