Şimdi Ara

Kanal olan diş kök enfekte olma durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun kanal olan dişimde ağri şikayeti ile dişçiye gittim .Sadece yemek esnasında ve sonrasında agrı şeklinde yemekden sonra dişleri fırçarlarsam ufak bir sızıya donuşuyrordu 1.5 yıl kadar oldu kanal tedavisi yaptıralı.Röntgen çekildi başlıktaki sonucu söyleyip antibiyotik verdi 2 adet.Ya çekilicek yada bir üniversite hastanesinde bir uzman tarafından tekrar kanal denelicek dedi devlet hastanesindeki doktorum.Nedir doğrusu bu iş bu kadar uzmanlık gerektiren bir konumudur ayrıca üniversite hastanesinde böyle bir işlem yaptırabılırmıyım.Sanırım en basit yöntem bir özel kliniğe gitmek yada çektirmek

• Aynı durum bende de var dostum, fakat benim kanallı dişim 10 seneyi geçmiştir. Kök iltihabı var filmde gördü doktorum aynı zamanda yakın arkadaşım. Bir etkisi olmadı bana fakat olursa antibiyotik kullanman gerekli geçmezse çekmek zorundayız dedi. Devlette normal diş hekimi bakmıyor, endodentiye yönlendiriyor. Özelde normal diş hekimi ihtiyaç görürse kanal yapabilir veya çekebilir ama çekilme ihtimali daha yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Aynı durum bende de var dostum, fakat benim kanallı dişim 10 seneyi geçmiştir. Kök iltihabı var filmde gördü doktorum aynı zamanda yakın arkadaşım. Bir etkisi olmadı bana fakat olursa antibiyotik kullanman gerekli geçmezse çekmek zorundayız dedi. Devlette normal diş hekimi bakmıyor, endodentiye yönlendiriyor. Özelde normal diş hekimi ihtiyaç görürse kanal yapabilir veya çekebilir ama çekilme ihtimali daha yüksek.

Ankara da yaptırmısım kanalı devlet hastanesinde pişman oldum .Doktomun kanal yaparken yanındak ile muhabeti sonucu ortaya çıkan iş.Antibiyotik çözücekmi dedim hayır dedi enfeksiyonu biraz engelliycek sadece ya çekilicek yada üniversite hastanesinde bir uzman dedi.Çektirmek de istemiyorum kararsız kaldım.Özelde googlde aradıgım kadarıyla yapıyorlar bu tarz ama uzun seans sürüyor sanırım .Siz napıcaksınız kendı halıne mı bıraktınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extreme602 -- 1 Mart 2021; 21:55:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: extreme602

Ankara da yaptırmısım kanalı devlet hastanesinde pişman oldum .Doktomun kanal yaparken yanındak ile muhabeti sonucu ortaya çıkan iş.Antibiyotik çözücekmi dedim hayır dedi enfeksiyonu biraz engelliycek sadece ya çekilicek yada üniversite hastanesinde bir uzman dedi.Çektirmek de istemiyorum kararsız kaldım.Özelde googlde aradıgım kadarıyla yapıyorlar bu tarz ama uzun seans sürüyor sanırım .Siz napıcaksınız kendı halıne mı bıraktınız

Alıntıları Göster

Tek seansda hallederler bence sizin dişinizi eğer kanal tekrarı yapılacaksa uzarsa iki seans olur maksimum. Özelde yaptırabilirsiniz şuan herhangi bir kısıtlama yok, durumunuz varsa daha iyi olur tabiki. Benim dişimde ağrı, hassasiyet gibi bir durum yok ben farklı diş için gitmiştim film çekilince gördü enfekte olan dişimi. Ama dediğim gibi 10 seneyi geçti kanal tedavi yaptıralı bu dişe ve dolgusunu bir kaç defa değiştirtmiştim, kaplama önermişlerdi yaptırmamıştım. Diş hekimi yakın arkadaşım, çok ağrı yaparsa mecbur çekeceğiz dedi farklı bir oluru olsa söylerdi zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.