Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.942
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fr33b7y

Ekim ayı kredisini ödeyip öyle yapıyorlar yapılandırmayı
    Hocam başka biri gitmiş kredi gününde gelmeniz lazım demişler böyle bir şey var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Bana öyle bir şey demedi, ekim ayı kredi bedelini önden ödettirdi artı kalan anaparanın 1% i kadar da masrafı var dedi onuda aldı 10 dk da yapılandırdı.
  • 4 5 ay kadar önce ING'den çekilen kredi, yapılandırılabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebelpirate

halkbanktayım %1 masraf ve 3 otomatik ödeme talımatı zorunluluğu var dedi. işlemlere başladı bakalım inşallah olur.
    Merhaba kaç ay borcunuz vardı ?
  • melo1903 kullanıcısına yanıt
    ben 1.28 den 120 ay olarak nisan ayında çekmiştim hocam. şimdi vadeyi de kısaltacağım

• cruel_crazy C kullanıcısına yanıt
    1.13 den aldığınız kredinizin vadesini belirtseydiniz nete yakın hesap çıkarırdım size.
    120 aydan aldığınızı farz ederek yazıyorum bunları;
    175.000 120 ay 1.13 den aylık ödemeniz 2.671,05 TL. toplam geri ödemeniz 320.526,00 TL
    175.000 120 ay 0.99 dan aylık ödemeniz 2.498,61 TL. toplam geri ödemeniz 299.833,20 TL olarak çıkıyor.

vakıfbank için konuşuyorum banka yeni yapılandırmanıza muhtemelen yapılandırma farkı uygulayacak. halden anlayan paket diye birşey var 5 veya 6 dönem onun için masraf kesecek tahmini 600-800 tl arası bir rakam olur. ihtiyaç kredisinde uyguladığı can simidi diye yeni bir masraf var onu uygularsa konut kredisine 300-400 tl gibi bir rakam ondan da keser. standart olarak sigorta ve dosya masrafı alacak . halden anlayan paket ve keserse can simidini hakem heyetinden geri çekebilirsiniz. yapılandırma ücretinizi de öğrenip masraflara ekleyin. arada sizi tatmin edecek bir tutar oluşursa görüşün bankacınızla. not : bankacı değilim bilginize :)

• Persembe bende yapilandirayim taksit sayisinida azaltmayi dusunuyorum 98 ay kalmis 80 e ceksem iyi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ziraatten çekmiştim az önce görüştüm. vade sayısında değişiklik yapmıyorlar. kalan vadeniz ne ise onun üzereinden yapılandırıyorlar. ara ödeme kabul etmiyorlar. ya taksit ödeme gününüzde yapılır yada şuanda bir taksit yatırırsanız yapılandırma yapabiliriz deniliyor. %1 komisyon ücreti alınıyor. tekrarda dosya masrafı ekspertiz ücreti gibi şeyler çıkmıyor.
  • flood01 F kullanıcısına yanıt
    Hocam benim krediye çıkartabilir misiniz? vakıfbank

kredi tutarı 150.000 kalan faizli tutar 136.119.54

taksit 96 kalan taksit 53 faizoranı 1.13
  • heisenberg____ H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende benzer bir kredi çekmiştim 1.13 150.000 96 ay net bilgi alabilirseniz benide bilgilendirebilir misiniz?
    Kapatma masrafı vs ücretler konularında
  • infest06 kullanıcısına yanıt
    merhaba bankacı olmadığım için söylediklerim net değil bilginiz olsun öncelikle :)
    faizle birlikte kalan tutar 136.119,54 dediniz ben ana paranızı 102.000 TL olarak hesapladım 102.000 TL nin çok az altında aslında . ana paranızı 102.000 den hesapladığımda 1.13 faiz oranından 53 taksitle toplam ödemeniz 136.132 tl çıkıyor .
    yeni kredinizi de yine 102.000 tl yi 0.99 dan kalan 53 ay üzerinden hesapladığımda aylık 2.482 Tl. toplam ödemeniz de 131.581 TL çıkıyor . 50-100 tl maksimum sapma olabilir benim hesapta toplam ödemeniz üzerinde. bankacınızın dediği gibi ödeyeceğiniz masrafları hesaba katın toplamda 5.000 tl gibi bir avantajınız görünüyor masrafları düşmeden.
  • flood01 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam aylık 140 tl gibi bir indirim oluyor bakalım banka ne kadar masraf çıkaracak.
  • Arkadaşlar şimdi çıktım bankadan Halkbank
    Girişinizi yaptım yarın bir arayın sorun dedi genel müdürlükten onay gelecek dedi
    Vade kısaltma için geldiğiniz zaman yaparız dedi
    Sanıyorum ilk etapta aynı vade ile 0.99 dan yapılandırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esoturko -- 1 Ekim 2019; 12:11:55 >
  • quote:

ben 1.28 den 120 ay olarak nisan ayında çekmiştim hocam. şimdi vadeyi de kısaltacağım
    Bende 1.28’den 120 ay çektim hocam inşallah vade kosaltma vardır.

• halkbank yapabilen var mı
  • quote:

Bilgi için teşekkürler.

Benim kredi çekmiş olduğum banka Vakıfbank.

Esasında benim merak ettiğim bazı noktalar var ?

1- Benim kredi çektiğim banka Vakıfbank , ben Halkbank ya da Ziraatbankasından yapılandırma yapabiliyor muyum .

2- Benim kredi çekmiş olduğum banka (Vakıfbank) 59 ay geri ödemem var ve bana % 2 ceza uygulayacak (bankadan , bankaya değişiyor mu?)

3- Banka farketmeksizin(Vakıfbank,Halkbank,Ziraat) yapılandırma yaparken vadeyi düşürme/arttırma olayı oluyor mu?

4- Bankalar yapılandırma işlemi sırasında başka şeyleri şart koşuyor mu(kredi kartı çıkartma , hesap kartı çıkartma , fatura ödeme talimatı , gerekli prosedür dışı sigorta(hırsızlık , yangın , vs)

5- Süre olarak herhangi bir süresi var mı ör:( yıl sonuna kadar yapılandıranlar yararlanabilir gibi)
    Yukarıdaki soruları bankacı bir arkadaş cevaplarsa çok makbule geçecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: AslanDrogba

halkbank yapabilen var mı
    %1 ceza varmış çektiğiniz kredi üzerinden. bilgileri aldılar, haber vereceklermiş.
  • halkbankın hala başlamaması çok tuhaf

• Ben 1.28den 171.000 çekmiştim ceza olarak 1710 TL mi oducem? Nasıl oluyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Bilgilendirme amacıyla yazıyorum. Ziraat bankası vade kısaltma yapmıyor. Bunun için daha sonra 5-10 bin ara ödeme yaparsınız herhangi bir masraf almadan kısaltırız dedi müşteri temsilcisi. Şu anda sadece aynı taksit sayısıyla sadece faizi yapılandiriyoruz dedi. Ayın 15 indeki taksitimi peşin aldı, ayrıca kredi kalan ana para tutarı üzerinden %1 erken kapama ücreti aldı. Başkaca bir masraf almadı. Kontrol ettiğim zaman hayat sigortası toplam masrafı yaklaşık 70 TL düşmüştü bir de. 1.28 den cekilmis 179200 tl 113 ay ödemesi kalmış borç için aylık taksitlerim 370 tl azaldı. Yaklaşık 40000 tl net karım var(erken ödeme cezasını düştüm). Ben çok mutluyum darısı sizin başınıza.

Ekleme: Bu arada faiz yüksek olduğu ara ev aldığım için yaklaşık 8-10 bin daha ucuza almıştım evi. 7 ayda ödediğim ekstra faiz ve yapılandırma masrafı bu tutarın çok altında tutuyor(Yaklaşık 4000 tl) Bankacim 2013 Gezi olaylarından beri bu şekilde bir yapılandırma yapmadığını, müşterileri adına çok memnun olduğunu söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustaac -- 1 Ekim 2019; 14:19:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.