Şimdi Ara

Kaliteli Dogal gazlı şohben tavsiyesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
2
Favori
150.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: grandbaba

Merhaba ben 2010 da Termodinamik JSG 25-12 model Hermetik Şofben aldım dijital ayarlı istediğiniz sıcaklıkta sabit tutuyor şu ana kadar en ufak bir arıza çıkarmadı. Şalteride kablosunda monteli. Tavsiye ederim

Kaliteli Dogal gazlı şohben tavsiyesi Kaliteli Dogal gazlı şohben tavsiyesi

merhaba ben termodinamik i birkaç okuduğum olumsuz yorumlar nedeniyle hiç düşünmemiştim.

Bilmiyorum fiyatına göre olabilir biraz daha vaktim var araştırayım en iyisi.

Cevabınız için teşekkürler

• Goldtherm fontana 12 lt.5-6 ay oldu alali daha yeni geldi dogalgaz kullaniyoruz bakalim suan icin bi sikinti yok.fiyati 510 tl idi bir digeri ise daxon var 11 lt. Ayni fiyat sanirim uygun bisey bakiyorsan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vakit ayırıp cevap yazan arkadaşlar için teşekkürler

Yorumları okuyunca demirdökümden bende soğudum açıkcası

Birde arçeliğin HS 8000 gibi bir model şofbeni varmış bu şofben için alev modülasyonu olduğu için dondurma haşlama gibi olaylar olmadığını okudum

Kullanan arkaşlar varr ise tavsiye veya şikayetlerini bekliyorum.
  • Ariston next yada daxom kullananlar memnun.tavsiyeleri dinleyip ariston next 11 aldim.sonuclari size yazarim..

• Merhaba arkadaşlar
    Yeni hermetik şofben almak istiyorum. Önceki Demir döküm cf 275 kullandım.
    Geç ısınma ve sıcak su geldiğinde birden bire soğuk su geliyordu. Çok çabuk sıcak su bitiyordu. Yaklaşık 10 dk sıcak su gelmesini bekliyordum.
    Yeni hermetik şofben tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ne önerirsiniz? Neye dikkat etmeliyim?
  • mr.intersect M kullanıcısına yanıt
    ben daxom 12 lt olanı kullanıyorum, memnunum, arada suyu soğutmuyor değil ama geri çabuk ısınıyor
    demirdökümle falan uğraşmayın
    bir ara ariston almaya niyetlenmiştim, satıcı beni caydırdı problemli falan diye, ama gözüm onda kaldı , ya ariston ya da daxom derim ben
  • Arçelik kullanan yok sanırım.

satıcı çok fazla önerdi benim aklımda kaldı. Problemsiz bir cihazmıdır acaba?
  • kk_32 K kullanıcısına yanıt
    Arçelik 8000 HŞ = Baymak BH 13 yeni kasa.

http://www.akakce.com/sofben/en-ucuz-baymak-bh13-hermetik-fiyati,539797.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 2 Mart 2015; 14:40:56 >
  • gerçekten tüm özellikleri aynıymış

o halde eca veya aristona mı yönelmek lazım.?

aristonun kötü tarafı beyaz eşyadaki olumsuz yorumlar

eca da da don koruması yok sanıyordum ancak varmış bröşürüne göre
    o halde tek eksi tarafı diğerlerine göre 11lt lik olması.
    Ariston'un beyaz eşya grubu ne kadar sorunluysa, ısıtma grubu tam aksine çok başarılı, şu ana kadar piyasaya çıkan hiçbir kombisinde kronik bir sorun olmamıştır, üstelik Next serisi piyasada tek premix şofbendir. Diğer çok övülen şofben Ferroli Sky'dır fakat kombi fiyatına satılıyor.
  • Peki ariston next şofbende kış için don koruması varmı

dökümanlarında rastlayamadım da
    O konuda bilgim yok müşteri hizmetlerine sormanız gerekiyor.
  • Ariston a bakın tavsiye olur.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Ariston Müşteri Hizmetleri ile bu kışın don emniyeti konusunu sordum

Vatandaşın söylediğine göre donma emniyeti varmış cihazın tabi enerji altında olmalıymış

Ama tesisattan kaynaklı donar ise garanti dışı kalır dedi diğer türlü garantide imiş

Donmanın tesisattan mı cihazdan mı kaynaklı olduğunu nasıl anlayacaksınız dedim.

Birkaç parçayı söyledi tam anlamadığım o parçalar donarsa garanti dışı olur dedi.

çok tatmin olmasamda diğer markaların da donma emniyeti aynı kapsamdadır. diye düşünüyorum.

Bu yüzden Ariston Next 14 e yakınım
    Aşağıdaki sitede 11 Lt Ferroli Sky fiyatı çok uygun, kapasite yeterli geliyorsa onu da düşünebilirsiniz.

http://www.beyazesyamerkezi.com/Ferroli-Sky-F-11-Hermetik-Sofben.html
  • Forumdaki arkadaşların tavsiytesi ile Ariston next 14 modelini aldım ve 1 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum, bayan çizmesi kutusu büyüklüğünde kompakt bir yapısı var, tavsiye ederim..
  • Arkadaşlar merhaba! elimde Demirdöküm c 275 f modeli şofben var. 2. el aldım. lakin bacasını bulamadık. bacasız kullanılabiliyormu bu modeli. baca problemi olan yerlerde kullanılır deniyor. teşükkür ederim.
  • Bende Termodinamik var. Değiştirmek istiyorum her seferinde taktiran inşaat firmasina beddua ederek duş alabiliyorum: problemleri:
    1- yüksek hızda açmadan sıcak suyu vermiyor. Tam bir israf makinası
    2- sıcak su geldi diyelim. Sakın şu a yarıya oynamayın. Acaip alıngan. Sen benim ayarimi ışığı beğenmedim diye hemen sıcak suyu kesiyor. En baştan bir kerede suyu çok açıp sıcak soğuk kumandasından açılış ayarınıyyapıp bir daha dokunmak şartı ile şiirlerini bozmadan duş alabilirsin ama garanti değil. Şu basıncı iyi ısıyı da en alt orta ve üst seviyede ayarlayıp denedik ve artık usandimm hüküm param geçer. Nazlanmayan alıngan olmayan düzgün bir doğal gaz sofbeni arıyorum. n

• Doğalgaz şofben için ECA markaya karar verdim taktırdım

Şofben görünüş olarak çok hoşuma gitti sanırım buda kararımda etkili oldu.

yaklaşık 1 haftalık kullanımım sonucunda problemli bir durum ile karşılaşmadım çok şükür

Sıcak suyun lavaboya banyayo gelmesi uzun sürüyor o da sanırım tesisat uzunluğu ile ilgili .

Genel olarak sıcak suda dalgalanma mevcut ama çok rahatsız edici düzeyde değil kesinlikle.

Şu an için memnun sayılırım Ama tavsiye ederim demek için yeteri kadar kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Arçelik 8000 HŞ = Baymak BH 13 yeni kasa.

http://www.akakce.com/sofben/en-ucuz-baymak-bh13-hermetik-fiyati,539797.html

Merhaba, bende bu kombiden var fakat sıcaklık ayarı 30 civarı olmasına rağmen su akarken 65 derecelere yükseliyor bu neyden kaynaklanıyordur?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.