Şimdi Ara

KALİTELİ MODEM TAVSİYESİ (BÜTÇE 500-1000 TL )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayar sistemlerinden anlarım, anlamadığım konuyuda 3 gün araştırır bi fikir sahibi olurum.

Ancak bu modemler neymiş, günlerdir araştırıyorum, kötü yorum olmayan tek bir modem göremedim. Hiç bir inceleme test videosunda çekim gücünü anlayacağımız şekilde açıklayan yok. Yani ilk günkü bilgimin üzerine tek bir harf bile koyamadım.

Beklediğim özellikler,

-Salon ile odam arasında 3 duvar var, iyi çeksin, hızlı olsun, ve 3 günde bozulmasın.

Evdeki modemin dibinden telefonla bağlanan bile yavaşlığından şikayetçi. Ben odadan hiç bağlanamıyorum.

500 TL civarı kafamdaki bütçe anacak 1000 tl ver sorunu kökünden çöz derseniz benim için olay kapanır, zorlar onu alırım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• tek modemle işi çözemezsiniz çünkü hepsinin çekim kuvveti yasal limitleri geçemez yani aynı sınırda. sizin derdinizi unifi access pointler çözer iki adet alıp evin farklı noktalarına yerleştirin sorun bitsin.
  • Aslında Airtiesin eski bir modemi vardı, canavar gibi cekiyordu ama 1-2 ay önce bozuldu. Yani inanılmaz bir şey istemiyorum. O eski airties kadar olsun yeter.

Tek modem alıp bağlarım, diğer dağıtıcı paylaştırıcı falan bizim evde olacak işler değil.

Teşekkür ederim yorumun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LETHALDOZE

Aslında Airtiesin eski bir modemi vardı, canavar gibi cekiyordu ama 1-2 ay önce bozuldu. Yani inanılmaz bir şey istemiyorum. O eski airties kadar olsun yeter.

Tek modem alıp bağlarım, diğer dağıtıcı paylaştırıcı falan bizim evde olacak işler değil.

Teşekkür ederim yorumun için.
    Airties 5760 al 200+ tl ye.. Beğenirsen bi tane de bana alıver hedaye Bütçenin çok çok altında çok kaliteli bir modeme sahip olacaksın çünkü 1600 mbps/s AC + Torrent vs özellikleri işini rahatlıkla görür. Airties duvar engel tanımıyor çekim konusunda da.

Bütçenin hakkını vermek istiyorsan genelde bana da tavsiye edilen birebir değişimli 3 yıl garanti Asus ürünlerine de bakabilirsin.https://www.hepsiburada.com/asus-dsl-ac55u-dualband-torrent-bulut-dlna-4g-vpn-adsl-vdsl-fiber-modem-router-p-HBV00000359IH?magaza=Yenisey&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KCQjwjpjkBRDRARIsAKv-0O2ssvB2_rFy62yb_HQgZPkliRw6ThzU_EG_rUoaCDCDAcGdW11zHqsaAiRjEALw_wcB

Asus-AC55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 11 Mart 2019; 23:40:11 >

• Airties 700 tl, ben bulamadım 200 tl ye.
  • Vdsl mi fiber mi hicbisey belirtmemissiniz ki.

Suanki modeminize bu adet router alin yeterli olur kabloyla uygun bir yere cekersiniz.

Xiomi wifi router 3g herturlu isinizi gorur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tek başına modem ile bu istediğinizi yapamazsınız. 1 tane stabil bir modem, sadece interneti alsın diye kablolu olarak kullanacağınız, kablosuzu kapalı olacak yani 2.4ghz de olabilir modem, 5ghz olmasına gerek yok kullanılmayacağı için. Ve 1 tane 5ghz çekim gücü çok iyi bir router lazım. Ben bu şekilde kullanıyorum ve evimin her yerinde full 5ghz kullanabiliyorum, kabloludan aldığım hızı kablosuzdan da alabiliyorum(70-71mbit). Kullandığım modem çok stabil bir Asus modem Asus DSL-N17U. Çok stabil bir modem, sadece interneti alsın diye modem olarak kullanacaksınız bunu. Router olarak da Tenda AC15 4Port WiFi-N 1900Mbps 3 Anten AC Router kullanıyorum. Çok memnunum. Evinizin her yerinden kayıpsız rahatça 5ghz kullanabiliyorsunuz. 2.4ghz kullanmak isterseniz de sokaktan bile çekiyor. Başka sorunuz olursa çekinmeden yazın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Empyyy

Hocam tek başına modem ile bu istediğinizi yapamazsınız. 1 tane stabil bir modem, sadece interneti alsın diye kablolu olarak kullanacağınız, kablosuzu kapalı olacak yani 2.4ghz de olabilir modem, 5ghz olmasına gerek yok kullanılmayacağı için. Ve 1 tane 5ghz çekim gücü çok iyi bir router lazım. Ben bu şekilde kullanıyorum ve evimin her yerinde full 5ghz kullanabiliyorum, kabloludan aldığım hızı kablosuzdan da alabiliyorum(70-71mbit). Kullandığım modem çok stabil bir Asus modem Asus DSL-N17U. Çok stabil bir modem, sadece interneti alsın diye modem olarak kullanacaksınız bunu. Router olarak da Tenda AC15 4Port WiFi-N 1900Mbps 3 Anten AC Router kullanıyorum. Çok memnunum. Evinizin her yerinden kayıpsız rahatça 5ghz kullanabiliyorsunuz. 2.4ghz kullanmak isterseniz de sokaktan bile çekiyor. Başka sorunuz olursa çekinmeden yazın.
    Cevaplar için teşekkürler,
    VDSL olacak evet Modem.Fiber yok.

Arkadaşlar Airtiesin bi modelini kullandım 1 ay kadar. Eski bi modeldi bozuldu. 5 sene internet kullanmamışım dedirtti o benim için nirvana olduİnternet uçuyordu resmen ve full+full+full çekiyordu.

Onun için bana sadece sağlam bir modem gerekiyor. Ayrıca sadece ben değil evde herkes telefonla bağlanıyor ve onlarda hızlı olsun istiyorlar.
    https://www.nanokatalog.com/AVM-FRITZBox-3490-DE-wireless-router-Dual-band-24-GHz-5-GHz-Gigabit-Ethernet-3G-GreyRedSilver-20002680-Router,PR-1690581.html

Bu modem her listede baş sırada ama bu tam olarak modemmi anlamadım. Tam alacakken aşağıdakini de gördüm kafam karıştı yanlış bişey almim diye 7 bin tl yazıyor
    https://www.nanokatalog.com/AVM-FRITZBox-3490-International-wireless-router-Dual-band-24-GHz-5-GHz-Gigabit-Ethernet-Red-Silver-20002709-Router,PR-1362168.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Empyyy

Hocam tek başına modem ile bu istediğinizi yapamazsınız. 1 tane stabil bir modem, sadece interneti alsın diye kablolu olarak kullanacağınız, kablosuzu kapalı olacak yani 2.4ghz de olabilir modem, 5ghz olmasına gerek yok kullanılmayacağı için. Ve 1 tane 5ghz çekim gücü çok iyi bir router lazım. Ben bu şekilde kullanıyorum ve evimin her yerinde full 5ghz kullanabiliyorum, kabloludan aldığım hızı kablosuzdan da alabiliyorum(70-71mbit). Kullandığım modem çok stabil bir Asus modem Asus DSL-N17U. Çok stabil bir modem, sadece interneti alsın diye modem olarak kullanacaksınız bunu. Router olarak da Tenda AC15 4Port WiFi-N 1900Mbps 3 Anten AC Router kullanıyorum. Çok memnunum. Evinizin her yerinden kayıpsız rahatça 5ghz kullanabiliyorsunuz. 2.4ghz kullanmak isterseniz de sokaktan bile çekiyor. Başka sorunuz olursa çekinmeden yazın.
    Bu modem için yorumları okudum
    Hemen hemen herkes çok memnun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• turk telekomun zyxel vdsl modemlerinden al birtane 2.el 100tl civarına
    birde bundan al https://www.teknosa.com/tplink-deco-e43pack-ac1200-tum-evi-kapsayan-3lu-mesh-wifi-sistemi-p-125430911

her birine ethernet kablosu çek garanti olsun. zyxelin wifi ını kapatırsın.

tek ağ adı oluyor bu sistemde otomatik bağlanıyor.
  • LETHALDOZE L kullanıcısına yanıt
    Alınmaz fiber ile uyumlu degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Güzel bi router da işinize yarayabilir modemi kablo ile router a baglarsınız router dan istediginiz yere internet verirsiniz hem böyle modemi yormamış olursunuz... Zaten sizin istediginizi router saglaya bilir modem degil !!! Netgear Markasını önere bilirim size....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.