Şimdi Ara

Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
11.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hocam yazılım bilgim yok sadece bir kaç kavramı biliyorum o kadar. Burada konu benim yazılım bilip bilmediğim değil, telefonun donanım ve yazılımın yerli olmadığı gibi yerli uygulamalarında yerli olmadığını belirtmekti. İyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BilirKişi00 B kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun uzun yazmışsın, ben demedim otursunlar yeni programlama dili oluştursunlar sıfırdan. Hiç bir şeyin tamamen yerli olmadığı gibi yerli uygulamalarında tamamen yerli olmadığını söyledim ben sadece. Ve sen sanıyormusun ki yerli uyg. ları yapanlar tamamen Türk, veya Türkiye’de geliştirdi kendini hiç yabancı kaynak kullanmadı oysaki hepsi %90 yabancı kaynaklardan besleniyor. İyi forumlar hocam.

• insanları izleyecekler o yüzden kendi uygulamalarını yükletiyorlar. whatsapp şifreli olduğu için sürekli izlemek mümkün olmuyor anca adli olaylarda uzun uğraşlar sonucu mesajlara ulaşılabiliyor.

• kendinetroll K kullanıcısına yanıt

Haddini bilmen güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • por favor kullanıcısına yanıt

Bro cidden mi ya? Harbiden milletvekili ve torpiller konusunda hic mi soyleyecek bir seyin yok? Bak daha dun yeliz cuneyt ozdemire katildi cidden miden varsa otur izle bizi kimler yonetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinetroll -- 30 Temmuz 2020; 14:56:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendinetroll

Bro cidden mi ya? Harbiden milletvekili ve torpiller konusunda hic mi soyleyecek bir seyin yok? Bak daha dun yeliz cuneyt ozdemire katildi cidden miden varsa otur izle bizi kimler yonetiyor.

Mideni bilmen güzel.

• Yerli ve Milli Messenger uygulamamız Bip'in şirketi de Hollanda - Amsterdam'da kurulmuş ve oranın yasaları kapsamında çalışıyor. Verilerimizin güvenliği konusunda bir sıkıntı duyarsak veya bir şikayet durumunda da "Autoriteit Persoonsgegevens" denen kurumla irtibat kurup şikayette bulunuyoruz.

Yerel otoritelere de şikayet hakkı tanınmış ancak verilerimiz Hollanda'ya çıktıktan sonra ve ana şikayet noktası Hollanda olduktan sonra diğerlerinden ne farkı kalıyor?

Şimdi olur mu öyle şey diyenler olacaktır ama resmi sitesinden kaynakta vereyim. Kontrol edebilirsiniz. Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] 

%100 yerli bir Messenger uygulaması yazılacaksa, kaynak kodları da bize ait olacaksa, sorunsuz çalışacaksa, firması Türkiye içinde bulunacaksa, sunucularının tamamı Türkiye'de konumlandırılacak ise, diğer alternatifleri kadar iyi hizmet verecekse bu çalışmayı %100 destekliyorum. Devşirme değil %100 yerli olsun.

Kontrol bağlantısı: https://s2.turkcell.com.tr/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Diger/terms_conditions.pdf

Şirket hakkında: http://www.lifecellventures.com/our-company.html

PDF dosyasını açmaya üşenenler için ilgili kısımları:

Alıntı

metni:
    HakkımızdaBu Uygulama, sizlere bir Turkcell grup şirketi olan Lifecell Ventures Cooperatief U.A. tarafından sunulmaktadır (aşağıda “Lifecell” ya da “biz” olarak anılacaktır). Lifecell, Hollanda’da 34298299 şirket numarasıyla tescilli olup, merkezi Gustav Mahlerplein 2, 1082 MA,Amsterdam Hollanda adresinde bulunmaktadır ve vergi numarası 819243905B01’dir.
    Yargı ve uygulanacak hukuk Kullanıcıların ikamet ettiğini yere göre değişmekle birlikte Uygulamanın kullanımından doğan ya da Uygulamaya ilişkin her türlü iddia hususunda Amsterdam mahkemeleri yetkilidir. Bununla birlikte, Lifecell, işbu Kullanım Koşullarının ihlali nedeniyle kullanıcıların ikamet ettikleri ülke ya da ilgili bir üçüncü ülkede kullanıcılara dava açma hakkını saklı tutar. Kullanıcıların olağan yerleşim yerlerininnerede olduğuna bağlı olarak ve uygulanacak hukukun müsaade ettiği surette işbu Kullanım Koşulları Hollanda kanunları çerçevesinde yorumlanacak ve uygulanacaktır. Bu durum, mukim bulunduğunuz yerde geçerli olduğu biçimde iddialarınızı mahkemeye taşıma hakkınıza halel getirmemektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Mideni bilmen güzel.

Alıntıları Göster

Benim midemle ne alaka?

• Cikartsınlar adam akıllı bir program kimse hayır demez. Donan takılan işlevsiz birşey olursa maalesef watsapp vb çok kullanışlı :D

• quote:

Benim midemle ne alaka?

Alıntıları Göster

Alakasızlığını bilmen güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Alakasızlığını bilmen güzel.

Alıntıları Göster

Nereden biliyorsun ya bildiğimi?

• quote:

Nereden biliyorsun ya bildiğimi?

Alıntıları Göster

Bildiğini bilmen güzel.

• çok geç kalınmış bir yasaklama kesinlikle.Kamu kurumları tarafından senin benim bilgilerim paylaşılıyor whatsap aracılığıyla tabikibi yasaklama gelmeli milli uygulamalar kullanılmalı

• por favor kullanıcısına yanıt

Siz de oy kullanıyorsunuz biz de işte.

• Ben yerinizde olsam hiç bir yerli ya da tanınmamış mesaj uygulaması kullanmam.. Yarın öbür gün o programı kullananlar terörist diyebilirler.

Ve hiç kimse de özel telefonuma bu tür saçma sapan bir program yukletemez. O ha kurum telefon verir yüklü gelir. O zaman olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 30 Temmuz 2020; 23:27:39 >
  • Ben polisim teşkilatta WhatsApp zaten yıllardır genelge ile yasak dı fakat uygulamada nerdeyse kurum için bütün yazışmalar (adli idari konular, olay bildirimleri vs WhatsApp üzerinden yapılıyor ,şimdi kanun ile yasaklanmış oldu ama uygulamayı göreceğiz tabi.(bence de serverları yurt dışında olan bir program bu tür işlerde kullanılmamalı.)

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

sana hiçbirşey anlatılamaz... ve sen kör noktada "dolab beygiri" şeklinde kalırsın

ecevit in fetöya amerikaya gitmesi konusunda ikazını görmemezlikden gelerek

ne hikmet ise.. pkk savunucularının büyük kısmının halen chp içinde olduğunu.. görmemezlikden gelerek

Alıntıları Göster

Bak benden sana koca bir AFERİN.Neden biliyor musun?Önceden memleketin 1920'li - 30'lu yıllarını anarak 90 - 100 sene öncesinden bahsederken,şimdi ecevit dönemine kadar gelebilmişsin,büyük başarı senin için.Bununla ne kadar gurur duysan az.Pkk demişsin ya hani.Bak ona da var benim çok güzel cevabım.Çözüm süreci,açılım süreci,hani analar babalar ağlamasın süreci,hani kamera kör anten sağır süreci.Bu dolap beygirinden sana bir tavsiye.Her gördüğün gerçeğin ardında hemen bir chp'li muhalif arama.Toplumsal muhalefet,chp ya da herhangi bir muhalif partiden çok daha güçlü.Sadece onları derleyip toparlayacak bir lider arıyor.O kadar.

Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme]

• lazer__ kullanıcısına yanıt

yazılımda hiçbir proglamlama dili yerli değildir. öğrendiğimiz diller bile yabancı. uygulamaların yasaklanması yine bir işe yaramaz. android studio kütüphanelerinden uygulamalar yapıyoruz. iosun kütüphanelerinden uygulamalar yapıyoruz. swift c ile ios uygulama yazarken veya android studio kütüphaneleri içinde bir türk kelimesine henüz rastlamadım. sanki bunlar türk malı, hahahaha ne güldüm yaaa xD türklerin tek yaptığı yabancı kaynakları kullanır entegre eder modifiye eder, orjinal hiçbir şey yoktur..

• quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

Rehberde, WhatsApp ve Telegram gibi yabancı mesajlaşma uygulamaları yerine yerli mesajlaşma uygulamalarının kullanılması zorunluluk haline getirildi. Kamu personeli özel hayatında bu uygulamaları kullanmaya devam edebilecek. Ancak kurumsal işlemlerde yerli uygulamaları tercih etmek zorunda kalacak. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Ancak kurumsal işlemlerde yerli uygulamaları tercih etmek zorunda kalacak.

Kurumsal K-U-R-U-M-S-A-L

Sanki her şey whatsapp ile telegramdan ibaret sanıyorlar.Ben telegram kullanıyorum çok memnunum faceid olmadan giremiyorsun.
    Discord bile kullanılır hadi diyelim mesajlaşma uygulamaları yasaklandı başka bir çözüm bulunur mail vs. Bu zamana kadar neden düzgün bir uygulama yapmadılar zaten btk bir işe yaramıyor yazılım şirketleride bu işe girişmiyor çünkü çok ciddi bir yük getiriyor yani uygulamayı yaptın diyelim bu uygulamadan para kazanmadığın uygulamayı yapmazsın reklam yok gelir yok ciddi bir veri yüküyle uğraşacaksın geliştirmek için bir çok kişi çalışacak felan derken bence boş iş olarak görüyorum bip yada yaani çok mu yerli de kullanacağız isteyen istediği gibi zaten verilere ulaşıyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.