Şimdi Ara

Kanada'da servis saglayicim bana sormadan hizimi 2 katina cikardi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
1
Favori
35.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
359 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanada'da ev arkadasimla eylul ayinda 150 mbps kotasiz internet satin almistik 50 kanada dolarina. Dun steamden oyun indirirken saniyede 40 megabyte gibi hizlar okudum dedim noluyor. Normalde 20 megabyte ile indirmesi gerekiyor. Neyse girdim internet saglayicisinin sitesine, 150 mbps'leri 300 mbps, 300 mbps'leri ise 600 mbps yapmislar. Ek ucret odemeden.

ingilizce bilen arkadaslar icin linki birakayim:
    https://community.shaw.ca/docs/DOC-17572?intcid=ib-2018-12-07-doublespeed-hero1-all-shaw

Yasadigm yer kasaba gibi buyuklugunde nufus 100 binden az. Malum Kanadanin yuz olcumu Turkiyenin 13 kati ve nufusu 37 milyon. Ilk geldigimde demislerdi bana burda internet pahalidir nufus yogunlugu yuzunden, fiyatlari bizim ulkeyle kiyaslayinca bunlar ne diyor demistim. Adamlar onunla yetinmedi ve burda yasayan insana gore 50 liraya kotasiz 300 mbps internet verdiler. Internet kalitesi desen 1 kere kesilmedi. Turkiyeden 60 liraya 4 mbps falan diyorlar o kadar nufus yogunluguna, ilginc.

• Pakaji trollü millete kene gibi yapışma gene Sen bir ara konu açıp yurtdışına çaydanlık bile götürememk koyuyor falan diyen kişi dğeilmisin Bu zihniyetle yurtdışına yeltenmesin böyleler zaten.

Senin yurtdışında yaşadığın falan yok burada masal anlatma. Yurtdışında yaşayan adam DH'de her yurtdışıkonulu başlığın altına yazmaz. Kanada'da vergiler videosu atmışsın komiksin mühendis adam psikolog adam oralarda aç kalmaz.

İstanbul gibi mevsimi olan bir bölge arıyorsanız kanada'da orasıda British columbia'dır. Gidip tropik bir ülkenin şehiri ile istanbulu karşılaştırıp ''istanbul ne kadar soğuk'' demek kadar saçma yaptığın/paylaştığın resimler.

Seni gidi aktroll

Edit: Üstteki kerimcem nickli kişi'de rahip brunson amerikaya geri verildikten sonra foruma uzun bir müddet utancından yazamayan bir aktrolldür. Kanada konusunu bastı aktroller sallayıp duruyorlar yediremiyorlar 3.dünya ülkesi olmayı
  • Burası orta doğu burada cennetten arsa satılıyor internetli her şeyi içinde boş yapma kanada doları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Umarım Türkiye de zamanla o duruma gelir. Şu an tohumları ekiliyor.
  • Hocam benimki de Rogers iki kat hizinizi yukseltelim mi diye sordular ayni fiyata.
  • Modem başında dua eden tipler var burda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdada bize sormadan 2 kat hiz dusuruyorlar. Adamlari arıyorsun "alt yapi yetersiz" diyorlar. Bizzat arkadasimin basina geldi 2 ay telefon edip sikayet dilekcesi yazdi hizini ancak oyle duzelttiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burda altyapın 50mbps diyorlar bağlamaya gelince 16

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • heryerde H kullanıcısına yanıt
    varsa link alabilirmiyim okumak isterim.

• Hocam kanada nasil cok mu soguk
    Ben burdan oraya gelsem kolay is bulurmuyum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna benzer durumu bende yasadim 150 mbps netim vardi sonra mail geldi 90 kanal tv kanali hediye etmisler . Kurulupun ucreti olmadan montaj yaptilar bide ayda 39 euro

• böyle şeyler okudukça kendimi kesesim geliyor.

Dünya da eşi benzeri olmayan bir ırka sahibiz. Neredeyse tarih Türkler üzerine kurulu, hiç bir ülkenin himayesi altında kalmamışız, ama gel görki şuan da neyse ya ben sigara içmeye gidiyom. film iniyodu saniyede 50 kilopiksel. yarın izlerim. ben hep 50 kilobitpörsekınt kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doksanlar çocuğu -- 24 Aralık 2018; 9:18:33 >
  • YouGetRekt kullanıcısına yanıt
    Rogers varsa olduğunuz yerde Bell de olabilir. 1.5 Gigabit simetrik 90 cad + tax bilginiz olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bide büyüklerimiz hep der, bizim ülkemize teknoloji geç ulaşır vb, adamlar 300 mbps'de biz ise hala 18 sene önceki adsl hızlarına faiş fiyatlara alıyoruz. Tebrik ediyorum büyüklerimizi , çok doğru konuşuyorlar
  • Hocam orada ne iş yapıyorsun ?

Türkiyeden yeşil pasaporta vize istiyorlar dimi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Hocam kanada nasil cok mu soguk
    Ben burdan oraya gelsem kolay is bulurmuyum
    Bu sene havalar bir garip. Benim bulundugum yere daha kar dusmedi, hava da 0 ila 5 derece arasinda degisiyor su an icin, sicaklik mevsim normallerinin ustunde. Kanada'nin guney kesimlerinin sicakligi genelde Turkiye'nin kuzey bolgelerine yakin oluyor. Zaten buranin guneyinden ekvatora paralel bir cizgi cekerseniz Bulgaristan'a falan denk geliyor.

Is konusunda ise cok fazla degisken var. Benim gozlerimce Ingilizce seviyeniz ne kadar iyi ise o kadar rahat is bulunuyor. Tabi asil onemli konu calisma vizesi. O konuya cok hakim degilim ben ogrenci olarak geldim.
  • Beyler 50 kanada dolarıda iyi para.Bence kazık

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.