Şimdi Ara

Kaliteli flac/wav paylaşımlarımız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
15
Favori
10.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bildiğiniz gibi sanal ortam da 24bit veya flac hatta çoğu 320kbps müzikler bile ne yazıkki gerçek olmuyor.O kadar büyük boyutlu parçaları bekleyip kalitesinden hayal kırıklıgına ugruyoruz.
    Kendi çapımda bir arşivim var, bugün düzenleme yaparken not gördüm ve torrent linkiyle birlikte bilgilerini de kaydetmişim(Genel de kim hangi ekipmanla çeker nedir ne değildir not tutarım).Böyle bir başlık açmak geldi aklıma.Bu tarz güvendiğiniz linkleri paylaşalım derim.İlgiye göre arşivimden paylaşımlarda bulunmayı düşünüyorum.

Link edit; (Torrent paylaşımı yasak oldugu için kaldırdım, isteyene özelden P.M atabilirim)

Bu link de The Cranberries grubunun 1993-2012 arası albümleri yer almaktadır.Flac şeklinde 24/192khz olarak plaktan çekilmiştir.Kullanılan ekipmanlar Pioneer PL-7L, ZYX R1000 Airy 3 gold, PS audio Phono Stage, Tube Preamp ve TASCAM HS-P82.Parçalar 5941kbps.Boyut 9.44gb.

Şöyle de bir resim paylaşayım;
     Kaliteli flac/wav paylaşımlarımız

Son olarak vinyl denilen yani plaktan aktarılan ses genelde kısık ve plaktan dolayı çızırtılı olur bu kayıt tertemiz.Emin olun gerçekten çok iyi :) Bu tarz paylaşımlar var ise birbirimize çok faydası olacaktır diye düşünüyorum.Paylaşalım arşivimiz büyüsün 8)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cji -- 11 Kasım 2015; 14:52:23 >

• Spotify 16bit/44.1khz ogg kullanıyor. normalde bu değerlerle 1410 kbps olması gerekirken sıkıştırılmış ogg formatı(mp3 yerine)kullandığı için 320kbps oluyor parçalar. Youtube bildiğim kadarıyla maksimum 192kbps, Apple music in de 256 kbps olması gerek. Hepsi yine 16/44.1 olyuor.

CD kalitesi de 16bit/44.1 khz dir fakat mp3 ogg gibi sıkıştırılmış olmadığı(lossy)için spotify daki gibi kalite kaybı olmaz. sıkıştırılmamış(lossless) CD formatında(1410 kbps) müzik dinleyebileceğin uygulamalar da var Tidal gibi. Ya da daha ilerisini istersen qobuz 24/96 indirme seçeneği sunuyor.

24/196 nın bitrate'i de 9-10bin kbps arası oluyor.320 ile arasındaki farkı düşün.(torrent sitelerindeki kullanıcılar plaktan kayıt yaparken constant {cbr} yerine variable bitrate {vbr} kullandığı için bitrate değeri 5-6k ya düşebiliyor). Bu hesabı şöyle yapabilirsin 24*192*2 sana bitrate değerini verir. x2 yi stereo (çift kanal, sağ-sol) olduğu için koyuyuorsun. Örnek CD için 16*2*44,1 1410 kbps oluyor.

Vbr Cbr farkı ise şöyle cbr sabit bitrate demek şarkının her noktasında bit değeri aynı. Vbr ise değişken bitrate. İhtiyacı olduğu kadar data kullanıyor. Sessiz yerlerde ya da az enstruman varken bitrate daha düşük oluyor. Bu da kayıp olmadan yerden tasarruf sağlıyor.
  • Emeğimize sağlık hocam akşam denerim indirmede sıkıntı olmazsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torrent paylaşımı sitede yasak. Bilginize
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim.Linki editledim isteyene pm oalrak göndereceğim.

@ridvan1903 ; ilk pm size
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cji

Bilgilendirme için teşekkür ederim.Linki editledim isteyene pm oalrak göndereceğim.

@ridvan1903 ; ilk pm size

Eyvallah hocam :) test edecem akşam indirebilirsem

• .ilgi ve alakanizdan dolayi tesekkürlerimi sunarim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 14 Kasım 2015; 12:45:13 >
  • spor911 kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim, gönül ister ki şuraya yığalım kaliteli kayıtları herkes faydalansın
  • quote:

Ben teşekkür ederim, gönül ister ki şuraya yığalım kaliteli kayıtları herkes faydalansın

Hocam dediğiniz yüksek kalite müzikleri denedim , stereo amfi ve bw 704 ile denemelerimde çok müthiş detaylar 9yakaladım, o zil sesleri vokallar of of :) teşekkür ederim,
    5 bin kpbs Flac kalitesi bambaşka bir sıcaklıkta ses seviyelerine çıkıyor, gelde mp3 dinle şimdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 14 Kasım 2015; 20:21:49 >
  • Emeğiniz için teşekkür ederim bende denemek isterim.
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    P.m olarak atıyorum hemen :)
  • Blue Note Trip - Late Nights(Smooth Jazz, Soul-Jazz)
    Samplerate: 192000 Hz
    Channels: 2
    Bits per sample: 24
    Bitrate: 5242 kbps
    Codec: FLAC

Various Artists - Stockfisch Records Vinyl Collection Vol. 2
    Jazz / Folk / Acoustic Guitar
    Bitrate: 4901 kbps

Acoustic Alchemy Discography (1987 - 2007) 18CD
    Smooth Jazz-Germany, USA, EU-WAVPack ( 5.99GB)
    Samplerate: 44100 Hz
    Bits per sample: 16
    Bitrate: 757-956 kbps
    Codec: Wav

Bu arada p.m atan arkadaşlara yolladıgım linkler konu başlıgında ki link ile beraber bu parçalardır.Aynı şekilde elinde kaliteli kayıt olan arkadaşların da bana p.m olarak atmalarını rica ediyorum.Madem link paylaşamıyoruz bari bir elde toplayıp dagıtmak irtibat halinde olmak iyi olacaktır.
  • quote:

Blue Note Trip - Late Nights(Smooth Jazz, Soul-Jazz)

Bu arada p.m atan arkadaşlara yolladıgım linkler konu başlıgında ki link ile beraber bu parçalardır.Aynı şekilde elinde kaliteli kayıt olan arkadaşların da bana p.m olarak atmalarını rica ediyorum.Madem link paylaşamıyoruz bari bir elde toplayıp dagıtmak irtibat halinde olmak iyi olacaktır.

Bizdeki torrent linkleri uyelik isteyen yerlerden raito olayından olmasa bende paylaşmak isterdim.

The Rolling Stones - Original Master Recordings

Format: 24 / 192
    Length: 7:55:39
    Class Code states Vinyl: NM
    Playback device: Turntable Lineartech model DD1700 PHASE II
    Preamplifier: Arcam Delta 290 Amplifier Phono Board
    ADC: M-Audio Audiophil 24/192 Delta Series
    Program-digitizer: M-Audio Audiophil 24/192 Delta Series
    Post processing: Manual removal of clicks Adobe Audition 3

• Cji kullanıcısına yanıt
    İndirilen dosyanın kalitesi hakkında sorum var. Yüksek kalite ses istiyorsam albümün DVD sini bulup indiriyorum genelde. Dosya DVD den riplenirken datanın bozulması gibi bir olay söz konusu olabilir mi acaba. Albümün DVD sini almam fark yaratır mı fazla? Bir de nereden indirdiginizi PM olarak alabilir miyim? Teşekkürler.

• Bana da pm atar mısınız...
  • gönderdim
  • teşekkürler.
  • Bende pm alabilir miyim.
  • quote:

Blue Note Trip - Late Nights(Smooth Jazz, Soul-Jazz)

Konu başlığındaki linkle beraber bu linkleri alabilirmiyim.Tşklr.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusunur71

Bende pm alabilir miyim.
    @aydinsakaryali @dusunur71
    P.M olarak gönderdim arkadaşlar.
  • Hani bana

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.