Şimdi Ara

Kanada'nın kırsal bölgelerinde Starlink hizmeti için ödenen yaklaşık maliyet ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hayır söz konusu fiyatlar oralar için ''normal internet tarifelerine göre'' yüksek. e bi zahmet uzaydan internete giriyorsun.küçük bi araştırmayla kanadada asgari ücretin ortalama saatlik 12 dolar olduğuna ulaştım. günde 8 saatten 23 gün çalışan ortalama bi kanada vatandaşı 2208 dolar kazanıyor ayda. bizdeki asgari ücret gibi yani okey. peki bizde 150 mbit download 12 mbit uploadlı ortalama türk telekom paketi ne kadar

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/kampanyalar.aspx

burada 154 tl ye 100 mbit normal internet satıyorlar. yani yüzde 33 daha düşük kanadadaki hızdan ve daha pahalı. upload hızına girmiyorum bile. üstelik 24 ay yani 2 sene de taahhüt belasıyla uğraşman gerekiyor. kanadadaki ilk kurulum ücreti var sadece o biraz fazla ama dediğim gibi yani uzaydan internete giriyorsun. bizim dandirik superboxlara vs. kaç para istiyorlar ne kadar tahhüt istiyorlar araştırmak lazım.

neyse sonuç olarak hal böyleyken evet kanadalılar normal interneti belki 50-60-70 dolara gigabit seviyesinde aldıkları için adamlara 150 mbit ve 130 dolar pahalı gelmiştir. ama kusura bakma bu fiyatları tl çevirip haber yapmak sonra da pahalı vs. yazmak abesle iştigal. dolar cinsinden yazarsın kanadalılar bunu normal internete göre pahalı buluyor dersin olur biter. zira türkiye ile türk lirasıyla türk insanıyla alakası yok durumun. adamların uzaydan aldığı internete biz burada daha düşük hızlarla daha fazla para ödüyoruz. internet türkiyede pahalı asıl.

• hehwudjsnqhahab H kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de hangi sağlayıcı 150 mbps 85 liraya veriyor? 85 liraya 16 mbps anca alıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hehwudjsnqhahab

Almanyada yasiyoeum burasi da asiri pahali 100 mbbit internet 25 euro yani 250 300 lira turkiyede 150 mbbit internet 85 liraymis valahi bedava yasiyosunuz deyerini bilin arkadaşlar

Dalga mi geçiyorsun ciddi ciddi mi yazıyorsun belli değil.

Sen cebinden 25 para veriyorsun sadece 25..

Bizde 100 mbit hız en düşük 85 diyelim

Yani 85 para veriyoruz. Sen TL mi kazanıyorsun da çeviri yapıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • megaladon kullanıcısına yanıt

99 yılında asgari ücret 78 TL ( eski paraya göre 78 milyon)

Yani asgari ücret ödüyorduk diyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 30 Kasım 2020; 7:4:30 >
  • MustafaC5 M kullanıcısına yanıt
    Valla asıl Türkiye gibi sansürün zirve yaptığı ülkelerde tutar. Eğer satışına izin verilirse tabi. Düşünsenize iss türkiyede değil. Direk amerikada. İnternete direk uzaydan çıkıyorsun. Ama zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

99 yılında asgari ücret 78 TL ( eski paraya göre 78 milyon)

Yani asgari ücret ödüyorduk diyorsun

öğretmen maaşı iki adet..163.800.000.. 40 ile 60 TL arası tutarında faturalar geliyordu. 56k dönemini bilmem hatırlar mısın..oldukça pahalıya mal olurdu. 450 TL'ye ilk masaüstü pc'mi almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaladon -- 30 Kasım 2020; 2:23:37 >
  • 56k da fatura sabıt değildi ki . Ne kadar çok girersen o kadar yüksek oluyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: lost in turkey

Valla asıl Türkiye gibi sansürün zirve yaptığı ülkelerde tutar. Eğer satışına izin verilirse tabi. Düşünsenize iss türkiyede değil. Direk amerikada. İnternete direk uzaydan çıkıyorsun. Ama zor.

Fiyattan dolayı tutumaz

• Esxici E kullanıcısına yanıt

uzaynette 300 ping var starlinkte 30

• 231407 kullanıcısına yanıt

sürümden kazanmaya başlayınca fiyatlar düşer. kurulum düşer mi? pek sanmam.

• hava kapandığında performansı etkiler mi? sonuçta kanada, sürekli kapalıdır oralarda hava.

• superbox ın bol ping li 500 gb kotalı paketi 55 dolara geldiğini düşünürsen 150/12 mbit sınırsız sabit ping 75 dolar verilebilir

• Woamad kullanıcısına yanıt
    Evdeki TV uydusu ne kadar etkilenirse o kadar etkilenir bence

• Kanada için pahalı değil esasen.

Bir bakayım dedim Kanada’da internet fiyatları nasıl diye. Bell.ca diye bir telekom şirketine ulaştım, 1.5 Gbps internet 129,95 CAD

150 mbps indirme 150 yükleme 99,90 CAD

E şimdi bu hizmeti internete ulaşamayan kişilere satacaksanız %30 çok büyük bir fark değil bence.

• Çok elzem değilse,kullananın işi internet ile alakalı veya internet gerektriyor değilse iyi para.

Dolar olarak söylüyorum. 130 dolar onlarda da iyi para. Evet Kanada doları, onu da okudum.

İleride daha ucuz paketler de çıkar bence. Adam köyde, dağ başında "130 dolarlık interneti napıcam ya?" der bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 30 Kasım 2020; 20:48:20 >
  • Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt

oho bizim erzurumda köydeki evde 50 mbit vdsl görünüyor

ankarada evimde 5 mbit adsl kullanıyorum :)

• bu Starlink sözde "ÜCRETSİZ İNTERNET" olayı değil miydi ?

ne ara paralı ve pahalı oldu !

• Maaşlarınıda çevirseydinya editör reyiz

• 2 asgari ücretten fazla vallahi. Aç bırakacaklar Kanadalı kardeşlerimizi.

• Eskiden kullandığın kadar ödeme vardı. ve yeri geldiğinde asgari ücretten fazla ödeniyordu. internet kafede çalışıyordum ve 2 adet internetimiz vardı. yaklaşık olarak 1000-1500 tl gibi bir para ödüyorduk dükkan kirası 100 tl idi. elektirik 250-300 lira geliyordu. zor olmaması için şuan ki kurlara göre söyledim. eskiden internet lüks bir şeydi hatta bilgisayardan daha lüks :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.