Şimdi Ara

Kalkınma İçin Elitizm Şart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elit zümrelerin başa geçmesi , toplumu yönlendirmesi , bilimin ve felsefenin önünün tamamen açılması şart . Tıpkı Celal Hoca'nın dediği gibi . Dinlerin de bir an önce tarihe gömülmesi şart tabii .

Böyle olursa dünya çok daha yaşanılır hale gelecektir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• keşke öyle olabilse
  • medeniyetin önündeki en büyük engellerden olan nepotizm, kronizm gibi yozlaştırıcı öğeler dinde yazılı bir emir midir?
    göçebe topluluklarda medeniyetin en mühim öğesi olan sanat sınırlıysa bu konuya din ne yapabilir?

bu konunun türkler açısından dinin çok ötesinde uzun bir arka planı var.

dinin elbette sınırlandırılması medeni bir hayat için mühimdir orası ama toplumda yanlış giden herşeyi dine yüklemek cahilliktir hatta yarı-cahilliktir.
  • Şu insan pisliği seven adam mı ?
  • Kalkınma için imamhatip liselerinin çoğalması gerekir.

• Celal Şengör'e hiç hazzetmem ama doğru demiş.

• kalkınmak için laftan ziyade iş üretirsek bu iş olacak. Tabi büyüklerin yönlendirmesiyle. Küçükler ne yapabilir ??
  • Dünyada en az entelektüel çıkaran anadolu nun elit çıkarabilme ihtimali -100'dür. Kahveden çıkmayan, sürekli dedikodu ve söylentilerle beslenen bir toplumun gelişmek, çağdaşlaşmak gibi bir derdi olmadığını, devrimlere sahip çıkmayarak, gerileme ve körelmeye razı olduklarını gördük. Ayrıca din ile hiç alakası yok. Din mi diyor insanlara "koyun olun,otlayın" diye...

Bırakın bu işleri...

• Cumhurriyetin, yani Atatürkün hatalarindan biri Laiklik ile Demokrasiyi ayni anda getirmesidir. Bakiniz Avrupa, Avrupa sekülerlestikten sonra yüzyillar boyunca demokrasi gelene kadar kraliklar ile yasadilar.

Sen Islam renosansini baslatip, demokrasi ile yönetimi cahil halka verirsen, cehaleti ile tabiki herseyi tekrar batirir.
    Tekrar Avrupada örnek vermek gerekirse, Avrupa laik olduktan sonra bile 1-2 yüzyil boyunca hala kadinlari cadi diye yakmislardir.

Atatürkün hatasi 500 sene Avrupa renosansi, 15 seneye sokup,Avrupanin sindire bilmesi icin 500 sene ihtiyac duydugu seyleri 15 senede bu halka sindire bilecegini inanmasidi.

Müslümanlar hatta Batida yetismis Müslümanlar bile, Batidan 200 ile 500 sene arasinda kültürel bir fark icindeler.
    Bu kadin bir cadi onu yakin diyen bir ortacag Hristiyani ile, Dinden cikmak haram Ateistleri öldürün diyen günümüzün Müslümani kültürel olarak basbaya ayni seviyededir.

Daha fazla örnek vermek gerekirsek. Siz bugün Batida birisine Hacli sefer yapalim deseniz adam size güler ne diyorsun sen lan diye tepki verir, bugün ama gel bir Müslümana söyle "Islam ordusu kuralim Avrupa Fetihine gidelim" adam kosa kosa pesinden gelir.

Müslümanlar hala Avrupanin Ortacaginda yasayan insanlardir.

• bu dediğin avrupada tutmuş ama ülkemizde tutmamış bi yöntem.ülkemizin toplum yapısına da uygun değil zaten.
  • Acepi A kullanıcısına yanıt
    Ataturk cok zekiydi fakat buyuk bir zaafi vardi .

Turk Milleti ...

• Öğretmen atamak ve okul yapmakla ülkede bilim üretileceğini düşünenler yüzünden bu haldeyiz.
    Ha onu bile düzgün yapamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 17 Temmuz 2017; 12:40:32 >
  • Ayrılıkçılık iyi bir halt. Evet, evet destekleyin. Dünyayı da ayrılıkçılık kurtaracak, hatta kurtarıyor.
    Elitlikmiş...

• Bir tane daha geldi 'dışkı ve Deniz Gezmişler' üzerinden Celal Şengör'e saldıranlardan.

Geçiniz.
  • gelde bunu cahili cuheyla tayfasına anlat....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre'^

Bir tane daha geldi 'dışkı ve Deniz Gezmişler' üzerinden Celal Şengör'e saldıranlardan.

Geçiniz.

Yalan mı? Jeoloji profesörü Celal Şengör, “Kenan Evren’in yaptığı her şeyi istisnasız onaylıyorum, insanlara dışkı yedirmek işkence değil” dedi.
  • Video, ses kaydı vb. yok.Röportaj yapılıp yazılı olarak sunuldu.
    Adam, demek istediğini gazetecinin yanlış anladığını yanlış yazdığını söyledi.Çıkıp açıklama da yaptı demek istediğini anlattı.
    İlber Ortaylı da bu konu hakkında açıklama yaptı aç izle.
    Kenan Evren konusu zaten yıllardır biliniyor, destekliyor evet.

Boş boş konuşuyorsunuz.
    Sağ sol hiç farketmiyor, ideoloji saplantılığından işinize geleni işinize geldiği gibi yorumlayıp çamur atmaya kalkıyorsunuz.Tek yaptığınız da bu zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre'^

Video, ses kaydı vb. yok.Röportaj yapılıp yazılı olarak sunuldu.
    Adam, demek istediğini gazetecinin yanlış anladığını yanlış yazdığını söyledi.Çıkıp açıklama da yaptı demek istediğini anlattı.
    İlber Ortaylı da bu konu hakkında açıklama yaptı aç izle.
    Kenan Evren konusu zaten yıllardır biliniyor, destekliyor evet.

Boş boş konuşuyorsunuz.
    Sağ sol hiç farketmiyor, ideoloji saplantılığından işinize geleni işinize geldiği gibi yorumlayıp çamur atmaya kalkıyorsunuz.Tek yaptığınız da bu zaten.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1308D36D8 -- 18 Temmuz 2017; 13:57:4 >
  • Acepi A kullanıcısına yanıt
    Kendi düşüncenizin hüküm sürmesi için demokrasiyi çiğnersiniz ama işinize gelince "Demokrasi istiyoruz, demokrasiiiğğğ "diye çığırırsınız.

Bu yüzden asla muzaffer olamayacaksınız.

Ben bir müslüman olarak birlikte yaşayacağım insanın dinini ırkını önemsemem. Vatanına milletine hayırlı bir insan olduktan sonra ateistyle de yaşarım , agnostikle de , hristiyanla da , yahudiyle de. Ama siz öyle değilsiniz. Irkçı ve yobazsınız. Ve yobazlar asla muzaffer olamayacak bu ülkede

• quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

Kendi düşüncenizin hüküm sürmesi için demokrasiyi çiğnersiniz ama işinize gelince "Demokrasi istiyoruz, demokrasiiiğğğ "diye çığırırsınız.

Bu yüzden asla muzaffer olamayacaksınız.

Ben bir müslüman olarak birlikte yaşayacağım insanın dinini ırkını önemsemem. Vatanına milletine hayırlı bir insan olduktan sonra ateistyle de yaşarım , agnostikle de , hristiyanla da , yahudiyle de. Ama siz öyle değilsiniz. Irkçı ve yobazsınız. Ve yobazlar asla muzaffer olamayacak bu ülkede

Demokrasinin sarti egitimli ve akilli bir halktir.

- Bati Hayir diyor ben ondan Evet diyorum.
    - Ben maddeleri okusam bile anlamam ki ben Erdogan icin evet diyorum.
    - HDP Hayir diyor ben ondan Evet diyorum

Eger bir halk yukardaki gibi nedenlerden dolayi neye oy verecegine karar veriyorsa, adamda kendi agizi ile dedigi gibi orda neye oy verecegini kavrayacak zeka yoksa o ülkede Demokrasi yoktur zaten. Kendi iradesi ile oy verdigini sanar ama aslinda Medya veya hükümet algi oyunlari ile onu yönlendirir.

Türkiye'de demokrasi yok kardesim bunu at kafandan. Türkiye'de demokrasi olmasi icin sadece Egitimli kitlenin oy verebildigi bir sistem gelmeli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.