Şimdi Ara

KALİTELİ TÜRK FİLMLERİ | 105 FİLM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
40
Favori
12.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İtirazım Var
    Sen Aydınlatırsın Geceyi
  • şaka ile karışık kesin olmalı hocam
  • ÇOK GÜZEL liste TÜRK SİNEMASININ KALİTELİ FİLMLERİ YER ALIYOR GERÇEKTEN BAKTIM

şunlarda olMALI

MUCİZE

NEW YORKTA 5 MİNARE

KURTLAR VADİSİ FİLİSİTİN

BANA MASAL ANLATMA

GÜNEŞİ GÖRDÜM

BEYAZ MELEK

bunlarda olmalı diye düşünüyorum
  • Limonata
  • yeşilçam filmleri hariç;

mutluluk

açlığa doymak

kurtlar vadisi gladio (ön yargılı yaklaşmayın)

bizim büyük çaresizliğimiz

itirazım var

yazı tura(favorim)

gölgesizler

mommo kız kardeşim

nefes:vatan sağolsun

şu ıssız adam bi kere iyi film değil. av mevsimini de ben çok sıradan buldum. o dönem sanırım behzat ç'nin ilk sezonu yayınlanıyordu. ordaki kurgu şahaneydi. o yüzden pek sıradan buldum av mevsiminin kurgusunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Babam ve Oğlum dışında hiçbirini izlememişim nedense.

Her ne kadar yarısına kadar izlesem de Yaşamın Kıyısında filmi de fena değildi.

hocam izleyin bu listedekilerin en azından 15 tanesini izlemişimdir hepsi birbirinden kaliteli özellikle Devrim Arabaları'nı her Türk vatandaşı izlemeli gerçek hikayeyi anlatıyor ve oyuncular olsun, kurgu olsun her şeyi süper Türk sinema tarihinde ilk 10a rahatlıkla girer bence iyi seyirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Babam ve Oğlum dışında hiçbirini izlememişim nedense.

Her ne kadar yarısına kadar izlesem de Yaşamın Kıyısında filmi de fena değildi.

hocam izleyin bu listedekilerin en azından 15 tanesini izlemişimdir hepsi birbirinden kaliteli özellikle Devrim Arabaları'nı her Türk vatandaşı izlemeli gerçek hikayeyi anlatıyor ve oyuncular olsun, kurgu olsun her şeyi süper Türk sinema tarihinde ilk 10a rahatlıkla girer bence iyi seyirler

ilk çıktığı zamanlar sinemada izlemiştim ve gerçekten baya iyidi film kesinlikle herkese öneririm

ayrıca listede gözümden kaçmış olabilir ama organize işler güneşi gördüm gibi filmler yoktu bi göz gezdirdim varsa kusura bakmayın bunlarda güzeldi öneririm

• Tamam mıyız ?

Unutursam Fısılda

Kelebeğin Rüyası

İncir Reçeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 25 Şubat 2016; 21:11:07 >
  • Gölge oyunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dönersen ıslık çal,düd dürü dünya,yılanların öcü,arabeks... ve daha niceleri düşünüp yazsak bitmez çok sağlam iyi filmlerimiz var bizimde dünya sineması litarötürüne girecek yapımlarımız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

dönersen ıslık çal,düd dürü dünya,yılanların öcü,arabeks... ve daha niceleri düşünüp yazsak bitmez çok sağlam iyi filmlerimiz var bizimde dünya sineması litarötürüne girecek yapımlarımız...

Kemal Sunal,yeşilçam filmlerini pek listeye almak istemiyorum çoğu iyi filmler olduğu için hepsini yazsak liste 100ü geçer zaten birçok kişi Kemal Sunal filmlerini izlemiştir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liste süper. 👍

• Şunun listesi bunun listesi diye olmaz ki başlığa ters düsüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nafile Filinta

Onur ünlüden polis, Itirazım var ve sen aydınlatırsın geceyi, serdar akardan barda ve gemide olabilir. Bi de aklıma kötü kedi şerafettin de geldi, o da eklenebilir türk sinemasında bir ilk.takva da eklenebilir şimdi aklıma geldi

barda filmini çok düşündüm koymayı ama şimdi burada insanlar görüp izleyecek fakat herkesin psikolojisi kaldırmaz diye düşünüyorum o yüzden listeye almadım

• Doğru söylüyosun hocam, gerçekten 2-3 etkisinden çıkılmıyor filmin. İnsan önermeye korkuyor valla

• "Gülmeye açız" diye bir algı var, sinemada refleks olarak gülüyorsun çünkü komik olmadığı inkar edilecek bir durum değil. Orasını burasını kaşıyor, neyine gülüyorsunuz algısı düşününce ortaya çıkıyor. Gülmek refleksle gerçekleşiyor. Tamamen düşünmeyle bağdaştırırsak işin içine yalnızca karikatür girer.

Pardon filmi komedi anlamında kült sayabilirim. O film bana yakın geliyor. Doğaçlama komedi. Belki 30 seferden fazla izlemişimdir. Unutulmaz komedi bu olabilir, Recep İvedik değil.

Özetle; kült film kavramı başka bir şey. Gülmek istiyorsanız gidebilirsiniz ama 1 kere izlenmesi kafi filmlerdir. Gişe yapması sırıtan bir durum değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

"Gülmeye açız" diye bir algı var, sinemada refleks olarak gülüyorsun çünkü komik olmadığı inkar edilecek bir durum değil. Orasını burasını kaşıyor, neyine gülüyorsunuz algısı düşününce ortaya çıkıyor. Gülmek refleksle gerçekleşiyor. Tamamen düşünmeyle bağdaştırırsak işin içine yalnızca karikatür girer.

Pardon filmi komedi anlamında kült sayabilirim. O film bana yakın geliyor. Doğaçlama komedi. Belki 30 seferden fazla izlemişimdir. Unutulmaz komedi bu olabilir, Recep İvedik değil.

Özetle; kült film kavramı başka bir şey. Gülmek istiyorsanız gidebilirsiniz ama 1 kere izlenmesi kafi filmlerdir. Gişe yapması sırıtan bir durum değil.

biraz da işin içine mantık girmesi lazım ota moka da gülünmez ki hocam ?

işin en çok koyan kısmı recep ivediğin reyting yapıp pardon filminin 30.000 rakamında kalması cidden rezillik, anlamıyorum artık Türk insanını, ya biz çok geriyiz ya da millet geri kafalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

"Gülmeye açız" diye bir algı var, sinemada refleks olarak gülüyorsun çünkü komik olmadığı inkar edilecek bir durum değil. Orasını burasını kaşıyor, neyine gülüyorsunuz algısı düşününce ortaya çıkıyor. Gülmek refleksle gerçekleşiyor. Tamamen düşünmeyle bağdaştırırsak işin içine yalnızca karikatür girer.

biraz da işin içine mantık girmesi lazım ota moka da gülünmez ki hocam ?

işin en çok koyan kısmı recep ivediğin reyting yapıp pardon filminin 30.000 rakamında kalması cidden rezillik, anlamıyorum artık Türk insanını, ya biz çok geriyiz ya da millet geri kafalı

Düşünerek gülünmüyor ki hocam. Islak zeminde kayıp düşenin düşüş şekli bile oha ile karışık refleksle gülmeye itebiliyor. Mantık değil kişinin mizacı bunu gerektiriyorsa refleksle yine güler, sonra unutulur gider.

Düşününce Pardonda "yalnız rüzgara doğru işeme, yüzüne gelir" repliği belki komik gelmiyor ama filmin ahengi ve film sana hazırladığı temelle gülüyorsun.

• Kırımlı'yı izlemiştim geçenlerde. Çok beğendim. Yapım konusunda bir bilgim yok. Ama tamamen türk yapımı ise bence listeye eklenmeli.

• Sarı mersedes dışında elle tutulur bir eser yok şu listede

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.