Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada 0.3 kalemler hakkında bilgisi olan var mı? Çizim dışında yazı da yazabilir miyiz? Şekil çizerken bir nebze de eklemeler oluyor çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvenFaLL26

Benim emektar rotring 600 bugun pert oldu. Elimden dustu almaya giderken araba ezdi. Neyse rotring 600 almak istiyorum nerden bulabilirim yada 1000?

Benimde 2 tane r600ün ucu yamuldu bu sefer r800 almayı düşünüyorum ucu içine girdiği için ama bi kalemede 100 lira verilir mi hala kararsızım.

Neyse Hepsi burada da 600 53 tl - 800 109 tl

Gayet uygun bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj 23 -- 5 Mayıs 2013; 1:55:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Bu arada 0.3 kalemler hakkında bilgisi olan var mı? Çizim dışında yazı da yazabilir miyiz? Şekil çizerken bir nebze de eklemeler oluyor çünkü

Başlarda bir süre uç kırar veya kağıdı yırtabilirsin ama çabuk alışılıyor, tavsiye ederim güzeldir kullanması.
  • 1 ay önce yurtdışından sipariş ettiğim 18 ayar altın kaplama Cross dolma kalemim.
    KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Bu arada 0.3 kalemler hakkında bilgisi olan var mı? Çizim dışında yazı da yazabilir miyiz? Şekil çizerken bir nebze de eklemeler oluyor çünkü

Biraz alistiktan sonra hic sorun olmaz.Hele de kucuk yaziyorsan cok kullanisli.Tek sorun uc cabuk bitiyor ve cogu kirtasiyede 0.3 kalem ve uc bulunmuyor.

• rotring rapid'in üretimi bitti mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

Pentelin hangi ucu daha iyi

En iyisi :

Sonraki iyisi :

Ve sonuncusu :

Bunlar Türkiye'deki kırtasiyelerde satılıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: northernlights
    Bunlar Türkiye'deki kırtasiyelerde satılıyor mu?

1.si satılmıyor

2.sini bulma imkanın %5

3.sünü ise çoğu kırtasiyede bulabilirsin
  • Konuda kalem satışıyla ilgili konuşmak ticarete giriyor biliyorum ama açtığım ilandan asıl ilgi alanı burası olduğu için konudaki arkadaşların haberdar olması için yazmak istedim.

Bir adet sıfır pentel graph 1000 0.3 kalem elimde bulunmaktadır. İlgilenenler arkadaşlar ulaşabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blnmynx

Konuda kalem satışıyla ilgili konuşmak ticarete giriyor biliyorum ama açtığım ilandan asıl ilgi alanı burası olduğu için konudaki arkadaşların haberdar olması için yazmak istedim.

Bir adet sıfır pentel graph 1000 0.3 kalem elimde bulunmaktadır. İlgilenenler arkadaşlar ulaşabilir.

Hocam kimse almaz ki, neden senden alsınlar ?

Sıfırı 35 tl Graph 1000'in

Adamın sıfırı yerine 2. alması için iyi bi fiyat farkı olması lazım ama senden alırsa sadece 5tl ucuza geleceğini varsayalım
    yani alan kişiye herşey dahil 30tl olması lazım

kargo ücreti ne kadar ? anlaşman olmadığı için 8.5 tl

Havale ücreti ne kadar ? Banka hesabın varsa 2tl yoksa 4tl , var olduğunu varsayalım 2tl de buradan

Kargo + Havale = 10.5 tl yapıyor

30 - 10.5 = 19.5 tl yapıyor

yani bi kişinin seni tercih etmesi için kalemi 19.5den vermen lazım/ ki ben olsam 5tl ucuz olduğu için 2. eli tercih etmem neyse asıl mesele benim tercih edip etmemem değil..

Tercih edilmen için 19.5den satman lazım.. Sen bu kalemi 19.5 tlye satabilecek misin ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blnmynx

Konuda kalem satışıyla ilgili konuşmak ticarete giriyor biliyorum ama açtığım ilandan asıl ilgi alanı burası olduğu için konudaki arkadaşların haberdar olması için yazmak istedim.

Hocam kimse almaz ki, neden senden alsınlar ?

Sıfırı 35 tl Graph 1000'in

Adamın sıfırı yerine 2. alması için iyi bi fiyat farkı olması lazım ama senden alırsa sadece 5tl ucuza geleceğini varsayalım
    yani alan kişiye herşey dahil 30tl olması lazım

kargo ücreti ne kadar ? anlaşman olmadığı için 8.5 tl

Havale ücreti ne kadar ? Banka hesabın varsa 2tl yoksa 4tl , var olduğunu varsayalım 2tl de buradan

Kargo + Havale = 10.5 tl yapıyor

30 - 10.5 = 19.5 tl yapıyor

yani bi kişinin seni tercih etmesi için kalemi 19.5den vermen lazım/ ki ben olsam 5tl ucuz olduğu için 2. eli tercih etmem neyse asıl mesele benim tercih edip etmemem değil..

Tercih edilmen için 19.5den satman lazım.. Sen bu kalemi 19.5 tlye satabilecek misin ?

20 liradan satıyorum. Ama kalem zaten sıfır, kullanılmamış. Kırtasiyelerde nasılsa öyle yani. İhtiyaç fazlası olduğundan hiç kullanmadım.

• rotring rapid'de yazım sırasında uç tarafında bir tıkirdama oluyor. ve kalemin ucunu içine saklarken yay çok sürünüyor gibi. kullandıkça oturur mu yerine?

• KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixim -- 7 Mayıs 2013; 1:40:26 >
  • Şu lamyler gerçekten çok itici, marifetmiş gibi renk kombinasyonları yapmakla uğraşanları anlamıyorum.Kırtasiyede Pelikan m200 ile yan yana duruyordu ve pelikanın estetiği yanında koca bir tornavidaya benziyordu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

Şu lamyler gerçekten çok itici, marifetmiş gibi renk kombinasyonları yapmakla uğraşanları anlamıyorum.Kırtasiyede Pelikan m200 ile yan yana duruyordu ve pelikanın estetiği yanında koca bir tornavidaya benziyordu..

Haklısın ama Lamy 50 tl Pelikan 200 tl ona göre değerlendirmek lazım
  • quote:

Caran D'ache'lar çok şıkmış ve yeşiller güzel set olmuş, iyi günlerde kullan.
  • quote:

http://img708.imageshack.us/img708/6392/20130507011333.jpg

Bak çalarım o kalemlerini

Hayırlı olsun kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by falcon

quote:

Şu lamyler gerçekten çok itici, marifetmiş gibi renk kombinasyonları yapmakla uğraşanları anlamıyorum.Kırtasiyede Pelikan m200 ile yan yana duruyordu ve pelikanın estetiği yanında koca bir tornavidaya benziyordu..

İşçiliğine, kalitesine üzerindeki emeğe bakarsan lamy çok daha pahalıya satılıyor kusura kalma:D

Üstelik lamy'nin renk kombinasyonuyla uğraşana kadar iki tane m200 alırsın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Uniball Shift Japonya'dan mı getirtiliyor??

Nasıl alabiliriz??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by falcon

quote:

İşçiliğine, kalitesine üzerindeki emeğe bakarsan lamy çok daha pahalıya satılıyor kusura kalma:D

Üstelik lamy'nin renk kombinasyonuyla uğraşana kadar iki tane m200 alırsın..

Lamy Safari'yle Pelikan M200'ü karşılaştırmak en başında mantıksız.

Tasarım yaklaşımları tamamen farklı iki modelden Safari ve M200'den bahsediyoruz. Safari modern, Pelikan'sa klasik anlayıştadır. Tasarımda; kullanım ve süsleme amaçlı çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi unsur veya özelliklerin tümü etkilidir. Modern kullanımı ön plana çıkartırken, klasik süslemeyi kullanır ama bu modern süslemesiz veya klasik kullanışsız olarak anlaşılmamalıdır.
    Bahsettiğimiz iki model de tasarım, malzeme ve üretim anlamında kaliteliler ama tamamen farklı platformdalar.

Kalem toplama işi içinde az da olsa koleksiyonculuk barındırır. Kalemler tek parça olarak alınabildiği gibi seri olarak da toplanabilir kişiye kalmıştır. Koleksiyonerin ayırmış olduğu bütçe tercihleri değiştirebilse de kaliteyi etkilemez.

• 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.