Şimdi Ara

Kaliteli flac/wav paylaşımlarımız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
15
Favori
10.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar banada yollarsaniz bir hayir duasi alirsiniz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Link lerdeden bende istiyorum şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linkleri özelden yollayacak arkadaşlara dua edeceğim
  • Linkleri banada gönderirseniz sevinirim.
  • bende alabilirmiyim arkadaşlar, teşekkürler
  • Merhabalar bende linkleri alabilirmiyim, Teşekkür ederim.
  • linkleri ben de alabilirmiyim, teşekkürler.
  • Keşke konu aktif kalabilseymiş. İlk okuduğumda Cranberries albümleri için çok heyecanlanmıştım. halen daha bu linkler aktif ise bir arkadaş pm atabilir mi banada.

"Bu link de The Cranberries grubunun 1993-2012 arası albümleri yer almaktadır.Flac şeklinde 24/192khz olarak plaktan çekilmiştir.Kullanılan ekipmanlar Pioneer PL-7L, ZYX R1000 Airy 3 gold, PS audio Phono Stage, Tube Preamp ve TASCAM HS-P82.Parçalar 5941kbps.Boyut 9.44gb. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metulen -- 28 Aralık 2016; 9:34:2 >
  • Valla ben kaynağı yıllar önce buldum şuanda terabyte'larca Flac'ım var
  • https://rutracker.org/

Google crome La acın çevirsin Türkçeye

Üye olun milyon tane albüm var loss bölümüne gırın flac hepsi

Kimseden de bir şey beklemeye gerek Yok

Hazır hepsi orada

Umarım yardımı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 29 Aralık 2016; 13:28:04 >
  • Bende indirmekten artık sıkıldım İndir indir nereye kadar. Artık Spotify kullanıyorum premium üye oldum 320kbps ogg kullanıyor artık idare ediyorum. İndirmeyi beklemeden yeni müzikler keşfediyorum. Daldan dala atlayıp duruyorum derya deniz mübarek.

İndirmeyle zaman kaybetmeye gerek yok.
  • Merhabalar, ben de link alabilirmiyim. Trance, house, rnb olabilir. Bass agirlikli flac'ler vs varsa mümkünse. Hem Z5500 de, hem de soundbar'imda dinlicem :)) Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogen

Bende indirmekten artık sıkıldım İndir indir nereye kadar. Artık Spotify kullanıyorum premium üye oldum 320kbps ogg kullanıyor artık idare ediyorum. İndirmeyi beklemeden yeni müzikler keşfediyorum. Daldan dala atlayıp duruyorum derya deniz mübarek.

Bende bu müzik formatları konusuna yeni el attım. Öğrenmeye çalışıyorum.

Bu flac 24bit/192khz formatı çok popüler.

Peki, şimdi bu spotify, apple music, yada youtube gibi kanallardaki müzik formatı flac a göre nasıldır.
    Mesela flac için bit ve kHz değerleri kullanılıyor. Peki bu değerleri örnek spotify daki 320kbps için çevirebilirmiyiz.
    Yani, spotify daki müzikler bit ve kHz cinsinden neye karşılık gelir ?
  • Bir pm de ben istesem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

https://rutracker.org/

Google crome La acın çevirsin Türkçeye

Üye olun milyon tane albüm var loss bölümüne gırın flac hepsi

Kimseden de bir şey beklemeye gerek Yok

Hazır hepsi orada

Umarım yardımı olur

Site gerçekten hazine gibi , ilk kullanımda rusça olduğu için biraz karışık gelebilir ama çözdükten sonra yok yok diyebilirim. Çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

quote:

Bende indirmekten artık sıkıldım İndir indir nereye kadar. Artık Spotify kullanıyorum premium üye oldum 320kbps ogg kullanıyor artık idare ediyorum. İndirmeyi beklemeden yeni müzikler keşfediyorum. Daldan dala atlayıp duruyorum derya deniz mübarek.

Peki, şimdi bu spotify, apple music, yada youtube gibi kanallardaki müzik formatı flac a göre nasıldır.
    Mesela flac için bit ve kHz değerleri kullanılıyor. Peki bu değerleri örnek spotify daki 320kbps için çevirebilirmiyiz.

Spotify 16bit/44.1khz ogg kullanıyor. normalde bu değerlerle 1410 kbps olması gerekirken sıkıştırılmış ogg formatı(mp3 yerine)kullandığı için 320kbps oluyor parçalar. Youtube bildiğim kadarıyla maksimum 192kbps, Apple music in de 256 kbps olması gerek. Hepsi yine 16/44.1 olyuor.

CD kalitesi de 16bit/44.1 khz dir fakat mp3 ogg gibi sıkıştırılmış olmadığı(lossy)için spotify daki gibi kalite kaybı olmaz. sıkıştırılmamış(lossless) CD formatında(1410 kbps) müzik dinleyebileceğin uygulamalar da var Tidal gibi. Ya da daha ilerisini istersen qobuz 24/96 indirme seçeneği sunuyor.

24/196 nın bitrate'i de 9-10bin kbps arası oluyor.320 ile arasındaki farkı düşün.(torrent sitelerindeki kullanıcılar plaktan kayıt yaparken constant {cbr} yerine variable bitrate {vbr} kullandığı için bitrate değeri 5-6k ya düşebiliyor). Bu hesabı şöyle yapabilirsin 24*192*2 sana bitrate değerini verir. x2 yi stereo (çift kanal, sağ-sol) olduğu için koyuyuorsun. Örnek CD için 16*2*44,1 1410 kbps oluyor.

Vbr Cbr farkı ise şöyle cbr sabit bitrate demek şarkının her noktasında bit değeri aynı. Vbr ise değişken bitrate. İhtiyacı olduğu kadar data kullanıyor. Sessiz yerlerde ya da az enstruman varken bitrate daha düşük oluyor. Bu da kayıp olmadan yerden tasarruf sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egehanß -- 6 Ocak 2017; 18:28:25 >

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egehanß

quote:

quote:

Spotify 16bit/44.1khz ogg kullanıyor. normalde bu değerlerle 1410 kbps olması gerekirken sıkıştırılmış ogg formatı(mp3 yerine)kullandığı için 320kbps oluyor parçalar. Youtube bildiğim kadarıyla maksimum 192kbps, Apple music in de 256 kbps olması gerek. Hepsi yine 16/44.1 olyuor.

CD kalitesi de 16bit/44.1 khz dir fakat mp3 ogg gibi sıkıştırılmış olmadığı(lossy)için spotify daki gibi kalite kaybı olmaz. sıkıştırılmamış(lossless) CD formatında(1410 kbps) müzik dinleyebileceğin uygulamalar da var Tidal gibi. Ya da daha ilerisini istersen qobuz 24/96 indirme seçeneği sunuyor.

24/196 nın bitrate'i de 9-10bin kbps arası oluyor.320 ile arasındaki farkı düşün.(torrent sitelerindeki kullanıcılar plaktan kayıt yaparken constant {cbr} yerine variable bitrate {vbr} kullandığı için bitrate değeri 5-6k ya düşebiliyor). Bu hesabı şöyle yapabilirsin 24*192*2 sana bitrate değerini verir. x2 yi stereo (çift kanal, sağ-sol) olduğu için koyuyuorsun. Örnek CD için 16*2*44,1 1410 kbps oluyor.

Vbr Cbr farkı ise şöyle cbr sabit bitrate demek şarkının her noktasında bit değeri aynı. Vbr ise değişken bitrate. İhtiyacı olduğu kadar data kullanıyor. Sessiz yerlerde ya da az enstruman varken bitrate daha düşük oluyor. Bu da kayıp olmadan yerden tasarruf sağlıyor.

Hocam, çok detaylı açıklamışsınız. Teşekkür ederim.

Peki sonuç olarak, türkçe stream kaliteli müzik dinlemek için ne öneriyorsunuz ?

Yabancı müzik önerisi de farklı olabilir tabiki...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Egehanß

quote:

quote:

Hocam, çok detaylı açıklamışsınız. Teşekkür ederim.

Peki sonuç olarak, türkçe stream kaliteli müzik dinlemek için ne öneriyorsunuz ?

Yabancı müzik önerisi de farklı olabilir tabiki...

Ben Hifi stream olarak tidal kullanıyorum, ağırlıklı olarak yabancı dinlediğim için pek sınıktı olmuyor aradıklarım. Türkçe aradığımda bulmuştum bir ay trial kullanabiliyorsun hifi bakabilirsin Türkçe arşivi tatmin ederse devam edersin. Yakın bir zamanda 24/96 stream seçeneği de getirdiler. Tabi aylık 20 tlye değeceğini düşünürsen geç.

Zaten ses kalitesinde farkı anlayabilmek için hifi dac/amp ile kullanman gerek. iPhone alıp beats kulaklık alıp dinlemek pek bir etki yaratmaz, fark tabii olacaktır da örnek şöyle bir şey alıp Link üzerine over-ear ya da in-ear monitor alıp dinlemediğin sürece pek de spotify dan geçilecek bir fark hissetmezsin. Ya da evinde stereo ses sistemi kurmadığın sürece.

Dinlediğin şarkının dosyasından kulağına ses iletilene kadar aradaki her parçanın, her işlemin önemi var, herhangi biri darboğaz yaptığı sürece yeterli kalitede sesi alamıyorsun maalesef.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.