Şimdi Ara

Kamera Sorunu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
10.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maalesef webcam yerlerde sürünüyor, hiç olmasaymış dedirtecek cinsten almadan önce burda bu problem hakkında bir çok şey okumuştum fakat bu kadar kötü beklemiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yqavuzhyan

Hocam bu gün sizde baş gösteren kamera problemi nasıl olsa 2 gün sonrada bende olacak.

Ama satış sözleşmesinde yada alırken orada yazdığı gibi üzerindeki kamera neyse o. Yazılımsal bir eksiklikse hepberaber arayalım, bulalım. Kimbilir belki agubugu marka bir driver çözüyordur bu işi.

Ama laptopun içindeki dahili kamerayı değiştirme fikri ne yazıkki bir bardak suyu gerektirir. Çünkü stabil donanım budur, alırken bunu kendimiz tercih ettik. Deneyim sahibi insanlarda zaten laptop sorana imkanınız varsa gidin yerinde bakın diye bunun için diyorlar.

Ek olarak İlhan Bey facedeki neden monster ucuz yazısına aynı ekran kart ve işlemciye sahip olan bir MSI ile arasındaki fiyat farkını anlatırken kullandığı samimi cümlelerine bunlarıda eklemeli

Kabul edelimki Markaya bağlı olan ses,kasa kalitesi, kamera vb problemlerle karşılaşmaya devam edeceğiz. Bu da aradaki o 2000 liranın diyetidir bence.

değerli yqavuzhyan,
    bu hususta ben dahil birçok kişi çeşitli farklı driverler ile bu sorunu çözmeye uğraştı fakat hiçbirimiz bugüne kadar başarılı olamadık...
    yukarıdaki mesajımda da belirttiğim üzere artık bu sorunun kaynağının yazılımdan ziyade donanımsal olduğu kanaatindeyim...
    benim şahsen notebook kullanmaktaki amacım bir bütün olarak herşeyin tek bir kasa yapısı altında olması, buna webcam de dahil...bu yüzden harici bir webcam alıp da yanımda taşıma gibi bir beklentim, ihtiyacım ve düşüncem kesinlikle yok...
    uzun zamandır fokus bilgisayar yetkililerinden sorunu çözebilme beklentilerim her fırsatta sessiz kalmak suretiyle geçiştirilmeye çalışılsa da (kaldı ki üretici clevo da aynı yöntemi izlemekte), sessiz kalmakla sorunların çözüme ulaşmadığı gün gibi aşikar...
    eğer ki bizim p150hm serisine ebatlarıyla, soketleriyle, vs. uyan iyi bir dahili webcam varsa ilhan bey bize önermeli ve değişimini ivedilikle sağlamalı...
    bunu ister clevo'dan talep eder, ister kendisi değiştirir bu benim sorunum olmamakla beraber ben cihazımı fokus bilgisayardan aldığım için kendilerini muhatap alırım...

son söz olarak da bakın kamera neden sorunlu diye kesinlikle amacım fokus bilgisayarı suçlamak değil bu sorunu çözüme ulaştırma odaklıdır...bu yüzden de sizin "soğuk su" tabirinize kesinlikle ve kesinlikle katılmadığımı da açıkça belirtmek isterim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 9 Nisan 2012; 17:37:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crower74

quote:

Hocam bu gün sizde baş gösteren kamera problemi nasıl olsa 2 gün sonrada bende olacak.

Ama satış sözleşmesinde yada alırken orada yazdığı gibi üzerindeki kamera neyse o. Yazılımsal bir eksiklikse hepberaber arayalım, bulalım. Kimbilir belki agubugu marka bir driver çözüyordur bu işi.

Ama laptopun içindeki dahili kamerayı değiştirme fikri ne yazıkki bir bardak suyu gerektirir. Çünkü stabil donanım budur, alırken bunu kendimiz tercih ettik. Deneyim sahibi insanlarda zaten laptop sorana imkanınız varsa gidin yerinde bakın diye bunun için diyorlar.

Ek olarak İlhan Bey facedeki neden monster ucuz yazısına aynı ekran kart ve işlemciye sahip olan bir MSI ile arasındaki fiyat farkını anlatırken kullandığı samimi cümlelerine bunlarıda eklemeli

Kabul edelimki Markaya bağlı olan ses,kasa kalitesi, kamera vb problemlerle karşılaşmaya devam edeceğiz. Bu da aradaki o 2000 liranın diyetidir bence.

değerli yqavuzhyan,
    bu hususta ben dahil birçok kişi çeşitli farklı driverler ile bu sorunu çözmeye uğraştı fakat hiçbirimiz bugüne kadar başarılı olamadık...
    yukarıdaki mesajımda da belirttiğim üzere artık bu sorunun kaynağının yazılımdan ziyade donanımsal olduğu kanaatindeyim...
    benim şahsen notebook kullanmaktaki amacım bir bütün olarak herşeyin tek bir kasa yapısı altında olması, buna webcam de dahil...bu yüzden harici bir webcam alıp da yanımda taşıma gibi bir beklentim, ihtiyacım ve düşüncem kesinlikle yok...
    uzun zamandır fokus bilgisayar yetkililerinden sorunu çözebilme beklentilerim her fırsatta sessiz kalmak suretiyle geçiştirilmeye çalışılsa da (kaldı ki üretici clevo da aynı yöntemi izlemekte), sessiz kalmakla sorunların çözüme ulaşmadığı gün gibi aşikar...
    eğer ki bizim p150hm serisine ebatlarıyla, soketleriyle, vs. uyan iyi bir dahili webcam varsa ilhan bize önermeli ve değişimini ivedilikle sağlamalı...
    eğer maliyetleri yüksek ise ben şahsen fokus ile yarı yarıya maliyetlerini karşılamak taraftarıyım, sizler farklı düşünebilirsiniz belki ona da saygı duyarım...

son söz olarak da bakın kamera neden sorunlu diye kesinlikle amacım fokus bilgisayarı suçlamak değil bu sorunu çözüme ulaştırma odaklıdır...bu yüzden de sizin "soğuk su" tabirinize kesinlikle ve kesinlikle katılmadığımı da açıkça belirtmek isterim...

Söylediklerine tamamen katılıyorum .ben gidip incelediğimde kameraya bakmak aklıma bile gelmemişti sitede 2.0 MP Kamera yazıyor ona birazda güvenmiştim fakat uzaktan yakından alakası yok 1000liralık notebooklardan kötü kamerasi ...
  • Sn. Forum Üyeleri ve Değerli Arkadaşlar;

Aşağıdaki programı kullanarak web kameranızın ayarlarını güncellemeyi denemenizi rica ediyorum.

http://www.monstersdriver.com/monsterdriver/MS-16F1/AP/05_SIMPLE_CAMERA.rar

Selamlar,

İlhan YILMAZ
  • quote:

quote:

değerli yqavuzhyan,
    eğer ki bizim p150hm serisine ebatlarıyla, soketleriyle, vs. uyan iyi bir dahili webcam varsa ilhan bey bize önermeli ve değişimini ivedilikle sağlamalı...
    bunu ister clevo'dan talep eder, ister kendisi değiştirir bu benim sorunum olmamakla beraber ben cihazımı fokus bilgisayardan aldığım için kendilerini muhatap alırım...

Laptopun yanında harici bir web-cam taşınamaz, taşınması teklif dahi edilemez. (Adama vücudun farklı uzuvlarıyla gülerler)

Açıkçası benim web-cam ile şimdiye kadar hiç işim olmadı, şimdiden sonra da anca 3 ayda bir anam ''CAM aç'' derse o zaman işim olacak. Bu yüzden ben konu hakkında çok rahat atıp-tutabiliyorum.

''benim şahsen notebook kullanmaktaki amacım bir bütün olarak herşeyin tek bir kasa yapısı altında olması, buna webcam de dahil...'' Buna da sonuna kadar katılıyorum.

Ancak elimizdeki donanım (Daha önce vaad edilen buydu, elimize gelende bu. Ayşeyi verecez diyip, olsun fatma daha güzel bunu al demediler) bu. Bunu başka bir uyumlu donanımla değiştirmesini focus amcadan beklemek kısmına katılmıyorum.

Ama focus amca yaparda bir babalık derse ki ''Biz denedik Şu marka, Şu model camera tam uyumlu. Herhangi bir yazılımsal donanımsal sorunu yoktur. Bunu size ÜCRETİ MUKABİLİNDE tedarik ederiz'' o zaman sevindirir şu garipleri.

Cameradan dolayı muzdaripsiniz, konuyu takip etmeniden belli. Ancak en başından beri olması gereken ve zaten aletlerin üzerinde takılı bulunan cameralarda budur.

Cevaplarınız için teşekkür eder, hayırlı çalışmalar dilerim
    Değerlendirmeyi takdirlerinize sunuyorum.
    YQAVUZHYAN Bir garip Monster kullanıcısı..
    (Monster STYLE ON :D)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan@fokusshop.com

Sn. Forum Üyeleri ve Değerli Arkadaşlar;

Aşağıdaki programı kullanarak web kameranızın ayarlarını güncellemeyi denemenizi rica ediyorum.

Selamlar,

İlhan YILMAZ

ilhan bey,
    öncelikle teşekkürler driver için...
    kurulumunu yapınca bende her ne kadar tatmin edici olmasa da eskisine nazaran nispeten görüntü iyileşmesi gerçekleşti...
    diğer arkadaşların da yorumlarını beklemek lazım...

diğer yandan anlaşılan o ki, donanımsal bazda her ne kadar 2.0mp olsa da pek de yeterli ve kaliteli sensöre sahip olmayan bir webcam...driver desteği de yok neticede...
    yqavuzhyan arkadaşımızın önerisi mantık dahilinde...
    eğer piyasada kaliteli ve p150hm modeline uyan bir dahili webcam mevcutsa ve tedarik edilebiliyorsa, en azından burada seçenek ve fiyat sunabilirseniz ben şahsen değerlendirmeyi düşünüyorum...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan@fokusshop.com

Sn. Forum Üyeleri ve Değerli Arkadaşlar;

Selamlar,

İlhan YILMAZ

ilhan bey,
    öncelikle teşekkürler driver için...
    kurulumunu yapınca bende her ne kadar tatmin edici olmasa da eskisine nazaran nispeten görüntü iyileşmesi gerçekleşti...
    diğer arkadaşların da yorumlarını beklemek lazım...

diğer yandan anlaşılan o ki, donanımsal bazda her ne kadar 2.0mp olsa da pek de yeterli ve kaliteli sensöre sahip olmayan bir webcam...driver desteği de yok neticede...
    yqavuzhyan arkadaşımızın önerisi mantık dahilinde...
    eğer piyasada kaliteli ve p150hm modeline uyan bir dahili webcam mevcutsa ve tedarik edilebiliyorsa, en azından burada seçenek ve fiyat sunabilirseniz ben şahsen değerlendirmeyi düşünüyorum...

Sn. crower74 ve Değerli Arkadaşlar;

Yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi fırsat buldukça sürekli olarak okuduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Ürünün üzerinde gelen web kamerası ile ilgili yorumlarınızı takiben farklı üreticilere ait barebone kasa modelleri üzerinde denemeler yaptık ve bu denemeler sonrasında sizlerle mevcut webcam ile ilgili bir sorun olmadığını paylaştık arkadaşlar.

Tüm markalara ait notebooklar üzerinde yer alan web kameraları ile ilgili temel problemin ışık şiddetinin düşük veya tamamen karanlık olduğu ortamlarda bu kamerayı kullanmaya çalıştığınızda elde ettiğiniz görüntünün yetersiz gelmesidir. Bu durumun en önemli sebebi ise notebook' lar üzerinde yer alan dahili kameralarda, şu an piyasada satılan harici web kameralarda çoğunlukla yeralan infrared bir ışık kaynağının yer almaması ve giriş seviyesinde sensörlere sahip modüllerin kullanılıyor olması söylenebilir. Ancak bu bir donanım sorunundan çok web kamerasının temel fonksiyonunun giriş seviyesinde olduğunun bir göstergesidir arkadaşlar.

Ürünün üzerinde standart olarak gelen web kamerası yeterince aydınlık bir ortamda sorunsuz olarak temel fonksiyonu olan görüntü iletimini yerine getirmektedir ve donanımsal olarak hiçbir modelimizde web kamerası ile ilgili bir sorun bulunmamaktadır arkadaşlar. Web kamerasının doğru ışıkta kullanımı ile ilgili logitech' in geliştirdiği bir teknolojiyi anlatan web sayfasından alıntı yaptığım bir bölümü ve ilgili sayfanın linkini aşağıya ekledim.

http://www.logitech.com/tr-tr/69/6028
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    RightLight™ 2 teknolojisi. Sizi daha iyi ışıkta görsünler.

Sadece doğru ışık
    Görüntülü görüşmeler sayesinde, aileniz veya arkadaşlarınızla aynı odadaymış gibi hissedeceksiniz. Ama bulunduğunuz yerde ışık iyi değilse, karşınızdakiler bir gölgeyle veya yüzü olmayan bir hayaletle konuşuyormuş gibi hissedebilir. İşte tam burada Logitech® RightLight™ 2 teknolojisi devreye girer. Bu sistem, pek de ideal olmayan ışık koşullarında bile yüksek kaliteli videolar elde etmenizi sağlayan donanım ve yazılımlardan oluşur. Dilediğinizde otomatik olarak görevini yerine getirmek üzere işi RightLight 2 teknolojisine bırakabilir veya dilerseniz ayarlamaları elle yapabilirsiniz.

Yüzünüz hakkında

RightLight 2 teknolojisi çerçeve içinde yüzünüzü algılar ve topladığı verileri ışık ve renk ayarlarını belirlemek için kullanır. Yüzünüz çok mu karanlık? Sistem tüm görüntüyü daha aydınlık hale getirir ve yüzünüz net olarak görülebilir. Çok mu parlak? Yüzünüze en iyi ışığı vermek için geri kalan her şeyi karartır.

Çoğu web kamerası sadece tüm resmin genel ışık miktarını ölçer. Eğer görüntü karesi içinde bir pencere veya lamba varsa, yüzünüz karanlık ve gölgeli gözükebilir. Tabii bu kimliğini gizlemek isteyenlerin işine yarayabilir ama normal görüntülü görüşmelerde pek iyi bir şey değildir.

Daha fazla ışık, daha az parazit

Düşük ışık ortalama bir web kamerası için yanıltıcı olabilir. Bunlar genellikle parlaklığı artırmak için sadece yazılım ayarlamalarından yararlanırlar. Bu da videonuzun karanlık noktalar veya dijital bozulmalar şeklinde kendini gösteren dijital parazitlerle dolmasına yol açabilir.

Buna hiç mecbur değilken neden yapay görünesiniz ki?

RightLight 2 teknolojisi, kameranın pozlama süresini artırmak için kare hızını ayarlar, böylece sensör daha fazla ışık yakalar ve çekime başladığınız andan itibaren görüntü kalitesini yükseltir. Ayrıca statik (durağan) alanları belirleyip bunları daha az yenileyerek arka plan parazitini de çarpıcı oranda azaltır.

Kontrast konusu

Sıradan web kameranıza düşük ışıkta çok sayıda zengin renk gösterirseniz makinenin kafası karışabilir. Tüm o doygun renkler zaten karanlık olan ortama fazladan ağırlık yükler ve bu da genellikle kapkaranlık, ayrıntısız bir görüntü ortaya çıkmasına yol açar. Dahası, kamera kontrastsız yerlerde bile kontrast oluşturmaya çalışarak daha da fazla parazit yaratır.

RightLight 2 teknolojisi ile donanımınızı veya dekorasyonunuzu değiştirmeniz gerekmez.

RightLight 2 teknolojisi daha fazla detay ve kontrast sunan ve çok daha az parazit içeren keskin görüntüler yaratmak için düşük ışıkta renk doygunluğu seviyesini hafifçe azaltır. Sonuç? Görüşmenin diğer ucundaki kişi karanlık noktalara takılmaksızın sizi daha iyi görebilir. RightLight 2 ile ışığı daha verimli kullanın.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yüksek kalitede görüntü aktarımı neredeyse tüm notebook' ların üzerinde bir web kamerasının bulunduğu bir dönemde olmamıza rağmen halen önemini korumaktadır. Bugün donanım haber anasayfada yer alan LOGITECH web kamera incelemesi de bu durumun en önemli göstergelerinden biridir bence arkadaşlar. Yorumu ve değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum.

http://donanimhaber.com/logitech/NewsDetail.aspx?id=32598

Selamlar,

İlhan YILMAZ
    Genel MÜDÜR
  • Merhaba İlhan Bey,

Daha KOBİ bir ürün olduğu için belki de direk muadili değil ancak sizden DELL Latitude E6520'de bulunan webcam'i incelemenizi rica edeceğim. Bahsettiğiniz laptop webcam'leri tespitine genel olarak katılmakla birlikte bu cihazda kullanılan kameranın performansı beni gerçekten şaşırttı. Kullanılan modülün ne olduğunu siz benden çok daha kolay bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Öte yandan bahsettiğim cihazı kullanan kişi 'On' olduğunda ben de bağlanıp bakacağım.
  • sayın ilhan bey,
    yazınızı okudum fakat bahsettiğiniz konu ve vermiş olduğunuz link logitech reklamından başka birşey değil...
    her firma kendi malının reklamını özelliklerini yükselterek yapar, en kötü marka bile...
    gerçekten de bahsedilen özellikler ilgili webcam'de olsa bile ben şahsen dediğim üzere notebook üzerinde harici bir cihaz kullanma taraftarı değilim...

gelelim diğer konumuza...
    yukarıdaki mesajımda da belirttiğim üzere ve anlaşılan da o ki, p150hm serisinde alt seviye bir webcam kullanılmış ve bunu clevo donanımsal bir hata olarak kabul etmemekte, kaldı ki siz de bunu sorun olarak görmemektesiniz...
    tamam peki, ben notebook'umdan son derece memnun olduğum için bunu artık sorun olarak görmüyorum...
    size yazdığım mesajda da belirttiğim üzere ben şahsen mevcut cihazı ücretini vermek suretiyle iyi bir webcam ile değiştirmek istiyorum...
    teknik servisiniz hemen her gün cihaz toplayıp kontrol ettiği, arızalar giderdiği için, muhtemelen mevcut webcam'in yapısı ve soketleri ile nasıl birşey olduğunu bilmektedir...

sizden ricam, tekrarlamak gibi olacak ama sizin logitech reklamınızın arasında mevzusu kaybolmuş olsa gerek, aynı soket yapısı ve aynı ebatlarda dahili webcam markası varsa bize ücretleri ile önermenizdir...ben şahsen ücretini ödeyerek değiştirmeyi düşünüyorum...
    eğer yoksa bunu da bize söylerseniz sevinirim, çünkü siz yıllardır donanım piyasası içerisinde olduğunuz için belli ürünlere ulaşıp bilgi alma olasılığınız ve çevreniz bizden ziyade daha fazladır...

reklamlar güzel, ama sorunumuza bu şekilde yaklaşırsak, en azından parasını verip değiştirmek isteyen daha iyi bir webcam ile ürününü kullanmaya devam eder, istemeyen de aynı şekilde kullanmaya devam eder, en azından son vermiş olduğunuz driver az da olsa görüntüde farkettiriyor...

tabi şunu da eklemekte fayda var, donanım hatası olarak görülmeyen bir webcam cihazının kendine has driverinden ziyade uzun uğraşlar neticesinde şansa tedarik edilen başka markanın driveri ile görüntü iyileştirilmesine çalışılması biraz dikkate hasıl bir vakadır...

iyi çalışmalar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 10 Nisan 2012; 21:46:07 >
  • quote:

sayın ilhan bey,
    yazınızı okudum fakat bahsettiğiniz konu ve vermiş olduğunuz link logitech reklamından başka birşey değil...
    her firma kendi malının reklamını özelliklerini yükselterek yapar, en kötü marka bile...
    gerçekten de bahsedilen özellikler ilgili webcam'de olsa bile ben şahsen dediğim üzere notebook üzerinde harici bir cihaz kullanma taraftarı değilim...

gelelim diğer konumuza...
    yukarıdaki mesajımda da belirttiğim üzere ve anlaşılan da o ki, p150hm serisinde alt seviye bir webcam kullanılmış ve bunu clevo donanımsal bir hata olarak kabul etmemekte, kaldı ki siz de bunu sorun olarak görmemektesiniz...
    tamam peki, ben notebook'umdan son derece memnun olduğum için bunu artık sorun olarak görmüyorum...
    size yazdığım mesajda da belirttiğim üzere ben şahsen mevcut cihazı ücretini vermek suretiyle iyi bir webcam ile değiştirmek istiyorum...
    teknik servisiniz hemen her gün cihaz toplayıp kontrol ettiği, arızalar giderdiği için, muhtemelen mevcut webcam'in yapısı ve soketleri ile nasıl birşey olduğunu bilmektedir...

sizden ricam, tekrarlamak gibi olacak ama sizin logitech reklamınızın arasında mevzusu kaybolmuş olsa gerek, aynı soket yapısı ve aynı ebatlarda dahili webcam markası varsa bize ücretleri ile önermenizdir...ben şahsen ücretini ödeyerek değiştirmeyi düşünüyorum...
    eğer yoksa bunu da bize söylerseniz sevinirim, çünkü siz yıllardır donanım piyasası içerisinde olduğunuz için belli ürünlere ulaşıp bilgi alma olasılığınız ve çevreniz bizden ziyade daha fazladır...

reklamlar güzel, ama sorunumuza bu şekilde yaklaşırsak, en azından parasını verip değiştirmek isteyen daha iyi bir webcam ile ürününü kullanmaya devam eder, istemeyen de aynı şekilde kullanmaya devam eder, en azından son vermiş olduğunuz driver az da olsa görüntüde farkettiriyor...

tabi şunu da eklemekte fayda var, donanım hatası olarak görülmeyen bir webcam cihazının kendine has driverinden ziyade uzun uğraşlar neticesinde şansa tedarik edilen başka markanın driveri ile görüntü iyileştirilmesine çalışılması biraz dikkate hasıl bir vakadır...

iyi çalışmalar dilerim...

crower74
    yazılarınıza katıldıgımı p150hm kullanıcısı olarak belirterek başlıyim,
    ilhan beyin vermiş olduğu programı bende yukledım denedim fakat açıkcası ben farkı goremedım haksızlık yapmakta istemiyorum o programda bulunan ayarlar aynı şekılde bisoncap tada mevcut 2sınıde süreklı acıp baktım fakat ben fark göremedım nasılbi fark gördün benide aydınlatırsan memnun olurum
  • değerli secy,
    ilhan bey'in vermiş olduğu driveri yükleyince webcam'in karanlık gösterme sorunu çözülmedi, sadece eski driverde mevcut pixelleşme sorunu nispeten düzeldi gibi...
    daha önce acer laptop'ta 0,3mp webcam vardı ve bundan çok daha iyi görüntü alıyordum...
    sanıyorum ne yaparsak yapalım p150hm serisindeki cihaz cidden alt kalitede bir ürün ve driver ile çözülebilecek bir durum yok...
  • daha önce aynı odada ve aynı ışıkta kullandığım asus n61jq serisi laptop'un webcamiyle arasında ki farkı anlatmaya kelimeler yetmez.sorunun yazılım değil donanım kalitesinden kaynaklandığını düşünüyorum
  • Dedik o kadar monster almayın diye :D

Şaka bi yana inşaallah crower74 arkadaşımızın isteğine bir çözüm bulunabilir.
  • quote:

Dedik o kadar monster almayın diye :D

Şaka bi yana inşaallah crower74 arkadaşımızın isteğine bir çözüm bulunabilir.

şahsi isteğim webcam'in ücreti mukabili değişimi...
    genel durum webcam cihazının kalite problemi...
    belki bu şekilde bir memnuniyetsizlik sözkonusu olur da distribütör ve son kullanıcılardan geribildirimler yapılırsa, üretici clevo ileriki nesil notebook'larda webcam değişimine gidebilir...
    tabi bu bir temenniden öte geçemiyor bizim için...
  • Sorun hala düzelmedi mi? 4-5 aydır konuşuluyordu bu sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

Sorun hala düzelmedi mi? 4-5 aydır konuşuluyordu bu sorun.

Monster kullancıları 4-5aydır atakta fokusshop defansta yani şuan berabere maç daha bitmedi gelişmeleri bizde takip ediyoruz ..:)
  • Gerçekden de kamera acayip sorun oluyor arkadaşlar ya Yani biraz idare etse yani eyvallah diyeceğimde tam bir felaket ben pek kullanmasamda Annem bazen kullanmak istiyor kadın resmen sinirlenip kalkıyor Bide harici kamera hiç işime gelmiyor tak çıkar zor iş Ayrıbir dahili kamera satsa monster parayla gidip onu bile taktırmaya razıyım Olacak gibi değil bu yahu
  • Eylem yapalım. Örnekler içi:

http://www.youtube.com/watch?v=MSuSoKO5hK4

Yada daha önce de teklif etmiştim. Molotof atalım. Ama Monster çalışanları organize olursa

http://www.youtube.com/watch?v=eDW4gmak_so

sonuç hüsran olabilir.
  • Arkadaslar WebCam ile ilgili herhangi bir gelişme var mı?
    Yogun kampanya çalısmaları arasında İlhan bey zaman ayiramiyor muhtemelen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 20 Nisan 2012; 2:05:08 >
  • quote:

Arkadaslar WebCam ile ilgili herhangi bir gelişme var mı?
    Yogun kampanya çalısmaları arasında İlhan bey zaman ayiramiyor muhtemelen...

Sn. crower74 ve Değerli Arkadaşlar;

Maalesef dahili kameranın alternatif bir kamera modülü ile upgrade edilerek değişimi konusunda şu an için uygun bir tedarik çözümü bulunmamaktadır. Önümüzdeki günlerde beklentilerinize uygun bir alternatif üretilebilirse sizlerle memnuniyetle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. İnşallah tabi...

Selamlar,

İlhan YILMAZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fokusshop.com -- 20 Nisan 2012; 2:45:09 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.