Şimdi Ara

KANADA YADA AMERIKA DIL OKULLARI HAKKINDA HER TURLU SORU CEVAPLANIR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecen seneden beri kanada da yasamaktayim. Dil okullari yerlesik hayat vs konularinda yeteri kadar tecrube edindim. Sorusu olan arkadaslara yardimci olabilirim.

• Kanada da üniversite okumak için neler yapabilirim?Ya da High School exchange

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl gittin hocam ?
  • 5-6 ay sonra bende kanadaya gitmek istiyorum şuanki seviyim pre int. yurtta mı kalıyorsun aile ile mi ve 6 aylık maliyet ne kadarı bulur
  • zexro Z kullanıcısına yanıt
    selam,

high school exchange olayini bilmiuorum acikcasi. Gecen sene geldim ve uni bitirdim. universite yada dil okullari hakkinda yardimci olabiliirim.

kanada da universite okuman icin oncelikle ielts yada toefl egitimi alman lazim. Ben torontodayim. Okul maliyetleri ortalaama yillik 20 bin cad dolari ile 35 bin cad arasinda degisir. sadece okul parasi bu. yasam maliyetin olarakta sana kalmis birsey ama ortalama bir odanin kirasi 500-550 cad arasi. aylik toplu tasima dedigimiz TTC kartlari var. su anda 112 cad ve telefon faturasi var. bu da ortalama 55 cad dir. yani sadece 700-730 cad arasi temel masrafin var. gerisi sana kalmis ama bir cok arkadas cogunlukla 1050 ile 1200 cad arasinda geciniyor.

Ayrica dilin yetersizde de burda kursa gelmeni tavsiye ederim. hic ingilizcen yoksa 10 ay egitim alman gerekir. 36 haftalik bir dil okulunun fiyati ortalama 7500 cad civari. masraflarin gene ayni sekilde yukarda yazdigim gibi.

Universite icinde lise ortalamanin en az 80 olmasi gerekir ve college larda var burada. onlarin da fiyatlari 15 bin cad ortalama (ustu olmaz). onlarda lise ortalamasi peki onemli degil min 65 olmasi yeterli.

Baska sorun olursa mesajta atabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

5-6 ay sonra bende kanadaya gitmek istiyorum şuanki seviyim pre int. yurtta mı kalıyorsun aile ile mi ve 6 aylık maliyet ne kadarı bulur

Selam ,

dogrusunu soylemek gerekirse pre.intermediate isen turkiyede burada kesinlikle bir alti cikarsin. Buna inanabilirsin. 6 ay kalmayi dusunuyorsan B2 seviyesine geelebilirsin tabiki turkiyede bu C1 a esittir. yani advance seviyesi.

6 Aylik maliyetin sadece dil okulu 5100 cad. gecen sene ben ILAC i tercih etmistim fiyatlari hala ayni. yasam masraflari olarak ustteki mesajta bahsettim ordan bakabilirsin. Ben aile yaninda kaliyorum. Istanbulda da yasiyorsan eger gecen sene buraya geldigim acentayi onerebilirim sana. Cok memnun kalmistim halada irtibattayim onunla. Arkadaslarima da onerdim onlarda memnun kaldilar.

Baska sorun varsa cevaplayabilirim. Kolay gelsin simdiden..

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_128

nasıl gittin hocam ?

Dil okulu icin bir acenta vasitasiyla geldim hocam
  • hangi firma hocam gitmeye yaklaştığım zaman onlarlada iletişime geçebilirim, ve oradaki ortam nasıl sınıflar kaç kişilik, yaş ortalaması kaç ve kanada çok soğuk diyorlar alışabildin mi
  • quote:

hangi firma hocam gitmeye yaklaştığım zaman onlarlada iletişime geçebilirim, ve oradaki ortam nasıl sınıflar kaç kişilik, yaş ortalaması kaç ve kanada çok soğuk diyorlar alışabildin mi

gitmen yaklasinca sen baana mesaj at hocam detayli bilgisini o zaman veririm.

siniflar genelde degisiyor ortalama 10-14 arasi oluyor sinif buyuklugune gore. yas ortalamasi 20-25 diyebilirim. gencler daha fazla. ara sira 35-40 ustude 1-2 tane oluyor onlarda zaten kisa zamanli gelen tipler.

Hava olarakta soguk gercekten. Gecen sene subat ayinda -35 leri gorduk. Ama zaten soguklu evinden otobuse yada subway e gideene kadar sonra heryer sicak. Cok abartilicak bisey yok. Alisma surecinde bi 2-3 ay suruyor/ Kultur farki vs konularindan.

Ne zaman gelmeyi dusunuyorsun ?
  • Hocam 5-6 ay sonra vize başvurusu yapmayı planlıyorum para durumuma bağlı olarak 6 ay veya 10 aylık olarak, sen ne kadar daha orada kalacaksın

• quote:

Hocam 5-6 ay sonra vize başvurusu yapmayı planlıyorum para durumuma bağlı olarak 6 ay veya 10 aylık olarak, sen ne kadar daha orada kalacaksın

Ben daha burdayim hocam. Temmuz a kadar okulum var sonrasinda Eylul de tekrar baslayacagim. Sen kararini ver durumunu belirle. Istanbuldaysan eger sana yardimci olabilirim okul vs durumlarinda. Fikrin netlestigi zaman tekrar mesaj atarsin detayli konusuruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenikayitli12

quote:

Hocam 5-6 ay sonra vize başvurusu yapmayı planlıyorum para durumuma bağlı olarak 6 ay veya 10 aylık olarak, sen ne kadar daha orada kalacaksın

Ben daha burdayim hocam. Temmuz a kadar okulum var sonrasinda Eylul de tekrar baslayacagim. Sen kararini ver durumunu belirle. Istanbuldaysan eger sana yardimci olabilirim okul vs durumlarinda. Fikrin netlestigi zaman tekrar mesaj atarsin detayli konusuruz.

Evet hocam İstanbul'dayım iletişime geçeriz o zaman tekrardan

• quote:

quote:

quote:

Evet hocam İstanbul'dayım iletişime geçeriz o zaman tekrardan

Tamamdir hocam kolay gelsin

• Hocam merhabalar.
    Ben bu yaz work and travel ile 4 ayımı amerikada geçireceğim. Daha sonra orada ielts için bir dil okuluna kayıt olmayı düşünüyorum ve sınava girip yüksek lisans şansımı denemek istiyorum bu konuda bilginiz var mı? (makine mühendisliği) ve ortalama ne kadar para biriktirmem gerekiyor?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Hocam merhabalar.
    Ben bu yaz work and travel ile 4 ayımı amerikada geçireceğim. Daha sonra orada ielts için bir dil okuluna kayıt olmayı düşünüyorum ve sınava girip yüksek lisans şansımı denemek istiyorum bu konuda bilginiz var mı? (makine mühendisliği) ve ortalama ne kadar para biriktirmem gerekiyor?

teşekkürler.

Selam,

Oncelikle lisans ortalaman 3.00 in altindayse burda basvuru bile yapamazsin universitelere ayrica IELTS den de min 6.5 ortalama yapman lazim ve hic bir bolum 6 nin altinda olamaz. Tabiki bu Torontodaki universiteler icin gecerli degil. Dedigim puanlar toronto disindaki universiteler icin. Torontodaki universiteler 7,5 ortalaama istiyorlar hic bir bolumde 7 nin altinda olmayacak sekilde. Torontodaki okullarin fiyati 25 bin cad ile 35 bin cad arasinda degisir. Sana tavsiyem Toronto disindaki universitelere bakman. Ingilizce seviyenide bilmiyorum ama eger Turkiyede baslangic durumdaysan burda en az 10 ay egitim gormen gerekir. 6,5 almak gercekten kolay degil hele ki 7,5 almak cidden zor. Bize okuldaki hocamiz demisti ki; 6,5 ile 7 arasinda en az 2-3 ay calismaniz lazim ietls icin. gerisini sen dusun hocam.

Ayrica illa master diye dusunme. Burdaki collegeler da POST-GRADUATE programlari var. 8 aylik oluyor genelde. bunlara kabul almak cok daha kolay. Hemde baya ucuz. Yillik 15 bin cad max fiyatlari. 12-15 arasi degisiyor. Onlari incelemeni tavsiye ederim. Ayrica 8 aylik egitim gordugun icinde devlet sana 1 yillik work-permit yani calisma izni veriyor. Sayisal bolumlerle alakali pek bir bilgim yok maalesef eger olsaydi buraya link birakirdim ama SENECA COLLEGE, HUMBER COLLEGE VEYA SHERIDAN COLLEGE bunlara bakabilirsin. Biraz ingilizcen varsa anlayabilirsin olmadi bilen birini yanina al beraber bakin. Sen sayisal istedigin icin sana SHERIDAN COLLEGE i tavsiye ederim. Kendisi robotik ve muhendislik alanlarinda odullu bir college dir. Ordan mezun biriyle konusmustum kendisi oyle demisti daha sonra da sikca duydum bunu.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Hocam merhabalar.

teşekkürler.

Selam,

Oncelikle lisans ortalaman 3.00 in altindayse burda basvuru bile yapamazsin universitelere ayrica IELTS den de min 6.5 ortalama yapman lazim ve hic bir bolum 6 nin altinda olamaz. Tabiki bu Torontodaki universiteler icin gecerli degil. Dedigim puanlar toronto disindaki universiteler icin. Torontodaki universiteler 7,5 ortalaama istiyorlar hic bir bolumde 7 nin altinda olmayacak sekilde. Torontodaki okullarin fiyati 25 bin cad ile 35 bin cad arasinda degisir. Sana tavsiyem Toronto disindaki universitelere bakman. Ingilizce seviyenide bilmiyorum ama eger Turkiyede baslangic durumdaysan burda en az 10 ay egitim gormen gerekir. 6,5 almak gercekten kolay degil hele ki 7,5 almak cidden zor. Bize okuldaki hocamiz demisti ki; 6,5 ile 7 arasinda en az 2-3 ay calismaniz lazim ietls icin. gerisini sen dusun hocam.

Ayrica illa master diye dusunme. Burdaki collegeler da POST-GRADUATE programlari var. 8 aylik oluyor genelde. bunlara kabul almak cok daha kolay. Hemde baya ucuz. Yillik 15 bin cad max fiyatlari. 12-15 arasi degisiyor. Onlari incelemeni tavsiye ederim. Ayrica 8 aylik egitim gordugun icinde devlet sana 1 yillik work-permit yani calisma izni veriyor. Sayisal bolumlerle alakali pek bir bilgim yok maalesef eger olsaydi buraya link birakirdim ama SENECA COLLEGE, HUMBER COLLEGE VEYA SHERIDAN COLLEGE bunlara bakabilirsin. Biraz ingilizcen varsa anlayabilirsin olmadi bilen birini yanina al beraber bakin. Sen sayisal istedigin icin sana SHERIDAN COLLEGE i tavsiye ederim. Kendisi robotik ve muhendislik alanlarinda odullu bir college dir. Ordan mezun biriyle konusmustum kendisi oyle demisti daha sonra da sikca duydum bunu.

Kolay gelsin.

Anladım hocam teşekkürler dediklerini araştıracağım. Ortalamam malesef max 2.75 olacak mezuniyete kadar bu saatten sonra 3.00 görme ihtimali yok. IELTS konusu ise amerikada work and travel yapıcam bu yaz ondan sonra girmeyi düşünüyorum sınava. Para dert olacak gibi. Açıkçası en kötü dil okulu olsun istiyorum en azından 4 ay yurtdışı tecrübesinden sonra ara vermeden orada da ielts kursuna gidip daha fazla kalabilirim.

• quote:

quote:

quote:

Hocam merhabalar.

teşekkürler.

Selam,

Kolay gelsin.

Anladım hocam teşekkürler dediklerini araştıracağım. Ortalamam malesef max 2.75 olacak mezuniyete kadar bu saatten sonra 3.00 görme ihtimali yok. IELTS konusu ise amerikada work and travel yapıcam bu yaz ondan sonra girmeyi düşünüyorum sınava. Para dert olacak gibi. Açıkçası en kötü dil okulu olsun istiyorum en azından 4 ay yurtdışı tecrübesinden sonra ara vermeden orada da ielts kursuna gidip daha fazla kalabilirim.

Tabiki arasirmalarini yap. Istersen sana gecen seene geldigim acentayida onerebilirim ama ucuz dil okulu zor yani. Kolay gelsin simdiden..

• merhaba, konu sahibi buradamı acaba bir iki sorum var sormak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolunayGsm

merhaba, konu sahibi buradamı acaba bir iki sorum var sormak istiyorum

burdayim, nedir sorularin ?
  • Asya ulkelerinde eğitim görmeyi tavsiye eder misin Malezya , Singapur vs.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.