Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Platinum pro use 1 ve Platinum pro use 2

Bir japon markası olan Platinum pro use serisine sonunda sahip oldum.Kalem bir Japon markası.Platinum pro use 1 ve 2 olarak 2 modeli bulunmakta.
    Temel olarak iki model arasında ne fark var dersek Platinum pro use 1 daha uzun ve daha ince bir kalem Platinum pro use 2 ise daha kalın ve daha kısa bir kalem.Bunun yanında Pro use 1 kalemin klipsini çıkarabilirken,Pro use 2 kaleminde klips gövdeye sabit çıkarma imkanı sunmuyor.

Öncelikle iki kalemde full alüminyumdan üretilmiş.Malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu söylemem gerek.Metal kalemlerde genelde tutma kısmı problem olur ama Platinum pro use serisinde tutma kısımlarının metal kalemler içerisinde en iyi tutma kısımlarına sahip olduğunu söylemem gerek.

Tutma kısmı demişken Platinum pro use 1'de uc gösterge yeri tutma kısmının üstünde iken Platinum pro use 2'de ise tutma kısmının tam dibinden hangi ucu kullandığını belirten işareti ayarlayabiliyorsun.

Lafı geçmişken gösterelim o zaman

Tabi ağırlık kısmınada girmek gerekiyor.İki kalemin elimde bıraktığı his hangisinin daha ağır olduğu hakkında bir fikir oluşturmadı ortalama ikiside aynı ağırlık hissini verdi.Kalemler ağır kategorisinde değil özellikle Rotring 600 kullanıcıları merak ediyorsa Rotring 600'den daha hafifler.

Bunun yanında kalemler çok şık elinize aldığınızda mükemmel dizaynları kendine hayran bıraktırıyor.Şuana kadar elimde onlarca kalem geçmiştir en şık birkaç kalemden biridir.

Platinum pro use 2 ile ilgili endişelerim vardı açıkcası çokmu ağır veya çokmu büyük bir kalem diye.Elime aldıktan sonra kalemin son derece ufak ve ele mükemmel oturduğunu söylemem gerek.

Kalemlerin uc koyma kapaklarının üstünde hangi uc kalınğına sahip olduğunu gösteren gösterge rakamının olması kalemin daha şık olması adına ufak bir detay.Lafı geçti bunuda gösterelim.

Özet olarak bir şey yazmam gerekirse iki kalemde mükemmel.Benim şuana kadar kullandığım en iyi Top 5 kalem içerisine girdiği gibi zirveyide çok rahat zorlar.
    Kısa bir incelemenin sonunda birkaç alıntı resim ile sizi kalemlerle baş başa bırakayım.
    Eskiden yapılan paylaşımlar gibi teşekkür ederiz konu canlanacak böyle paylaşımlar devam ederse.

• Platinum ve Sailor gelsede çok geç gelir.Aracı firma çok sıkıntılı ben umutlu değilim açıkcası.Gelse yine eminim geniş dağıtım alanına sahip olmaz.Ben aracı firmayı bildiğim için emin olabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 1 Mayıs 2013; 13:35:00 >
  • Arkadaşlar şu aralar kurşun kalemlere merak sardım da kurşun kalemlerle ilgili araştırma sitelerini pm le söylerseniz mutlu olurum
  • Beyler fiyat sınırı 15 tl olmak üzere rahat, hafif bir kalem önerebilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokollu Mehmed Paşa

Beyler fiyat sınırı 15 tl olmak üzere rahat, hafif bir kalem önerebilir misiniz ?

Rotring rapid
    Faber 2011 ........……....
  • parker jotter
  • ara sayfalarda neredeyse piyasadaki çoğu kalemlerin ayrıntılı incelemeleri var(yaklaşık 50 civarı kalem mavitin yaptığı şekilde incelenmiş) konuyu baştan sona okuduğumda çok faydalı olmuştu fakat insan zamanla unutuyor. konuya ilgili arkadaşların kendi inceleme yazılarını ilk sayfayada taşıtmalarını öneriyorum.
    hem konuya yeni gelip tavsiye isteyenler için, hemde almaya karar verdiği kalemi detaylı tanımak isteyen fakat incelemesini bulunamadığından tekrar tekrar aynı kalemlerin sorulmasını önler

yaklaşık 1,5 ay önce bu öneriyi mavite anlatmıştım zaten kendiside ilk sayfaya taşıyacağını önceden söylemiş fakat cevap ve gelişme gelmedi, aramızda bu konuya ilgli yönetici olan arkadaş varsa mavitin gösterdiği şekilde kalemi çok detaylı tanıtan inceleme mesajlarının ilk sayfaya da kopyalanmasını isteyebilirmiyiz , eğer kopyalayıp ilk sayfaya taşımaya yardım edecek yönetici varsa o mesajların bulunmasına bende gönüllü yardımcı olurum.

veya sadece incelemelerin olduğu yorum içermeyen yeni konu mu açılsın? bence bu seçenek iyi değil

• Dershanede hocama rotring rapid pro hediye ettim :)) onun yerine kendime ne alabilirim (rotring 600,800 disinda)
  • Bende bir kalem hastaligi var ve adinida ben koydum :))
    KALEMOSFOBI. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunatuna1234

Bende bir kalem hastaligi var ve adinida ben koydum :))

Fobi yerine hobi olsa daha mantıklı olur ama yinede güzel olmuş
  • Harika bir içerik var.

Elinize sağlık
  • Sende yoksa grapgear 1000 güzel kalem
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.S.İ

Sende yoksa grapgear 1000 güzel kalem

Var ve istedigim kalem 60-100 tl arasi metal sık.
  • arkadaslar uclu kalemlerin sivri kisimlarini nasil muhafaza ediyorsunuz.gerci bugune kadar sadece bir tane kalem yamulttum(tk fine vario L 0.3)
    ama takinti gibi birsey oldu bende kapak bulsam uyumlu degil baska turlu nasil muhafaza edebilirim. evde minik sandik gibi bir kutu var ona koyuyorum kalemlerimi ama disarida acikta orada burada gidiyor.yada onerebileceginiz bir kalem kutusu varmi buradakiler kumas hicbir koruma saglamiyor.metal olanlar ise cok kalitesiz teneke gibi birde kalem kutusuna bir kalem parasi (25-30tl) vermek istemiyorum.yokmu sorunuma bir care
  • quote:

Bende bir kalem hastaligi var ve adinida ben koydum :))

penofili daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler bugün Uni Shift'im geldi :)

O nasıl güzel, nasıl rahat bir kalem öyle :) Herkese tavsiye ederim ;) öyle kenarda yatırmalık değil, hakkaten kullanmalık :)
  • Benimki de kargoda yarın gelir sanırsam tutma yeri nasıl kalemin açıtıyor mu eli ?
  • quote:

quote:

Platinum - Pro Use al da ben de kalemi görmüş olayım :D

uzun zamandan beri alıp almamak konusunda kararsızım

Pro Use 2, Pro Use 1 den daha iyi gibi ama Use 2 kalem kutuma sığmıyor -.-"
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

quote:

Platinum - Pro Use al da ben de kalemi görmüş olayım :D

uzun zamandan beri alıp almamak konusunda kararsızım

Pro Use 2, Pro Use 1 den daha iyi gibi ama Use 2 kalem kutuma sığmıyor -.-"

Evet konustum zaten caran dan sonra para biriktiricem cok guzel kalem ( en azidan oyle gozukuyor ayrica bendede ayni kalem kutu var sigmiyorsa use 1 mi alsam ???

• Staedtler 925-85 regin dayaniklilik testi sirasinda ucunu yamulttum sonra duzelmeyince ucunu kirdim kalem simdi 10 numara 5 yildiz:))
    Cok mantikli budan sonra kalemin ucu yamulursa kiricam hemen :)

• 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.