Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.942
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konut kredisi kullanırken babam kefil olmuştu. Yarın sabah yapılandırma ve vade kısaltma için gideceğim. Kefil olduğu için babamında gelme zorunluluğu var mı? Bilen varsa acil cevaplayabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gfb_tayfa G kullanıcısına yanıt
    Ayni sartlarla yapilandiracaklardir. Babanizin kefaleti var ise yapilandirma icinde imza alacaklar. Kisacasi beraber gidin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olmega -- 9 Ekim 2019; 23:46:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn_ngn

Bugün halkbankası demetevler şubesine gittim.

3 otomatik ödeme talimatı

1 yıllık hayat sigortası

%1 ceza bedeli istediler. Krediyi veren kişi izinde olduğu için gerekli işlemleri başkası hazırladı. Dilekçemi yazdım, ödeme talimatlarını verdim, imzaya gittiğimde %1'e denk gelen 2200 lirayla birlikte hallolacak inşallah. Yalnız tek sorunlu kısım artan kredi çekmiştim ben. Hesabı kitabı nasıl olacak bilemiyorum dedi şube yetkilisi hayırlısı bakalım. Gelişmeleri yazacağım buraya.
    Evet arkadaşlar dün işlemlerimi sonuçlandırdım.

Müşteri temsilcim bütün işlemleri yapıp artan kredi olduğu için genel müdürlükten yardım istedi.

Genel müdürlük çözüp dönüş yaptı tüm bu istediklerine ek olarak paraf kartım olmadığı için paraf kart almamı istedi.

Ben de kabul ettim zaten kullanmayıp iade edeceğim için.

Kredimin günü gelmediği için işlemler yapılamıyor mecburen taksitimi erken ödedim.

Eşim kefildi imzalarda o da bulundu. Çok fazla uzun sürmüyor işlemler. 2 günde toplamda 1-2 saatlik işlem için 40.000 lira faiz düştü

Vade sayımı da 95 Ay'a düşürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgkn_ngn -- 10 Ekim 2019; 9:24:11 >

• %1 komisyonun iadesi için biyerlere başvuran var mı?
  • Herkese merhabalar tekrardan. Bugün ziraat bankasından yapılandırma ve vade kısaltma işlemini yaptım.

%1 komisyon tutarı dışında herhangi bir ücret istemediler. Hayat, konut ve dask sigortalarını daha önce yapmıştım. Otomatik ödeme talimatıda istemediler.

Önce yapılandırma yapıldı. Daha sonrada vade kısaltma işlemi yapıldı.

Benim temsilcim ilk başta vade kısaltma olmuyor demişti. Sonrasında internette yapıldığını öğrenince kendisine yazdım ve ayın 10 unda gelin yaparız demişti. Yani buradan anladığım karşı tarafa bildiğinizi hissettirmeniz. Ne kadar bilmediğinizi anlarlarsa ekstra kendi satış primini doldurmak için bir şeyler satmaya çalışıyorlar. Zorunlu olmasada zorunlu diye söyleyerek.

Ziraat Bankası ve diğer bankalardan yapılandırma ve vade kısaltma işlemi yapacaklar bu hususları bilerek giderlerse daha iyi olur. Herkesin gönlünce istediği olsun inşallah.

• Halkbank 1,28 den 90 bin TL 30 ay vadeli konut kredisi kullanmıştım. 6 taksit ödedim ve dün 0,99 için yapılandırdım.Erken ödeme cezasını çıkınca ortalama 2200 TL bi indirim oldu.Vadeyi 24 den 20 ye çekmek için talepte bulundum.Vade kısaltınca da toplam ödenecek miktar da düşme olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szymek61 -- 10 Ekim 2019; 12:45:55 >
  • szymek61 S kullanıcısına yanıt
    Vade azalınca ödeyeceğiniz faiz daha az olacağı için azalacaktır

• olmega O kullanıcısına yanıt
    Birlikte gitmedik ama yapılandırmada sıkıntı olmuyormuş. Vade kısaltma işleminde gerekliymiş. Ben imzalarımı attım babamda en yakın şubeye gitti. Benim imzaladığım kağıtlar o şubeye geldi. Babamda imzaladı ve tekrar benim şubeme gönderildi ve işlem bitti bu şekilde :)
    Hepsi ayni gün icin de mi oldu benim de annemin kefaleti vardi ama yanima almadim bankaya gidiyorum yeni ogrendim bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

Hepsi ayni gün icin de mi oldu benim de annemin kefaleti vardi ama yanima almadim bankaya gidiyorum yeni ogrendim bunu
    Evet sabahtan işlemleri hallettim kendi imzalarımı attım. Yapılandırma ve vade kısaltma işlemlerini tamamladım. Babamın imzaları kalmıştı sadece. Babam uzakta gelemez dedim. Temsilcim de en yakın şubeye gitsin beni arasın. Biz oradaki bireysel temsilcisiyle faks yoluyla hallederiz dedi. Babam benim işlemler bittikten 2 saat sonra gitti ve halletti. Temsilcimi arayıp sordum tamam evraklar ulaştı işlemler bitti diye bildirdi. Eğer yapılandırma yapacaksınız sadece kefilin imzasına gerek yok dedi. Vade kısaltmayı düşünüyorsanız benim gibi yapabilirsiniz.

Ayrıca aynı gün içinde yapılması gerekiyormuş. Benimki toplamda 3 saat içinde halloldu.

Şahsi görüşüm babamın imzasına gerek yoktu. Çünkü tüm işlemler bitmişti. Ama işte kendilerini garanti altına almak için istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfb_tayfa -- 10 Ekim 2019; 14:18:42 >

• ranflu R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Benim islemimi yapti kimseyi istemedi ekstra masrafta istemedi vadeyide kisalttik daha sonra annenizin imzasi eksik diye ararlar mi bilemiyorum

Vadeyi de kisaltigim icin epey karli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 10 Ekim 2019; 15:28:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

Benim islemimi yapti kimseyi istemedi ekstra masrafta istemedi vadeyide kisalttik daha sonra annenizin imzasi eksik diye ararlar mi bilemiyorum

Vadeyi de kisaltigim icin epey karli oldu
    Hayırlı olsun o zaman. Dediğim gibi istemesine bencede gerek yoktu :)
    Ekstra masraf istemedi derken %1'lik komisyon tutarı dışında başka bir şey istemedi değil mi ? :)
    Hangi bankaydı sizin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfb_tayfa -- 10 Ekim 2019; 15:40:11 >
    Ziraatdi benim %1 standart oldugu icin onu soylemedim sadece %1 ceza ödedim onun haricinde hic bir sey istemedi 5 dk da da halletti şansıma şube boştu

Bir de bir süresi olup olmadigini sordum işlem yapan hanıma bir süre belirlemediler ansızın kapatılabilir dedi ekonomi yine alt üst olacak gibi yapmayı düşünen acele etsin bence trump her gün tweet atıyor dolar da artıyor ülkemiz de bir operasyona başladı malum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 10 Ekim 2019; 16:44:15 >
  • gopgop kullanıcısına yanıt
    Sevindim halledebilmene :) Ansızın kapanabilir doğru diyorsun. Ben sene sonuna kadar beklerler diye düşünüyordum. Ama bu son gelişmelerden sonra her şey olabilir.
  • Vakıfbank bankası için %2 ceza kesintisi için şikayet vara yazmıştım ...
    Diğer bankalar %1 kesiyor siz %2 kesiyorsunuz diye ...

cevap geldi ...

Bankamıza ilettiğiniz başvurunuz incelenmiştir. Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliğinin 12. maddesine göre; Konut finansmanı kuruluşu ve tüketicinin mutabakatı ile konut finansmanı sözleşmesinde; kredi faiz oranında, vadesinde, konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen faiz türünde, kredinin para biriminde değişiklik yapılması ve aynı konut teminat gösterilerek birden fazla konut finansmanı sözleşmesi kurulmuşsa bunların tek bir konut finansmanı sözleşmesi ile birleştirilmesi halinde yeniden finansman (yeniden yapılandırma) söz konusu olur. Dolayısıyla konut finansmanı sözleşmesinde yeniden finansman (yapılandırma) konut finansmanı kuruluşu ile tüketicinin karşılıklı mutabakatı halinde mümkün olabilmektedir. Mutabakat hususu, Bankamız kredi politikaları kapsamında değerlendirilmekte ve uygun görülmesi halinde müşteri ile mutabakata varılarak yapılandırma yapılmakta, uygun görülmemesi halinde ise mutabakat söz konusu olmamakta ve yapılandırma yapılmamaktadır. Talebiniz Bankamızca bu kapsamda değerlendirilmiş ve uygun görülmemiştir.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

• melo1903 kullanıcısına yanıt
    Vakıfbanktan kredi çektiğime bin pişmanım

• Ben vakıf maaş müşterisi olmama rağmen Halkbank dan çektim. He tamam al birini vur ötekine hepsi aynı ama vakıf berbat.

• Ziraat den yapılandırma yaptım. Yüzde 1 ana para üzerinden ceza aldılar. Başka bir ödeme yok. Vade kısaltma ısrarla yok dedi. Ara ödeme yapmanız gerekir dedi.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.