Şimdi Ara

Kali linux i nasıl kurmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kali linux kurmak istiyorum sanal makine ile ancak dual boot olarak kurmak daha mı mantıklı sanal makinede kurmak problem çıkarır mı?

• aynı anda iki sistem kullanman gerekecek durumda karşına çıkabilir.Sanal makine kullan
  • 2-3 yılı aşkın bir süredir sanalda kullanıyorum
    amacınıza işinize hedeflerinize göre değişir

oldukça fazla sanal da kullanıcısı mevcut... sonuçda ülkemizde aktif linux kullanıcı oranı içinde de oldukça az olduğundan ağırlık sanal da kullanıyor

sanal da ben 2 adet USB wifi kart ile komşularımın wifilerine girmeye çalıştım ve bazılarına da girdim. kimisini windows kimisini de kali den hack ledim.. daha çok dec amaçlı kullanıyorum.

kendi sitesinde hazır imaj mevcut. veya diğer linux imajları dağıtanlarda mevcut.. her 2 sini de kullanımış biri olarak kendinizin kurmanızı tavsiye ederim. sonuçda gui ekran oldukça basit ve hızlı..

bu konuda forum da var. link istemeyin google da çok kolay bulabilirsiniz forumu... sonra DH ile aramız bozulmasın.

başarılar
  • Lamerlik yapacaksan kullanma daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolf_263

Lamerlik yapacaksan kullanma daha iyi.

Sen kimsin sana ne git başka yerde boş yap.
  • Ezme! Daha dual mi yoksa sanal mı kuracağını soruyorsun. Demek ki amacın KALI Linux'u öğrenmek değil basbayağı komşuların Wi-fi şifresini kırmak. Yapmaya çalıştığın yasal olarak suç. Aklında bulunsun.
  • quote:

Ezme! Daha dual mi yoksa sanal mı kuracağını soruyorsun. Demek ki amacın KALI Linux'u öğrenmek değil basbayağı komşuların Wi-fi şifresini kırmak. Yapmaya çalıştığın yasal olarak suç. Aklında bulunsun.

Kardeşim kıt mısın nesin 2 hafta önce açtım konuyu zaten sanal makineye kuralı çok oldu.Proglamlama biliyorum ve bu yönde de bir şeyler öğrenmek istedim.Makinede sadece ssd olduğu için dual boot sıkıntı olacaktı çok şey kaybeder miyim diye foruma sordum.Ancak boş bir insan olduğun için konuda boş saçma saçma şeyler yazdın.Ayrıca kişi kendinden bilir işi demek ki kali linux ile tek yaptığın milletin wifi şifresini kırmak ki milletinde aynı şeyi yapacağını düşünüyorsun.Daha fazla konuyu kirletme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Ezme! Daha dual mi yoksa sanal mı kuracağını soruyorsun. Demek ki amacın KALI Linux'u öğrenmek değil basbayağı komşuların Wi-fi şifresini kırmak. Yapmaya çalıştığın yasal olarak suç. Aklında bulunsun.

Kardeşim kıt mısın nesin 2 hafta önce açtım konuyu zaten sanal makineye kuralı çok oldu.Proglamlama biliyorum ve bu yönde de bir şeyler öğrenmek istedim.Makinede sadece ssd olduğu için dual boot sıkıntı olacaktı çok şey kaybeder miyim diye foruma sordum.Ancak boş bir insan olduğun için konuda boş saçma saçma şeyler yazdın.Ayrıca kişi kendinden bilir işi demek ki kali linux ile tek yaptığın milletin wifi şifresini kırmak ki milletinde aynı şeyi yapacağını düşünüyorsun.Daha fazla konuyu kirletme.

Üstteki 'hacker'cilik oynayan saftirik ile ilgili yoruma kattım. Neyse zaten işini halletmişsin.

• sanal makineye kur. penetrasyon testleri dışında pek kullanışlı bişey değil.
  • bootda sorun cıkartıyor , boot kullanıcaksan arch tabanlı sistem kullan manjaro başlangıc için iyi olabılır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.