Şimdi Ara

Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
3.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Occupy Police

Birsu hanım Dahua ile Cenova'yı aynı kefeye koymayın lütfen Dahua'ya ayıp olur Dahua dünyanın en büyük CCTV üreticilerinden yazılım ve donanımda oldukça iyi bir marka. 2 yıl önce filan Cenova'nın kayıt cihazlarına virüs bulaşmıştı tüm kullanıcılar yeni yazılım çıkana kadar kayıtlarını izleyemediler. Mağdur bir şekilde servis beklediler. Dahua'yı iOS işletim sistemine sahip iPhone, Cenova'yı Android işletim sistemine sahip Xiaomi olarak görebilirsiniz dediğimi daha iyi anlamanız açısından. Yine aynı şekilde Teletek markası ile Wisetech kıyaslanamaz bile. Teletek avrupada yangın ihbar sistemi üreten yılların firmasıdır, avrupada bunu üretebilmek için istenen belgeleri alabilmek oldukça zordur ve belirli standartlar gerektirir. Mesela Türkiye'de üretilen Teknim markasına ait sistemleri avrupada hiç bir ülkede kullanamazsınız çünkü sahip olduğu belgeler yetersiz, keza uzak doğu menşeili ürünlerde aynı şekilde. Wisetech işe yarar tabiki ancak bir defa alıp ömür boyu kullanacağınız bir ürün için kalitelisini almanız sizi uzun vadede karlı çıkaracaktır.
    Arkadaşlar aklınıza takılan bir soru olursa bana PM atabilirsiniz bu konuda fikir verebilirim herkese.

Alıntıları Göster
    İlginiz için çok teşekkürler, işimizi kazasız belasız hallettik her şey çok güzel oldu, yardımcı olan herkesten allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: birsuygt

İlginiz için çok teşekkürler, işimizi kazasız belasız hallettik her şey çok güzel oldu, yardımcı olan herkesten allah razı olsun.

Alıntıları Göster
    Birsu hanım bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, uzun yıllar sizlerle çalışmayı temenni ederiz. Ömer Bey'e saygılarımızı selamlarımızı iletiyor, hayırlı bol müşteriler diliyoruz.

• Bugün Tuzla'da bulunan villamıza Makrotek'ten 15 kameralı sistem yaptırdık. İşe dün başladılar ve bugün bitirip teslim ettiler. Kendilerini bu konu sayesinde buldum. Keşif için Yunus bey geldi, montajı Emir Bey yaptı. İkisi de son derece kibar ve bilgili kişiler buradan teşekkür ediyorum, foruma yazacağımı söylemiştim bunun karşılığında bir miktar daha indirim aldım Dahua markasını tavsiye ettiler bizde kabul ettik. XVR5216AN-X 16 Kanal Kayıt Cihazı, HAC-HFW2401EP-0360B 4 MP Kamera, HAC-HFW1200TL-0360B 2 MP Kamera. Sokağa bakanları 4 MP, diğerlerini 2 MP olarak yaptılar görütüleri çok beğendik. Her şey için teşekkürler
    Edit: imla
    Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tusuubasa -- 14 Haziran 2020; 22:17:47 >

• Merhaba bizde iş yerimize güvenlik kamerası yaptırmak istiyoruz, teklifleri bekliyoruz.
  • Forumdan sadece @makrotek güvenlik ulaştı ve sağ olsunlar bizimle çok ilgilendiler. Önce işlerini yapıp teslim ettiler, iş bitmeden hiç bir ödeme yapmadık, iş bitti ödememizi yaptık dün. Görüntüler çok güzel acayip beğendik. Biz ekonomik istediğimiz için kayıt cihazını Dahua marka, kameraları Makrocam marka verdiler.

Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Occupy Police

Birsu hanım Dahua ile Cenova'yı aynı kefeye koymayın lütfen Dahua'ya ayıp olur Dahua dünyanın en büyük CCTV üreticilerinden yazılım ve donanımda oldukça iyi bir marka. 2 yıl önce filan Cenova'nın kayıt cihazlarına virüs bulaşmıştı tüm kullanıcılar yeni yazılım çıkana kadar kayıtlarını izleyemediler. Mağdur bir şekilde servis beklediler. Dahua'yı iOS işletim sistemine sahip iPhone, Cenova'yı Android işletim sistemine sahip Xiaomi olarak görebilirsiniz dediğimi daha iyi anlamanız açısından. Yine aynı şekilde Teletek markası ile Wisetech kıyaslanamaz bile. Teletek avrupada yangın ihbar sistemi üreten yılların firmasıdır, avrupada bunu üretebilmek için istenen belgeleri alabilmek oldukça zordur ve belirli standartlar gerektirir. Mesela Türkiye'de üretilen Teknim markasına ait sistemleri avrupada hiç bir ülkede kullanamazsınız çünkü sahip olduğu belgeler yetersiz, keza uzak doğu menşeili ürünlerde aynı şekilde. Wisetech işe yarar tabiki ancak bir defa alıp ömür boyu kullanacağınız bir ürün için kalitelisini almanız sizi uzun vadede karlı çıkaracaktır.
    Arkadaşlar aklınıza takılan bir soru olursa bana PM atabilirsiniz bu konuda fikir verebilirim herkese.

Alıntıları Göster
    quote:

Dahua'yı iOS işletim sistemine sahip iPhone, Cenova'yı Android işletim sistemine sahip Xiaomi olarak görebilirsiniz

Şu alıntıladığım yorumda markaları yerdin mi yoksa övdün mü bilemedim. Müthiş bir benzetme.
    Ben sana kısaca şöyle söyliyim: İş bilmeyen ekmek alır gibi telefon alan iphone alır; Özgür,teknolojiyi fanatik markacılık dışında fiyat/performans olarak kullanan adam da xiaomi alır.

Kısaca Dahua gibi bir markaya bu kıyaslamayı yapmanız, Cenova gibi bir firmayı da bu şekilde yeriyor olmanız uygun olmamış.
    Bilinçli tüketici olmak,gözü kapalı ürün almamak en doğrusudur.

@Makrotek Bu tip konular, tek mesajlı kişilerin uzun mesajlar atarak ve bunları erinmeden fotoğraflarla destekleyerek sizi öven yorumlar yapmaları inandırıcılığınızı zedeliyor maalesef. İyi bir firma olabilirsiniz ancak bu tip şeylere gerek yok.

• dovizcibaba kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler efendim, hayırlı olsun
  • Sayın Kıdemli Yarbay (Emekli Yönetici)

Forum sayesinde bize ulaştığını söyleyeyen herkese elimizden gelen en iyi indirimi yapıp onları memnun etmeye çalışıyoruz. Karşılığında foruma hakkımızda bir iki yorum yapmalarını istiyoruz. Bir çoğu uğraşmıyor yorum yapmıyor ama bazıları üye değilken üye olup yorum yapıyor. Kesinlikle bu konuda hiç kimseyi zorlamıyoruz, sadece siz bize nasıl ulaştıysanız, başkalarının da ulaşmasını sağlayabilirsiniz diyoruz.
  • Makrotek kullanıcısına yanıt
    Hangi illere hizmet veriyorsunuz ?
    En az 20x optik zoomlu motorlu (ptz kontrol) full hd kamera fiyatlari nedir ?
  • Merhaba, belirtmiş olduğum örnek deyim anlamındaysa cuk oturmuştur. Nasıl ki Apple’in iOS işletim sistemi sadece iPhone cihazlara özel başka bir marka alıp kullanamıyorsa, Dahua’nın yazılımı da kendine özeldir. Cenova markasının kullanmış olduğu XMEye yazılımı ise tıpkı Android işletim sistemi gibidir ve genelde markasız ürünlerin kullandığı bir işletim sistemidir.

Olayın özgür teknoloji ile vs ile alakası yoktur. İsteyen istediği ürünü alır kimseye bir sözümüz elbette yok. Mesele işi bilmeden gidip ekmek almak gibi iPhone almakta değildir. Siz bu sözünüz ile iPhone kullanıcılarına ithamda bulunmuş oluyorsunuz. Oysa ki benim şahsi telefonum iPhone, şirket telefonum Xiaomi. Bu sebeple iki markayı örnek vermiştim.
  • merhaba iyi günler,
    bizde evimiz için 6 tane olucak şekilde güvenlik kamerası sistemi taktırmak istiyorum. izmir içinde önerebileceğiniz bir yer var mı? ürünler ve kurulum/montaj fiyatı ile ilgili bilgi alabilirim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

merhaba iyi günler,
    bizde evimiz için 6 tane olucak şekilde güvenlik kamerası sistemi taktırmak istiyorum. izmir içinde önerebileceğiniz bir yer var mı? ürünler ve kurulum/montaj fiyatı ile ilgili bilgi alabilirim. teşekkürler.
    Merhaba Gökhan bey, İzmir'de anlaşmalı olduğumuz 2 firma var. 8 kanal 1080P kayıt cihazı, 6 adet 2 MP kamera, HDD, 15A Adaptör, kablo, bnc ve power jaktan oluşuyor sistem. Dahua-Haikon gibi en çok kullanılan ve kalitesi oldukça iyi olan markaları seçmeniz sizin yararınıza olur. Dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, normalde İstanbul'a hizmet veriyoruz ancak diğer illerden talep gelmesi halinde yardımcı oluyoruz
  • mrb bebek bakıcı kamera sistemine ihtiyacımız var, ist maltepede yaşıyoruz evimiz 3+1 çok pahalı bişey olmasın kiracıyız, tşkler.
  • Beykoz'da ki dubleks evimize 6 kameralı sistem kurdurduk. Kafamızda soru işaretleri vardı ancak Yunus bey ne dediyse beklediğimizden çok daha iyisini yaptı. Keşif için gelmeden telefonda güzelce bize her şeyi anlattı, dediğimizden hariç bir şey olursa bize ödeme yapmanıza gerek yok bile dedi. Böyle deyince bizi cezbetti ve gerçekten son derece isabetli bir karar aldığımızı fark ettik, teşekkür ederim Böylesine dürüst ve güvenilir firmaların olması çok güzel gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistereşek

Beykoz'da ki dubleks evimize 6 kameralı sistem kurdurduk. Kafamızda soru işaretleri vardı ancak Yunus bey ne dediyse beklediğimizden çok daha iyisini yaptı. Keşif için gelmeden telefonda güzelce bize her şeyi anlattı, dediğimizden hariç bir şey olursa bize ödeme yapmanıza gerek yok bile dedi. Böyle deyince bizi cezbetti ve gerçekten son derece isabetli bir karar aldığımızı fark ettik, teşekkür ederim Böylesine dürüst ve güvenilir firmaların olması çok güzel gerçekten
    Güzel referansınız için çok teşekkür ederiz, umarım uzun yıllar beğenerek kullanacağınız memnun kalacağınız bir sistem olmuştur. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkutayd

mrb bebek bakıcı kamera sistemine ihtiyacımız var, ist maltepede yaşıyoruz evimiz 3+1 çok pahalı bişey olmasın kiracıyız, tşkler.
    Utku bey size özel mesaj gönderdik ancak dönüş olmadı bizi arayabilir misiniz lütfen?
  • Evimize bakıcıyı takip etmek için Makrotek'ten Dahua marka kamera sistemi yaptırdık.Yaklaşık 2 ay oldu çok memnunuz sistemden çok güzel ve kaliteli.Az önce firmadan Yunus Bey hal hatır sormak için aradı bir sorun olup olmadığını sordu kendisine çok teşekkür ederim, her şey çok güzel.Böyle kaliteli ilgili, dürüst firma sayısı günümüzde gerçekten çok az kaldı, düşünen herkes mutlaka arayıp bir danışsın kendilerine.Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri 

• Drift D kullanıcısına yanıt

Banada Öyle Geldi ki Arkadaşın birisi Yazmış ki 1 yıl önce yaptırmıştık 1 yıldır kullanıyoruz sıkıntı yaşamadık diye oda manidar benim ismim geçmiş diyerek gelmiş mesajı 4 tane mesajlarını incelesek belkide sadece o firmanın mesajlarına cevap yazmış olabilir

Neyse Size Bir Sorum Olacak Madem Böyle bilginiz deneyimiz var

Bi Fabrikada GÜvenlik Kısmına Bakıyorum ve 300 Adet Dahua Kamera Mevcut Hali Hazırda Çalışıyor Yalnız Hem Network Kısmında Sıkıntılarımız Var Eski Bir Sistem oldugu için Kuran Arkadaşlar Saolsunlar Data ve Kamera Aynı Swicthler üzerinden Aktarılıyor bu sistemi değiştirecez... 300 Şuanda 9 Ayrı Ayrı Nvrlar ile Çalışıyor bunlar tek bir çatı altında birleştirip butun kamera swicth lerini Data Networkundan Ayırmak istiyorum Kameralar için En Saglıklı Alt yapıda neleri tercih etmeliyim

Daha önemli olan kısmıda Kayıt

512 Kanal Bir NVR mı

yoksa

ip Storge Server ve (VMS örn. Milestone, AxxonNext gibi Video Yönetim Yazılımı mı

tabi önereceğiniz NVR veya Storge Server olursa Bant Genişliklerini Hesaplamayı unutmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: SuSKuNReiS

Banada Öyle Geldi ki Arkadaşın birisi Yazmış ki 1 yıl önce yaptırmıştık 1 yıldır kullanıyoruz sıkıntı yaşamadık diye oda manidar benim ismim geçmiş diyerek gelmiş mesajı 4 tane mesajlarını incelesek belkide sadece o firmanın mesajlarına cevap yazmış olabilir

Neyse Size Bir Sorum Olacak Madem Böyle bilginiz deneyimiz var

Bi Fabrikada GÜvenlik Kısmına Bakıyorum ve 300 Adet Dahua Kamera Mevcut Hali Hazırda Çalışıyor Yalnız Hem Network Kısmında Sıkıntılarımız Var Eski Bir Sistem oldugu için Kuran Arkadaşlar Saolsunlar Data ve Kamera Aynı Swicthler üzerinden Aktarılıyor bu sistemi değiştirecez... 300 Şuanda 9 Ayrı Ayrı Nvrlar ile Çalışıyor bunlar tek bir çatı altında birleştirip butun kamera swicth lerini Data Networkundan Ayırmak istiyorum Kameralar için En Saglıklı Alt yapıda neleri tercih etmeliyim

Daha önemli olan kısmıda Kayıt

512 Kanal Bir NVR mı

yoksa

ip Storge Server ve (VMS örn. Milestone, AxxonNext gibi Video Yönetim Yazılımı mı

tabi önereceğiniz NVR veya Storge Server olursa Bant Genişliklerini Hesaplamayı unutmayın

Mustafa Bey merhaba, yardım istediğiniz konu profesyonel bir bilgi, birikim ve hizmet gerektiren bir konudur. Buradan size şunu şunu yapın diyemeyiz bu yanlış olur. Keşif yapılmadan, mevcut alt yapı görülmeden bu boyutta bir sistem için tavsiye veremeyiz. Biz burada tekil forum kullanıcılarına kendi çabaları ile halledebilecekleri arızaları giderebilmeleri veya ihtiyaç duydukları ürünler konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konuda işinin ehli uzman bir firmadan yardım almanız daha doğru olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.