Şimdi Ara

Kanal istanbul devlet projesi ise bu arap kanallarındaki reklamlar ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
9.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 58
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Hain Kostok (7 mesaj) sissil (4 mesaj) Türk & kaplan (4 mesaj) CMteria (3 mesaj) eyoruk (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (38 mesaj) Mobil (19 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (16 mesaj)
  • @
241 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Kanal istanbul devlet projesi ise bu arap kanallarındaki reklamlar ne?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 22 saat 6 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Dostum Süveyş Kanalı ile Kanal İstanbul bambaşka konular. Birincisi Süveyş Kanalı'nın tüm hakları İngiltere ve Fransa'nın elindeydi. Yani Mısır'ın bundan bir kazancı yoktu ve kendi topraklarındaki kanalı savaşla da olsa almak istemesi egemenliğinin gereğiydi. Ama Boğazlar bazı kısıtlamalar da olsa zaten bizim tasarrufumuzda! İkincisi Süveyş Kanalı'nın bir alternatifi yok ama Kanal İstanbul'un hemen yanıbaşında doğal bir alternatifi var. Bizim, gemileri Kanal İstanbul'dan geçişe zorlamamız için Montrö'nün iptal edilip yeni bir uluslararası antlaşma yapılması gerekir. Peki anlaşmaya taraf olan devletler bunu kabul etmezse ne olacak, ki zaten kabul etmeyecekler! Rusya'ya, İngiltere'ye, Fransa'ya, Japonya'ya yani anlaşmaya taraf olan bütün devletlere savaş mı ilan edeceğiz? Astarı yüzünden pahalıya gelir bu girişimin.

Alıntıları Göster

Hocam bende diyorum ki anlaşmalar sahadaki realiteyi takip eder . Montrö imzalanmadan önce bizde değildi mesela Boğaz'ın kontrolleri ama biz kontrolü ele geçirecek kadar güçlenip realite değişince anlaşma geldi .

İkinci bir geçiş yolu realiteyi değiştirir diyorum ben , he katılmayabilirsiniz tabikide bu sizin fikriniz birbirimizi kırmaya gerek yok  

He birde kanalı yaptık yeni anlaşma istiyoruz diyelim , anlaşma yapılıncaya kadar da gemi trafiğini yavaşlattık diyelim , ne yapacak adamlar İstanbul'a atom bombası mı atacak ?  

• Firma Yetkilisi
    341 Mesaj

Sizede Bog

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    cemsinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7118 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bende istanbulda oturuyorum bütün yolları ikitelliye bağlayıp nasıl trafiği felç ettiklerini gördüm. Eskiden kamyon yasağı varken geçemedikleri için ikitellide trafik olmuyordu lşimdi orası tam curcuna.

İkinci olarak ben trafiğe yararı yada zararı ile ilgili birşey demedim kendin demişsin ZORUNLU diye boğaz varken kimseyi zorunlu TUTAMAZSIN.

Kısaca bu projenin zerre savunulacak bir tarafı yok. Kaldı ki Karadeniz denen deniz eskiden göldü. Daha sonra tektonik tabaka hareketleri ile marmara denizi ve sonra boğaz oluşumunda karadeniz tuz ile buluştu. Zaten ülkemizdeki en az tuz oranına sahip deniz karadenizdir. Oradaki ekosisteme zararı olacağı aşikar.

Gel gelelim zaten istanbulda oturuyorum diyorsun kocaman tatlı su kaynağı küçükcekmeceyi yok edecekler. Allah aşkına aklın alıyormu senin zaten susuzluk çekiyoruz ileriki yıllarda daha çok susuzluk çekecek iken tatlı su kaynağını bir rant uğruna heba etmelerini senin aklın vicdanın alıyormu?

Yarın öbürgün cocuguna baba sular akmıyor su yok dediğinde oğlum bizim su kaynakları çılgın proje ile heba oldumu diyeceksin ne yüzle o çocuğun suratına bakacaksın ?

kaldıki tuzlu su geçtiği toprağı perişan eder. oradaki flora ve fauna dengeside bozulacak.

ben burada saysam burdan köye yol olur atık su boru hatları temiz su hatları yollar nato petrol boru hattı doğalgaz hatları vs vs. Herşeyi silbaştan yapmak .

Yazık günah israf haram.

|
    |
    Hain Kostok kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 22 saat 6 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Bende istanbulda oturuyorum bütün yolları ikitelliye bağlayıp nasıl trafiği felç ettiklerini gördüm. Eskiden kamyon yasağı varken geçemedikleri için ikitellide trafik olmuyordu lşimdi orası tam curcuna.

İkinci olarak ben trafiğe yararı yada zararı ile ilgili birşey demedim kendin demişsin ZORUNLU diye boğaz varken kimseyi zorunlu TUTAMAZSIN.

Kısaca bu projenin zerre savunulacak bir tarafı yok. Kaldı ki Karadeniz denen deniz eskiden göldü. Daha sonra tektonik tabaka hareketleri ile marmara denizi ve sonra boğaz oluşumunda karadeniz tuz ile buluştu. Zaten ülkemizdeki en az tuz oranına sahip deniz karadenizdir. Oradaki ekosisteme zararı olacağı aşikar.

Gel gelelim zaten istanbulda oturuyorum diyorsun kocaman tatlı su kaynağı küçükcekmeceyi yok edecekler. Allah aşkına aklın alıyormu senin zaten susuzluk çekiyoruz ileriki yıllarda daha çok susuzluk çekecek iken tatlı su kaynağını bir rant uğruna heba etmelerini senin aklın vicdanın alıyormu?

Yarın öbürgün cocuguna baba sular akmıyor su yok dediğinde oğlum bizim su kaynakları çılgın proje ile heba oldumu diyeceksin ne yüzle o çocuğun suratına bakacaksın ?

kaldıki tuzlu su geçtiği toprağı perişan eder. oradaki flora ve fauna dengeside bozulacak.

ben burada saysam burdan köye yol olur atık su boru hatları temiz su hatları yollar nato petrol boru hattı doğalgaz hatları vs vs. Herşeyi silbaştan yapmak .

Yazık günah israf haram.

Burada haklısınız hocam Küçükçekmece ve Sazlıdere barajı kesinlikle korunmalı fakat bu güzergahla imkansız tabikide malum hiçbir işi düzgün yapamayan bir grup var başımızda  

Ben yapıyor olsaydım bu projeyi Ormanlı - Danamandıra - Sinekli - Büyükkılıçlı şeklinde yapardım , daha uzun sürer daha maliyetli olurdu ama düzgün olurdu

|
    |

• Yarbay
    2045 Mesaj

çok güzel proje parası olan araplar gelsin konut alsın. az biraz ümmet dostu olun araplar geliyor diye sevinin evinde hizmetçi olabileceğiniz arap zenginler olacak  

selam ve dua ile...

|
    |

Orijinalden alıntı: Hain Kostok

Taşlamayın ama Kanal İstanbul bence yapılmalı .

Ancak yandaşlara ve Katar'lılara peşkeş çekerek değil , şeffaf ve adaletli bir şekilde yapılsa faydalı olacağını düşünüyorum

Hain Kostok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ülkeyi çıkmaza sokmak için birileri ellerinden ne geliyorsa yapıyor , satıyor savuyor yazık burada yaşamak zorunda kalacak gariban vatandaşlara . Eğitimli ya da parası olanlar zaten kaçıp gidecek .

|
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    Bu projeyi destekleyenler net olarak vatan hainidir. Salam ve sucuk ile

|
    |
  • Binbaşı
    1311 Mesaj

https://www.google.com/search?&q=panama+channel+damage

Küfür etme bay çok bilmiş.

Kaza olunca burada durmayacak mı? 100 mt de 2 gemi rahat rahat geçebilecek mi? Gemileri oraya nasıl yönlendireceksin?

Gerek var mı? Doğaya verilecek zararı hesaplayabiliyor musun?

Kaç km azaltacak yolculuğu? 10 mu 15 km mi?

Panama kanalı kaç kilometre azaltıyor? Bay küfürbaz?

|
    |

Sahadaki realite diyip Süveyş ile İstanbul kanalını karşılaştırmak...

|
    |
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    Belediye başkanı işi değil devlet projesi herkez işine baksın

• Yarbay
    10412 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Türk & kaplan

Belediye başkanı işi değil devlet projesi herkez işine baksın
    Senin işin doğru yazmayı öğrenmek olsun o zaman Tamam mı genç ?

|
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    648 Mesaj

Adamlar değersiz arazileri değerli hale getirip zenginlere satma peşindeler. Para araplarda olduğuna göre ordada reklamları yapılması normal. Elin avrupalısı amerikalısı gelip burdan arsa alacak hali yokya.

|
    |
    Parası olan alır normal git sende al

• Yarbay
    7118 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sen kaç para ediyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Türk & kaplan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Olay kabak gibi ortada, bi kanal yapalım boğaz gibi olsun, ultra lüks villa yalılar yapalım. Geçeceği yerden parseller kapalım, sonra projeyi devlete kitleyelim, ucuz arsalar proje bitince 100 e katlasın, projeyi yapan devlet dünya para harcasın, bu parada buradan hiç bir faydası olmayan halktan çıksın... Yiyecek köftesi yok ekmekten köfte yapmayı öğrenmiş makarnacılara şu olayı bir idrak ettirsen ülkede neler olacak ama adamlar hala alkışlıyor ŞAKK ŞAKK ŞAKK...

|
    |
    Alkisa devam makarna güzel

|
    |
  • Teğmen
    131 Mesaj

vaktiyle filistin de satmıştı boy boy. Maşallahları var şimdi

|
    |
    Bu kadar yüksek deprem riskli bir yerde otururlarmıki.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,531
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.