Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.936
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 102.000 TL kredi borcum var.42 taksit ödemem var.Krediyi Halkbanktan çektim.Yapılandırmak için başvurdum.Benden hesaba 1000 TL yatırmamı ve üç tane otimatik ödeme talimatı vermem istendi.Sonra "Ben bunları yaparsam kazancım ne olur?" dediğimde bana zararımın olacağını söyledi bankadaki görevli.Şimdi kararsız kaldım.Acaba gerçekten zararım olur mu?Yoksa beni başlarından savmak için mi söylediler.Yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 115 bin kredim vardı, 40 ay ödemiştim.41. Ayın ödemesi sırasında bankaya gidip İlk gün yapılandırdım 2631 olan ödeme 2590 küsüre indi 19 ayım kalmıştı yaklaşık 900 civarı indirim oldu tabi yüzde 1 olan 500 civarı ceza bedelini çıkınca 300/500 arası bi karım oldu. Ancak ben vadeyide kısalttım elimdeki nakite güvenerek 19 ayı 8 aya düşürdüm. O halde hesabıma göre yaklaşık 3000 civarı daha az faiz ödemiş oluyorum. Açıkcası 8 ay kısmam gerekecek ancak erken bitecek. Benim derdim erken bitmesiydi yoksa 3000 kar için iyice kemer sıkmaya değer mi değmezmi siz karar verin. Ayruca ziraatteydi benim kredim. Ceza bedeli dışında a hiçbir şey talep etmediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ranflu -- 20 Ekim 2019; 22:52:33 >
  • Tam 4 yıl önce Halkbank dan %1,12 den 150.000 lira 120 ay kredi çekmiştim. Aylık ödemem 2280 lira idi.
    48. taksiti ödedikten sonra yapılandırdım gelecek ay ve sonraki 71 ay boyunca 2190 lira ödeyeceğim.

Mevcut kendi sigortacımdan yaptırdığım kont sigortasını kabul etmediler onu iptal ettirip kendileri 340 liraya limitleri oldukça düşük konut sigortası yaptılar.

270 liraya 1 yıllık hayat sigortası yaptılar. (4 sene önce ilk krediye baş vurduğumda da 1 yıllık yapmışlardı 11 ay sonra yenileme yapmadan iptal istemiyorum dilekçesi verdim o yüzden bir daha yapamadılar) Seneye ipat dilekçesi vereceğim yenilemesinler 2. sene diye.

3 Adet fatura ödeme talimatı verdim. işlem sonuçlandığı için ve bankaya gıcık olduğum için bir an önce fatura talimatlarını iptal ettireceğim.

Kredi kartı başvurusunda bulundum kabul edildi. Şimdi kullanmadan onuda iptal ettireceğim.

KMH yani kredili mevduat hesabım var 2500 liralık herhangi bir sigorta poliçesi düzenlediklerinde ordan tahsil ediyorlar bunun önüne geçmek için KMH ı da 0 sıfırlayacağım.

Refinansman için kalan anaparam 114.000 gibi birşey için %1 1140 lira gibi bi rakam aldılar, onuda KMH hesabından aldılar.

• Bu devlet bankalarına refinansman ne zaman acılcak

• Arkadaşlar erken kapama ücretini thh iade ediyor mu? 2400 TL erken kapama ücreti aldılar yapılandırmada.

• mrtybgl M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, Bu konu hakkında bilgi alabildiniz mi? Ödediğimiz erken ödeme cezalarını bankalardan geri alabiliyor muyuz?
  • iş yeri mülkiyeti satın almada konut kredisi oluyormu ? bilen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

iş yeri mülkiyeti satın almada konut kredisi oluyormu ? bilen varmı
    Olmuyor ben denedim zamanında. Ticari kredi veriyor kar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3344yusuf

Olmuyor ben denedim zamanında. Ticari kredi veriyor kar.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim

• Tekrar faizle düşerse yine yapılandırabilirmiyiz 2. Kez bunu bilen var mı

• henüz bilgi edinemedim bende erken ödeme cezası ile ilgili hocam
  • Kredi Aldığım bankadan kredi ödemesi bitene kadar dask ve sigorta yaptırmak zorundamıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

Kredi Aldığım bankadan kredi ödemesi bitene kadar dask ve sigorta yaptırmak zorundamıyım.
    Konut kredilerinde dask ve konut sigorta yaptırma zorunluluğun bulunmakta. Aynı bankadan yaptırmak zorunda değilsin farklı bir sigorta firmasında da kestirebilirsin poliçelerini fakat uğraşmana değmez hemen hemen aynı fiyatı çıkartırlar. Dask ve konut sigortası bence önemli yaptırılmasını tavsiye ediyorum. Konut poliçesini müsait bir gününüzde oturup okuyun. Evde çam çatladı su bastı ve ya anahtarını evde unuttun kapıda kaldın çilingir çağırabilirsin. Yıllık 300 400 TL arasına değişiyor, dask daha ucuz. Konut kredisi kullanacak arkadaşlara tavsiyem kredi çekmeden önce yıllık 500 TL 'yi konut ve dask sigortası olarak kredi hesaplamasında masraf olarak dahil etsinler.

Bankadan çektiğimiz konut kredisinde zorunlu olanlar: kredi bağlantılı hayat sigortası, konut ve dask sigortaladır. konut ve dask sigortaladır. Hayat sigortası siz ölünce krediyi kapanır borç kalmaz, kredi tutarınız yaşınıza vadeye göre poliçe tutarı değişebilir ayrıca taksitle ödeyebilirsiniz.Haricinde aşağıda belirteceğim sigortalar yapılmışsa iptali için banka şubenize başvurun.

Bankadan konut kredisi ve ihtiyaç kredisi kullanırken Ferdi Kaza Hayat Sigortası, Güvenli Gelecek, Halden Anlayan Paket, Genişletilmiş bilmem ne sigortası vb bankadan bankaya sigorta ve paketlerin isimleri değişebilir hiç biri zorunlu değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rock_starr -- 1 Kasım 2019; 21:30:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rock_starr

Konut kredilerinde dask ve konut sigorta yaptırma zorunluluğun bulunmakta. Aynı bankadan yaptırmak zorunda değilsin farklı bir sigorta firmasında da kestirebilirsin poliçelerini fakat uğraşmana değmez hemen hemen aynı fiyatı çıkartırlar. Dask ve konut sigortası bence önemli yaptırılmasını tavsiye ediyorum. Konut poliçesini müsait bir gününüzde oturup okuyun. Evde çam çatladı su bastı ve ya anahtarını evde unuttun kapıda kaldın çilingir çağırabilirsin. Yıllık 300 400 TL arasına değişiyor, dask daha ucuz. Konut kredisi kullanacak arkadaşlara tavsiyem kredi çekmeden önce yıllık 500 TL 'yi konut ve dask sigortası olarak kredi hesaplamasında masraf olarak dahil etsinler.

Bankadan çektiğimiz konut kredisinde zorunlu olanlar: kredi bağlantılı hayat sigortası, konut ve dask sigortaladır. konut ve dask sigortaladır. Hayat sigortası siz ölünce krediyi kapanır borç kalmaz, kredi tutarınız yaşınıza vadeye göre poliçe tutarı değişebilir ayrıca taksitle ödeyebilirsiniz.Haricinde aşağıda belirteceğim sigortalar yapılmışsa iptali için banka şubenize başvurun.

Bankadan konut kredisi ve ihtiyaç kredisi kullanırken Ferdi Kaza Hayat Sigortası, Güvenli Gelecek, Halden Anlayan Paket, Genişletilmiş bilmem ne sigortası vb bankadan bankaya sigorta ve paketlerin isimleri değişebilir hiç biri zorunlu değildir.

Alıntıları Göster
    Görüşlerinize katılıyorum elinize sağlık

• rock_starr kullanıcısına yanıt
    Konut sigortası zorunlu değil. dilekçe verip yaptırmaya bilirsiniz

• Yeni bir duyum var mı arkadaşlar devlet bankaları faizi yakın zamanda düşürecek mi

• quote:

Orijinalden alıntı: emcace

Yeni bir duyum var mı arkadaşlar devlet bankaları faizi yakın zamanda düşürecek mi
    Düşürmeleri gerekte ayak sürüyorlar. Düşsede en fazla 0.95 yada 0.90 olur. Şu durumda aşağısını beklemek hayal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emcace

Yeni bir duyum var mı arkadaşlar devlet bankaları faizi yakın zamanda düşürecek mi
    Düşürmeleri gerekte ayak sürüyorlar. Düşsede en fazla 0.95 yada 0.90 olur. Şu durumda aşağısını beklemek hayal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katilim bankalariyla ilgili bir gelisme var midir arkadaslar?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.