Şimdi Ara

Kanada’dan Türk SİHA’larının kameralarına ihracat yasağı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aselsan Aselflir ve Aselsan CATS var zaten. Çok da dert değil bizim için. SİHA'da dışarıdan kritik bileşen ihtiyacı kalmadı sayılır.

• apulunas kullanıcısına yanıt
    Neyi %50 bile değil. İnsanlara yalan söylüyorsunuz göz göre göre, SİHA'larda yerlilik oranı %80-85'lerin üzerinde. Motor konusunda da Aselsan PD-170 var. Zırcahil.

• Kanada Ermeni diasporasına bak bir şey yapmış olduk diyor, ama aslında hiçbir anlamı yok.

Zaten 1500 tane falan kamera hazırda var. Üstüne ASELSAN üretimi kamera var, üsüne istersen 3. ülkeler üzerinden rahatlıkla parça parça temin edersin.

Dostlar alışverişte görsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde şaomi red mi 7 telefonların kamarasını söker ihalara takarız. 48 megapiksel

• sihaları yapmamızın amacı doğru düzgün satamadıkları için külüstür heronları verip dünyanın parasına bir de kodlarını pkk veriliyordu biz yapmaya başladık kamerasını da yaparız

• hollowman_ kullanıcısına yanıt

Yooo değil.

İleride amaç o. Şu an itibariyle yüzde 50'yi bulmaz.

Bu da son derece normal.

• Küfür tek millettir.

Bak Ermenistan sivilleri vuruyor savaş suçu işliyor hiçbirinden açıklama kınama var mı? Yok.

Vermesin yerlisi yakında hazır olur kötü komşu adamı ev sahibi yapar. İha vermediler ne oldu gördüler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ya bu ülkede herkesin kafasında sorunmu var? bu ülkede nerede chip nerede kondansatör nerede kristal nerede entegre nerede pil nerede kapasitör nerede anakart fabrikası var?

neyi üretiyoruzda yerli diyorsunuz? ürettiğimiz birşey varsa bana fabrikanın linkini gönderin bizzat iş başvurusu kanıtı ss olarak atıcam buraya.

Ben ömrümde böyle bir cahillik görmedim ! yok %100 yerliymiş yok yerli ve milliymiş ya bırakın bu tokatlamaları. Ayrıca beni yanlış anlamayın vatansever birisiyim ama bu kafa ile giderse dolar 30 tl olması mümkün daha birşey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexus can -- 6 Ekim 2020; 10:39:29 >
  • memlekette optik fizik bölümü mü yok !?
    pardon yok muş :(
    açalım o zaman :D
    kendi fotomakinemizi ve lensimizide üretelim.
    ismi conan yerine tunon olur. :D
    nikon yerine tukon olur :D

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Yooo değil.

İleride amaç o. Şu an itibariyle yüzde 50'yi bulmaz.

Bu da son derece normal.

Ne değili ya dünyadan haberin. Hedef yazmış bir de.

• Bu karar uzun süredir masadaydı, en sonunda getirmişler yasağı. Umarım yerli üretim ekipmanların önünü açar bu olay. Ne kadar az dışa bağımlılık, o kadar yaşanılabilir bir Türkiye.

• 2 lensi yan yana koymak, bu kadar zor mu !?

evet zor muş ! :(

• zamanında 1000 tane alacak kadar akıllılık etmişizdir umarım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

memlekette optik fizik bölümü mü yok !?
    pardon yok muş :(
    açalım o zaman :D
    kendi fotomakinemizi ve lensimizide üretelim.
    ismi conan yerine tunon olur. :D
    nikon yerine tukon olur :D

Patent olarak sıkıntı yaşayabiliriz. Ya sıfırdan bir şey yapıp kendi patentimizi alacağız yada elinde patent olan ufak çaplı yabancı şirketleri satın alacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 6 Ekim 2020; 11:37:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apulunas

Sonra yerli değil deyince etmedik laf bırakmıyorsunuz. Motoru ukraynadan, motora güç sağlayan pili almanyadan, gözü kanadadan yerli iha... Ama bunu söylemek kabahat.

Şu cahil soylemi soylemekten bikmadiniz be arkadas.

• Ya arkadaş ASELSAN yapmış deniyor hala ne muhabbetler dönüyor, inanılır gibi değil. Var kardeşim var. Sadece Baykar daha küçük olduğu için Kanada yapımı olanı tercih etmiş. Belki de başka bir sebepten, biz oturduğumuz yerden nasıl bilelim bunu? Büyüğünü yapan daha küçüğünü yapamaz mı? Neyin kafası bu sizdeki ben çözemedim ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 6 Ekim 2020; 10:56:35 >
  • hollowman_ kullanıcısına yanıt

Arkadaşım seri üretim ile bir şeyin yapılması tamamen farklı şeyler.

Tb2'de yerli motor yok.

Şu an için değil 2-3 yıl içinde yüzde 70'i bulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 6 Ekim 2020; 11:10:23 >
  • Gaziantep de 40 yıldır faal durumda olan fabrikaları milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyip açılışını yapmadımı bunlar<br /><br />Neyi doğru söylediler ki

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.