Şimdi Ara

Kan Verdikten Sonra Moraran Kolum [ACİL] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
16.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Damarı diğer taraftanda delmiş diye biliyorum. 1 hafta içinde geçer. Ama doğru bilgi için doktora görün sağlık sebebi....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım durun sakin olun bi
    İntörn doktorum ben. Ya bu morarma denen şey damar patladığında oluyor yani fazla derin batırınca damarı arkadan deliyor. Hiç sorun değil zaten cilt altına kanadığı için böyle görünüyor. Ama hala kanıyor falan sanmayın bir damarın kendisini tamir etmesi dakikalar alıyor. Önce morarır sonra yeşile döner sonra sararır sonra kaybolur 1-2 hafta sürer. Meraklanmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acemi hemşireler yüzünden oluyor banada oldu 3 hafta agrisini yasadim patlatti damari herhalde ama gecti

• Bu iste tecrubeli insan da damari patlatabilir. Damar incedir, bir anda arkadan cikiverir. Korkacak bir durum degil. 1-2 hafta icinde hic birsey kalmaz. Bosuna acili mesgul etmeye gerek yok. Gecmis olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • acemi biri damarıni zedelemiş hematom deniliyodu galiba , alkol sür şiskinligi gecer

• Kan alırken damarı zorlayınca kan derinin altına akıyor böyle bir görüntü oluyor büyük ihtimalle ciddi bir şey yoktur ama bir göster doktora.
  • Genç bi kız vardı acemi olduğu her halinden belliydi. Sırada beklerken içeriden hastanın bağırışları geliyordu. Girdim baktım iğneyi kolunda gezdiriyordu. Hemen başka sıraya girdim daha tecrübeliydi sorunsuz halletti. Yani demem o ki, sizden önce kan verenleri takip edin. Gerekirse acı çekip çekmediklerini sorun. Her insanın damarı kolay bulunmuyor sonuçta. Geçmiş olsun

• Sıkıntılı bir durum yok, soğuk kompres bölgeyi rahatlatır. Acemiye denk gelmişsiniz.
  • kan damar dışına yani deri altına sızıyor böyle görbtü oluyor. hiç birşey olmaz zamanla geçer panik yapma. kan alınınca bastır oraya bu hale gelmez.
  • başımız sagolsun arkadaşlar. ben üst komşusuyum..

• siyahlaşmasını mı bekliyon anlamadım ki

• Sağolsun Şişli Etfal'deki bir genç hemşiremizde elimin üstünde damar ararken yani dart oynarken aynısı başıma geldi. O morluk bir süre sonra yok oluyor ama benimki silgi kadardı.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.