Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eskiden üretilmiyordu. Bu sene tekrardan üretilmeye başlandı. Eski formül farklı olabilir yada bozulmuş olabilir renk farklılığının sebebi o.
    Şişesi dışında alınmaz. Kalem koyma yeri falan var ya güzel o yönüyle. Sen çok iyi almışsın fazla varsa bana da al
  • kalemtreni K kullanıcısına yanıt
    hallederiz kolay o sisesi cok tatli duruyor bende sevdim eski falan gorunce hemen kaptim kesin onemlidir diye artik nerde tozlu birsey gorsem saldiriyorum murekkep bozulmus gibi degilde normal yesilden daha soluk bir yazisi var birazdan foto atcam bakarsin rengine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Kuru Toga var bende kalemi yere duşururum (biraz) bir de kalemi cebimde taşırım yoldaşım gibidir yanımda taşırım . Ucu yamulur mu kolay ? Kalemi aldım kullanmadım korkuyorum :/

• Scrikss Simo tavsiye eder misiniz ?
  • Gastarbeiter kullanıcısına yanıt
    ince kalem seviyorsan çok tatlı kalemdir mekanizmasıda gayet iyi
    KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qanzen -- 29 Eylül 2014; 15:30:56 >
  • Bence iyi değil çünkü ucu tam içine girmiyor. Nefret ediyorum he duşurmem cebimde taşımam dioyosan karar senin. Uni ve t fine vario şux var kullanamıorum.

• Qanzen kullanıcısına yanıt
    Hocam ben uzun vadeli ekonomik bir kalem arıyordum galiba doğru tercih olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gastarbeiter kullanıcısına yanıt
    ekanomikliğine lafım yok ekonomik ama ne kadar uzun gider bilemem orasını scrikss kalitelir bir firma benim nazarımda sıkıntı çıkacağını sanmam
  • Hocam rapid pro ve 600 arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz?
  • sucuklukahve kullanıcısına yanıt
    rapid pro

Niye pro'yu önerdiniz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucuklukahve

ucu icine giriyor diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Qanzen

quote:

Orijinalden alıntı: sucuklukahve

ucu icine giriyor diye

Başka bir artı eksi var mı?
  • ikiside metal sekil olarak bira farklilar hepsi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Qanzen

ikiside metal sekil olarak bira farklilar hepsi bu

Tamam sağ olun, hepsiburada'dan rapid pro alıyorum o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayirli olsun aldiginda buradan tanitimini yaparsin izlenimlerini yazarsin

• mysteriousozi kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz kalemler muhtemelen Scrikss 17 yada 71'dir. (Aynı kalem: birisinin kapağı metal birisi plastik).

Eğer ebay'den alışveriş yapabiliyorsanız benim tavsiyem yurtdışından bir Pilot 78G (~10 USD) alın.
    Ucuz bir kalem olmasına rağmen çok kaliteli uçları vardır; kartuşu geniş kapasitelidir; kapağı vidalı tiptir. Kısacası ucuz da olsa Pilot kalitesinden ödün vermez.

Scrikss alacaksanız yıpranmamış ve dikkatlice kalite kontrolden geçmiş bir kalem bulmanız gerekir; dolmakaleme yeni başlıyorsanız bence risk almayın..

Gıpta Taş defterler ise dolmakalem ile yazımı keyifli kağıtlara sahiptir. Ancak suya çok dayanıklı olduğundan mürekkep lifler arasına girmez (Çünkü bu defterin kağıdı polimerik malzemedendir; doğal kağıttaki gibi liflere sahip değildir.), bunun yerine mürekkep içerisindeki su ortamda doğal olarak buharlaşır ve kağıt üzerinde kurur. Yani çok uzatmadan söylemek gerekirse bu kağıda yazdığınız yazı dayanıksız olur, bir süre sonra rengi solar, silinir gider. Günlük notlar alacaksanız mükkemmel keyifli defterlerdir, ancak geleceğe kalmasını istediğiniz bir yazıysa başka bir kağıda yazın derim..

İkinci bir konu bu kağıt üzerinde mürekkebin kırçıllanması/dağılması ile ilgili. Ben A4 boyutunu kullandım; sorunsuzdu. Cep boy olanını da aldım (7cm x 10cm); mürekkep değdiği an dağılıyordu, dolmakalemle okunabilir bir yazı yazmak olanaksızdı. Benim tavsiyem A4 boyutu dışına pek çıkmayın.

Dolmakalem için güzel yazım keyifli bir defter, Rhodia;
    http://www.dr.com.tr/Kirtasiye/Rhodia-Siyah-Zimbali-Bloknot-80-Yaprak-14-8x21-cm-Cizgili-166009//Defterler/Bloknotlar/urunno=0000000340380

bir başka güzel defter ise Keskin color Pronot
    http://www.ofix.com/Urunler/010501/Keskin-Color-Pronot-Neon-13x21-96yp-Cizgili-Lastikli-Defter/L04958

Aslında şöyle bir baktım da kalemkutusu.com'da 7 lira daha ucuz. Eskiden bir alışveriş yapmıştım, sorun çıkmamıştı. Arada takip etmedim, bir sıkıntısı filan var mı bu son süreçte?

Edit: Hiç gerek kalmadı, kalemkutusu.com'dan alırsam daha pahalıya geliyor kargo masrafıyla. O yüzden güvendiğim yerden alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sucuklukahve -- 29 Eylül 2014; 17:30:49 >
  • sucuklukahve kullanıcısına yanıt
    hadi hayirli olsun bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

Rotring Rapid

Dehşet bir şey.

• 
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.