Şimdi Ara

~~Kaliteli Güç Kaynakları Listesi~~

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
4.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni PSU'lar düzenli olarak çıktıkça ve standartlar değişebilir listedeki ürünlerin yerleri değişip artabilir. Sıralamada kalite, f/p esas alınmıştır johnnyguru gibi sitelerden gözden geçirilmiştir.

Sınıf 1 (En iyiler)

Antec - High Current Pro, High Current Platinum
    be Quiet! - Dark Power Pro P10, Dark Power Pro 11
    Bitfenix - Whisper
    Corsair - AX, AXi, HXi, RMi, RMx, SF,
    Enermax - Platimax
    EVGA - G2, G3, P2, PS, T2, 1000G1, 850W and above GS
    FSP - Aurum PT, Hydro G
    LEPA - G1600
    NZXT Hale90V2
    Seasonic - X, Platinum, Snow Silent, all Fanless units, Prime
    Sentey - Platinum Power, Golden Steel Power
    Silverstone - Nightjar
    Super Flower - Leadex
    Thermaltake - 1250D-T RGB
    XFX - Pro Gold, Pro Black, XTS

Sınıf 2

Antec - EDGE, TruePower Classic
    Azza - Platinum
    Cooler Master - V-series (full modular), VSM-series (semi-modular), Masterwatt Maker
    Corsair - Most RM variants, HX
    Enermax - Digifanless, RG, GX
    EVGA - GQ, B2, 550W and 650W GS
    Fractal Design - Edison M, Tesla R2 650W/1000W, Tesla R3
    Gigabyte - XP1200M
    Rosewill - Quark, Fortress, Capstone
    Seasonic - S12G, G-series/SSRM
    Sentey - Solid Power SS
    Silverstone - SX-700 SFX
    Super Flower - Golden Green
    Thermaltake - Toughpower Grand, Toughpower Grand Platinum, Toughpower DPS Platinum, EVO 2.0
    XFX - Pro XXX, XTR, TS Gold

Sınıf 3

Antec - High Current Gamer, Neo ECO
    be Quiet! - Straight Power E10
    Bitfenix - Fury
    Corsair - "Gri unite" CXM, CSM,
    Deepcool - DQ-ST
    Fractal - Tesla R2, Integra M
    Lian Li - SFX-L
    LEPA - G600
    OCZ - ZX
    PC Power & Cooling - Silencer Mk III, Turbo Cool
    Rosewill - Lightning, Silent Night, Tachyon, Photon
    Seasonic - M12II, M12II EVO, S12II
    Silverstone - Gold Evolution, Strider Gold
    Thermaltake - DPS Gold/RGB, London, BlueEvo 2.0
    XFX - Core, ProSeries Bronze, TS Bronze
    Zalman - EBT

Sınıf 4

Antec - EarthWatts/EA Green, Earthwatts Platinum
    be Quiet! - Power Zone, Pure Power L9, Straight Power E9, Pure Power L8
    Corsair - Old CXM "Green unit" variants, Rev. 3 "Green unit" variants
    Cooler Master - GM, GX Storm
    Cougar - LX
    Enermax - Revolution X't
    EVGA - 600, NEX-series gold-rated units, BQ
    Fractal Design - Tesla R2 500W
    FSP - Aurum Pro, Aurum
    Inwin - Classic Series
    Rosewill - Capstone G
    Silverstone - Strider Plus, Gold SFX
    Thermaltake - Toughpower Gold, Paris
    XFX - XT

Sınıf 5

Antec - Basiq VP-F, Basiq BP
    Corsair - Rev. 2 CX "Green unit" variants
    Enermax - NaXn 82+
    EVGA - 450B/500B, NEX-B
    OCZ - ZT, ModXStream
    Silverstone - Bronze SFX

Sınıf 6

Antec - Basiq VP
    Cooler Master - B2
    Corsair - VS
    EVGA - 430W/500W/600W 80 PLUS units
    FSP - Raider Silver
    Fractal Design - Integra R2
    NZXT - Hale82 V2
    OCZ - Fatal1ty
    Rosewill - Hive, ARC (M)
    Silverstone - Strider Essential
    Thermaltake - LitePower, ToughPower, Smart series
    Zalman - GS/GT

Sınıf 7

Cooler Master - Elite series
    EVGA - 400W non-80 PLUS certified
    FSP - Hexa
    Thermaltake - TR2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurbaba10 -- 12 Ağustos 2017; 3:21:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hoacm neye göre liste yaptın? Neyi baz alarak listeyi hazırladın. Hepsini alıp test mi ettin kendin evinde? Kafana göre yazmışsın gibime geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadekici10

Hoacm neye göre liste yaptın? Neyi baz alarak listeyi hazırladın. Hepsini alıp test mi ettin kendin evinde? Kafana göre yazmışsın gibime geldi.

Buradan alıntı yapılmış.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • corsair vs serisi bu kadar kötü mü?
  • Everest ve frishby çöplerinin sınıfı bile yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık PSU'lar eskisi kadar değerli değil.

Neden dersen eskiden adam gibi bi GPU kafadan +250W tüketiyordu. Şimdi o gpu 150W seviyesine düştü.

Aynı şekilde CPU tarafında +100W'lar varken şu an çoğu CPU 65W.

O yüzden yüksek Watt ve Plat gibi yüksek verimli PSU'lar anlamını yitirdi.

Normal oyun sistemi kuran birinin 600W 80+ Bronz üstü bir PSU alması hiç bir işe yaramaz.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Hocam GPU nun kullandığı güç düştü fakat ekran kartları 2-3-4 misli arttı. Eskiden 75-80W lık vga kart kullanırken şimdilerde oyuncu ekran kartları 200W üstü güç tüketiyor. Bunun ile birlikte eskiye nazaran yeni donanımlar çıktı, örneğin sıvı soğutucu, led ışıklandırmalar vs. Bak ne güzel söylemişsin " Normal oyun sistemi kuran birinin 600W 80+ Bronz üstü bir PSU alması hiç bir işe yaramaz" Eskiden normal oyuncu bilgisayarları gereken Watt 300-350 idi şimdi ise 600W lara kadar çıktı. Birde oyunlarda görsellik(graifkler) iyice önem kazanmaya başladı, bununla birlikte ekran kartı için gereken güç arttı ve artmaya devam ediyor.

Toparlamak gerekirse ileride,güç tüketimi daha da artacak, bununlar birlikte aranılan verim daha da önem kazanacak.
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Yok hocam arkadaş direk tom's hardware den kopyalamış. Yani Amerikada bu markalar yok bu yüzden bu markalarda yok listede. Mesela Amerikada olup da Türkiyede olmayan markalarıda arakdaşımız koymamış listeye.
  • Kadekici10 K kullanıcısına yanıt
    Söyleyin de koyalım oradan kopyalamadim başka siteden alıntı yaptım bilmeyen arkadaşlar için. Turkiye de böyle bir konu yok bende açmak istedim.
    Şunu da söyleyelim o çöp markaları ancak türkiye'de satarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurbaba10 -- 16 Ağustos 2017; 1:04:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aero cool neden yok. Kendim şahsen Aerocool KCAS-600W kullanıyorum cok kaliteli ve memnunum . Daha önce Corsair VS650 kullandım bu psu kadar iyi değildi gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Yovyov

Aero cool neden yok. Kendim şahsen Aerocool KCAS-600W kullanıyorum cok kaliteli ve memnunum . Daha önce Corsair VS650 kullandım bu psu kadar iyi değildi gerçekten.

Bir pusunun kaliteli olabilmesi için içindeki parçaların iyi malzemeden üretilmesi lazım sizin dediginiz pusunun içinde taiwan kapasitörler var ayrıca emniyet için basit devreler ve giriş seviye ince kablolar kullanılmış overlock veya oyun sistemleri için ucuz bir secenek olarak duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Highpower neden yok?
  • Thermaltake Toughpower Grand RGB kullanıyorum gayet memnunum
  • ugurbaba10 kullanıcısına yanıt
    Listedekilen nerdeyse tamamı Tayvan markası. %99 bütün psu larda Tayvanda üretilmiş bazı parçalar kullanılır. Hangi marka olursa olsun( Buna Avrupa da üretilmiş psularda dahil.). Bu yüzden aerocool u da koyabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadekici10 -- 16 Ağustos 2017; 5:29:48 >
  • bununla ilgili kapsamlı bir konu var zaten forumda;

https://forum.donanimhaber.com/onerilen-guc-kaynaklari-listesi--30160122
  • benim xigmatek 7.sınıfta bile yokçokta tın diyeceğim,bu kötü olduğu anlamına gelmez powersupply değerlendirmesi yapan uluslararası bir kurum yapmadıktan sonra benim için anlamı yok,zamanında 80 plus sertifikalı glacialpower aldım 6 yıl tık demeden çalıştı
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Büyük çoğunluğuna katılmakla birlikte Intel tarafında K serisi işlemcilerin güç tüketimi overclock ile birlikte 100W'ın üzerine çıkıyor. Sağlam bir GPU tam yükte 250W üzerine çıkıyor hatta overclock ile 300W mertebesinde. Sıvı soğutma, ilave fanlar, harici diskler ve USB cihazlar ile birlikte sistemin pik güç ihtiyacı 450W-500W mertebesine ulaşabiliyor. Hem PSU'nun zaman içerisindeki güç çıkış kapasite kaybı hem de verimlilik açısından %40-%60 yük bandında kalmanın avantajı ile 750W bir ihtimal mantıklı olabilir.

450W yük çeken bir sistemde 600W'lık 80+ Bronze bir PSU (Corsair CX600) %85 verimlilikteyken, 750W 80+ Gold bir PSU (RM750x) %92 verimlilikte. Yani saatte 40W fark ediyor. Günde 2 saatten ayda 2,5kW o da muhtemelen 1,5TL gibi bir fark. Yurtdışı elektrik fiyatları da TL olarak bizimkiyle yakın mertebede. Elektrik açısından çok bir fark yokmuş buradan ekmek çıkmadı muhalefet olmaya

İşin şakası bir yana benim esas yüksek güç değerli PSU alınabilir dememdeki ana sebep yıllar içerisinde güç çıkış kapasite kaybı. Genelde yüksek watt değerine sahip PSU ürünlerinde hem bileşen kalitesi hem de garanti süresi çok daha yüksek oluyor. 10 yıl garantili ve sınıfındaki en iyi üretim kalitesine sahip PSUlardan birisi için 80€ yerine 130€ verilebilir diyorum ben.

Bizim ülkede GTX1080 üst segment hatta enthusiast bile kalabiliyor ama kabul edelim global olarak bu kart orta-üst seviyede en fazla. Türkiye'de GTX1080 alım gücüne sahip birinin karşılığı maalesef ve muhtemelen ABD'de ya da AB'de GTX1080Ti SLI (3000TL vs 1500$). 600W 80+ Bronze bizim ülke için normal sayılabilir ama genel olarak hala üstü gereksiz denemez gibi geliyor.

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Kullandığın PSU'yu Xigmatek birine ürettiriyordur hocam muhtemelen. O firma üzerinden yola çıkıp muadili ürünü bulabilirsin bence listeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadekici10

Listedekilen nerdeyse tamamı Tayvan markası. %99 bütün psu larda Tayvanda üretilmiş bazı parçalar kullanılır. Hangi marka olursa olsun( Buna Avrupa da üretilmiş psularda dahil.). Bu yüzden aerocool u da koyabilirsin.

Tayvanda üretilmesi biseyi değiştirmez kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir japon kapasitör diye bisey var. Birde benim anlamadığım bu millet haklı çıkmak icin onca şey yazmış yok surdan almış yok surda var diye ben iyi bisey yapmak için bir konu açmışım teşekkür etmek yerine hala altında bisey aranıyor anlamıyorum bizim milleti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalan liste
    bequiet dark 11 patladı bildiğin ilk kullanımda elimde patladı sonra içini açıp bakınca kondansatörlere kalitesine ve bobinle kurdukları tehlikeli rezonanslara bakınca anlaşılıyor neden patladığı
    ayrıca evga 80plus komple 1.sınıf onlar 6.sınıfsa dark pro 66.sınıf olmalı coolermaster elite de çoğundan iyidir listenin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.