Şimdi Ara

Kanada, Türkiye'ye askeri teknoloji ihracatını durdurdu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
0
Favori
8.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• kanada malını ülkeye sokmayalım.. çok da şeyimiz de...çok zeki kendi insanlarımız var gerekli arge desteyi yapılırsa üretiriz sıkıntı yok...

• 20 seneyi görebilirsen tabi 10 yıllık tahvillerin bile %19 seviyelerin de yani 20 yıl bu yönetim kalırsa bir arpa boy ileri gidemezsin demek daha yabancı yatırım güven endeksi vs hiçbirşey bahsetmedim.

• broodofqueen kullanıcısına yanıt

Aselsan cats'in çalışmaları belki bundan 10 yıl öncesine dayanıyor. Bu ürünler bir iki yılda geliştirilmiyor. Şuanda yeni yapılacak olan tb2ler tb3 ve muhtemel diğer iha platformları catse geçiş yapacak. Şuanda da denendi ve kullanıma hazır olduğu söyledi. Zaten bu ürünler tai anka projesinde kullanılmakta.

Gelelim neden bu ürün zamanında tb2 de niye kullanıldı. Bu wescam üretimi ürün askeriden ziyade sivil kullanıma da sahip. Bu yüzden istesen başka ülkelerden rahatlıkla bypass edilerek getirtilebilir veya alternatifi rahatlıkla (asıl kiritik askeri ürünlere göre) temin edilebilmekte. Bu yüzden zamanında kanadadan getirtilmiş.

Çok takılmayın bunu da üretiriz muadilini değil daha da iyisini yaparız. 7 yılda turboshaft motor yapan ülkenin kabiliyetlerinin sınırı yok gerçekten. Çok kritik teknolojileri üretip çok kritik parçaları sağlıyoruz havacılık firmaları için. Biraz araştırmanı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt

bunun gibiler rakılarını içip nabıyon beya diye diyip yellene yellene gezerken birileri baykarda sabah 8 akşam 9 çalışıp teknoloji geliştiriyor. Sen çok takılma.

• em007re E kullanıcısına yanıt
    Sendeki bu Türkçeyle kesin yaparız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Almıyoruz zaten onlar iptal edince aselsan yaptı. Bu haber yeni değil artık bizede bir etkisi yok

Alıntıları Göster

benim okuduğum haber 12 nisan bbc eski haberi yeni gibi verdiyse bilmiyorum

Kanada, Türkiye'ye askeri teknoloji ihracatını durdurdu

• Olsun doğalgazımız var
  • Kameralar sizde kalsın, lazım olur, bizde ASELSAN üretiyor.
  • kanada reklam yapıyor sadece reklam. her yerden bulunabilecek ya da daha iyisi yerli imkanlarla üretilebilecek türden parçalar bunlar.. ama kanada hiçbir şekilde bizim sihalarımızın kalitesinde sihalar üretebilecek teknolojiye sahip değil.

• Eski bir haber değil mi bu. Geçen senenin haberi.

• Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt

https://tr.wikipedia.org/wiki/Azerbaycan

" Azeriler, Azerbaycan Türkleri[31][32] ya da Azerbaycanlılar,[33][34] "

https://tr.wikipedia.org/wiki/Azeriler

Ek olarak Azerbaycan Turk'u ifadenizle ayrimciligi tesvik etmektesiniz farkinda olmadan ...

• stylerbb kullanıcısına yanıt

Turkiye kendi uydu sistemi yok ki ... Ya Amerikan GPS ya Rus Glonass ya Cinlilerin ya da Avrupa Birligin uydus sistemlerine muhtac ..

Yani esas yasak gelmedi ... Gelse gerci ulke felc olur :/.

• em007re E kullanıcısına yanıt

Yesil Mercimek ile baslanabilir Kanada, Türkiye'ye askeri teknoloji ihracatını durdurdu 

• Siha kameraları ASELSAN dan gelecek diyorlar iyi hoş güzel bir olay da
    Bu kameraların da kullandigi parçalar izinler hangi ülkeden?
    İleride ASELSAN kameralarında x ülkenin izni ile kullanılan parçaların kullanımı durduruldu haberi çıkmasın.

• smart1978 kullanıcısına yanıt

O kadar basit olacağını sanmıyorum erişim engeli getirmelerinin. Silah alışverişi yapıyoruz. Abd kendi sattığı uçaklara da mı getirecek. Rusya s400 lere de mi getirecek. Bu konularda çok kapsamlı anlaşmalar olmalı.

Erişim engeli getirme tehlikesi doğarsa. Yörüngede 7 uydumuz var. Aracılarla da olsa uzaya uydu gönderebiliyoruz. Bu ihtiyaç halinde abdnin ki gibi 24 uyduluk bir gps sistemi kurma potansiyelimiz olduğu anlamına gelir. Çin abd ye bağımlı olmamak için 35 uyduluk sistemini kurmuş mesela. Bir de ne yapalım bundan çekinip kendi silahlarımızı geliştirmeyelim mi di mi? Bence çok doğru yolda ilerliyoruz. Bu iktidar muhalafet meselesi değil devlet meselesi. Çok gururlanıyorum bu konuda vatandaş olarak. Bu kadar olumsuz icraat arasında tüm dünya tarafından parmak ısırılarak takip edilen iha-siha'larımızın, görüş ayrılıkları bir kenara bırakılarak toplumun her kesiminden tam destek alması gerektiğini düşünüyorum.

• asgari ücreti 230 dolar olan ülke siha üretse ne olur iha üretse ne olur bomboş bir iş. sen önce milli gelirini 20 bin dolara çıkar sonra üretirsin bunları. devletin kaynaklarını seferber edip ürettiğiniz yüksek teknoloji ürünü azerbaycan ukrayna gibi 3. dünya ülkelerine satıyorsunuz, şirket karlı mı değil mi belli değil çünkü tekrar ediyorum tamamen devlet finansmanına sahip bir şirket. ceosu diktatorun damadı ve tabii ki şeffaflık 0. kendi ihtiyacın için üretirsin pkkya karşı kullanırsın anlarım zaten tai bunu yapıyordu ama sürekli baykarın ürettiğ bu aletleri öne çıkarıp seçim malzemesi olarak kullanmak yanlış. zaten bana sorarsanız pkkyı devlet bitirmiyor 40 senedir de bitiremedi bu politikalarla da bitmeyecek. ASELSAN ASELSAN diyorsunuz aselsanın hisse senedi 5 senedir zarar ediyor emsali yabancı şirketlerin hepsi roket. piyasa yalan söylemez balon bir şirket. madem çok iyi şirket alın bakayım hisse senedini.

sovyetler dünyanın en iyi silahlarını üretiyordu ama halk açlıktan ölüyordu. türkiyede olan durum benzer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Peony -- 16 Nisan 2021; 12:39:37 >

• Her koşulda Azerbeycanın yanında olmaya devam edilmeli

• Aslında sevindirici bir haber bu.

Çünkü ancak bu sayede I ürünler yerli üretim olur.

Yerli milli diye ballandıra ballandıra anlattıkları iha ve sihada yerli hiç bir ürün yoktu tamamı ithal.

Neymiş tasarım önemliymiş. Yav bsg çay demle.

Filistin de tasarlar. Ama kimse parça satmaz ve üretemez. Geçin bu aptal ayakları. İPhone'mu lan bu!

Bi bomba atıyor kaç ocağa ateş düşürüyor. Stratejik bir askeri unsur.

Her parçasını kendin yapmazsan savaş durumunda hiç bir ülke sana çöp bile vermeyecek. Yani üretimin durur.

Montajı artık bize yerli sanayi diye yutturmayın. Malum artık gerçekler çok hızlı ortaya çıkıyor.

Iha ve siha bence başarılı. Ama üretimi yüzde 80 yerli olmalı. Motor, kanat, optik sensör GPS sensör yerli olmalı.

Çip üreten fabrika açılmalı.

S400 aldık. 2.5 milyar dolara. Hala hangarda. Aktif bile değil.

Zaten Türkiyenin radar sistemine entegre edilmezse s400 kendini bile koruyamaz dahili radarları ile. Ancak s400 asla tsk radar sistemine entegre edilmeyecek.

Çünkü bu sistem NATOdan bilgi alıyor veriyor. Rusya otomatik olarak bütün Avrupa hava sahasını ve f35lerin ghost özelliğini deşifre eder.

Neyse işte elin diki ile gerdeğe girilmezmiş.

22 milyar euro'ya 3. Havalimanı yapmak yerine Atatürk hava limanına 1 pist eklebilirdi. Şimdi 2. Havalimanı yıkıldı. İstanbulda kaldı 2 havalimanı. Lan gerzek! Ne anladık biz bu işten? Hani 2 tane yetmezdi?

O paraya s400 den çok daha gelişmiş yerli t800 yapılırdı. Üstüne iha siha parçaları üreiltir o da yetmez Altay tankının motoru yerli üretilirdi.

Onun yerine zarar eden projeye ödedik. He bu arada daha büyük havalimanı işçilik masrafı eşit olan çinde (artık asgari maaş Çin ile aynı) yarı fiyatına yapıldı ;)

Ee tabi Çinli firmalar türgev gibi vakıflara bol sıfırlı bağış yapmadıkları için! Hahahahahha

Ulan!

Para var da. Para millete devlete gitse! Şu rezil haberlerle alay konusu olmayız

• quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

O kadar basit olacağını sanmıyorum erişim engeli getirmelerinin. Silah alışverişi yapıyoruz. Abd kendi sattığı uçaklara da mı getirecek. Rusya s400 lere de mi getirecek. Bu konularda çok kapsamlı anlaşmalar olmalı.

Erişim engeli getirme tehlikesi doğarsa. Yörüngede 7 uydumuz var. Aracılarla da olsa uzaya uydu gönderebiliyoruz. Bu ihtiyaç halinde abdnin ki gibi 24 uyduluk bir gps sistemi kurma potansiyelimiz olduğu anlamına gelir. Çin abd ye bağımlı olmamak için 35 uyduluk sistemini kurmuş mesela. Bir de ne yapalım bundan çekinip kendi silahlarımızı geliştirmeyelim mi di mi? Bence çok doğru yolda ilerliyoruz. Bu iktidar muhalafet meselesi değil devlet meselesi. Çok gururlanıyorum bu konuda vatandaş olarak. Bu kadar olumsuz icraat arasında tüm dünya tarafından parmak ısırılarak takip edilen iha-siha'larımızın, görüş ayrılıkları bir kenara bırakılarak toplumun her kesiminden tam destek alması gerektiğini düşünüyorum.

24 uydu ile hiç Bi b..k olmaz.

Otonom iha sistemleri üzerine proje yaptım.

Yüzlerce değil binlerce uydu olması lazım. O uydular Türkiyenin üzerinde sabit kalamıyor ki. Anlık en az 25 uyduya kilitlenmesi lazım yüksek doğruluk için. Anlık 25 uyduya kilitlenmesi için :D yüzlerce uydu lazım.

Askeri teknolojiler ithal parçalar ile olmaz.

Savaş durumunda bırak çip vs'yi. Mermi bile alamazsın.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.