Şimdi Ara

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.174
Cevap
287
Favori
472.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün puretron kapali sistem siparisini verdim
    Cetin Bey’e sorularimi yorulmadan cevapladigi icin tesekkur ederim.
    Umarim memnun kaliriz.

Güncelleme: Ürün bu sabah ulaştı. yarın Montaj için gelecekler. Deneyimlerimi aktaracagım.
    Güncellleme 2: Kurulum yapildi. Gelen ekip gayet yetkindi. Tertemiz is yaptilar.

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evelio -- 9 Temmuz 2020; 19:17:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ctnuyr

Hazır sistem almanıza gerek yok.kendiniz toplarsaniz hem istediğiniz filtreleri de kullanmış olursunuz,bu filtrelere uf membran veya uv isigida ekleyebilirsiniz.
    10 inch boyutunda 3 filtre housingi ve bunun içine istediğiniz kalitede filtreleri yerleştirebilirsiniz.
    Bu parçaların listesini atayım size
    parca listesi atacaktiniz, unuttunuz sanıyorum,

bir de uf membran filteyi internette 1 yerde gördüm sadece bir yanlışlık mı yapıyorum acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sHowManTR kullanıcısına yanıt
    gün içinde gönderiyorum listeyi.

aslında yanlışlık yapmıyorsunuz.uf membranların satış hacmi oldukça düştü.satıcılar çok azaldı.eski sistem olduğu için.yerine ro membranlara bıraktı.
  • Arkadaşlar royal green mi yoksa x master mı almalayım. Nedenleri ile yazarmısınız rica etsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: alwaysunny

Arkadaşlar royal green mi yoksa x master mı almalayım. Nedenleri ile yazarmısınız rica etsem.
    x masterın alt set daha iyi orjinal abd ürünü dünyaca ünlü filtreler fiyat olarakta daha uygun ama rg de iyidir tercih senin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Temmuz 2020; 23:4:2 >
  • Royal green lux plusta da amerikan filtreler var nerdeyse hepsi aynı kullandıkları filtrelerin..fiyat,açık ve kapalı kasa dışında,kullandığı filtreler olarak daha detaylı açıklama yapabilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwaysunny -- 13 Temmuz 2020; 0:1:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysunny

Royal green lux plusta da amerikan filtreler var nerdeyse hepsi aynı kullandıkları filtrelerin..fiyat,açık ve kapalı kasa dışında,kullandığı filtreler olarak daha detaylı açıklama yapabilirmisiniz.
    oda iyi ama fiyatı tuzlu bana açık kasa daha kullanışlı geliyor filtre değişimleri daha basit filan tercih meselesi..
  • selam arkadaşlar, fotodaki su arıtma cihazımın 6 filtresinin hepsini değiştirmek istiyorum, kapalı kasa, bana kaliteli ve onaylı filtre önerebileceğiniz direkt bir link varsa hemen satın almak isterim.

• filtrelerin tek tek fotolarını çekmeye çalıştım:

• ladex kullanıcısına yanıt
    filtrelerin üteski iyi kalite omp. olan..
    diğerleri orta kalite hocam...kalitesiz gibi durmuyor....nezmandan beri dğeiştirmiyorn..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Temmuz 2020; 18:20:15 >
  • Yarısı 2 senede bir, diğer yarısı senede bir demişti satıcı, onun tavsiyesiyle sene dolunca yarısını değiltirdim ama hatırlamıyorum hangileri idi, 20 aylık cihaz, çok çalışıyor gibi 2 aydır devamlı lavabodan arıtma sesi geliyor.

Yalnız burda 2 tane post karbon var
    Omnipure k2533 ve purefer k0212
    Bunların ikisi de tadlandiricidir.

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Çetin bey, işte böyle bir sistem kullandırmış bana satıcı.
    Ben anlamam hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladex -- 13 Temmuz 2020; 18:41:56 >
    Genellikle çift post karbonu müşteri tad konusunda şikayetçi olduğu zaman bide böyle deneyin diye takıyorlar.

Zararı yok ama faydası da yok.
    İsterseni bu şekilde devam edin aynı filtrelerle veya post karbonun 1 tanesini iptal edin.onun yerine alkali bir filtre takabilirsiniz ama alkali filtre suyu sertlestreceginden tadına alismaniz 10-15 günü bulur.su kalitesi bakımından çok iyi olur.

• Merhaba herkese,
    Arkadaşlar kapalı kasa su arıtma cihazı içim filtre tavsiyeleri nedir? En kalitelisi vs.

• XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    kapalı kasa için şu an en kaliteli set.
    omnipure markalı 3 lü ön filtre ve omnipure tadlandırıcı.
    membranda ise filmtec

ama hem kaliteli hem uygun fiyatlı yine NSF belgeli set olsun derseniz tank pac 3 lü ve tank pac tadlandırıcı.filmtec membran.

alkalide ise puretront300/biocera/hd50
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctnuyr

kapalı kasa için şu an en kaliteli set.
    omnipure markalı 3 lü ön filtre ve omnipure tadlandırıcı.
    membranda ise filmtec

ama hem kaliteli hem uygun fiyatlı yine NSF belgeli set olsun derseniz tank pac 3 lü ve tank pac tadlandırıcı.filmtec membran.

alkalide ise puretront300/biocera/hd50
    Tavsiyeler için tşk. ederim hocam fiyat araştırması yapacağım.

• hocam arıtılan su ile biraber atık suda oluşuyor, atık su miktarı ne kadar oluyor yaklaşık bir değer verebilir misiniz, örneğin x-master ürününüzde pompalı ve pompasız için ne kadardır.

• SpyWar kullanıcısına yanıt
    Atık suyu yapan cihazdaki membran filtre sır.sadece membran filtre atık su üretir.
    Atık su çeşitli nedenlere göre değişir.

Suyun kirliligi/derecesi

Membran filtresine giren su basıncı

Hatta suyun ısısı bile değiştirir bu atık oranını.

Mesela aynı kalitede şebeke suyuna bağlı olan 2 farklı cihazda aynı marka membran filtresi varsa atık su üretimleride aynı olur.

Pompalı cihazlarda atık orani baya düşer.cunku pompa membran filtreye 6.5-7.5 bar arasinde basınç uygular bu kuvvet de membrandan temiz su geçmesini arttırır.

Genel olarak bir değer vermek çok sağlıklı olmaz ama şebeke basıncı 4 bar ve üzeri olan yerlerde 1 litre temiz suya 3-4 litre atık su oluşur.

Şebeke basıncı düştükçe mesela 2.5-3 barlarda olursa atık oranida 1 litreye 10 litrlere kadar cikar

Aynı cihazda pompa takılı olursa 1 litreye 2-4 arası atık olur.burdada suyun kirlilik değeri önemli tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctnuyr -- 15 Temmuz 2020; 19:49:12 >

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.