Şimdi Ara

KALORİFER VE DOĞALGAZ TESİSATI SORU CEVAP SAYFASI (GÜNCEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
1.303
Cevap
33
Favori
222.316
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> KALORİFER VE DOĞALGAZ TESİSATI SORU CEVAP SAYFASI (GÜNCEL)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    430 Mesaj
    selamlar ustalık ücretleri hakkında bilgisi olan var mı. bir ustaya sordum yoğuşmalı kombiyi 250 tl ye takarım. radyatorleride tanesini 50 tl ye takarım dedi. bu fiyat normalmi bana biraz yuksek geldi.
    |
    |
    merhaba merkezi sistem kombili evde oturmaktayim üst komsudan gelen gürültüden cok rahatsiz oldugum icin (sagligim bozulmaya basladi artik )ayni binanin en ust katindaki daire ile dairemi takas edecegim mutehitle anlastik fakat tam yatak odasının ustunde dogalgaz kazani var bu seferde bu sesden rahatsiz olabilirmiyim diye korkmaya basladim en fazla 4-5 ay calisacak bu durumda olan varsa onerileriniz nedir.daireyi gezdim hafif bir ugutlu var fakay bu sesin zamanla artacagini soyleyenler var bu konuda tecrubesi olan arkadaşlarinf ikirlerinizne dir acaba bu kazananı yalitim yaptirsam ses kesilirmi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ev sahibi olarak abonelik bağlantı bedelini ödedim 500 küsür olmuş bu arada. Fakat sayaç vermediler. Eskiden bağlantı bedelini yatirdikdan sonra veriyorlardı diye hatırlıyorum. Şimdi kiraya vereceğim. Kiracı güvence bedelini ödedikden sonra sayaç takılıyormuş. Çıkarken bu parayı geri alıcak peki sayaç da sökülecek mi?
    |
    |
    Merhaba arkadaslar yeni bir kombi almayi dusunuyorum ama bu piyasa hakkinda cok bir bilgim yok.onerebileceginiz markalar hangileridir, viessmann vitepond 100 onerildi fikriniz nedir ' uzun omurlu ve uygun bir fiyatta ariyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ARKADAŞLAR MERHABA SORUNUMUZ DOĞAL GAZİN NORMAL SAAT GİRİŞİNDEN DEĞİL DISARDAKİ ANA GAZ KUTUSUNDAN KESİLİYOR OLMASI İĞDAŞ SAATİ MÜHÜRLEMEYE KADAR GİTİ ADAMLARİ ZOR İKNA ETTİM AMA AYNİ SORUN BELLİ PERİODLARDA TEKRAR EDİYOR 5-10 GÜNDE BİR SEVİSİ CAĞIRDİK DEPREM VANASI VARMIŞ O GAZI KEESİYOMUŞ ADAMLAR BALYOZ CEKİCİK GİRİSTİ SAGA SOLA AMA BU SEFERDE GAZ KESİLMİYOR SORUN YOK DEDİLER GİTTİLER NETİCE İTİBARİYLE HALA BELLİ ARALİKLARLA GAZ GİDİYOR NE YAPABİLİRİZ LÜTFEN YARDIM EDİN

|
    |
    14 katlı bir apartmanın 7. katında oturuyorum. Merkezi sistem ısıtma var. Salondaki aşşağıdan gelip yukarı giden uzun kalorifer borusundan 24 saat boyunca ( merkezi sistem 24 saat çalıştığı için ) tık tık ses geliyor. Kiminin genleşme dediği, kiminin tıkırtı dediği ses. Çözüm için ne yapabilirim? Ciddi bir ses, duymazdan gelinemeyecek sıklıkta
    Herkese merhaba. konuyu bilen arkadaşlara bir sorum olacak. balkonda bulunan kombinin soğuk su şebeke girişine balkonda kullanmak için bir çeşme takmak istiyorum. ancak boruyu kesmek istemiyorum. borunun üzerine takılan bir tür çeşme varmış. vidalı bir çeşme gibi bir şey sanırım bunun nasıl bir şey olduğunu ve nerelerde bulabileceğimi bilenler paylaşırsa sevinirim. teşekkürler.
    |
    |
    Binamiza merkezi sistem kalorifer döşemeye karar verdik fakat bir sorunumuz var bi daire istemiyor bir daire atlanarak tesisat devam edebilir mi ? Kimileri eder kimileri etmez diyor kafalarimiz karıştı

|
    |

|
    |
    |
    |
    Size sorum forumda da flexdub var çatlakları kapatmak için. Acaba bu ürünlerin dezavantajı veya belirli bir sürede yenilemeye gerek var mı ?
    Birde ürün uygulanırken filtre vb komponentler çıkartılıyormuş sanırım sonrasında filtre tekrar takılıyor mu?
    Çok teşekkürler
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar, çok kısa bir sorum olacak. Cevabını hiçbir yerde bulamadım.

Yeni taşındığım evde doğalgaz vanası açıktı ve doğalgazı bir hafta kadar sözleşmesiz kullandım. Abonelik başvurusunda bulundum haftaiçi açarlar. Sorum şu: kullandığım bir haftalık gazdan dolayı ceza yer miyim? yersem ne kadar yerim?

Orijinalden alıntı: freemo

Yeni taşındığım evde doğalgaz vanası açıktı ve doğalgazı bir hafta kadar sözleşmesiz kullandım. Abonelik başvurusunda bulundum haftaiçi açarlar. Sorum şu: kullandığım bir haftalık gazdan dolayı ceza yer miyim? yersem ne kadar yerim?

Usulsüz doğalgaz kullanımında ise sayaç açma kapama bedelinin 3 katı ceza uygulamasına gidiliyor. Tüm bunların sonucunda uygulanan ceza bedeli 1300 TL’ye kadar çıkabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

quote:

Orijinalden alıntı: freemo

Usulsüz doğalgaz kullanımında ise sayaç açma kapama bedelinin 3 katı ceza uygulamasına gidiliyor. Tüm bunların sonucunda uygulanan ceza bedeli 1300 TL’ye kadar çıkabiliyor.

hayır, 20 m3 beleş kullanma hakki var

hocam şu linkte açma kapama bedeli 28 lira diyor, yani cezası 28x3 sanırım. sizin dediğiniz açma kapama değil de abonelik bedeli olmalı.

http://gazelektrik.com/s-s-s/usulsuz-dogalgaz-kullanimi

benim merak ettiğim bu cezayı hemen uyguluyorlar mı yoksa ceza gelmesi için belli bir süre mi -mesela 15 gün usulsüz kullanırsanız ceza gelir gibi- kullanıyor olmamız gerekiyor.
    |
    |
    Emekkk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sağol hocam. sadece duş almak için kullandığımız için 20 m3 dolmamıştır henüz.
    |
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhabalar memleketteydim yeni geldim dogalgaz ekibi gelmis benim sayaçla vananın arasındakı hortumu degismemi istemisler bir sonraki kontrolde para cezasi uygulancakmış. Hortum metal yan komsunun sari plastik ona bisey dememisler.

|
    |
    |
    |
    Ankara için Doğalgaz proje uygun fiyata çizilir bilgi soru ve aklınıza takılan herşey için pm atabilirsiniz arkadaşlar
    |
    |
    Doğalgaz tesisatı için olabildiğince kısa tutun en basit yoldan suyu peteklere ulaştırmaya bakın deniyor
    Evimde kardeşimin odası duvara monte dolap var bu yüzden yan odadan duvarı delip boruyu geçiremedik kapıdan çıkarıp yeri kazarak alttan geçirdik 3 metre kadar fazladan boru döşemiş olduk.
    Ne kadar etkiler ısıyı merak ettim. Ustaya sordum sıkıntı yapma dedi ama içime kurt düştü
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.