Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kampçılık ve Dağcılıkla İlgilenen Var Mıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
138
Cevap
9
Favori
3.128
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Outdoor (Doğa Yürüyüşü, Kampçılık ve Dağcılık) >> Kampçılık ve Dağcılıkla İlgilenen Var Mıdır ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1129 Mesaj
    Benim de uc bes macera yasamisligim var gerci bir sene kadar istanbula tikilip kaldim maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

geçenlerde bi ekiple dağ yürüyüşüne gittiğimizde arkadaşlarda bu tozluklardan vardı, aslında çamurluk desek daha mantıklı olacak :D ne işe yarar bişeymiş bu ya ben dizime kadar çamura battım, bundan kullanan arkadaşlar yürüyüş bitince bunu çıkarıp çantaya attılar paçalar tertemiz ohh.

Orijinalden alıntı: aslig

Tozluk

geçenlerde bi ekiple dağ yürüyüşüne gittiğimizde arkadaşlarda bu tozluklardan vardı, aslında çamurluk desek daha mantıklı olacak :D ne işe yarar bişeymiş bu ya ben dizime kadar çamura battım, bundan kullanan arkadaşlar yürüyüş bitince bunu çıkarıp çantaya attılar paçalar tertemiz ohh.

Hocam özellikle kış kampçılığında çok gerekiyor, ayaklarının ıslanmasını önlüyor ve bacaklarını koruyor

|
    |

• Yarbay
    8012 Mesaj
    Bende bu yaz farkli bir tur yapayim diyerek karsa trenle gittim.

Cildir golunde kamp yaptik 3 kisj gece cok soguk oluyor fakat etrafta isik olmadigi icin suana kadar gordugum en iyi yildiz pozlama yeri diyebilirim.

Yildizlar ciplak gozle o kadar net o kadar guzel gorunuyorlar ki anlatamam.

Birde kamp malzemesi alacak arkadaslara buradan tavsiyem canta cok cok onemli.

60-70 litrenin ustune cikmayin ve kaliteli alin ben dandik 90+15 aldim cok pismanim.

|
    |
    4-5 yıldır Adana Mersin Niğde çevresinde kamp yapıyoruz arkadaşlarla. Geçen ay 2000 metre rakımda Toroslar üzerinde kamp attık. Bu ayın sonuna doğru yine kampa gideceğiz. Geceleri soğuk oluyor ama iyi malzemelerle çok rahat ediyorsunuz.

|
    |
    Dağcılık kaya tırmanışı yapan ve bi arama kurtarmacı olarak bende aranızdayım ve nacizane tavsiyede bulunmak istiyorum eğer kışın zorlu şartlarda kamp yapıyorsanız rüzgar sertse ve irtifa yüksekse çadırın içine el bombası da atılsa çıkmayın arkadaşlar, çok ciddiyim allah çaresizlik içinde iki adım önünü göremeyip ölümü beklemeyi kimseye yaşatmasın ben yaşadım hatta öyle bi ruh haline girdimki kendi telefonumla vidyo çekip tanıdıklardan helallik istedim lütfen dikkat edin çadırı terk etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REV0 -- 29 Kasım 2016; 11:6:39 >

haydarkarapuar
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: REV0

Dagcilik kulubu varmis haberimiz yok.

Orası neresi ?

• Yüzbaşı
    808 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BmwBL

quote:

Orijinalden alıntı: REV0

Dagcilik kulubu varmis haberimiz yok.

Orası neresi ?

Adelboden Isvicre
    |
    |

haydarkarapuar

• Yarbay
    2825 Mesaj

Likya yolunu baştan sona kadar yürümüş biri olarak yardımcı olabilirim

|
    |
    mustys53 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.
  • Yüzbaşı
    808 Mesaj
    Flickr'de album paysabilirim ciktigim zaman, ilginenen olursa
    |
    |

haydarkarapuar
  • Yüzbaşı
    729 Mesaj
    Selam Forumdaşlar

Temmuz ayinda 4 arkadaş 3 gun bosna hersek 3 gun sirbistan şeklinde gezi amaçli uçakla seyahat edecegiz . Gittigimiz yerlerde hotel yada ev kiralamaktansa diger insanlar ile kaynasmak ve doganin icinde bulunmak amaçli kamp yerlerinde konaklamayi düşünüyoruz ( ortalama gunluk iki kişi 15€ ) . Bir nevi çadiri sadece konaklamak için kullanacagiz . Bu bölgelerde kamp yapan oldu mu aramizda ve çift kişilik önerebileceğiniz çok pahali olmayan sağlam çadir var midir ? Bu etkinlige yurt içinde de devam etme niyetimiz var .

Cevaplariniz için teşekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stefanel4 -- 3 Şubat 2017; 21:54:10 >
    |
    |

|
    |

• Yüzbaşı
    848 Mesaj
    2013 den beri doğa yürüyüşlerine gidiyorum. Çok güzel bir terapi oluyor gerçekten , ruhunuzu dinlendiriyorsunuz stress atıyorsunuz. Ekipman alırken biraz da maddi durumlar ön plana çıkıyor. Eğer maddi durum sıkıntısı yoksa , kaliteli malzemeler almaya çalışın Özellikle çadır 4 mevsim olsun , uyku tulumu en zor şartlarda işinizi görecek markalardan olsun.

Çok kaliteli bir tulumunuz yok ise eğer. Cep ısıtıcı bantlar mevcut bu ısıtıcıları aktif hale getirip şişe vb malzemelere sarıp uyku tulumunuzun içine atın bu hareketi yatmadan yarım saat önce yapın cep ısıtıcısı tulumun içini hamam gibi yapacaktır.
    |
    |

Sorum şu: yol üzerinde, güvenli gördüğüm, yerleşimden yerlerinden uzak yerlere, misalen ormanda ağaçların arasına çadır kurmanın ne gibi sıkıntıları olabilir? Jandarma gelip sorgulayabilir mi? Yaban hayvanlarının ne gibi sıkıntıları olabilir? Ya da böyle bir riske hiç girmemeli miyim? Petrol ofislerinin bahçeleri ve kasabalar/kentlerdeki parklarda çadır kurma (1 gecelik) iznim var mı? Sahil kenarında çadır kurmak nasıl olurdu?

Bu arada ekipmanları Decathlondan alıyorum. Daha uyguna daha kaliteliyi bulabileceğim bir yer var mıdır? Maalesef bütçem o kadar yüksek değil, almam gerekenler ise ayakkabı, çanta vs. diyerek gidiyor. Uyku tulumu almayı düşünmüyorum. Çadırım var.
    |
    |
    |
    |

Aktivido, adrenalin ve deneyim odaklı aktiviteleri içeren online pazar yeri plaftomu olarak, maceraseverler ile profesyonel ve güvenilir hizmet sağlayıcıları dijital dünyada buluşturmak için hizmet vermektedir.

http://www.Aktivido.com üzerinden daha önce hiç kamp,doğa yürüyüşü, dağcılık, kaya tırmanışı...vb yapmadıysanız, Doğa kategorisi altındaki aktiviteleri inceleyerek bu deneyimi yaşayabilir veya tüm seviyelerde eğitim alternatiflerine göz atarak, bu aktivitelere güvenle başlayabilirsiniz.

Kamp, Doğa Yürüyüşü, Dağcılık dışında da bir çok doğa sporu ve deneyim aktivitesinin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere...

#Aktivido #SıradakiMaceranıSeç #HayatınaRenkKat

instagram.com/aktivido

facebook.com/aktivido

twitter.com/aktivido

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasatOkay -- 18 Mayıs 2019; 17:37:46 >
    |
    |

• Teğmen
    167 Mesaj

hocam üzerinden zaman geçmiş ama olayı anlatır mısınız?
    |
    |
    Grozny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.