Şimdi Ara

Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
3.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba ben Birsu, Kadıköy'de Kafeterya açıyoruz daha 20 gün kadar zamamız var zaten malum salgın nedeniye açsak bile hizmet veremeyeceğiz yasak Yaklaşık 3 aydır uğraşıyoruz ve ufak tefek işlerimiz kaldı bunlardan biri de CCTV Kamera Sistemleri. Bu konuda çok bilgimiz ve tanıdığımız firma/marka olmadığından dolayı buraya bir konu açmak istedim. Bu konuda yardım bekliyoruz
    Ayrıca Hırsız Alarm Sistemi ve Parmak İzi Okuyucu Sistemi lazım bu personelin giriş çıkış saatlerini gösteren aylık maaş hesaplarınıyapan programı vs. bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyoruz.

07/06/2020 güncelleme:

Gerek buradan, gerekse özel mesaj yoluyla yardım eden bilgilendiren herkese çok teşekkürler. Araştırmalar sonucu forumdan bize ulaşan @Makrotek'e tüm işlerimizi yaptırdık. Hikvision kamera sistemi, Neutron alarm sistemi, Proxsen parmak izi okuyucu, spekon ses sistemi önerdiler biz de kabul ettik. Hiç bir sorun yaşamadık 2 günde dedikleri gibi işlerini bitirip teslim ettiler, kendilerine teşekkür ediyor ve bereketli kazançlar diliyorum.

Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birsuygt -- 7 Haziran 2020; 18:50:57 >

• Birsu hanım merhaba, öncelikle iş yeriniz hayırlı uğurlu olsun Allah bol müşteriler nasip etsin
    Size gerekli olacak tüm sistemleri biz profesyonel olarak yapmaktayız. En uygun kaliteden, en yüksek kaliteye kadar tüm markaları kullanmaktayız bu tamamen sizin bütçenize ve kalite beklentinize kalmış. Belirtmiş olduğunuz ihtiyaçların CCTV Kamera Sistemleri , Hırsız Alarm Sistemleri, Personel Devam Kontrol Sistemleri tamamını yapmaktayız. Ayrıca size muhtemelen ses sistemi de gereklidir, eğer bu konuda anlaştığınız bir firma yoksa amfili bölgeli ses sisteminizi de yapabiliriz. Müsaitseniz ilk iş günü sizi ziyaret edelim neler yapabileceğimize bakalım
    Buraya daha önceden yapmış olduğumuz benzer cafe işletmelerine ait bir kaç fotoğraf ve forumda hakkımızda yapılmış kullanıcı yorumları bırakalım

Depo Coffee Acıbadem Hikvision Kamera Sistemi - Neutron Hırsız Alarm - Proxsen PDKS

Depo Coffee Kayışdağı Hikvision Kamera Sistemi - ZKTeco PDKS

Depo Coffee Kavacık Hikvision Kamera Sistemi - Neutron Hırsız Alarm - Lastvoice Ses Sistemi - Proxsen PDKS

Midyeci Yasin Kadıköy DAHUA Kamera Sistemi - Teletek Hırsız Alarm Sistemi

Herkese iyi günler dileriz
    Birsu hanım iş yeriniz hayırlı olsun. Dahua, Haikon, UNV gibi dünyaca bilinen global kamera sistemi markalarını tercih etmeniz sizin yararınıza olur. 3-5 dolar ucuz diye ne olduğu belli olmayan sistem almanızı tavsiye etmem, kaliteli ürünler sizi uzun vadede daha karlı çıkaracaktır. Alarm olarak DSC-Paradox-Crow gibi markalar oldukça iyidir ancak döviz kurlarının bu kadar yükselmesi sebebiyle eskisi kadar tercih edilmiyor, bu markaların yerine daha uygun olan ve daha komplike akıllı sistemler olan fiyat/performans ürünleri daha gözde. Bu markalar Neutron, Wisetech ve TELETEK gibi.
    Yeditepe Üniversitesi'nin karşısında bulunan Mektep Dürüm ve Mektep Döner restoranlarının işletmecisiyim. İş yerimizi yenilerken ben de bu forum sayesinde Makrotek ile tanışmıştım. Kendilerine sonuna kadar kefilim, Yunus çok genç ve işinde güvenilir bir arkadaş. Ne dediyse daha iyisini yaptı bizi hiç üzmedi. En son 3 ay önce yapılan Dahua marka kamera sistemine ait güncel fotoğraflar ekliyorum.

• Birsu hanım merhaba, öncelikle iş yeriniz hayırlı uğurlu olsun Allah bol müşteriler nasip etsin
    Size gerekli olacak tüm sistemleri biz profesyonel olarak yapmaktayız. En uygun kaliteden, en yüksek kaliteye kadar tüm markaları kullanmaktayız bu tamamen sizin bütçenize ve kalite beklentinize kalmış. Belirtmiş olduğunuz ihtiyaçların CCTV Kamera Sistemleri , Hırsız Alarm Sistemleri, Personel Devam Kontrol Sistemleri tamamını yapmaktayız. Ayrıca size muhtemelen ses sistemi de gereklidir, eğer bu konuda anlaştığınız bir firma yoksa amfili bölgeli ses sisteminizi de yapabiliriz. Müsaitseniz ilk iş günü sizi ziyaret edelim neler yapabileceğimize bakalım
    Buraya daha önceden yapmış olduğumuz benzer cafe işletmelerine ait bir kaç fotoğraf ve forumda hakkımızda yapılmış kullanıcı yorumları bırakalım

Depo Coffee Acıbadem Hikvision Kamera Sistemi - Neutron Hırsız Alarm - Proxsen PDKS

Kaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri TavsiyeleriKaliteli CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri Tavsiyeleri

Depo Coffee Kayışdağı Hikvision Kamera Sistemi - ZKTeco PDKS

Depo Coffee Kavacık Hikvision Kamera Sistemi - Neutron Hırsız Alarm - Lastvoice Ses Sistemi - Proxsen PDKS

Midyeci Yasin Kadıköy DAHUA Kamera Sistemi - Teletek Hırsız Alarm Sistemi

quote:

kingesporcafe @ 30 Mart 2019 18:11:45
    Arkadaşlar merhaba herkese,

4-5 yıl önce internet cafe açarken ucuz yollu 2.el çıkma kamera alıp kendimiz montajını yapmıştık ama sonradan pişman olmuştuk, ucuz etin yahnisi olmuyor. Aldığımız kameraların görüntü kalitesi kötüydü, montajını biz yaptık her yer kablo oldu vs çirkin durdu. O sebeple bir iş yapılacaksa gerekli bütçe ayırılıp işini iyi yapan bir firma bulup kaliteli ürün almak gerekli aksi halde hiç yapılmasa daha iyi

Biz alarm sistemimizi yenilemek için arayışa girmiştik ve forum vasıtası ile Makrotek firması ile tanıştık. Aradık ve ertesi gün keşif için geldiler. Alarm yaptırırken kameralarımızı da yenileyelim dedik ve HAİKON marka kamera sistemi aldık kendilerinden. Düşünen varsa tavsiye ederim isteyen gelip dükkanımızdan bakabilir Çekmeköydeyiz.

İyi forumlar.

quote:

sahaf91 @ 11 Nisan 2019 19:08:39

Arkadaşlar merhaba,

Buradaki yorumlara bakarak ve güvenerek Makrotek firmasına alarm sistemi yaptırdım. Neutron marka akıllı hırsız alarm sistemi aldım. Kablosuz DSC için 4250 TL Neutron için 3250 TL fiyat verdiler fakat Neutron da ek olarak 1 adet de 1.3 MP IP kamera var. Geri kalan tüm dedektörler aynı sayıda. Panele eklenen 1 adet IP kamera ile evimi istediğim zaman izleyebileceğim. Hatta alarm devreye girdiğinde 60 saniyelik kayıt yapıp anında mobil uygulaması üzerinden gönderiyor, kamera ses kaydı yapıyor, uygulama üzerinden bas konuş yapılabiliyor. (kamera ses çıkarıyor

quote:

ugurece @ 22 Ağustos 2019 10:57:26
    Merhaba arkadaşlar, benzer olay bizim de başımıza gelince evimize kamera yaptırmaya karar verdik, yaklaşık 2 haftadır araştırma yapıyorduk. İlk başta 360 derece küp kameralardan alacaktık 3-4 tane ancak bu tarz kameraların çok uzun ömürlü olmadığını ve kullanımda sıkıntı çıkardıklarını öğrendik. Semtimizde 2-3 firma ile görüştük ancak hepsi bir birinden farklı marka ve çözümler önerince iyice kafamız karıştı, forumda gördüğümhttps://www.makrotek.com.tr/cctv-kamera-sistemleri ile iletişime geçtik ve bize en sağlıklı ve stabil şekilde kullanabileceğimiz DAHUA marka kamera sistemi tavsiye ettiler ve anlaştık. 3+1 evimize toplam 6 adet kamera takıldı, 1 tanesinde ses kaydı var. Görüntü kalitesi beklediğimden daha iyi ve uzaktan izlemesi oldukça kolay. Montaj dün yapıldı ve oldukça titiz çalıştılar. Kabloların hepsini kablo kanalına yerleştirdiler korktuğumuz gibi kötü bir görüntü oluşmadı. Yarın da Neutron marka alarm sistemi montajı için gelecekler, onunla ilgili deneyimlerimi de yazacağım, iyi forumlar.

quote:

ugurece @ 23 Ağustos 2019 21:40:25

Merhaba, bugün evimize Makrotek firmasından Neutron marka hırsız alarm sistemi yaptırdık. Sabah söyledikleri gibi tam saatinde geldiler. 09:30 gibi başlayıp 13:45 gibi bitirdiler. Emir ustaya buradan sevgiler ellerine sağlık çok temiz ve titiz çalıştı, ayrıca oldukça kibar ve saygılı biriydi. Kiralama yapmak istemeyen, kararsız kalan herkese tavsiye ederim her hangi bir sorun yaşamadık

quote:

ömeraydemir @ 2 Ekim 2019 00:02:25

Merhaba arkadaşlar, cumartesi günü evde kimse yokken giriş kat evimize hırsız girmiş. Apartmanın eski bir kamerası var ancak hiç birşey belli olmuyor. En iyisi kendi dairemize bir önlem alalım istedik bu yüzden pazar günü yaptığım araştırmalar sonucu forumda gördüğüm 3-4 firma ile iletişime geçtim ve en hızlı dönüş yapan @makrotek oldu. Açıklamaları ve yaklaşımları içimize sindi gönderdikleri teklifte marka model ve birim fiyatları yazıyordu profesyonelce güzel bir teklifti. Diğer firmalar bu konuda biraz zayıf kalmıştı. Bu yüzden kendilerine hırsız alarm sistemi yaptırmaya karar verdik. Pazartesi sabahı yani dün montaj ekibi gelip 5 saatte sistemin kurulumunu yaptı. Tüm pencere ve kapılara manyetik kontak takıldı, içeriye bir adet de kamera koydular. Apartmanın kameralarını yenilemek için de yönetim ile görüştüler inşallah onları da yenileyecekler. Alarm sistemi ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. İyi forumlar..

Herkese iyi günler dileriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makrotek -- 7 Haziran 2020; 19:1:42 >

• Merhaba @Makrotek,

Evet kaliteli bir ses sisteminede ihtiyacımız var bunun için elektrikçimizden fiyat almıştık ancak anlaşma sağlamadık sizdende bir fiyat alırız. Müsaitseniz perşembe günü gelebilirsiniz biz orada olacağız, size PM ile bilgileri gönderiyorum iyi günler dilerim.
  • Yeditepe Üniversitesi'nin karşısında bulunan Mektep Dürüm ve Mektep Döner restoranlarının işletmecisiyim. İş yerimizi yenilerken ben de bu forum sayesinde Makrotek ile tanışmıştım. Kendilerine sonuna kadar kefilim, Yunus çok genç ve işinde güvenilir bir arkadaş. Ne dediyse daha iyisini yaptı bizi hiç üzmedi. En son 3 ay önce yapılan Dahua marka kamera sistemine ait güncel fotoğraflar ekliyorum.

• Taner Bey selamlar, bu güzel referansınız için çok teşekkür ederiz. Şu salgın dönemi geçsin nefis dürümlerinizi yemek ve tabi sizleri görmek için Mektebi hep birlikte ziyaret edeceğiz
  • Birsu hanım iş yeriniz hayırlı olsun. Dahua, Haikon, UNV gibi dünyaca bilinen global kamera sistemi markalarını tercih etmeniz sizin yararınıza olur. 3-5 dolar ucuz diye ne olduğu belli olmayan sistem almanızı tavsiye etmem, kaliteli ürünler sizi uzun vadede daha karlı çıkaracaktır. Alarm olarak DSC-Paradox-Crow gibi markalar oldukça iyidir ancak döviz kurlarının bu kadar yükselmesi sebebiyle eskisi kadar tercih edilmiyor, bu markaların yerine daha uygun olan ve daha komplike akıllı sistemler olan fiyat/performans ürünleri daha gözde. Bu markalar Neutron, Wisetech ve TELETEK gibi.
  • Herkesin er rütbesi ile yorum yapmasi ve %80 makrotek firmasının ovulmesi manidar geldi.
    Reklam olarak algılıyor inandırıcı bulmuyorum.
    PM olarak iletişim kurmanizi yeglerdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Occupy Police

Birsu hanım iş yeriniz hayırlı olsun. Dahua, Haikon, UNV gibi dünyaca bilinen global kamera sistemi markalarını tercih etmeniz sizin yararınıza olur. 3-5 dolar ucuz diye ne olduğu belli olmayan sistem almanızı tavsiye etmem, kaliteli ürünler sizi uzun vadede daha karlı çıkaracaktır. Alarm olarak DSC-Paradox-Crow gibi markalar oldukça iyidir ancak döviz kurlarının bu kadar yükselmesi sebebiyle eskisi kadar tercih edilmiyor, bu markaların yerine daha uygun olan ve daha komplike akıllı sistemler olan fiyat/performans ürünleri daha gözde. Bu markalar Neutron, Wisetech ve TELETEK gibi.
    Cevabınız için teşekkürler bizde iyi olasını isteriz elbbete ancak bu konuda bütçemiz de önemli, bu sistemler ne kadar tutuyor en zayıf kaldığımız kısım açıkçası çünkü hiç fikrimiz yok umarım çok pahalı değillerdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Drift

Herkesin er rütbesi ile yorum yapmasi ve %80 makrotek firmasının ovulmesi manidar geldi.
    Reklam olarak algılıyor inandırıcı bulmuyorum.
    PM olarak iletişim kurmanizi yeglerdim.
    Merhaba, forumda elimizden geldiğince kullanıcılara yardımcı olmaya çalışmaktayız. Kullanıcıların kendi çözebilecekleri sorunları varsa bildiğimizi aktarıyoruz fikir alışverişinde bulunuyoruz. Ancak yeni ürünlere ihtiyacı olan kişilere de elbette ki işlerini yapmaya talip olduğumuzu belirtiyoruz. Forum günde binlerce kişi tarafından ziyaret edilmekte ve en çok kişilerin bir ihtiyacı/sorunu problemi olduğunda üye oldukları bir yer. Ara sıra memnun kaldıkları ürünü incelemek için üye olanlar olabiliyor elbette, haliyle kişilerin mesaj sayılarının az olması şüphe uyandırıyor. Burada biz potansiyeli olan bir müşteriye daha evvelden yapmış olduğumuz bir kaç işin fotoğrafını ve farklı konularda hakkımızda yapılmış üye yorumlarını bıraktık. Daha önceden referans yorum bırakan ve konuya mesajlarını alıntı yaptığımız forum üyelerini etiketliyoruz. Kendilerinin de haberi olsun herkese iyi forumlar dileriz.

• Merhaba herkese konuda adım geçmiş. 1 yıl önce Makrotek’e evim için hırsız alarm sistemi yaptırmıştım. Geçen süre zarfında hiç bir sorun yaşamadım ve çok memnunum işinin ehli uzman kişiler. Sistemime ait yeni çektiğim fotoğrafları ekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle birsu hanım ben yetkili veya bilgili bir kişi değilim . Fakat böyle bir dönemde Kadıköy gibi bir yerde gerçekten büyük cesaret sizi tebrik etmek isterim .Rekabet ve çeşitlilik çok fazla aynı şekilde fiyat politikası da 7den 70 e dedikleri gibi her türlü bulunuyor . Kadıköyde orta seviyelerde bir restoranda toplam 9 ay garsonluk yapmış biri olarak bir kaç öneri vereyim dedim yanlış anlamazsanız belki de çok tecrübelisinizdir bu konuda haddim değil ise affola .
    1.olarak menünüzde çeşitlilik olsun ve paket menüler ile menüyü canlandırın.
    2.olarak fiyatı herkese hitap etsin diye çok düşük tutmayıp elit kesim gelsin az satalım öz satalım diye yukarı çıkarmayın ideal orta veya bir tık üstü yeterli olabilir.Kısa bir pazar araştırması yaptı iseniz ortadan kastımı anlarsınız.
    3. olarak bu konuda en önemlisi garsonlar. Kadıköy hepimizin bildiği gibi çok çeşitli bir yer ama sabit insanı çok fazla .İş yerlerinden gelenler okuldan gelenler ve orada yaşayanlar gerçekten çok çok fazla bir nufüs oluşturuyor .Çalıştığım yerde hafta içlerini kurtaranlar genelde bu müşteriler oluyordu özellikle çalışanlar . Garsonlar güleryüzlü hitaplara güçlü ve pratik olsun gerisinin önemli olduğunu düşünmüyorum . İş hizmet birşekilde öğreniliyor ben ilk başladığımda mekan bir dönerci idi ve döner satarken diğer yıl ortalama bir kişinin 50 60 tl ödediği bir mekan olmuştu patronumda o yaz için yine beni çağırıyordu hatta ve hatta 18 yaşımda 4 5 tecrübeli garsonun içinde kasayı ve restoranı bana emanet ediyordu .Dediğimi anlayacaksınız eğer tecrübeniz yoksa .Birde kadıköyde genelde garson sirkulasyonu çoktur kalıcı birilerini bulabilirseniz çok iyi olur sizin için .
    4. olarak garsonlarınıza umarım insanca davranırsınız çünkü o kadar çok kötü muamele ile karşılaştım ki açıckası azar yemediğim gün yoktu . Fakat ek saate kalıyordum görevim olmayan işleri yapıyordum tek kaldığımda insanüstü bir performans gösteriyordum teşekkür eden yoktu ama ufacık biryere süpürmeyi unuttuğumda kötü oluyordum . Hatırlıyorumda patronum son günü kalan tatlıları anlam veremediğim şekilde çöpe atıyordu . Be adam versene yiyelim niye ziyan ediyorsun ki sanki bir kere verdi diye ondan habersiz tatlı yiyeceğim , yiyen her türlü yer. ?

Aslında konuşulabilecek çok şey var fakat kafanızı yormak ,bilmişlik taslamak veya yanlışlıkla hevesinizi kırmak istemiyorum .Umarım hayallerinizdeki gibi bir iş olur , çok başarılı olursunuz. Kadıköy insanı batırırda çıkarırda açıkcası o kiralardan sonra . Fakat eğer mekanınız tutarsa 4 5 yıl içinde binayı bile satın alabilecek konuma gelebilirsiniz .

İyi günler dilerim . Herşey gönlünüzce olsun .

• Açil Halojenür A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, güzel ve açıklayıcı mesajınız için teşekkür ederim Bizim iş yerimiz kahve kültürü üzerine sizin düşündüğünüz gibi restoran kafetarya değil. Bir özel üniversite yakınına açıyoruz ve bölgede doğru düzgün bu standartlarda bi yer yok iyi ön çalışma yapıp orası seçildi. Bu işin içinde çalışmış kişileriz zaten uzun zamandır araştırıp düşündüğümüz bir şeydi. Bu yaz zaten geçti önümüz eğitim öğretim sezonu için hazırlanıyoruz
  • sahaf91 S kullanıcısına yanıt
    Dome kameranın ethernet kablosunun salkım saçak gitmesinin sebebi sizin tercihiniz mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ay_erdi

Dome kameranın ethernet kablosunun salkım saçak gitmesinin sebebi sizin tercihiniz mi ?
    3-4 ay önce kameranın yerini değiştirdim. Firma ile görüştüğümde servis ücreti istediler ancak kendimin de kolayca değiştirebileceğimi söylediler bende kendimce bu kadar yapabildim 3M bant ile yapıştırdım tavana.

• 16x16 kendinden yapışkanlı kablo kanalıyla daha temiz bir görünüm elde edebilirdiniz,

Ama yinede elinize sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Makrotek

Merhaba, forumda elimizden geldiğince kullanıcılara yardımcı olmaya çalışmaktayız. Kullanıcıların kendi çözebilecekleri sorunları varsa bildiğimizi aktarıyoruz fikir alışverişinde bulunuyoruz. Ancak yeni ürünlere ihtiyacı olan kişilere de elbette ki işlerini yapmaya talip olduğumuzu belirtiyoruz. Forum günde binlerce kişi tarafından ziyaret edilmekte ve en çok kişilerin bir ihtiyacı/sorunu problemi olduğunda üye oldukları bir yer. Ara sıra memnun kaldıkları ürünü incelemek için üye olanlar olabiliyor elbette, haliyle kişilerin mesaj sayılarının az olması şüphe uyandırıyor. Burada biz potansiyeli olan bir müşteriye daha evvelden yapmış olduğumuz bir kaç işin fotoğrafını ve farklı konularda hakkımızda yapılmış üye yorumlarını bıraktık. Daha önceden referans yorum bırakan ve konuya mesajlarını alıntı yaptığımız forum üyelerini etiketliyoruz. Kendilerinin de haberi olsun herkese iyi forumlar dileriz.

Alıntıları Göster
    Merhaba,montajın yapıldığı gün TV'den çekmiş olduğum fotoğrafı buraya bırakıyorum. Haikon marka sistemim 6 adet kamera var 1 yıldır sorunsuz sıkıntısız kullanıyoruz. Bir defa uzaktan izlemede problem olmuştu müşteri hizmetlerini aradığımda evde internetin kesilmiş olabileceğini söylemişlerdi nitekim öyleymiş evde internet kesilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: ay_erdi

16x16 kendinden yapışkanlı kablo kanalıyla daha temiz bir görünüm elde edebilirdiniz,

Ama yinede elinize sağlık
    Kanal kullanabilecek pek alan yok kenarlar alçıpan köşe o yüzden öyle çok göze batmıyor zaten
    Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahaf91 -- 20 Mayıs 2020; 22:15:8 >
  • Tekrardan merhaba herkese, Perşembe günü Makrotek'ten Deniz Bey ve Emir Bey geldiler. Yaptıkları keşif sonucu Dahua XVR-5108HS-X 8 Kanal Kayıt Cihazı, HAC-T1A21P ve HAC-B1A21P kameraları önerdiler, daha önceden yapmış oldukları bazı kafelerin fotoğraflarını gösterdiler kameraların görüntü kalitesi gayet yeterli geldi bize. Kamera sistemlerinde telefonlardan alışık olduğumuz gibi 13-15 MP değerlerinde çözünürlükler yokmuş, 2MP çözünrlüğün yeterli olduğunu söylediler.
    Hırsız Alarm Sistemi olarak Teletek marka kablolu sistem önerdiler, kablosuz sistemler hem daha pahalı oluyormuş hemde pil ile çalıştıkları için pil bitti derdi vs olmasın, zaten iş yeri ve çekili tavalar var kablo görünmez sorun olmaz dediler. Sistem hem SİM kart ile hem iş yerinin sabit interneti ile çalışacak. İnternet kesintisi, elektrik kesintisi olursa SİM kart ile ietişim sağlayacak, mobil uygulması ile kontrol edilecek. İlk yıl için 100 dolar değerinde Alarm İzleme hizmetini hediye ediyorlar.
    Ses Sistemi için Lastvoice XL-6350 5 Bölgeli Amfi ve Spekon Control 6T hoparlör tavsiyesinde bulundular.
    Parmak izi okuyucu için Proxsen ps-4050b önerdiler. 2 iş günü içerisinde işi bitirip teslim edeceklerini, yaptıkları tüm işlere 2 yıl ücretsiz servis ve montaj garantisi veriyorlar.

Pars Güvenlik firmasından gelen Mert Bey Cenova CN-7008 Kayıt cihazı, CN-2871 ve CN-3421 CCTV kamera sistemi, (Dahua ile aynı gibi görüntü kalitesi pek fark göremedik ) yine Cenova markasına ait olduğunu söylediği Wisetech marka hırsız alarm sistemi, bu sistem hem kablolu hem kablosuz olarak kullanılabiliyormuş, yine SİM Kart ve sabit internet ile çalışıyor, mobil uygulaması var. Westa WM-150UT 5 Bölgeli Amfi, Sti Gfx 5T hoparlör ve ZKTeco K50 Parmak izi okuyucu önerdi. Makrotek'e göre oldukça uygun fiyat verdi, o markaları sorduğumuzda hiç gerek yok bu markalar çok iyi dedi, bu ürünler ile ilk teklifte aldığımız ürünler arasında ciddi kalite farkı var mıdır? Yoksa bunlar işimizi görür mü? Açıkçası biz Deniz Bey ve Emir Bey geldiklerinde kafamıza yatmıştı ikna olmuştuk ancak Mert Bey kafamızı karıştırdı.

Forum üzerinden özel mesaj yoluyla ulaşıp bilgi ve fikir verebilirsiniz, @alperzengintas ses sistemleri konusunda yardımcı oluyor herkese çok teşekkürler. Bayram sonu bu işi bitirmek istiyoruz

• Birsu Hanım selam, bizim size önerdiğimiz markalar ile diğer firmadan almış olduğunuz teklifte ciddi bir kalite farkı var. Dahua dünya çapında kullanılan global bir üretici iken Cenova yerli bir firma olup ürünlerini Çin'de fason ürettirmektedir. Keza Teletek Avrupa'da üretilen kaliteli ve güvenilir bir marka iken Wisetech yine Çin menşeilidir. Elbette ürünlerin Çin malı olması kalitesiz olduğu/olacağı anlamına gelmez ancak bahse konu markalar hakkında konunun uzmanı olan herkes aradaki farkın sebebini bilir. Bizim size önerdiğimiz her 2 marka uzun yıllar sorunsuz güvenle kullanabileceğiniz kaliteli markalardır.
    Ses sisteminde zaten bizim size tavsiye ettiğimiz Spekon markası STİ markasına göre çok daha iyi ve saygın bir markadır, aralarında 2 kat fiyat farkı vardır, bu tarz bir hoparlör işletmenizin itibarını zedeler ve yakışmaz zaten PDKS olarak Proxsen marka önermemizin sebebi Sentez Güvenlik'in (TR Distribütörü) takip programının daha kullanışlı ve müşteri hizmetleri desteğinin daha hızlı ve iyi olmasından dolayıdır. ZKTeco oldukça kalitelidir ancak yazılımda bize göre Proxsen daha iyi olduğu için onu önerdik, isterseniz ZKT olarak teklif verebiliriz.
    Sizlerle çalışmak ümidiyle, iyi günler dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: birsuygt

Tekrardan merhaba herkese, Perşembe günü Makrotek'ten Deniz Bey ve Emir Bey geldiler. Yaptıkları keşif sonucu Dahua XVR-5108HS-X 8 Kanal Kayıt Cihazı, HAC-T1A21P ve HAC-B1A21P kameraları önerdiler, daha önceden yapmış oldukları bazı kafelerin fotoğraflarını gösterdiler kameraların görüntü kalitesi gayet yeterli geldi bize. Kamera sistemlerinde telefonlardan alışık olduğumuz gibi 13-15 MP değerlerinde çözünürlükler yokmuş, 2MP çözünrlüğün yeterli olduğunu söylediler.
    Hırsız Alarm Sistemi olarak Teletek marka kablolu sistem önerdiler, kablosuz sistemler hem daha pahalı oluyormuş hemde pil ile çalıştıkları için pil bitti derdi vs olmasın, zaten iş yeri ve çekili tavalar var kablo görünmez sorun olmaz dediler. Sistem hem SİM kart ile hem iş yerinin sabit interneti ile çalışacak. İnternet kesintisi, elektrik kesintisi olursa SİM kart ile ietişim sağlayacak, mobil uygulması ile kontrol edilecek. İlk yıl için 100 dolar değerinde Alarm İzleme hizmetini hediye ediyorlar.
    Ses Sistemi için Lastvoice XL-6350 5 Bölgeli Amfi ve Spekon Control 6T hoparlör tavsiyesinde bulundular.
    Parmak izi okuyucu için Proxsen ps-4050b önerdiler. 2 iş günü içerisinde işi bitirip teslim edeceklerini, yaptıkları tüm işlere 2 yıl ücretsiz servis ve montaj garantisi veriyorlar.

Pars Güvenlik firmasından gelen Mert Bey Cenova CN-7008 Kayıt cihazı, CN-2871 ve CN-3421 CCTV kamera sistemi, (Dahua ile aynı gibi görüntü kalitesi pek fark göremedik ) yine Cenova markasına ait olduğunu söylediği Wisetech marka hırsız alarm sistemi, bu sistem hem kablolu hem kablosuz olarak kullanılabiliyormuş, yine SİM Kart ve sabit internet ile çalışıyor, mobil uygulaması var. Westa WM-150UT 5 Bölgeli Amfi, Sti Gfx 5T hoparlör ve ZKTeco K50 Parmak izi okuyucu önerdi. Makrotek'e göre oldukça uygun fiyat verdi, o markaları sorduğumuzda hiç gerek yok bu markalar çok iyi dedi, bu ürünler ile ilk teklifte aldığımız ürünler arasında ciddi kalite farkı var mıdır? Yoksa bunlar işimizi görür mü? Açıkçası biz Deniz Bey ve Emir Bey geldiklerinde kafamıza yatmıştı ikna olmuştuk ancak Mert Bey kafamızı karıştırdı.

Forum üzerinden özel mesaj yoluyla ulaşıp bilgi ve fikir verebilirsiniz, @alperzengintas ses sistemleri konusunda yardımcı oluyor herkese çok teşekkürler. Bayram sonu bu işi bitirmek istiyoruz
    Birsu hanım Dahua ile Cenova'yı aynı kefeye koymayın lütfen Dahua'ya ayıp olur Dahua dünyanın en büyük CCTV üreticilerinden yazılım ve donanımda oldukça iyi bir marka. 2 yıl önce filan Cenova'nın kayıt cihazlarına virüs bulaşmıştı tüm kullanıcılar yeni yazılım çıkana kadar kayıtlarını izleyemediler. Mağdur bir şekilde servis beklediler. Dahua'yı iOS işletim sistemine sahip iPhone, Cenova'yı Android işletim sistemine sahip Xiaomi olarak görebilirsiniz dediğimi daha iyi anlamanız açısından. Yine aynı şekilde Teletek markası ile Wisetech kıyaslanamaz bile. Teletek avrupada yangın ihbar sistemi üreten yılların firmasıdır, avrupada bunu üretebilmek için istenen belgeleri alabilmek oldukça zordur ve belirli standartlar gerektirir. Mesela Türkiye'de üretilen Teknim markasına ait sistemleri avrupada hiç bir ülkede kullanamazsınız çünkü sahip olduğu belgeler yetersiz, keza uzak doğu menşeili ürünlerde aynı şekilde. Wisetech işe yarar tabiki ancak bir defa alıp ömür boyu kullanacağınız bir ürün için kalitelisini almanız sizi uzun vadede karlı çıkaracaktır.
    Arkadaşlar aklınıza takılan bir soru olursa bana PM atabilirsiniz bu konuda fikir verebilirim herkese.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.