Şimdi Ara

Kamera Savaşları-Yİ,SJCAM,AMKOV,EKEN,FIREFLY,GITUP.... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
13
Favori
6.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kod adı çökertme K kullanıcısına yanıt
    olgu abi bu kamerayı gerçekten çok beğendim kullanmaya başladıkça daha çok sevdim. yakında detayları paylaşacağım. kamera aradığınız herşeyi sunuyor ve malzeme kalite hissiyatına inanamazsınız.
  • Arkadaşlar SJCAM M20 kamerayı gearbest üzerinden almak istiyorum ama ödeme bir türlü gerçekleşmiyor. sorun ne olabilir? sanal kart kullanıyorum ondanmıdır acaba.
  • hoodan kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam, kuponu girince duzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

olgu abi bu kamerayı gerçekten çok beğendim kullanmaya başladıkça daha çok sevdim. yakında detayları paylaşacağım. kamera aradığınız herşeyi sunuyor ve malzeme kalite hissiyatına inanamazsınız.

Erman, hani geliyordun dalışa... :)

23-31 arası oradayım bak :)
  • badbora kullanıcısına yanıt
    Bora abi, japonyadaydım dün geldim:)

Bu hafta sonu şarköy'de olacağım müsait olursan eğer gelirim dalışa:) hem de yeni kamerayıda test etmiş oluruz beraber:)

ps: sen haftaya oradaymışsın, haftaya da gelirim ama eğer oradaysan:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dronebey -- 12 Temmuz 2016; 9:12:35 >
  • quote:

Beğenirsin tabi

4K da 78 Mpbs ile kayıt yapsam beni bile beğenirsin

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    4K kayıt yapıyoruz da oynatmaya çalıştığımız cihazlar son nefesini veriyor:)

4K olayı şuan israf gibi:)

4 dk lık kayıt 2.7gb:)
  • quote:

4K kayıt yapıyoruz da oynatmaya çalıştığımız cihazlar son nefesini veriyor:)

4K olayı şuan israf gibi:)

4 dk lık kayıt 2.7gb:)

Olsun bana ne 78 mpbs

• surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Gearbest te bu ara biraz ödeme sorunlari var.normalde sanal kartla gb den alışveriş yapılabiliyor ama dedigim gibi genel bir sorun var bu ara.bazı arkadaşlar yeni bir kart deneyerek bazı arkadaşlar da yeni bir hesap açıp alışveriş yapabildiler.dilersen sende yeni bir hesap açıp dene

• quote:

Orijinalden alıntı: kod adı çökertme

elemen çok güzel karşılaştırma yapmış valla:) size de paylaştığınız için teşekkür ederim.

xiaomi yi 2 nin sjcam m20 den (+)'ları

1- low light da daha iyi çekim yapıyor
    2- gerçek 4k video çekiyor
    3- full hd de 120 fps çekiyor
    yukarıdaki özellikler önemli değilse bence m20 almak çok mantıklı :=)

gitup, dazzne , ve sjcam aynı firmalar :D bu da benden kıyak bilgi olsun :=) internet sitelerine girip şirket adreslerine bakarsanız aynı olduğunu görürsünüz. gitup git 2 de gyro sorunu var diğer özellikleri m20 ile aynı

Bahsettiğiniz YI 2 ile M20 arasında 2 katı fiyat farkı var yahu.

Bir de Gitup, Dazzne ve SJCAM nasıl aynı firmalar anlamadım.

SJCAM, Shenzhen Hongfeng Century Ltd şirketine ait. Adresi bu:
    3/F, Building C, NO.2 ,Road 1, Shangxue Industrial Area, Bantian Street, Longgang District, Shenzhen, China

Git2 ise GitUp Ltd tarafından üretiliyor, adresi bu:
    GitUp Ltd , 401, Block B, Baoshan Industrial Zone, Minfu Road Minzhi Street, Shenzhen, China - See more at:http://www.gitup.com/en/#sthash.XRBBYE5D.dpuf

Dazzne ise Shenzhen Dashi Ni Technology Co, firması tarafından üretiliyor.

Sanırım sizin kafanızı karıştıran Shenzhen kelimesi. Shenzen firmaların adı değil, Çin'li üreticiler genelde üretildikleri yerleri ön ek olarak alırlar firmaların önüne, Shenzhen Çin'in endüstri merkezi Guangdong bölgesinde bir şehirin ismi.

• hoodan kullanıcısına yanıt
    Hallettim hocam sağolasın. sorun sanal karttaymış, ana kartı girince ödeme kabul edildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: godofsail

Öncelikle yorumlar için elinize sağlık .) , güzel bir başlık olmuş.

Git2 konusunda housing vs açısından gopro ile 1-1 uyumlu olması sebebiyle benim daha çok işime geliyor .Fiyat açısından katılıyorum gereksiz pahalı gerçi dün izlediğim bu videodan sonra epey soğudum ondanda .

Sjcam elite5000x araştırdığım kadarıyla en başarılı olarak gözüküyor.

Xiaomi yinin stok durumunu sorduğumda böyle bir cevap aldım.

Thank you contact with Gearbest.
    This camera is not divided into China and International editions .
    We are sorry for the item can not be sold on our website due to the supplier issues .
    You can choose another available item on Gearbest .
    Welcome to place the order on Gearbest .
    We'd like to offer you a coupon 5% off additionally which is ""and you can use it next time.
    If you have further queries, please feel free to contact us and we will do our very best to assist you.
    Thank you for your patience and kind support.

Özet ; tedarikçiyle aramızda mevzu var bekleme git başka kamera al diye cevap geldi az önce GearBestten , sağolsunlar %5 indirim kodu vermişler.

Geekbuyingden eu xiaomi yi 74 dolara alınabiliyor ama gereksiz pahalı.

Dolayısıyla yinin tahtı sallanır .

Neden bu video'dan sonra soğudunuz? Bu video'ya göre Git2'nin görüntüsü SJCAM'e göre daha iyi..

Aslında SJ 5000X Elite, çok çok iyi bir makine, başlardaki problemlerinin büyük kısmı yeni fw ile çözüldü ama ses konusunda hala Git2 kadar iyi değil. (External mikrofon olayı da mevcut değil)

• iasonion kullanıcısına yanıt
    Ya o takılma olayı canımı sıktı git2 sürekli takılıyor videoda.

Şuan indirimli bulsam git2 alabilirim yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: godofsail

Ya o takılma olayı canımı sıktı git2 sürekli takılıyor videoda.

Şuan indirimli bulsam git2 alabilirim yine

O takılma olayına çok "takılmayın" bence :)

Kuvvetle muhtemel karttan kaynaklı birşey, çakma ucuz class10 kartlarda oluyor genelde.

Ben git2 ile m20 arasında kararsızım, m20'de mikrofon kaydı olmaması eksiklik benim için sadece..
    Buyukihtimal dediğiniz gibi kartla alakalı bir durum , ama git2 gearbestte stok bitirdi ağustosta yenilenecekmiş. Başka bir yerdede açıkçası ya çok pahalı yada yok.
  • godofsail kullanıcısına yanıt
    Aslında aliexpress te var, bir sürü aksesuarla (şarj aleti, yedek pil, uzaktan kumanda, mikrofon vs) 136 usd..

http://tr.aliexpress.com/item/Gitup-Git2-Novatek-96660-1080P-WiFi-2K-Outdoor-Sports-Action-Camera-Mic-Remote-Control-Extra-1pcs/32644980580.html?isOrig=true#extend

Banggood'ta da var, kupon kullanırsanız, 105 usd + 2,30 usd nakliye.

http://www.banggood.com/GitUp-Git2-2K-WiFi-Action-1440P-1_5-inches-LCD-Novatek-96660-Chipset-IMX206-16_0MP-Image-Sensor-p-1007770.html

M20'den biraz daha pahalı (10 dolar kadar) geliyor benim istediğim aksesuarlarla.

Aynen banggodda indirim kodunun süresi geçmişti güncellemişler.
    15 dolar civarinda fiyat farkı var + gümrük riski çok fazla .21-22 dolar ekstra gümrük masrafı ödemek sıkıntı olacaktır.

M20 gelsin bir inceleyelim , forumda git2 kullanan kimse yok sanırım.
  • Arkadaşlar, aliexpress'ten Jensonyang diye bir satıcıdan Xiaomi Yi International Version Travel Pack almıştım. Ayın 11'inde kargoya verdi. Aliexpress kargo takibinde 13'ünde shipment shipped yazıyor fakat Singapure Post sitesinde hala item not found diyor.
    Satıcının telefon numarası falan var, online olmasını bekliyorum, daha önce yazışmıştık ama son mesajımda kutu üzerinde değerini ne kadar yazdığını sormuştum cevap yazmamıştı. (75 EUR muhabbeti)

Ürünün sayfasını yayından kaldırmış (belki stok bitmiş olabilir) fakat mağaza sayfasındaki diğer kamera ürünleri duruyor.

Dispute açtım, bir yandan da Whatsapp'ta yakalarsam konuşacağım.

Acaba diyorum bu siparişi iptal edip Türkiye'den SJCAM M20 mi alsam? Tek tük satan var, açıkçası Çin'den 100 küsür Lira daha pahalıya satıyorlar ama bekleme stresi olmayacak.

Bir de Gearbest'ten aksesuar siparişi vermiştim. O yolda gözüküyor. Xiaomi için aldığım birkaç aksesuarı kullanamayacağım, geri gönderip iade isteyeceğim ya da mecbur satacağım. :/

Siz olsanız ne yapardınız?

• korayalttantire K kullanıcısına yanıt
    Hocam

bence m20 ,xiaomi yi ye göre çok daha üstün bir kamera. Hem gyro özelliği ,daha net foto ve video cekimi ile yi nin baya önünde. Bence almışken iyisini daha yeni teknolojiyi al. İptal et yi 'yi. Bekleme şansın varsa m20 yi siparis et yurt disindan.ama bütçe sorunun yoksa tr den de alabilirsin.100 tl fark var dediğin gibi ama bazı yerler 2 sene garantili olarak satıyor.hem beklememis olursun hemde garantili cihaz olur.yi nin bir çok bağlantı aparatı sjcam é olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Hocam

bence m20 ,xiaomi yi ye göre çok daha üstün bir kamera. Hem gyro özelliği ,daha net foto ve video cekimi ile yi nin baya önünde. Bence almışken iyisini daha yeni teknolojiyi al. İptal et yi 'yi. Bekleme şansın varsa m20 yi siparis et yurt disindan.ama bütçe sorunun yoksa tr den de alabilirsin.100 tl fark var dediğin gibi ama bazı yerler 2 sene garantili olarak satıyor.hem beklememis olursun hemde garantili cihaz olur.yi nin bir çok bağlantı aparatı sjcam é olacaktır.
    5000X Elite modelinin galiba gece çekimi M20'den 1 tık daha kötü.

5000X'in gyro sorunu var denmiş. FW güncellemeleriyle çözülüyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayalttantire -- 22 Temmuz 2016; 17:32:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.