Şimdi Ara

KAMU KAMU KAMU, KARDA KAMU, COVİT HASTALIĞINDA KAMU! KAMUDA KAR TATİLİ!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İstanbul'da kamu görevlilerine kar izni
    https://www.ensonhaber.com/gundem/istanbulda-kamu-gorevlilerine-kar-izni

Her seferinde kamu!

İstediklerinde özel sektöre müdahale ediyorlar ama konu çalışma yani (özel sektör amelelik olunca) istiflerini bozmuyorlar.

Sözde kadın hakları derler ama özel sektörde çalışan hamile kadının canı yok sanki. Varsa yoksa kamu!

Şimdi ise kamuda kar tatili!

Özel sektörün canı yok mu kardeşim bu ülkede ayıptır ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 24 Ocak 2022; 23:22:3 >

• E kpssye gir kamuda calis madem cazip geliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • realitych R kullanıcısına yanıt

Aynen dostum bu kafayla covid hastalığı da bitti!!

Özel sektör çalışanlarına kaymakamlıklardan özel çalışma izni çıkarıldı.

Oysa 15 gün tam kapanma olsaydı bu hastalık bu seviyelere gelmezdi.

Sağlık konusunda ayrımcılık olmaz.

• Özel sektör kamu sınıfı, kamu ayrıcalıklı sınıf. Gir KPSS diyenlere de ülkenin hepsi mi kamu da çalışsın.

• memurun patronu yatın diyor yatıyorlar.

senin patronun özel kişi kıyamette kopsa yatırmaz...

mesela.15 temmuzda f16 kafama bomba atacak ,üstümde tank yürüyor,akabinde kobra helikopteri gelmiş benim patron halen bana çalış diyor...en sonda f16 bomba attı ortalık toz duman olduda oradan kaçtım..

• Yaptığı işler fazla değerli olmadığı için olabilir veya çok azının yaptığı iş önemli. Yani aslında 1 kişinin yapabileceği işi 5 kişi yapıyor
    Aslında 5-6 milyon kamu çalışanı varsa 2 milyon kişi çalışsa gerisi işe gelme maaşın hesapta dense muhtemelen bütçe açığı ve cari açık yine de azalır trafik de daha rahat olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 25 Ocak 2022; 1:10:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen öyle. Son bir kaç yılda sayı iki katına çıkmış, merak ettiğim şey ise ülkenin nüfusu da mı iki katına çıktı ya da bir anda kamu ihtiyacı mı oldu da bir kaç yılda sayıları iki katına çıktı.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

O kadar artmadı da . Çalışan nüfus artmıyor ve otomasyon var ( e-devlet var MHRS var vs) fakat yinede nüfus artışına paralel bir artış var belki daha fazla. Tabii benim yazdığım rakam içinde kamu işçileri ve belediye çalışanlarıda var yoksa 4 milyon olmakta belediye 1 milyon kamu işçisi de 1 milyon kabaca. Toplam 6 milyon ediyor maaşların kamu ve belediyece ödenen

Bu rakamı belirleyen ihtiyaç değil tahahhüt. AKP'li teşkilat 100 kişiyi kadroya sokacam diyor. İmamoğlu işte 20-30 bin kişiyi kadroya sokacağım diyor . Sokamazsa taraftarları azalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 25 Ocak 2022; 14:9:46 >
  • özeldeki köle sen çalışacaksınki kamuda ki yatacak neyini anlamadın  

• tenekekutu kullanıcısına yanıt

Onların aynı mantığıyla hareket edersek herkes bekçi, polis, asker olsa işsizlik sıfırlanacak 

• Kamuda çalıştığım gibi özelde çalışsaydım çoktan genel müdür olurdum.

Meğer yan gelip yatarak prim alıyormuşum...

• Tepedeki memurlar istedikleri zaman tatil kararı verirler, istedikleri arabalara binmek için vergileri ona göre ayarlarlar.Besim Tibuk bunların hakkından gelirmiş aslında.

Yorgun Liberal Demokratyoutube
    Besim Tibuk cem toker memur zihniyeti Liberal Demokrat Parti ldp
    https://www.youtube.com/watch?v=hw4T9Or65AE
  • Ben de kamu çalışanıyım ve hala iş yerindeyim. Bize tatil yok 

• realitych R kullanıcısına yanıt

e kapese gör komuda çaloşş... Çok biliyon !

• En azından trafik yapmıyorlar ....

Olaya pozitif bakınız ...

• İşe gidip işte oturacağına, evde oturuyor işte değişen ne?

• Güvenlik sağlık ve ulaşımda yokmuş. Öğretmen zaten ara tatilde. Hakim savcı işi bırakamayacak grupta. Geriye ne memuru kaldı ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışmak zor geliyorsa çalışmayın arkadaşım maaş günü geldi mi bankamatik önünde sıra olmayı siz iyi bilirsiniz.

• Haziran ayında sınavı var, millet KPSS’de derece yapıp da memur oluyor, kusura bakmayın da işçi ile elbette bir tutulmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.