Şimdi Ara

Kalorifer Peteği Damlatma Sorunu İçin Çözüm Önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, Kıbrıs'ta yaşıyorum. Aracım 2002 Mazda Demio Sport. Aşağıda resmini de paylaşıyorum... Birkaç ay önce kaloriferlerde kötü koku camda buğulanma ve paspaslarda ıslaklık farketmemle tek boru yapıp kaloriferi devre dışı bırakmıştım. Geçenlerde birkaç yerden fiyat aldım konsol sökülecek diyorlar 600-700 liralardan bahsediyorlar. Bunun üzerine bugün fırsat bulup birkaç parçayı söküp durum nedir kendim görmek istedim. İlk etapta sorunun kaynağını bulup işimin de kolay olacağını düşündüysem de sonradan kara kara düşünmeye başlamam uzun sürmedi. Sorunun kaynağı kalorifer peteği.. Bir köşesinden çatlama veya delinme yapmış belli ki, zaten halinden, renginden anlaşılıyor. Bulunduğu nokta ilk etapta kolay bir nokta ve hemen çıkacakmış gibi görünse de farkettim ki boruları çok uzun yerleşimde ve konsolun arkasına dolanıyor. Yani ön göğüslük tamamen çıkmadan peteğin çıkması mümkün görünmüyor. Buradaki ustalara güvenim yok açıkçası ve söyledikleri ücretler uçuk. Aklıma bir fikir geldi ve sizden de akıl almak istedim; borular sağlam görünüyor, sorun sadece petekte gibi. Düşündüm ki peteğin birkaç cm uzağından iki boruyu bir şekilde kesersem, peteği çıkartabilirim, onarabilirim veya çıkması ya da yenisiyle değişip yerine takar, kesik boruları da kaput altındaki plastik borular gibi ufak ekleme borularıyla birleştirebilirim. En basit çözüm bu göründü gözüme. Aşağıda fotoğrafları da paylaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

• Olabilir mantıklı.Kestikten sonra normal lastik kalorifer borularıyla kelepçeylede eklenebilir gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca antifriz kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Aylar geçmiş konunun üzerinden, ben de güncelleme yapmayı unutmuşum. Dediğim şekilde kestim, lastik hortumlar ile bağlayıp kelepçeledim, sorunsuz şimdilik. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.