Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (567. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.085
Cevap
598
Favori
1.919.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lyridder

Adel 2.0 mm eskiz kalemlerimi kaliteli gövde yapıları ve tok sarı renkleriyle oldukça seviyorum. Sadece 2.0 mm ve tek tip üretildikleri için sevdiğim bu kalemleri Rotring 300 ve Staedtler Mars Technico 2.0 mm parçalarıyla yeniden şekillendirdim.

Yeni tasarımlarıyla Sarı Adel'lerim.

Beğendim, güzel olmuşlar =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Almanya'da hangi kalemi almamı önerirsiniz

quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Rotring ve Lamy'nin memleketi Almanya

bu kalemleri ucuza alabileceğini düşünüyorum Almanya'da

Ben de Almanya'ya giderken kalem memleketi, bol bol kalem alırım diye gitmiştim. Ama Türkiye'de 10 TL'ye satılan Faber kalemlerin orada 10 euro olduğunu görünce hevesim kursağımda kalmıştı...

Yine de araştır derim, Lamy, Kaweco, Faber... bir sürü Alman markası var, belki ucuz bir şeyler denkgetirirsin...

Bir de dolaştığın yerlerde artık üretilmeyen Pelikan Level 65 dolmakalem bakabilirmisin, Alman e-bay'ında gürmüştüm 8-10 euro fiyat aralığındaydı. Bulabilirsen 2-3 tane getir hepsini alırım. (Özellikle kırmızı, beyaz ve yeşil kapaklı olursa süper olur)
  • arkadaslar pelıkan level 65 ıstanbul da 40-45 lıra bandında bulunuyor ben kadıkoy guven sanat tan aldım cagaloglunda da gordum bılgılerınıze
  • Sözde rotring 900 imiş

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rotringpro -- 3 Mayıs 2013; 22:07:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rotringpro

Sözde rotring 900 imiş

sözde değil. gerçekten de rotring 900. uzun yıllar once dünya gençlik merkezinde de satılmıştı bi ara.

ebay gibi sitelerden bulunabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shenergy

quote:

Orijinalden alıntı: rotringpro

Sözde rotring 900 imiş

sözde değil. gerçekten de rotring 900. uzun yıllar once dünya gençlik merkezinde de satılmıştı bi ara.

ebay gibi sitelerden bulunabilir.

Ben de aynısını yazacaktım :D

Sözde değil, gerçekten Rotring 900

Ortalama 150 tl fiyatı var
  • Bazi seyler amator ruhunu kaybedince cok kotu oluyor,eski tadini vermiyor...uzun zamandir bu forumu takip ediyorum.amator ruhunu kaybettigini gordukce uzuluyorum...pro use marka kalemlerin daha ucuza satildigini yazan yorumunun silindigini gorunce cok uzuldum.forumun geldigi daha dogrusu donusturuldugu halden hic memnun degilim.bu yorum da silinecek belki ama ben yine de icimdekileri soylemek istedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mayıs 2013, forumun ve bu başlığın gözdelerinden, ticari dehalarından, kalem üstadlarından ismini herkesin bildiği kurnazımız;

sözde "Türkiye'de bulunmayan" kalemini piyasanın tam 2 katına sattığını ortaya çıkardığım için mesajımı sildirmiştir.

aynı zat'ın daha öncelerde link verenlere, dükkan adı söyleyenlere "-ama burası paylaşım yeri ticaret deeeell" diye ağladığını bilmeyen yoktur.

bu başlığı da sildirmemesi için alın size paylaşım ;

Cross ATX Mekanik Kurşun Kalem
    Cross. Amerikalı efsane kalem üreticisi.

Cross markasının ucuz serilerinden biri olmasına rağmen büyüleyici bir kalem bence ATX. Kalitesini elinize ilk aldığınız andan itibaren hissedebiliyorsunuz.

Krom yapısı, fırın boya kaplaması, yana çevirmeli mekanizması ile hem çok sağlam hem de çok şık.

Oldukça şık bir kutu içinde gelen kalem biraz tombul gibi görünse de elinize mükemmel oturuyor ve asla kaymıyor. Krom halkası, klipsi ve ucu ise ayrı bir hava katıyor.

Bu eşsiz kalem kaybetmediğiniz sürece kesinlikle sizi terketmiyor çünkü ömür boyu garantili. İthalatçi Scrikss Türkiye servisine götürdüğünüzde sorgusuz sualsiz tamir ya da değişimini gerçekleştiriyorlar.

İki parçadan oluşan kalemi tam ortasından ayrılarak uç koyma bölümüne ulaşabiliyorsunuz. Buradaki minik silgisini ben kullanmaya kıyamasam da çok iyi sildiği söyleniyor. 0.5 uçla çalışan kalem uç kısmını esnetmesi sayesinde asla ama asla en kalitesiz uçları dahi kırmıyor.

Dilerseniz klipsin olduğu bölüme isminizi yazdırarak kişiselleştirebileceğiniz kalem 120 ile 150 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

Artıları:

+ Çok şık bir kutu içinde geliyor
    + Ömür boyu Cross garantisi
    + Kaliteli malzeme
    + Şık tasarım
    + Esneyen uç kısmı ile asla uç kırmama
    + İsim yazdırabilme

Eksileri:

Bu kalemin gerçekten eksisi yok

(kendi blogumdan alıntıdır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shenergy -- 4 Mayıs 2013; 0:31:08 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Eski ince ROTRING kurşun kalem satan bir dükkan ya da internet sitesi biliyor musunuz..şu 1996 senesinden sonra üretimi durdurulmuş olan model..Allah rızası için bilen biri yardımcı olsun
  • Pentelin hangi ucu daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

Pentelin hangi ucu daha iyi

En iyisi :

Sonraki iyisi :

Ve sonuncusu :

• Benim sbs'm oldugu icn haftada 4-5 denemeye giriyorum bunun icin bir uclu birde kursun kalem tavsiyesi istiyorum butcem 70 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Rotring ve Lamy'nin memleketi Almanya

bu kalemleri ucuza alabileceğini düşünüyorum Almanya'da

Montblanc'ın yanında bu markalar devede kulak kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

ADI:Caran d'ache frosty
    FIYATI:14-15 tl
    URETICI/ÜLKE:isviçre
    GARANTİ:Ömür boyu
    ALIS-VERIS:ICIN BURADAN BAKABILIRSINIZ(sadece onerıdır)
    http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=11&sr=153

Evet arkadaslar bugün frosty'yı tanıtacagım size.piyasadaki aynı fiyat aralıgındakı kalemlerden gercekten kalite olarak
    çok üst düzey bi kalem.Bu kalemı elınıze alın ve yazın derım cunku kalemı uzaktan gordugunuzde pek kendını bellı etmesede gercekten mukemmel bı kalem
    fıyatına gore.Kalemın bu fıyata omur boyu garantılı olması gercekten cok ıyı bı artı kalem ıcın.Kalemın ele oturan çok güzel bir yapısı var.Kalıplı bı yapısı olsada
    kalemın gercekten hafıf bı kalem ye uzun surelı calısmalar ıcın ıdeal bı kalem.Kalemın basımı ılk baslarda sert gelsede zamanla alısacaksınız.Kalemın genel olarak pek bı
    eksık yanı yok dıyebılırım sadece uc kısmı ıcıne gırmıyor.kalemın parker tıpı mekanızması bu ıcıne gırmeyen uc kısmıyla butunluk saglıyor ve kalemde cok fazla bı rahatsızlık
    yaratmıyor.Kalem gercekten cok saglam ve vazgecılmezlerınızın arasında olacak.Bu kalemı alın ve kullanın daha once kullandıklarınızın kalem olup olmadıgını dusuneceksınız
    ARTILAR VE EKSILER
    +kalemın ele oturan bı yapısı var
    +fıyata gore cok mukemmel bı performans
    +kalemın hafıf olması elı kolay kolay yormuyor
    +ömür boyu garantısı uretıcısının kaleme duydugu guvenı gosteriyor
    +mekanızması mükemmel
    +uc kısmının ıcıne gırmemesı tasıma acısından eksı bı yan ama kullanım acısından sorun yaratmıyor

--------------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------
    kardesım KapalıTeneke
    sallamalı kalemler fonksıyonlu kalemler oldugu ıcın bı sure sonra senı hayal kırıklıgına ugratabılıyor ama sallamalı kalemlerın ust versıyonu olan su kalem ıyı dıyebılırım ama ben sallamalı kalemlere pek sıcak bakmıyorum

bunu alıcak bir link varmı
  • Bugün Nezihte fiyat yoklayayım dedim graph almayı düşünüyordum 54 liraydı öhh dedim. Graph sevdam başka baharlara kaldı artık Lamy al-star şampanya rengi (pearl) çok hoşuma gitti, ilk defa gördüm bugün..

Bu arada Cross Classic ile kullanacağım refill gerek arkadaşlar, 1 liralık kalem kendi refillinden daha güzel yazıyor, önerebileceğiniz bir refill var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePage -- 4 Mayıs 2013; 17:20:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpbudakci

Arkadaşlar merhaba,
    Eski ince ROTRING kurşun kalem satan bir dükkan ya da internet sitesi biliyor musunuz..şu 1996 senesinden sonra üretimi durdurulmuş olan model..Allah rızası için bilen biri yardımcı olsun

bursa gemlikte gürle işhanının altında bir kırtasiyeden ben üç tane 0,7 mermer desenli almıştım. tanesini 10 tl den eğer yolun düşersebir bak...
  • f/p uçlu kalem önerisi öğrenciyim dayanacak bir şey lazım
  • kaliteli oyle bir kaç günde bitmeyecek bir tükenmez kalem önerisi var mı?

günde en az 50 sayfa yazarım ona göre kaliteli ve çabuk tükenmeyen tükenmez kalem önerisi alabilirsem iyi olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Juhziz-

kaliteli oyle bir kaç günde bitmeyecek bir tükenmez kalem önerisi var mı?

günde en az 50 sayfa yazarım ona göre kaliteli ve çabuk tükenmeyen tükenmez kalem önerisi alabilirsem iyi olur .

Günde 50 sayfa mı Buna hangi kalem dayanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Juhziz-

kaliteli oyle bir kaç günde bitmeyecek bir tükenmez kalem önerisi var mı?

Hocam sana bi tane dolma kalem alalım

10 tane de kartuş al, bittikçe değiştirirsin

bundan başka 50 sayfaya hiçbir kalem dayanmaz :D
  • 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.