Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ****

Platinum ve Sailor gelsede çok geç gelir.Aracı firma çok sıkıntılı ben umutlu değilim açıkcası.Gelse yine eminim geniş dağıtım alanına sahip olmaz.Ben aracı firmayı bildiğim için emin olabiliyorum.

İzmir'de kırtasiyeci bir arkadaş da aynı şeyi söyledi, sanırım parakendeci bir firmaya vermişler dağıtımı. Arkadaş her iki şirket yetkilisine de söylemiş yanlış yaptınız diye...

Türkiye de ağır aksak da olsa dolmakalem pazarında bir gelişme var, bu iki firma da sanırım geç kalmamak için giriş yapmışlar. Sailoru çok bilmiyorum ama iyi bir dağıtımla platinum çok satardı, manga çizim kalemi serisi vardı, F, M diye değil 0,3, 0,5 diye veriyorlardı uç kalınlıklarını. Sanırım 7 rengi vardı, değiştirilebilir kartuşu ile çok çok uygun bir fiyattan satılıyordu. Yine platinum geçen yıl bir seri daha çıkarmıştı. 20 Dolar civarına satılan bu kalem için firma çok iddialıydı, geliştirdikleri özel kapak sistemi sayesinde bir yıl hiç kullanılmasa bile mürekkebin donmayacağını söylüyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelbebek -- 2 Mayıs 2013; 10:24:35 >

• bendeki kalemi buldum sonunda, 1960 ların kalemiymiş. pilot L-150MS

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

• quote:

Orijinalden alıntı: tunatuna1234
    Evet konustum zaten caran dan sonra para biriktiricem cok guzel kalem ( en azidan oyle gozukuyor ayrica bendede ayni kalem kutu var sigmiyorsa use 1 mi alsam ???

Kalemi görmeden kötü yorum yapmak istemem ama pro 1 pro 2den daha kalitesiz görünüyor
    graph 1000 vs graph 300 gibi geliyor bana :D

alırsam kesinlikle Use 2 alırım. Tasarım olarak da bayağı fark var zaten

Kalemliğe sığmasına sığar ama bu şekilde sığar :

Caran d'Ache kalemlikte ince duruyor. yani normal şekilde kalemliğe koyunca, ters çevirince düşüyor

ama Caran'ı Pro Use'un yanına koyarsan düşmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixim -- 2 Mayıs 2013; 16:36:06 >

• Yarim saat icinde kirtasiyede olacagim. Uclu kalem alacagim . Aradigim ozellik sadece eli acitmamasi . Gunde yaklasik 5 saat yazi yaziyorum orta parmagimin halini gorseniz acirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaReZ -- 2 Mayıs 2013; 12:59:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pro 1 ve pro 2 malzeme kalitesi aynı.O kadar kalem al ufacık kutu kullan sana yakında ben çuval göndereceğim bu gidişle anca o yeterli gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 2 Mayıs 2013; 16:19:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Pro 1 ve pro 2 malzeme kalitesi aynı.O kadar kalem al ufacık kutu kullan sana yakında ben çuval göndereceğim bu gidişle anca o yeterli gelir.

Malzeme kalitesi aynı ama tasarım olarak bayağı fark var gibi

Şuanlık çuval değil de çanta düşünüyorum, çantaya sığmazsa çuvala geçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixim -- 2 Mayıs 2013; 18:08:42 >

• bugun sırkecı de dolasıyordum vıtrınlere bakarken bırden
    pılot bırdıe twın mechanıcal pencıl & pen sılver
    Caran d'Ache classic Lıne 849 mavı tukenmez kalem
    Kaweco classic sport ballpoınt pen altın klıps lı
    almıs bulundum:)))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Platinum pro use 1 ve Platinum pro use 2

Bir japon markası olan Platinum pro use serisine sonunda sahip oldum.Kalem bir Japon markası.Platinum pro use 1 ve 2 olarak 2 modeli bulunmakta.
    Temel olarak iki model arasında ne fark var dersek Platinum pro use 1 daha uzun ve daha ince bir kalem Platinum pro use 2 ise daha kalın ve daha kısa bir kalem.Bunun yanında Pro use 1 kalemin klipsini çıkarabilirken,Pro use 2 kaleminde klips gövdeye sabit çıkarma imkanı sunmuyor.

Resimleri Samsung Galaxy s ile çektim biraz sarımtrak oldu ama idare eder.

Öncelikle iki kalemde full alüminyumdan üretilmiş.Malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu söylemem gerek.Metal kalemlerde genelde tutma kısmı problem olur ama Platinum pro use serisinde tutma kısımlarının metal kalemler içerisinde en iyi tutma kısımlarına sahip olduğunu söylemem gerek.

Tutma kısmı demişken Platinum pro use 1'de uc gösterge yeri tutma kısmının üstünde iken Platinum pro use 2'de ise tutma kısmının tam dibinden hangi ucu kullandığını belirten işareti ayarlayabiliyorsun.

Lafı geçmişken gösterelim o zaman

Tabi ağırlık kısmınada girmek gerekiyor.İki kalemin elimde bıraktığı his hangisinin daha ağır olduğu hakkında bir fikir oluşturmadı ortalama ikiside aynı ağırlık hissini verdi.Kalemler ağır kategorisinde değil özellikle Rotring 600 kullanıcıları merak ediyorsa Rotring 600'den daha hafifler.

Bunun yanında kalemler çok şık elinize aldığınızda mükemmel dizaynları kendine hayran bıraktırıyor.Şuana kadar elimde onlarca kalem geçmiştir en şık birkaç kalemden biridir.

Platinum pro use 2 ile ilgili endişelerim vardı açıkcası çokmu ağır veya çokmu büyük bir kalem diye.Elime aldıktan sonra kalemin son derece ufak ve ele mükemmel oturduğunu söylemem gerek.

Temsili bir resim.(Alıntıdır)

Kalemlerin uc koyma kapaklarının üstünde hangi uc kalınğına sahip olduğunu gösteren gösterge rakamının olması kalemin daha şık olması adına ufak bir detay.Lafı geçti bunuda gösterelim.

Pro use 1 Kapak resmi

Pro use 2 Kapak resmi

Özet olarak bir şey yazmam gerekirse iki kalemde mükemmel.Benim şuana kadar kullandığım en iyi Top 5 kalem içerisine girdiği gibi zirveyide çok rahat zorlar.
    Kısa bir incelemenin sonunda birkaç alıntı resim ile sizi kalemlerle baş başa bırakayım.

Platinum pro use 1

Platinum pro use 2

İnceleme için sağ ol.Bu Platinum pro use serisi mükemmel bir seri gerçekten.Bulması imkansız gibi ama kullananların çok olumlu yorumları var yurtdışında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 2 Mayıs 2013; 20:25:11 >

• Almanya'da hangi kalemi almamı önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Almanya'da hangi kalemi almamı önerirsiniz

Rotring ve Lamy'nin memleketi Almanya

bu kalemleri ucuza alabileceğini düşünüyorum Almanya'da
  • quote:

Orijinalden alıntı: seastar1000

bugun sırkecı de dolasıyordum vıtrınlere bakarken bırden
    pılot bırdıe twın mechanıcal pencıl & pen sılver
    Caran d'Ache classic Lıne 849 mavı tukenmez kalem
    Kaweco classic sport ballpoınt pen altın klıps lı
    almıs bulundum:)))))

Birdie Twin incelemesi yapabilir misiniz ?
    Almayı düşündüğüm kalemlerden birisi ama pahalı buluyorum biraz

Birdie Twin'i Ve Caran d'Ache'yi ne kadara aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Evet konustum zaten caran dan sonra para biriktiricem cok guzel kalem ( en azidan oyle gozukuyor ayrica bendede ayni kalem kutu var sigmiyorsa use 1 mi alsam ???

Kalemi görmeden kötü yorum yapmak istemem ama pro 1 pro 2den daha kalitesiz görünüyor
    graph 1000 vs graph 300 gibi geliyor bana :D

alırsam kesinlikle Use 2 alırım. Tasarım olarak da bayağı fark var zaten

Kalemliğe sığmasına sığar ama bu şekilde sığar :

Caran d'Ache kalemlikte ince duruyor. yani normal şekilde kalemliğe koyunca, ters çevirince düşüyor

ama Caran'ı Pro Use'un yanına koyarsan düşmez

hocam kalemliği nerden aldınız acaba ? resimleri ve mümkünse linkini alabilirmiyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokberkozz
    hocam kalemliği nerden aldınız acaba ? resimleri ve mümkünse linkini alabilirmiyim ?

Sadece Isparta'da satılıyor, Isparta dışında satışı yok

son 5 sayfayı kontrol ederseniz kalemliğin incelemesini ve diğer fotoğraflarını görebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Orijinalden alıntı: gokberkozz

Sadece Isparta'da satılıyor, Isparta dışında satışı yok

son 5 sayfayı kontrol ederseniz kalemliğin incelemesini ve diğer fotoğraflarını görebilirsiniz

Tamam hocam teşekkkürler...

• Benim emektar rotring 600 bugun pert oldu. Elimden dustu almaya giderken araba ezdi. Neyse rotring 600 almak istiyorum nerden bulabilirim yada 1000?

• quote:

Orijinalden alıntı: EvenFaLL26

Benim emektar rotring 600 bugun pert oldu. Elimden dustu almaya giderken araba ezdi. Neyse rotring 600 almak istiyorum nerden bulabilirim yada 1000?

1ooo derken hangi kalemin ??

• quote:

quote:

Benim emektar rotring 600 bugun pert oldu. Elimden dustu almaya giderken araba ezdi. Neyse rotring 600 almak istiyorum nerden bulabilirim yada 1000?

Rotring 600 yada rotring 1000

• quote:

quote:

quote:

Graph 1000 ya da graphgear 1000 olmasın o rotring 1000 diye bir şey hiç duymadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ispartalı sezai

quote:

quote:

quote:

Graph 1000 ya da graphgear 1000 olmasın o rotring 1000 diye bir şey hiç duymadım

Ozur dilerim rotring 800 diyecektim

• Adel 2.0 mm eskiz kalemlerimi kaliteli gövde yapıları ve tok sarı renkleriyle oldukça seviyorum. Sadece 2.0 mm ve tek tip üretildikleri için sevdiğim bu kalemleri Rotring 300 ve Staedtler Mars Technico 2.0 mm parçalarıyla yeniden şekillendirdim.

Yeni tasarımlarıyla Sarı Adel'lerim.

• 
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.