Şimdi Ara

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.174
Cevap
287
Favori
472.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ctnuyr

kireci, sadece reçineli yumuşatma sistemi ile yok edersiniz.bunun haricinde silifoz veya magnetik kireç önleyici sistemler kireci asla yok etmez.
    Teşekkürler bilgilendirme için ,nasıl bir marka veya sistem onerwbilirsiniz? Maliyeti hakkında kabaca bilginiz varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctnuyr

suyu kesemıyor veya kesmekte zorlanıyor.
    yanı arızalandı veya arızalanmak üzere.
    şebeke basıncında yukselme olmuş olabılır.
    yenisi ile değiştirmeniz gerekli o parçayı.shut off valve diye geçer.(4 yollu vana)
    Üstat shut off valve değiştirdim hala ses geliyor. Başka ne gibi bir sorun olabilir

• erol.star E kullanıcısına yanıt
    sesin shut off tan geldiğine emınsen hocam ve bu denediğin 2. shut off ise basıncın yüksek
  • seyyah69 S kullanıcısına yanıt
    çin menşeili ürünler montaj dahil 2500-3000 tl den başlar mini kabinet diye geçer bunlar.uzun yıllar gidecek bir sistem değildir.içindeki reçine miktarı düşük olmakla beraber reçine kaliteside düşüktür.

Türkiyede yumuşatma cihazının satışını servisini ehliyle yapan firmaların başında rain soft vardır .adamlar ömür boyu reçine garantisi veriyor ve sistemleri çok iyi ama bir okadarda maliyetli 12000 tl civarı.

orta sistem olarakta tayvan menşeili ürünleri ve hindistan üretimi reçineleri tercih edebilirsiniz,genelde reçine üretimi hindistandadır ve iyi reçineleri vardır.

bu cihazlar ters osmos içme suları gibi sürekli atık su üretmezler sadece reçineye yapışan kireci temizlemek için kontrol valfi dediğimiz mekanızma ayarlandığı günlere ve saate göre reçine yıkaması yapar.Bunuda tablet tuz ile yaparlar.tablet tuz salamura tankı dediğimiz bir kabinde bekler,yine ihtiyaca göre tuz azaldıkça ekleme yapmanız lazım evsel kullanımda 3-5 ay gibi bir zamandır bu.reçineyı yıkadığı suyuda bir gidere vermeniz lazım.

burda işlem yapan 2 ana faktör var

1-reçine mıktarı ve kalitesi
    2-kontrol vanası(2 tip olur mekanık ve dijital) ve her ikiside elektriğe ihtiyaç duyar.

tayvan markalarında öne çıkan binrun markasıdır fiyat performans ürünüdür diyebilirim.

uzun yıllar kullanacağınız bir sistemın malıyeti 5000 tl civarı olacaktır.

bakımları masraflı değildir.yıl ortalamasını aldığınız zaman 100-150 tl civarı gelecektir.

• voylet kullanıcısına yanıt
    inline filtreli cihazlarda hiç bir sorun olmaz kullanılabılır.açık sistem cihazlardada kullanılır ama housinglerin altına bir destek koymanız lazım ki housigler yere temas etmıyorsa içindeki su ağırlığıyla esneme yapmasın
  • Doğa27 D kullanıcısına yanıt
    gönderdiğiniz linkteki tek NSF belgeli filtre LG CHEM membranıdır.onunda üretimi 1 sene önce durdu artık üretmeyecek.diğer belirttiği filtrelerin nsf onayı yok,markası yok.

kaliteli kalitesiz olarak yorum yapmayayım ama NSF belgesine sahip filtreleri yok. 1950 tl yüksek bir fiyat.
  • ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Eminim üstat açtım ses ondan geliyor. Basınç ı nasıl ayarlayacağım

• erol.star E kullanıcısına yanıt
    basınç düşürücü takmanız lazım.

ayarlı basınç düşürücüler var onlardan alırsanız daha iyi olur.

su yüksek basınçla geldiği için shut off valve kapatmakta zorlanıyor ve ses çıkarıyor.eğer bu ses sürekli varsa cihazını sürekli atık su atıyordur.
    Çeşmeden su aldığımda ve bazen kendi kendine ses yapıyor. Tahminim temiz su verdiğinde ve kirli suyu attığında ses çıkıyor. Anlamadığım 5 senedir kullanıyorum sorun yoktu. Filtreleri ve mebranı değiştirdim ondan sonra başladı. Acaba diyorum yanlış birşey mi yaptım.

Teşekkür ederim.

İlginizden dolayı teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: voylet

Merhaba
    Bu arıtma cihazları yatık şekilde de kullanılabiliyor mu?
    marka/model özelinde araştırmalısınız.
    Hocam,burada linkini gönderdiğiniz puretron x master cihazı beğendim ve bu sitede aynı ürünün pompalı olanını buldum. Bu da linki;
    https://puretronwater.com/urun/puretron-x-master-pompali-alkali-su-aritma-cihazi/
    Yalnız, ürün açıklamasını yetersiz buldum,açıklamada üründe kaç filtre olduğu yazılmamış, halbuki bu çok önemli bir bilgi, örneğin daha önce almayı düşündüğüm piksel aqua cihazda 12 aşama ve 8 filtre olduğu yazılıydı, puretron x master pompalı cihazın açıklamasında 4 tane filtreden bahsedilmiş, benim bildiğim bir su arıtma cihazında en az 7 filtre bulunması lazım,4 filtre az değil mi?
    Bir de bu linkteki ürünü kullanan arkadaşlar varsa, onların da yorum ve tavsiyelerine açığım,bu cihazdan memnunlar mı, suyun tadı v.s. nasıl ?

ben geçen hafta aldım cuma günü kuruldu.
    daha önceki arıtma cihazmın filtresi cihaz bedeli kadar olduğundan ve başka filtre uymadığından yeni cihaz arayaşına girdim.
    teşekkür mesajı yazacaktım ama siz sormuşken burda cevap veriyim,öncelikle çetinbey çok dürüst bir satıcı benim için en önemlisi bu geriside zaten anlatıldığı gibi
    tadı çok guzel biosera filtre istedim onla geldi,diğer kullandığım cihaz ile arasında belirgin tad farkı var.
    filtrelerin üzerinde filtrelerin girdiği yerlerde markaları var,diğer cihazımdakı filtreler ile belirgin farkları var hem ağırlık hem kalite olarak.
    musluğu krom nsf belgeli özellikle kontrol ettim ve diğerine göre çok daha estetiksel bir çeşme.
    cihazı kurmaya gelen teksik servis sağolsun muazzam derecede virüs önlemini almış kibar ve işin ehli birisi.
    benim cihazımdada 6 filtre var ama alkali filtreli cihaz.öyle 10-11 aşamalı cihazlara gerek yok bende araştırdıkça öğrendim.burda bütün firma temsilcileri aynı şeyi söyluyor zaten terzozmoz olsun çetin bey olsun.nsf ve fda onaylı alkali filtre yeterli.

• Takipteyim ben de öneri arıyorum.
  • similastik S kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.

https://puretronwater.com/urun/puretron-x-master-pompali-alkali-su-aritma-cihazi/
    Hocam,bu ürün için indirim kodu alabilir miyim?
    Bir de bu eft/havale yaparak da %10 indirim almak istiyorum. Sistem nasıl işliyor?
    Bir de bu ürün kaç aşamalı? Açıklama kısmında kaç aşamalı olduğu yazılmamış. 4 tane filtre ismi yazılmış. 4 aşamalı mı bu cihaz?

Gerek Çetin bey gerekse Galip bey anında konuya yetişen ve hemen cevaplayan kişilerdir ilgi ve alakaları tamdır. Ama iki gündür sesleri pek çıkmıyor. Bayram münasebeti ilgili olabilir mutlaka döneceklerdir.
    Senin soruya gelecek olursak 6 aşamalı bir sistemdir. İlk ön üç filtre membran biocera ve tatlandırıcı aşamaları vardır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Msonel kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.