Şimdi Ara

kalite kaybı 8 ve 9 sersi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nvidia da 5,6 ve 7 serinde olan görüntü netleştirme özelliği artık 8 ve 9 sersinde yer almamakta. bu da masaüstü ve simgelerin net ve keskin görüntülü olmamasına yol açmaktadır. oyunlarda performans derken günlük kullanımdaki kalitesizlikle nvidia cidden kendini rezil etmiştir. bu durumda suan alınabılcecek en mukemmel kart 7950 ile sınırlı.

• Görüntü netleştirme özelliğini pek kullanmadım.Bu özelliğin farkını gösteren bir kaç görüntü yayınlayabilir misiniz?
  • masa üstü ve ikonlar o kadar bir kristal netliğinde olyorki anlatamam ornegın ufak bır explorer sımgesine baktıgında renkler ıcıce gecmıs gıbı durur oysa bu ozellık olunca goruntu keskın ve renk bulunıklasması yoktur. tvlerdekı ınce ayar gıbı bırsey
  • Bu özellik 6xxx serilerinde de varsa onboard kartta deneyeceğim.
    Şunu anlamadım,
    http://forum.donanimhaber.com/m_22791422/tm.htm
    konuyu açmışken neden bunu açma ihtiyacı hissettiniz?
  • ya arkadaşım sen kartı oyun için mi masaüstü için mi aldın???????????
  • quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

GeForce 8 ve GeForce 9 serisi hiçbir kartda bu özellik yoktur marka farketmez (Palit 8600GT ve Zotac 8800GTS G92 ile denedim)

Bende merak etmiştim zamanında neden olmadığını.

@Kumandan hocam bana pm ile anlatmıştı olayı. Kendisinin EVGA 8800Ultra'sı var ve onda da bu ayar aktif değilmiş.

Ayrıntılı bilgi için resmi döküman (Nvidia tarafından);

http://us.download.nvidia.com/Windows/163.75/163.75_WinXP_ForceWare_Release_Notes.pdf

quote:

Image Sharpening Control not Available with GeForce 8 Series GPUs
    With GeForce 8 Series graphics cards, the Image sharpening slider on the
    NVIDIA Control Panel‐> Display‐>Adjust Desktop Color Settings page is grayed out.
    This control is intentionally disabled because image sharpening is not supported on GeForce 8 series GPUs.

Diğer başlıkta belirtmiştim. GeForce 8 ve GeForce 9 serisi kartlarda Görüntü Netleştirme (Image Sharpening) özelliği kaldırılmış.

Ancak Image Shapening özelliği yerine Digital Vibrance (Dijital Parlaklık) kullanarakda aynı netliği yakalayabiliyorsun.

Bunun için Digital Vibrance ayarını %10 yaparak kullanmanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 25 Nisan 2008; 19:25:20 >

• nerden nasıl yapacaz bu ayarı?
  • Bende tam digital vibrance kullanın diyecektim 000fatih benden önce davranmış
  • ewt nerden yapılıyor resımlı acıklayıcı bırsey yazarmısınız
  • Digital Vibrance (Dijital Parlaklık) ayarını Nvidia Control Panel üzerinden Color (Renk) menüsünden yapabilirsiniz.
  • resımle gosterırmsıın ne gıbı faydası var bunun
  • Resimle gösteremiyorum çünkü şu an Laptop ile giriyorum foruma ve laptopun ekran kartı Nvidia değil (Intel X3100).

Ama internetten bulmaya çalışayım o menünün görünümünü.
  • eyvallah kardeşim pekı bu ayar ımage sharpness ın karsılıgımı
  • dijital parlaklığı %25'e getirdiğimde hem oyunlarda hemde masaüstünde filan oldukça canlı renkler elde edebilirisn, herkesin göz hassasiyeti farklıdır kendi tercihlerine göre ayarlayabilirsin
     kalite kaybı 8 ve 9 sersi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsen87 -- 25 Nisan 2008; 21:16:02 >
  • Digital vibrance gözü çok yorar arkadaşlar. Fazla arttırmayın. %5 yeterli.
  • bu özelli görüntü netleştirici değilki alakası yok. görüntü netleştirmenin yazılımsal bir programı yokmudur peki
  • Ne özellikmiş meğerse! Ne yaptın sen nVIDIA, insanları madur ediyorsun burada! Kendine gel nVIDIA!
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcie

bu özelli görüntü netleştirici değilki alakası yok. görüntü netleştirmenin yazılımsal bir programı yokmudur peki

/>

http://www.9down.com/PowerStrip-v3-77-Key-22242/

• quote:

Orjinalden alıntı: dost kapısı

quote:

Orjinalden alıntı: pcie

bu özelli görüntü netleştirici değilki alakası yok. görüntü netleştirmenin yazılımsal bir programı yokmudur peki

/>

http://www.9down.com/PowerStrip-v3-77-Key-22242/

keşke bu dediğin olsaydı bunda image sharpness yokkkı

• contrastı arttır: keskinlik ve netlik artar
    brightness arttır: ışık artar karanlık yerler daha aydınlık olur ama görüntüyü flulaştırır.
    Digital Vibrance : renk parlaklıgını arttırır. renk tonları daha canlı bir hal alır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.