Şimdi Ara

kampanya sona erdi kaldırılabilir KOMAGENEDE KASIMDA HERGÜN +%50 BEDAVA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
5.249
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

77 milyonluk ülkede gerçek çiğköfteyi bilen sayısı 10.000 kişiyi geçmez galiba.

Birisi patates koyuyor, diğeri karanfil koyuyor, diğeri tarçın koyuyor, diğeri bulgur şişsin diye sıcak su koyuyor.

Yemek işi bir kültürdür, maalesef bu konuda da cahiliz.

Bu kadar afra tafra yaptigina gore o 10.000 cig kofte ustadi yuce insandan biri de sensin galiba, masallah iyi saymissin o kadar nufus icinde. Keske kusuratli verseydin ama oyle daha inandirici olur

Ayric her cig kofte konusunda oldugu gibi forumda yine o guzel bu kotu cig kofteci yaristirmalar baslamis. Baklim en iyiyi secebilecek misiniz? Merakla takip ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 7 Kasım 2016; 18:38:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dhretireduser D kullanıcısına yanıt
    Okurken ağzım sulandı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

quote:

Birisi patates koyuyor, diğeri karanfil koyuyor, diğeri tarçın koyuyor, diğeri bulgur şişsin diye sıcak su koyuyor.

Bu kadar afra tafra yaptigina gore o 10.000 cig kofte ustadi yuce insandan biri de sensin galiba, masallah iyi saymissin o kadar nufus icinde. Keske kusuratli verseydin ama oyle daha inandirici olur

Ayric her cig kofte konusunda oldugu gibi forumda yine o guzel bu kotu cig kofteci yaristirmalar baslamis. Baklim en iyiyi secebilecek misiniz? Merakla takip ediyorum.

Tamam anlaşılan kısırcı bayiliğin var ama işin doğrusunu öğrenin.

Piyasada çiğ köfte adıyla satılan ürünlerin hepsi klasik altın gününde yenilen kısırdır.

Çiğ köfte böyle bir şey değil, gerçeğini yemenizi tavsiye ederim.

Hmmm cok havali laflar bunlar.

Bi de yafta yapistirmissin klasik olarak, bilip bilmeden.

• MmN20 kullanıcısına yanıt
    Haha teşekkür ederim. Yaparda yerseniz tüm aile hoş bir akşam geçirmiş olur.

Bazı kişiler laf söylemiş tarife, cahil demiş vs.

Bizde biliyoruz çiğköfte nasıl yapılır efendim. Herkeste her ürün bulunacak değil. Denemeden etmeden tarife laf ediyorsunuz. Dışarda satılan çiğköfteye en yakın tarif budur..

Özel baharatlarımız, özel soslarımız yok elimizde.

Bu tarifteki malzemeler herkesin evinde mutlaka var olan malzemeler. Tek lüks şey ceviz burada, oda şart değil.

Toplam 10TL-15TL ye mal oluyor (aysberg, lavaş dahil).. Ne yediğinide biliyorsun..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

quote:

Tamam anlaşılan kısırcı bayiliğin var ama işin doğrusunu öğrenin.

Piyasada çiğ köfte adıyla satılan ürünlerin hepsi klasik altın gününde yenilen kısırdır.

Çiğ köfte böyle bir şey değil, gerçeğini yemenizi tavsiye ederim.

gerçeği dediğin ne , etli mı? etli yasak, içine ne konulduğu belli değil, etli yapılan ömrü kısa, etli herkes alamaz, para yetmez, her zaman yenmez, ağırdır, her yerden yiyemezsin, güvenilmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: ruşenamcanınoğlusedat

komagenenin çiğköftesinin tadı fena değil. ama tutup da 30 liraya çiğköfte satmaları saçmalık. bu fiyatlarla nasıl ayakta kalıyor bu firmalar anlamıyorum.forumda bi ara baya muhabbeti dönmüştü adamlar 4 kilosunu 24 liraya veriyor ben daha deneme şansı bulamadım ama alanlar gayet memnundu.

http://www.cigkofte.gen.tr/index.php/cigkofte.html

hemde burnumuzun dibindeymişbi deniyelim

• yemeksepetinde de geçerli
  • Oses dışında yemem ama denerim.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Baharat yiyeceğin gerçekliğini değiştirmez. Boş muhabbet yapmayalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsi çin tuzu kullanıyor, çok zararlı bunlar.
  • Hemen hemen hepsini denemis biri olarak Tatlıses'i tavsiye ederim. Öyle her gün, her hafta yiyen birisi değilimdir. Ayda en fazla bir kez alırım. Kilosu 18 TL sanırım. Fiyatı ucuz degil ama en azından cigkofte tadını alabiliyorsunuz.

Çiğköfte' de ketçap, patates ...ne alaka?

• yav kendiniz 5 denemede en kralını yaparsınız bırakın bunları..
  • Arkadaşlar bakıyorum da konu almış başını gitmiş.

Sıcak fırsatlardasınız. komegenede +%50 sıcak mıdır? Bence sıcaktır ondan dolayı paylaştım.

Kısır tarifi veren arkadaşa teşekkür ederim. ama yeri burası mıdır çok da dert değil. herkes kendine göre pratik bişeyler yapabilir.

ben şahsen uğraşamam 3 kişiye çiğköfte yapacam diye. oda tutturabilir miyim tutturamam mı belli değil.

Komagene güzel midir değil midir? o da mevzumuz değil en güzel hazır çiğköfte diye başlık açıp sayfalarca tartışılabilir de.

Komagene pahalı mı evet pahalı. indirim kampanyasıyla benim için alınabilir seviyede.

bayi arkadaşı vs olan yok şu kadara alıp bu kadara satıyormuş falan filan.

bayi çiğköfteyi ucuza alabilir ama yeşilliği nar ekşiydi sosuydu falanıydı filanıydı derken kaça mal oluyor ona bakmak lazım.

mesela domates atıyorum markette 2,5 olduğu zaman aynısını git halden 1 liraya alabilirsin, tarlaya da gidersen 40 kuruşlara falan düşer

ama çoğu kimse paşa paşa marketten alıyor kimsede ya bu halde 1 lira tarlada 40 kuruş demiyor dese de kimse iplemiyor.

yada altı üstü suyu gübreyi tohumu atıyon 2,5 tan satıyon yok gübrenin çuvalı kaça ki yok tohum ne kadar ki yok öyle mevzular

adam araç alıyor taşıyor yer kiralıyor bilmem ne yapıyor risk alıyor karını da koyup satıyor.

sonuca gelirsek komageneyi beğenen zaten normal zamanda da dışarıdan çiğköfte alan +%50 bedava kampanyasını makul bulursa gider afiyetle alır yer benim gibi.

beğenmeyen sıcak bulmayan da ya gider başka markalardan alır yada yapar evinde yer illa yiyecekse

• quote:

Orijinalden alıntı: zeromafyan

Arkadaşlar bakıyorum da konu almış başını gitmiş.

Sıcak fırsatlardasınız. komegenede +%50 sıcak mıdır? Bence sıcaktır ondan dolayı paylaştım.

Kısır tarifi veren arkadaşa teşekkür ederim. ama yeri burası mıdır çok da dert değil. herkes kendine göre pratik bişeyler yapabilir.

ben şahsen uğraşamam 3 kişiye çiğköfte yapacam diye. oda tutturabilir miyim tutturamam mı belli değil.

Komagene güzel midir değil midir? o da mevzumuz değil en güzel hazır çiğköfte diye başlık açıp sayfalarca tartışılabilir de.

Komagene pahalı mı evet pahalı. indirim kampanyasıyla benim için alınabilir seviyede.

bayi arkadaşı vs olan yok şu kadara alıp bu kadara satıyormuş falan filan.

bayi çiğköfteyi ucuza alabilir ama yeşilliği nar ekşiydi sosuydu falanıydı filanıydı derken kaça mal oluyor ona bakmak lazım.

mesela domates atıyorum markette 2,5 olduğu zaman aynısını git halden 1 liraya alabilirsin, tarlaya da gidersen 40 kuruşlara falan düşer

ama çoğu kimse paşa paşa marketten alıyor kimsede ya bu halde 1 lira tarlada 40 kuruş demiyor dese de kimse iplemiyor.

yada altı üstü suyu gübreyi tohumu atıyon 2,5 tan satıyon yok gübrenin çuvalı kaça ki yok tohum ne kadar ki yok öyle mevzular

adam araç alıyor taşıyor yer kiralıyor bilmem ne yapıyor risk alıyor karını da koyup satıyor.

sonuca gelirsek komageneyi beğenen zaten normal zamanda da dışarıdan çiğköfte alan +%50 bedava kampanyasını makul bulursa gider afiyetle alır yer benim gibi.

beğenmeyen sıcak bulmayan da ya gider başka markalardan alır yada yapar evinde yer illa yiyecekse

Aynen

• Komagene yi çanakkale de iken yiyorduk ama begenerek yemiyordum. En son bir durum yedim tadını hiç beğenmemistim ondan sonra önünden bile geçmedim. O zamanlar eve battalbey yakındı , tam öğrenci işiydi onun ki daha lezzetli idi.. bir buçuk senedir corludayim evimin karşısında adıyaman çiğköfte var ömer aybak olan. Onun üstüne tanımıyorum . Başka yerlerden yediğim zaman mide bagirsak bozuluyor. Tuvalet ihtiyacı oluyor nedense . Bu yüzden adiyamandan başkasını yememeye çalışıyorum.. her yerde aynı kalitede aynı lezzettemidir bilemem ama tavsiye ederim.👍

• Tek kişilik dürümün 3/2'si Marul 3/0.5'i diğer yeşilikller 3/0.5'i de köfte onun da lezzeti bile yok.

O yüzden komagene %80 bedava verse yinede almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 8 Kasım 2016; 13:33:09 >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Tippp. Burda insanlar tadını sevdiği şeyi almak için konuya giriyor. Gerçek veya değil ergen ergen onlar görçök döğöl diyen sensin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adıyamanda bir tek markalı çiğköfte dükkanı bulunmaz. Ordan anlayın bunların kalitesini. Bir çoğuda Adıyaman çiğköftesi olarak satılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Tek kişilik dürümün 3/2'si Marul 3/0.5'i diğer yeşilikller 3/0.5'i de köfte onun da lezzeti bile yok.

O yüzden komagene %80 bedava verse yinede almam.

kampanya dürümleri kapsamıyor. siz çok yanlış gelmişiniz.

kilo işi alırsanız da dilediğiniz kadar marul(yada benim bildiğim aysberg oluyor o) dilediğiniz kadar yeşillik dilediğiniz kadar da çiğköfte koyar yersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeromafyan -- 8 Kasım 2016; 14:41:39 >
  • forumda bir sürü hakiki köfte tarifi var (etsiz~etli~yumurtalı) çok zor bir iş değil çiğköfte yapmak Maximum 30 dakikanızı alır.

çiğköfte diye satılan ne olduğu belli olmayan bulgur karışımı şeylere para vermeyin canınıza midenize paranıza yazık. bunların sattığı acılı bulgur pilavı bile olmaz değil ki çiğköfte.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.